Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486828 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3240 : 29 Ocak 2013, 01:49:28 »
Thank you esla^Pulse^Coil
I understand.
So, My cable CAT5 is bad because when I measure the resistor of coil I get it 12 ohm.
And, about the hardware and noise
Yes, I am in a small room, where there is a TV, computer and many lights.
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3241 : 29 Ocak 2013, 02:12:34 »
 tesla usta çok teşekkür ederim, sönümleme direnci ve bobin için denemeler yapacağım yalnız bahsetdiğiniz "tlo82 7ci üsten soldan 2 ci bacağında yada r31 üst bacağı farketmez burda 1.4v ile 1.5v arası değerlere getirirsizin" kısımı nereden ayarlıyacağım. demo hexde osilaskop menüsü mevcut mu saygılar...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3242 : 29 Ocak 2013, 06:32:05 »
ustalar; vakit bulup yapamadığım dp3ü nihayet dün bitirdim. devre karadağ ustadan aldığım fabrikasyon pcb ve v 1.0 bulunan pic'den oluşuyo, karadağ ustanın dp3 montaj klavuzuna göre kontrol ettiğimde olması gereken +12v, +5v, sanal gnd 6v~7.5v normal şekilde geliyo tr1 ile tl082nin 6.pinini 6.2v ayarlıyorum, fakat 1.6v ~ 1.8v olması gereken yerde benim devrede 1.3v, 178hz~180hz olması gereken yerde benim devrede 192.5hz görüyorum sizce bu degerler normalmidir. normal değilse nereyi kontrol etmem gerekir devrede yalnızca bt169d scr bağlı değil.
devreye 12v ve cat5 kablodan 3.4r bobin bağlayıp çalıştırdığımda ayarlanıyor durumunda sürekli kalıyor bu aşamayı geçemiyor. ayrıca bu aşamada hoparlörden de her.gi bir ses çıkması gerekiyor mu bende sende yok

Ilk once devren hayIrlI olsun.1.6-1.8 yerine 1.2-1.3v gormen normaldir.FrekansInIz 192 HZ olmasI sorun degil.Zaten frekansI menuden degistirebiliyorsun.Sonumleme direncini 1K 2W potansiometre ile ayarla ,senin sorunu sonumlemede.Sonra degerini olcerek yerine 2w tas direnc ile degistirirsin.Cihaz normal calIsmayInca ses gelmez. LF357 ile topladIysan entegre patates cIkma ihtimali buyuk.Daha sonra 2N7000'leri kontrol et,onlarda cok kolay arIzalanabiliyor.Sarj devresi aku sarjInda kullanIlIr,cihazIn calIsmasI ile alakasI yoktur.Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3243 : 29 Ocak 2013, 08:27:32 »
gıç 35 ustam  dıs gorunus gusel olmus kutuyu nerden aldınız izmir ici mi? on panel flan da farklı galıba  bilgilendirirsenız kutuyu sizinkine benzer yapabiliriz arkadasımla.  bizim yaptıgımız dp3 ün sadece  buton baglanıtıları sarj olayı ve regulesı kaldı onlarda 2 haftaya bter bakalım. saglık problemım olmasaydı simdiye coktan vermıstık coskuyu  ama nasıp olmadı inş. 15 gune calısır duruma gelcek :)
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #3244 : 29 Ocak 2013, 09:10:38 »
Tesla usta merhaba.
Sönümleme direncini ayarlamak için elektronikçilerde telli potans adıyla satılan potans var.
Yalnız bu potans 3w.Cihazda sorun olurmu acaba.
http://www.direnc.net/100R-3W-POTANS,PR-3213.html

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3245 : 29 Ocak 2013, 09:42:50 »
Thank you esla^Pulse^Coil
I understand.
So, My cable CAT5 is bad because when I measure the resistor of coil I get it 12 ohm.
And, about the hardware and noise
Yes, I am in a small room, where there is a TV, computer and many lights.

Hi  elmahboule

also I use cat6  3 rounds  . and  series 1R resistor with it .  diameter of coil is 40cm.

the result is :

almost 600uh
 3.6R

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3246 : 29 Ocak 2013, 11:01:24 »
dalgic35 ve jickata ustalar teşekkür ederim. voltaj ve sönümleme direnci ile ilgili kontrolleri yapacağım,saygılar....

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3247 : 29 Ocak 2013, 12:29:44 »
Tesla usta merhaba.
Sönümleme direncini ayarlamak için elektronikçilerde telli potans adıyla satılan potans var.
Yalnız bu potans 3w.Cihazda sorun olurmu acaba.
http://www.direnc.net/100R-3W-POTANS,PR-3213.html

Verdigin linkteki potan 100 Ohm gozukuyor,en az 1 Kohm olmalI.Telli olmasI sorun olmaz sanIrIm.O sadece sonumleme direncinin degerini bulmaya kullanIlIyor.
Bende bu gun siparis verdigim metal kIlIflI LF 357'leri aldIm.UmarIm patates olmazlar .FarkI ne olacak bakalIm.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3248 : 29 Ocak 2013, 12:45:46 »
ustalar r31 in ucundaki voltajı 1.5v ayarladım ve cihaz ayarlanıyor kısmını geçti tabi tl082 5.pinindeki voltaj 5.9v düştü bobin ve sönümleme direncinde değişiklik yapmadım(direnc=680r bobin=35cm 3.4r), şuan cihazım açılıyo. yalnız mesafede ve ayrımda sıkıntım var ev ortamında 1tlyi 20cm den algılıyo birde bakırda da metalde de degersiz grafigi çıkıyo, çok kısa tutarsam degerli degersiz grafigi anlaşılıyo bunun sebebi nedir.ben cihazı ev ortamında test ederken hangi mod, eşik, güç,frekans,vs.hangi degerlerde ayarlamam gerekiyo. saygılar...

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3249 : 29 Ocak 2013, 21:24:45 »
Hi Karadag

please see my post N° 3285

thanks

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3250 : 29 Ocak 2013, 23:10:49 »
geçenlerde yapmış oldugum 1.50 ye 75 cm lik bobini dün denedim 5 kiloluk yağ tenekesini 4.30 cm den algıladı ölçülerinide geçmiş sayfalarda belirtmişdim yapmak isteyen rahatlıkla yapabilir sorunsuz çalışıyor

Ustam 4,30m denmi bir algılama yapıyor yoksa 4,30cm denmi.Eğer 4 m gibi bir mesafede algılatma yapabiliyorsan ustam bir video çekebilirmisin lütfen.5 litrelik yağ tenekesinden bahsediyoruz bu mükemel bir mesafe olur açıkcası.Bende ozaman 2x2m Prototip bir bobin hazırlayıp bir deneme yapayım

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3251 : 30 Ocak 2013, 00:32:46 »
s.a
ustalar benim dp3 te problem var cihaz acılıyor algılama var mesafe fena değiğl şimdilik ama cihaz çoğu zaman bobin takılıdeğil yazısı çıkıyo hiçbir şey yapmadan zaten yazı çıkmadan sorunsuz açılıyor kapatıyorum sonra tekrar açıyorum bobin takılı değil diyo bobin 3,2 R 0,50 lik bobin telinden 45cm bobin 680r sönümleme direnci takılı gelmesi geren tum voltajlar doğru şekilde geliyo 082 nin 5 ayağında 6,2v ayarlı bunu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
saygılar.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3252 : 30 Ocak 2013, 00:35:12 »
4.3 cm  den algılaması çok komik olurdu sanırım :)  Telsa ustam bu işi bilyor gerçekten , gıç35 bende senin ölçülerin aynısından yapacağım nasip olursa , toprakta net 3 metre algılasın gene süper . Telsa ustam  yakında daha bomba çalışmalar  ortaya koyarsa hiç şaşırmam :)
saygılar ..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3253 : 30 Ocak 2013, 00:35:21 »
Hi Tesla^Pulse^Coil
I put R54 1K variable, coil 3 ohm 35 cm.
But always, I have the same problem ( IRF740 is very hot and PIC can not detect coil )

please Help me.

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3254 : 30 Ocak 2013, 01:09:09 »
dalgic35 usta; teşekkür ederim. sönümleme direncini değiştireceğim bobini de emaye bobin telinden 35cm çapında sarmaya başladım, tabi sizin ve tesla ustanın bobin ve diğer işlemler için önerilerinizi dikkate alacağım saygılar...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3255 : 30 Ocak 2013, 01:24:17 »
vd10 of the right (180Hz-270hz) See if there is no test coil is not fitted
t9-t10-t11 mosfet Q6 test keeps its continuous transmission can be
-------------------------------------------------- --------------
If you need to remove circuits from scratch test setup booklet s do it again
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
------------------------------------------------------------------------------------------------
ingilizceden anlayan biri bu arkadaşın derdini  eski yazılarına bakıp  izah edebilirmi bana
-------------------------------------------------------
sealli
tel arası boşluk olması lazım oyüzden izoleleli nya kablo ile sar
değerli değersi ayrımını sesli moda getirip tr1 ile ince ayar yapmanız lazım deneyerek 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
osmanmutlu
osc menüsünde sinyal eğrisini görürsen durum düzelir bunun için
vd10da frekans varmı lf356 tl082 ve çok turlu tirimpotundan emin
bu yazıda üsteki yazdığım malzemleride konturol edersin
lcr metre ile bobin değerini ölçüp söylersin 600uh üstünde bir değere gelmesi lazım ki görsün
bobini cat5 yaptıysan toplamda 35mtreden fazla tel sarman lazım buda 35 cm 4 tur eder

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3256 : 30 Ocak 2013, 01:37:55 »
tesla usta teşekkürler

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3257 : 30 Ocak 2013, 05:37:05 »
Hi Tesla^Pulse^Coil
I put R54 1K variable, coil 3 ohm 35 cm.
But always, I have the same problem ( IRF740 is very hot and PIC can not detect coil )

please Help me.

I had same your  problem .  i changed Q6 and it correct

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3258 : 30 Ocak 2013, 08:26:19 »
gıç ustam c.tesı bi ugruyayım cankayaya saolun bılgılendırmenız icin :)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3259 : 30 Ocak 2013, 08:28:36 »
BU arada 4.30 m cok guzel  bobin olculerınden deneme yapcam bende. tesla ve dalgıc 35 usta  yaptıgınız calısmalar icin  sizlere minnettarız . devamını beklıyoruz TEKNOLOJİ EKİBİ olarak saygılarr..

"T€kNoLojī €kīBī"