Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486992 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3720 : 26 Mart 2013, 03:39:15 »
 Montaj aşamasında  tabiri caiz ise Konya ovasında arabayı taşa vurdum  kendime inanamıyorum : ) LCD  B serisiydi ben gidip A serisi bağlantı yapmışım ve ışıksız full  kontrast  bir ekran gördüm . montaj kılavuzundaki tüm voltaj ve frekanslar uygun değerleri gösteriyordu , ekranda ki görüntü yüzünden PİC in tam oturmadığını düşünüp söküp taktım bu esnada R59 ( 10K)  ve R61 (10K ) birbirine kısa devre yapmış ve U4 (7805)  ün aşırı ısındığını fark ettim daha doğrusu baya bi sıcaklık oldu etrafa :) arkasından kısa devreyi ayırdım ısınma gitti fakat bu sefer  tekrardan frekansları ölçmek istediğimde değerlerin sıfır olduğu gördüm . bobini taktım umutsuzca ve bu seferde Q7 ( IRF 740 ) aşırı ısındı voltajı kestim . ENREGRELERİ tekrardan söküp en baştan ölçümleri yeniledim , montaj kılavuzundaki 10. Aşama dahil olmak üzere tüm değerler normal fakat sonrası değerler nerdeyse sıfır  .   11. Aşama da ki D6 nın ( TL082 ) 5. Pin de 0,67 v var ve yine U4 aşırı ısınıyor .
Şimdi ustalarım benim ne yapmam gerekir ? LCD ,yaptığım bağlantıdan dolayı  bozulmuş mudur ( düz bağlayıp deneme yapmadım) 11, aşama dahil  ,normal voltaj ve frekans değerlerini görmem için hangi parçayı değiştirmem gerekli ? daha da önemlisi PİC  bozulmuş mudur ? SAYGILAR ..

« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 03:49:41 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #3721 : 26 Mart 2013, 04:26:33 »
selamlar arkadaşlar,  okul nedeniyle çok fazla vakit bulamadım ama geçenlerde 2 günlük bi vaktim oldu, baskı devreyi çıkardım (iyi çıktı sayılır)  ve devreyi  yaklaşık 1 buçuk günde  sıfıra sıfır  topladım ve test ettim ..  elimde emaye 0,8mm  bobin teli vardı 12 metre kadar onu bobin yaptım ve bağladım  değeri1.2 ohm geldi   cihaz çalıştı ,,   denemelerimde metal farklılığını algıladığını  gördüm  sanırım her.gi bir sorun yok o konuda  fakat ırf640'ın aşırı derecede ısındığını farkettim  üzerine  fan koydum soğutarak  denemelerime devam ettim...  ırf 640 a    soğutucu takmayı düşünüyorum fakat sorun şu ki  aşırı derecede ısınıyor ve taktığım soğutucunun  tam olarak  işe yarayacığını  sanmıyorum çünkü  devreyi kutulamayı planlıyorum ve kapalı kutu içinde diğer elemanlarında ısınmasıyla beraber  ırf640  soğutucu takılmamış gibi aynı sıcaklığa ulaşıcaktır. bu  konu  kafamı çok karıştırdı, devreyi yapan arkadaşlar,  sizde de bu kadar ısınıyor mu yoksa  benim  devrede bi hata mı var ?
Yardım ederseniz ve bilgilerinizi  paylaşırsanız çok memnun olurum ...
Saygılar.
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3722 : 26 Mart 2013, 09:38:55 »

HI karadag and tesla

I solved my last problem and my detector ably to sense metal . but depth of sense is very low

i get new video of detector sense . but i cant upload file in this site .

please download my new video and help me to solve it

my video link

or this
http://www.herosh.com/download/11113365/my.new.video.of.dp3.rar.html

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3723 : 26 Mart 2013, 10:50:29 »
slm ustalar yerimi bilmiyorum ..... birkac kez testlerde bulundum yazilimda cok harika ayrimi yakalamis her metale ayri rakamlarla ve degerli degersiz ekranda er. abimize basarilar....
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 20:49:32 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #3724 : 26 Mart 2013, 11:39:43 »
slm ustalar yerimi bilmiyorum ...birkac kez testlerde bulundum yazilimda cok harika ayrimi yakalamis her metale ayri rakamlarla ve degerli degersiz ekranda er. abimize basarilar....

slm VLF usta o bahsettiğiniz devre tam bir PI değil melez bir devredir. yani PI-IB devredir. onda büyük başlık ile kullanmak zordur, ayrımına lafım yok
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 20:49:55 Gönderen: Karadağ »
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3725 : 26 Mart 2013, 11:57:30 »
vlf
yeri burası değil site içinde anlatacağınız duruma uygun yer şeçin farklı bir konu başlığı altında cihazı tanıtmak iştiyorsanız tanıtın
hiç bir yer bulamazsanız konu dışına paylaşın
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hadi dindar
2n7000 fet change
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
furkan_2210
sardığın bobin 0.5R bile değil aslında  ölçü aletinin proplarından fazla göştermiş 0.50 için 35mt 0.80 için 45 metre en az tel boyu lazım
shotky diyot takın yoksa 2.2R direnç bağlayın
düzgün bir bobin yapın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bay17
pic ve LCD kolay kolay arızalanmıyor
bütün entegreleri çıkartıp voltaj değerlerini yakalayın dahra sonra entegreleri takıp frekansları ölçmek için emin olduğunuz entegreleri takın
2n7000 bs250 leride ayrıca sağlam olduklarına emin olun
kurulum kitapçığındaki aşamaların  değilde hangi değerleri nerde olmadığını şöyleyin
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sağlıkçı17
seninde sorunun sadece 2n7000 fetlerde çıkartıp sağlamlığınından emin ol ayrıca 4066 larıda değiştir dene
fet eklentisinin yönü doğru ama arızalı olabilr
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-,----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tek parayı 1mt den algılatıyorum ve ayrımlı bu durumda bende usta sayılırmıyım :D

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3726 : 26 Mart 2013, 12:09:09 »
HI tesla arkadash

why i must be change 2n7000s ?

for coil calebration ?

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3727 : 26 Mart 2013, 12:13:51 »
tesla USTA (büyük harfle yazdım  ;D ) (evet evet bende gördüm 1 mt algılıyordu yalandan kim ölmüş para 15 cm çapında idi)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3728 : 26 Mart 2013, 12:25:46 »
hadi dindar
bobin kalibrosunda sorun yok gayet güzel hafif eğimli olması yeterli buna benzer bir şekli oluştur çok önemli değil
senin sorun devrendeki 2n7000 fetlerden 4066 lardandır
r47 üst bacağına ölçü aleti bağlayıp değişimi gözlemle metal yaklaştırırken
konunun en başındaki out put jop dosyasını indirip değişiklikleri yap
--------
         ---
           --
             --
               ---
                    ---
                          ---
                                ---
                                      ------------------------
the end
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

adamı 10cu  mesajında usta ettiler ne diyim daha en iyi sallayan en iyi usta
dur ben daha 20 mtr den metal algılatdığımı söylemedim size dimi :D
en büyük usta bizim usta
ver gazı sonra gazı alıcam diye uraş dur
uludağ soda her derde deva günlük mineral ihtiyacınızın tamamını karşılar
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 12:28:13 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3729 : 26 Mart 2013, 13:18:43 »
arkadaşlar sizden yazılımın full versiyonunu istiyorum mümkünse kimden temin edebileceksem benimle irtibata geçebilirmi. dünde yazmıştım ama kimsenin dikkatini çekmemiş galiba

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3730 : 26 Mart 2013, 13:33:47 »
cekinci hoşgeldiniz....karadağ ustamıza mesaj atınız. saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3731 : 26 Mart 2013, 14:12:27 »
Telsa Ustam , entegreler çıkık durumdayken görmem gereken voltajlar normal aralıklarda ,   entegreleri taktıktan sonra  D3 ( TL 062) de sanal gnd değeri 7V gösteriyor bu normal fakat PİC ve LCD yi taktıktan sonra
D6 ( TL082)de daha önce TR1 den ayar yaparak 6.2 v U gördüğüm değeri bir türlü artıramıyorum hep 0,67 v olarak kalıyor.

VD10 ( 1N4148) ,, R84 ,, Q4 (2N7000) ,, R85 ,, D1 ( 4066) nın 5 . bacağı , 12 . bacağı , 13. bacağında   sıfır frekans görüyorum .  Başka ölçüm almam gereken yer varas söyleyin Telsa ustam  Saygılar....
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3732 : 26 Mart 2013, 15:28:03 »
bay17
bütün entegreleri pic GLCD yi  sök
picteki atlamayı yap
tl062 leri tek tek d3 yerine takarak konturol 6.2v veriyormu 3 tanesinden emin olunca
yerlerine düzgün tak daha sonra her entegreyi sırayla takarak voltajda çökme varmı bak 4066 ları sökükken tr1 voltajıbı dene parçayı takınca dene
baktın hiç birinde voltajlarda sorun yok pici tak tekrar dene ekranı takmadan frekansları bakarsın  butondan açılış yaptır en son glcdyi
sırayla gidersen hangi parçada yada hattında sorun olduğunu anlarsın

Çevrimdışı elektronikci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3733 : 26 Mart 2013, 17:06:14 »
slm ustalar yerimi bilmiyorum ... birkac kez testlerde bulundum yazilimda cok harika ayrimi yakalamis her metale ayri rakamlarla ve degerli degersiz ekranda er. abimize basarilar....

slm VLF usta o bahsettiğiniz devre tam bir PI değil melez bir devredir. yani PI-IB devredir. onda büyük başlık ile kullanmak zordur, ayrımına lafım yok

VLF-IB gibi bişey o hiç büyük başlıkla videosu yok
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 20:50:44 Gönderen: Karadağ »

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3734 : 26 Mart 2013, 17:31:42 »
slm ustalar yerimi bilmiyorum ... pi birkac kez testlerde bulundum yazilimda cok harika ayrimi yakalamis her metale ayri rakamlarla ve degerli degersiz ekranda er. abimize basarilar....

VLF-IB gibi bişey o hiç büyük başlıkla videosu yok
    1 metre basligiyla da harika net ayrim var rakamsal  lorenzx6  bildigim icin farki hemen anladim melez degil pi sistem dd sasho pi tarzi melez dediginiz tamemen pi......
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 20:51:29 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3735 : 26 Mart 2013, 20:27:29 »
bay17
bütün entegreleri pic GLCD yi  sök
picteki atlamayı yap
tl062 leri tek tek d3 yerine takarak konturol 6.2v veriyormu 3 tanesinden emin olunca
yerlerine düzgün tak daha sonra her entegreyi sırayla takarak voltajda çökme varmı bak 4066 ları sökükken tr1 voltajıbı dene parçayı takınca dene
baktın hiç birinde voltajlarda sorun yok pici tak tekrar dene ekranı takmadan frekansları bakarsın  butondan açılış yaptır en son glcdyi
sırayla gidersen hangi parçada yada hattında sorun olduğunu anlarsın

teşşekür ederim Telsa Ustam , ransistörlerde bir sorun varmıdır acaba ?

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3736 : 27 Mart 2013, 00:14:17 »
2N7000 lerin nerdeyse ulaşmadığı devre elamanı yok gibi :) anladığım kadarıyla benim 2n7000 ler kesin uçmuş , bundan dolayı 4066 , tl082 , tl062 , lf 356 lar zarar görmüşmüdür Telsa Ustam , şu an için çalışma ortamımdan uzaktayım , söylediğiniz uygulamaları yarın akşam değerlendireceğim

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3737 : 27 Mart 2013, 01:30:41 »
DALGIÇ35  benim sorun aslında dikkatsizlik :)  lcd bağlantılarını ters yapmışım düz bağlıcama gidip A serisi bağlantı yaptım o kadar basit bi olay gözümden kaçmış , pic ve lcd taktığımda lcd de full kontras ışıksız bi görüntü oldu buna rağmen frekans ölçümlerini yaptım hepsi olması gerektiği gibiydi , pic i söküp takayım belki ondandır dedim , söküp takarken R59 ve R61 bir birine kısa devre yaptı ve 7805 aşırı ısındı , kısa devreyi düzeltim ısınma kesildi , arkasından frekansları ölçmmek istediğimde frekansların sıfır olduğunu gördüm , hangi akla hizmet ettiysem bide bobini taktım bu seferde IRF740 ( Q7) AŞIRI ISINDI . herşeyi başa alarak entegreleri çıkardım ölçümleri yaptım D3 ün sanal gnd ölçümü dahil olmak üzere herşey normal fakat PİC ve LCD yi taktıktan sonra  7805 aşırı sınıyor , frekanslar ve TR1 den D1 ( 4066) ya 6,2 ye önceden ayar yapmıştım fakat bu olaydan sonra sadece0,67 v var , olay bundan ibaret DALGIÇ35 . bende transistörlerde dahil olmak üzere entegreleri , 7805 ve ırf leri değiştirmeyi planlıyorum  , biraz zahmetli olcak ama kesin sonuç gibi geliyor :) eğer pic ve lcd arzaya bağlamamışsa tabi .. SAYGILAR

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3738 : 27 Mart 2013, 03:19:58 »
TEŞEKKÜR EDERİM DALGIÇ35 , 180hz ölçülmesi gereken hiç biryerde yok . Telsa Ustamın daha önce txt dosyası olarak eklemiş olduğu entegreler ve pic in tüm bacak voltaj ölçümlerini içeren dosyayı çıktı aldım onlarla karşılaştırma yapacağım . senin vaktini almayayım DALGIÇ35  , balık tutmayı öğrenme vakti geldi sanırım :) gerekirse en baştan imalat yapıcam gene yapıcam olana kadar .. SAYGILAR...

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3739 : 27 Mart 2013, 09:33:47 »
hadi dindar
bobin kalibrosunda sorun yok gayet güzel hafif eğimli olması yeterli buna benzer bir şekli oluştur çok önemli değil
senin sorun devrendeki 2n7000 fetlerden 4066 lardandır
r47 üst bacağına ölçü aleti bağlayıp değişimi gözlemle metal yaklaştırırken
konunun en başındaki out put jop dosyasını indirip değişiklikleri yap
--------
         ---
           --
             --
               ---
                    ---
                          ---
                                ---
                                      ------------------------
the end
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

adamı 10cu  mesajında usta ettiler ne diyim daha en iyi sallayan en iyi usta
dur ben daha 20 mtr den metal algılatdığımı söylemedim size dimi :D
en büyük usta bizim usta
ver gazı sonra gazı alıcam diye uraş dur
uludağ soda her derde deva günlük mineral ihtiyacınızın tamamını karşılar

HI tesla Usta
san bizim bir tana Ustamizsan

but when i measure freq of 2n7000 without coil connecting i have 185hz in high pins

please attention below image.

i think my 2n7000 s are healthy .