Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467733 defa)

0 Üye ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saglikci17

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3620 : 16 Mart 2013, 19:31:46 »
2n7000 fet eklentisini devre  üstüne plakete montajlamak isteyenler için resimle çizerek anlatmaya çalıştım
toprak üstünde gereksiz ötmeyi engeleyen en önemli faktörün sardığın  bobin ve fet eklentisi olduğunu
düşünüyorum 
toprak ayarını menüden uyumlama hızını yükselterek daha iyi bir konuma getirebilirsiniz
karışıklık olmasın diye daha önce verilen eklenti çizimindeki numaralandırmayı kullandım
1-3-5 sin atlamaları siyah olarak belirtim
fet eklentisi tesla ustam gayet güzel anlatmış.

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3621 : 16 Mart 2013, 19:34:57 »
2n7000 fet eklentisini devre  üstüne plakete montajlamak isteyenler için resimle çizerek anlatmaya çalıştım
toprak üstünde gereksiz ötmeyi engeleyen en önemli faktörün sardığın  bobin ve fet eklentisi olduğunu
düşünüyorum 
toprak ayarını menüden uyumlama hızını yükselterek daha iyi bir konuma getirebilirsiniz
karışıklık olmasın diye daha önce verilen eklenti çizimindeki numaralandırmayı kullandım
1-3-5 sin atlamaları siyah olarak belirtim
fet eklentisi tesla ustam gayet güzel anlatmış.

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3622 : 16 Mart 2013, 19:56:37 »
2mt derindeki metali algılamak için nasıl bir bobin sararsak verimli çalışır ustalar yardımcı olurmusunuz.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3623 : 16 Mart 2013, 20:09:13 »
Telsa Ustam , V3 yazılımda da bu eklentinin yapılması gerekli mi ?

---------------
ta3chv   bu linkten  gerekli bilgileri edinebilirsin   http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.100
« Son Düzenleme: 16 Mart 2013, 20:13:30 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3624 : 16 Mart 2013, 20:44:19 »
What impact will these changes have on the circuit?

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3625 : 16 Mart 2013, 21:48:08 »
How to connect the points together?
it is  pcb  problem.

SONEFSANE

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3626 : 16 Mart 2013, 23:45:08 »
Cümleten selamunaleyküm sn teknolojiekibi ve de forum sakinleri.
sn ustalarımız...görünürde aktif olarak bulunmasakta çalışmalarınızı çok yakından takip ediyor,vede içtenlikle takdir ediyorum.
      Ben sizden bir rıcam var.en son olarak dizayn ettiğiniz DP3  Pİ dedektör ve takım olarak müştemilatlarıyle birlikte ne zaman satışa sunacaksınız.4x4 gözle bekliyorum.tşklerr.saygılarımla.

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3627 : 17 Mart 2013, 01:00:41 »
2mt derindeki metali algılamak için nasıl bir bobin sararsak verimli çalışır ustalar yardımcı olurmusunuz.
En az 120-60 dikdörtgen  tavsiye ederim.Şu başlıktaki mesajları oku ondan sonra güzel bir fikir belirir.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3628 : 17 Mart 2013, 01:49:39 »
cemalettin_h
d5 4066 ve 2 adet devredeki fetleri konturol et
fet düz yüzeyini yere yatır sağ tarafa eksi so ltarafa artı probu deydirdiğinde geçiş olmıyacak geçiş varsa 3 bacağını kısa devre et tekrar dene geçiş yoksa  artı probu sol ve orta bacağa aynı aynı anda deydirdiğinde geçiş olucak değer göştericek
diyot test kademesinde dene
--------------------------------------------
jaabtorunu
dosyayı indirdim bakıp bir şey görürsem söylerim ama çok sağlıklı çekim olmamıs sadece lehimli taraf var
nasıl bir sorun varsa söylersen daha iyi olur
5v olması gerekn yerde 12 v var ise 7805 arızalı yada 5v çıkış hattına akünün artısından kısa devre var
---------------------------------------------
meh_mets
müsait zamanlarda devre ile ilgili konusuruz
----------------------------------------------------------------
saglikci17
pic yerine tam oturmamıs olabilir
picte arızalanmış olabilir yeni yazılım gerekir o ekrandaki durumu bir kaç kez gördüm başka devrelerde
cat5 kablonun bağlantı sıralaması yanlış değil ve teller arasında kısa devre yok ise
bs250 2n2907leri vd6 vd7 zenerleri  konturol et
fet eklentisinde şarj ledinin altındaki atlamının iptal olan kısmının pice giden kısmına bağlanması gerek kablo yanlış yere bağlanmış fet eklenti devresini cizimden tekrar bak belki bütün sorunların ondan olmuş olabilir
senin kullandığın yeşil kabloda sorun
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
said_jarrah
fet eklentisi bay süre öncesinden beri var oto tune islemi için
---------------------------------------------------------------------------------------------------
ta3chv
dp3 bölümünün ilk sayfasında video var 40cm bobin ile havada 60x60 metali max 3mt toprak altı olsun 2metre  bu boyutlarda
ise büyük başlıkla örnek 1x1 ile kare  tavsiye etmiyorum ayrıca diktördgen hangi boyut olursa olsun
bununla bir tencereyi 2mt rahat algılar
---------------------------------------------------------------------------------------------
bay17
2n7000 fet mecburi değil buton yaptınız tune işlemini uyumlama kısmındaki değere göre sürekli resetlemesi yapması için
kiremit tuğla ve minerali yoğun yerlerde fayda sağlar size etkin olmasın istiyorsanınız uyumlamayı 1 kadar düşür
--------------------------------------------------------------------------------------------
SONEFSANE
Sipariş hattı: teknolojiekibi@gmail.com,sales@teknolojiekibi.com
mesaj atabilirsiniz full hazır tam takıp olarak çalışır kurulmuş olarak satışı mevcut

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3629 : 17 Mart 2013, 02:08:09 »
Tesla hocam gene dötürmüşsünüz.Bir insanda bu kadar yardım etmeyi canı gönülden koşturanı şu zamanda görmek zor.Herkesin imdanına yetişiyorusunuz.Allahta sizden razı olsun...Herşey gönlünüzce olsun.
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3630 : 17 Mart 2013, 02:29:11 »
Telsa ustam  teşekkürler durum anlaşılmıştır :)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3631 : 17 Mart 2013, 10:23:21 »
Kimse bana bir cevap verebilir?

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3632 : 17 Mart 2013, 12:11:34 »
hamidmatris
 Output Job.pdf
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.0
-------------------------------------------------------------------------
R38-R39-R47-10k-----R45-8K2-R11-0R-
R3-R5-R8-R13-R15-R19-R21--2k2
it is also said to change the
R17 5k2 -------r79 5k-----------r9 100k--------R30 2k7
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tolgahan
ALLAH c.c sendende razı olsun
İlim bir hazinedir; anahtarı sormaktır. Allah size rahmet etsin, sorun; çünkü sormakla dört kimse mükâfat alır: Soran, cevap veren, dinleyen ve onları seven.
"Sizin en hayırlınız, insanlara faydalı olandır.", "Bir insan kardeşine yardım ettikçe Allah da ona yardım eder."

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3633 : 17 Mart 2013, 13:30:33 »
sayın tesla usta gecenkicevap icin tesekürler yalnız benim anlam veremedigimbobin takılı degilken osc cizgisi olması gerken gibi bobin taktıgımda duz cizgi olusuyor bi turlu anlam veremedim ırf 840 ısınmıyor baska ısınan yok 2n 2907 ısınmıyor acaba deneme bobini taktıktan sonra bu sorun olustu kısa devre oludu sanırım fet leri degistireyimmi yardımcı olursanız

mkopcal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3634 : 17 Mart 2013, 17:36:48 »
osc grafik cizgişi bobın takılı degilken duzmu olacak bobin takılıykendalga seklı olacak ama bende tam tersı bu konuyla alakalı sayfa hangısı yardımcı olursanız

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3635 : 17 Mart 2013, 18:16:28 »
osc görüntüsünün resmini çekip buraya  ekleyin ona göre yardımcı olalım

Çevrimdışı ayhan58

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3636 : 18 Mart 2013, 11:42:09 »
sayin yetkili arkadaslar bu delta pulse 3 icin bazi sorularim olacak ,cihazin 40 cm arama basligi ile tutma kolu toplam agirligi ne kadar acaba birde kucuk baslikla arama yaparken misal vlf dedektorler gibi ritimli bi sekilde sallayarak arama yapabiliyomuyuz yoksa yavas yavas mi aramaliyiz buyuk baslik 1x1 den baska buyuk baslik baska ebatlarda varmidir veya en verimli buyuk baslik ebatlari nelerdir birde misal ziraat bankasindan her ay  300 tl taksitle odeme yapip alamazmiyiz bu cihazi illaki kredi kartimi lazim bazi insanlar koyde yasiyor herkesin kredi karti yok  her turlu kontrat yapilip boyle odenemezmi  birde ben bu bosluk olayina hasta oldum misal aradigimiz arazinin yuzeyi duz degil egimli yani bunudami bosluk gosterir illaki dumduz arazidemi bosluk bakicaz  simdiden bu sorulara cevap verecek kardeslerime tesekkur ederim Allaha emanet olun saygilar.

Çevrimdışı Breko

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3637 : 18 Mart 2013, 16:44:41 »
Tesla usta kolay gelsin.Besleme voltajı 14-15V dc aralığında cihazı çalıştırmada sorun çıkarmı acaba.Engin tecrübelerinize dayanarak özellikle size sormak istedim.Şimdiden teşekkürler.

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3638 : 18 Mart 2013, 18:04:29 »
sayın Ustalar yukarıdaki çizimde gösterilen 3 numaralı bağlantı noktasında bir atlama daha var bu atlama da mı iptal edilecek bilgi verirseniz sevinirim

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3639 : 18 Mart 2013, 18:29:23 »
sayin yetkili arkadaslar bu delta pulse 3 icin bazi sorularim olacak ,cihazin 40 cm arama basligi ile tutma kolu toplam agirligi ne kadar acaba birde kucuk baslikla arama yaparken misal vlf dedektorler gibi ritimli bi sekilde sallayarak arama yapabiliyomuyuz yoksa yavas yavas mi aramaliyiz buyuk baslik 1x1 den baska buyuk baslik baska ebatlarda varmidir veya en verimli buyuk baslik ebatlari nelerdir birde misal ziraat bankasindan her ay  300 tl taksitle odeme yapip alamazmiyiz bu cihazi illaki kredi kartimi lazim bazi insanlar koyde yasiyor herkesin kredi karti yok  her turlu kontrat yapilip boyle odenemezmi  birde ben bu bosluk olayina hasta oldum misal aradigimiz arazinin yuzeyi duz degil egimli yani bunudami bosluk gosterir illaki dumduz arazidemi bosluk bakicaz  simdiden bu sorulara cevap verecek kardeslerime tesekkur ederim Allaha emanet olun saygilar.
Yok bilgili ve usta olmsamda analdığım kadar yardım edebilirim.
Öncelikle delta pulsede küçük başlıkla verim almanız çok zor çok tecrubeli ve cihazı iyi tanıyan biri küçük başlıkla arama yapabilir.Büyük başlık olayına gelince bende  4 metre kare başlıkta var bazı zamanlarda kullandığım oldu.Başlık ne kadar büyürse algıladığı cisimin boyutuda büyüyor ve küçük cisimelri görmüyor.Vlf sistem gibi sallayarak değilde yavaş bir şekilde alanı sağ sol yaparak taramak daha sağlıklı olacaktır.Diğer konular beni aşar saygılar..