Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486384 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3180 : 23 Ocak 2013, 23:31:53 »
dp3 bobinlerde 1mh endüktansı geçmeyin yeter dc direndi düşük olsun
2R bobin NYA tek damar  kablodan ara kablosu  2x0.75 ttr çok tellli  kablodan
devrede shotky byw 80 ve ırf 630 ile suan kullanıyorum ısınmayı  azaltmak için shoky ile mosfeti birleştrip  aliminyum soğutucu taktım ben dirençsiz olarak kullanıyorum
elektrik kablolarında adsl kablosu gibi sahtecilik olmaz Marka farketmez hurda bakır bile olsa dc direnci bir top kabloda çok fazla değişmez 0.80 nya kablonun 100mt direnci 3R6 ----- 1mm nin 2R4 dür kablonun bakır renginde yada direncinden anlaşılır iyi bakır parlak olur metal rengi
soket olarak normal her zaman  kullandığımız ses mayk soketlerinden kullanıyorum
bir diğer önemli olan konu cihazın beslemesi regüleli olmalı 7812 metal to-3 tipinde  kullanıyorum
besleme sabit değilse osc ekranında elektriksel gürültü var ise görebiliyorsanız cihaza ayar tutturu cam diye uraşmayın

Telsa Ustam , bende 12 v 7A  lik akü var , şimdi bu regüleli beslemeyi nasıl yapcaz  :D bilmeyince zor oluyo valla Telsa Ustam . Regüleli derken aküyü ayrı bir devre üzerinden mi cihaza bağlantı yapcaz , biraz araştırdım ama kutu şeklinde regüle hazır devreleri çıkıyo bu parçayımı kullancaz regüle etmek için ? 

dalgıc35  ;  1 n 4007 diyodu takmadan direk 8712 e nasıl girdi çıktı yapacağız bi şema falan olsa benim gibi bilmeyenler pratik sağlasa güzel olur .
SAYGILAR..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3181 : 24 Ocak 2013, 00:05:12 »
d7 2ci bacağında te8 r1 ile r2 ort bacağına gidiyor açık semada 2 tane yerde yazılı bu
te10 lf357 3 bacağında r16 direncinin bir ucuna oda d3 tlo62 nin 7ci bacağına gidiyor oda iki yerde yazıyor
sen bence boşu boşuna kendine zorluk çıkartıyorsun atlamasız çift yolu plaket çıkartırsan olur
yada atlamalar yerine 0R dirençler takarsın gözüne kötü gözükmez ozaman
keyfi senin daha sonra hatalarda olursa sen üzülürsün düzeltmesi zor olur çalışmazsa
hata bulmasına yardım edende olmaz
yapılmış test edilmiş onaylanmış şekilde yap kullan bir kendine cihaz tasarlarsa modifiyte edersen uraşırsın bence
balık veren yoktu zaten oltası olmayan lara  oltayla balık tutmasını öğrenten de yok artık
sen oltanı al balığı sonra tutarsın
ne kadar okursan oku fotonlarla nötronlar çarpışmadan enerji ortaya çıkmıyo rezonansa gelmiyo
 ;D
----------------------------
hazır konu açılmışken rezoans hesap programı veriyim
---------------------------------------------------------------------
12+6v akü kulanarak yada 6+6+6 seklinde
diyot bağlama mecbur değilsiniz eksiye bağlanan bacağına ufak bir direnç takarakta çıkış voltajını 12.7 volta yükseltebilirsiniz 100R 330R gibi dirençleri gnd bacağına bağlarsınız çıkış yükselir direnci yükseltikçe
cihaza bağlamadan önce ölçersiniz bağlamasanızda olur devrede voltaj düşümü nü düşünerekten  biraz yüksek tutuyorum
diyot sorun çıkartmıyo başka bir sebebi vardır mutlaka
metal kılıf olanını kullanıyorum
bu linkten diyot yönüne bakarsınız her bir diyot çıkışı 0.7v yükseltir çıkışı
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.20
pdf.datasheet-photos.com/goods_files/pdf/22/22624_STMICROELECTRONICS_L7812.pdf
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013, 00:13:27 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3182 : 24 Ocak 2013, 02:38:23 »
Yani ben 12 v 7 a aküye ek olarak 6 v luk akü ekleyip 18 v ye çıkarcam voltajı sonrada resimde tarif ettiğiniz gibi LM 7812 ye giriş yapıp 12 v çıkış alıp devrenin beslemesine gireceğim , doğrumu anlamışım Telsa Ustam  :D bendeki akü dediğim gibi 12 v 7 a lik  ekleyeceğim 6 v luk akünun amper değeri bir önem teşkil edermi ya da kaç amperlik alsam iyi olur  Telsa Ustam ?
SAYGILAR..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3183 : 24 Ocak 2013, 05:17:16 »
LM 7812  yi  78 serisi regülaör olarak veriyor alışveriş siteleri  Telsa ustam , demir kaplama olan  7812K olarak veriyorlar ve demir kaplı olanla plastik kılıflı olan arasında 10 kat fiyat farkı var  :-X    sanırım iyi mal iyi para  8) 

Sağol  DALGIÇ35  kardeş önerilerin için teşekkür ederim  , brn-1 de kullanmıştım cidden baya ağırlık yapıyo sırt çantası gerekli arazideyken  :D 

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3184 : 24 Ocak 2013, 08:35:02 »
ben burdan alıyorum
http://www.grupelektronik.com/index3.php?catId=2
hem 7812 hem lf356 tesla marka benim  ben istemedim direk kendi verdi ;D
2.5tl hatırlıyom sitelerde 5-6 yazıyo bakınca gördüm 
diğerlerinden iki tanesini parallel de bağlayabilirsin çıkışlarına birer seri diyotla
yada 1 tane 7812 ye parallel metal tip 3055 takarakda yaparsın
resimdeki kondansatörlerin hiç birini bağlaman gerek yok
ben çok uzun süre 1.5A olanlarından   kullandım  soğtucu bağladıktan sonra oda sorun olmuyo
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013, 08:37:31 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3185 : 24 Ocak 2013, 12:19:20 »
Telsa usta bişey soracaktım kitin üzerinde bitane led lanba var bu ne oluyor acaba hic yanmıyor hiçbir görevi yok mu bunun ?

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3186 : 25 Ocak 2013, 01:56:35 »
gıç ustam bobin başlığı güzel olmuş.Bu başlıkla 40cm çapında bir metal malzemeyi açık hava testinde nekadar mesafeden algılar merak ettim.Ben 1x1m'lik bir başlıkla açık hava  testinde 2.5m-2.6m de bir algılatma yaptırabilmiştim.Büyük başlığın tek sıkıntılı tarafı araca sığmaması.

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3187 : 25 Ocak 2013, 02:04:43 »
Biryerden elime Dp3 geçti V3 fakat , entegreleri değiştirmemem vede diğer malzemeleri kontrol etmeme rağmen , Bobin takılı yazısından kurtaramadım. Frekans 190hz var. Yazılımdamı sorun var acaba? Bobin'de çalışıyor , sinyal var.
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3188 : 25 Ocak 2013, 02:56:11 »
Biryerden elime Dp3 geçti V3 fakat , entegreleri değiştirmemem vede diğer malzemeleri kontrol etmeme rağmen , Bobin takılı yazısından kurtaramadım. Frekans 190hz var. Yazılımdamı sorun var acaba? Bobin'de çalışıyor , sinyal var.

rayman ustam
1507.iletideki thunderbolt ustanın mesajını okumanı tavsiye ederim.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.1500

saygılarımla.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3189 : 25 Ocak 2013, 03:25:17 »
rayman
herşeyde sorun olurda yazılımda olmaz emin ol
cihazı osc menüsünde sinyal eğrisine bak şelale seklinin başlangıç noktası yarıyı geçmesin
tr1 tirmpotuyla ayar yap yapamıyorsan tl082 sorun var
burda durum normal ise
entegrelerin öncelikle hcf öneririm değil ise sağlam olsada sorun çıkartıyor kazanç fazla yüksek oluyor
sorun 4051 kaynaklanıyordur
-----------------------------------------------------------
gıç 35
abi güzel olmuş güle güle kullan
-------------------------------------------
haylaz036
beslemenin ordaki şarj ledi şarj ederken yanar
4094 yanında olan 2 tanesi kullanılmıyor
--------------------------------------------------------
berk
diktörgen başlıklar yap kullan arka koltuğa sığabilecek boyutta 1x0.50
sebebin bilmiyorum ama mesafelerin neden az çünki
40cm normal sardığım başlık ile bile 60x60 metal levhayı 3mtr mesafe algılamasını yapmıştı eskiden en son iyileştirmeler ve büyük başlığı yaptıktan sonra tekrar haberdar ederim
----------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3190 : 25 Ocak 2013, 03:56:08 »
Teşekkürler Telsa Ustam verdiğin bilgileri uygulamaya çalışacağım , link için ayrı teşekkür  ;D  Benim kargoda sıkıntı olmuş yakın zamanda gelecek ama sınavlarda yaklaştı  :P artık şubat ortası teorik bilgileri uygulamaya geçeceğim İnşallah , şimdilik malzeme ve bilgi depolomaya devam  8)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3191 : 25 Ocak 2013, 15:01:28 »
gıç35 başlık süper olmuş ama Berk in de dediği gibi taşıma konusunda sıkıntılar olabilir. Ellerine sağlık test sonuçlarını da yazarsan memnun olacağız :)

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3192 : 25 Ocak 2013, 17:34:19 »
Selamlar Tesla ustad telefonda konuşurken aklıma birşey geldi şu dp3 ün verici devresini kullanarak ve alıcı devresini çoklayarak işlemci yardımıyla birden fazla alıcı başlık kullanabileceğimiz işlemci yardımıylada bu alıcılardan donus zamanlarını genliklerini ölçülebilir olabileceği  grid üzerinden yerini bulabileceğimiz aklıma geldi  yeniden keşfetmenin anlamı yok düzgün çalışan mevcut çalışmalar üzerine devam edelim sonuclar ne göstericek bakalım hayırlısı..
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3193 : 25 Ocak 2013, 17:36:43 »
BU ARADA gıç35 ustad başlık güzel görünüyor test sonuclarını merakla bekliyoruz.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3194 : 25 Ocak 2013, 21:50:19 »
 O dediklerini yapmasam burada başka sorun ararmıyım ? Ki trimpot ile ayar yaparken sönüm eğrisinde bir bir değişme olmuyor. Ve entegrelerin hepsi Hcf serisi. Özellikle dikkat ettiğim konu malzemelerdir.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2013, 21:52:51 Gönderen: rayman »

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3195 : 25 Ocak 2013, 21:59:33 »
Dalgiç arkadaşım bende seninle aynı karardayım. Sağolsun Tesla yardımcı oluyor ama. Birde Pic 2 tane lazım aslında.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3196 : 25 Ocak 2013, 22:05:57 »
yakında sakal bırakıcam belki o zaman sözlerimiz dinlenir
pic yazılımında sorun yoktur
daha önce söylediğim gibi oscde bu değişimi göremiyorsan
 tl082 içinde iki karşılaştırma opmapı var biri arızalıdır
devredeki voltaj ölçümlerini daha önceden konturol ettiğini var sayarak 
değiştirdin olmadı çok turlu trimpotun arızalıdır ozaman
------------------------------------------------------------------------
kısa yazı yazmayı sevmiyorum tekrar yazmamak için düzeltme yoluna gittim
rica ediyorum konuyu dağıtmayalım sohbet bölümü açtım hemide bana özel ordan yazışalım  ::)
------------------------------------------------------------------------

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2013, 22:22:38 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3197 : 25 Ocak 2013, 22:06:21 »
Başka Pic yok elimde. Şimdi 190hz. çıkıyor vede Sinyal var. Bobinde çalışıyor , zırıltı var. Normalda Adc örneklemesi almıyor Pic.

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3198 : 25 Ocak 2013, 22:07:59 »
Haklı olabilirsin. Tirimpota bakayım. Ki Tesla'ya bıyık daha iyi yakışır. Aslında En örnek aldığım insandır Kendisi Tesla ama bazen sen ona çok uzun kalabiliyorsun :D

anton_bo2k

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3199 : 26 Ocak 2013, 15:29:20 »
bazı düzeni Proteus var mı Ben simülatörü izin vermek istiyorum

e-mail: anton_bo2k@abv.bg