Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486198 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı farhad58

• Er
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2920 : 19 Aralık 2012, 23:13:46 »
 ;Dvery thanks admin

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2921 : 20 Aralık 2012, 05:13:03 »
Karadağ ustam Dp3 lcd ekran üzerinden üsten bakışla daha net bir  osc görüntüsü alıp buraya ekleyebilirmisiniz.Bizde aynı osc'ye benzer bir osc oluşturmaya çalışalım.

BERK,goruntu seninde resimde ekledigin gibi.O goruntuyu iyi bir bobin ve sonumleme direnci ile elde edersin.Ince ayarI ise TR1 ile yaptInmI tamamdIr.
Bobin konusunda buradan daha iyi bilgi edinebilirsin.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2922 : 20 Aralık 2012, 08:32:11 »
Merhaba Ustalar
Dün akşam elimde bulunan iki makinayı karşılaştırma fırsatım oldu.birisi 2 dğeride dp3.Her iki makinada delta türevi makinalar.Aynı başlıkla 2 nin algılama mesafesi dp3 e göre daha derin.Fakat ayrım konusundada dp3 daha kararlı.dp3 ü pm 2 kadar derin algılama yaptırabilmem için ne yapmam lazım.Elimdeki dp3 V2.4 . Bilgi veren ustalara şimdiden teşekkürler...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2923 : 20 Aralık 2012, 08:58:28 »
üsteki sinyal eğrisi berkin ekledği değil karadağın eklediği sinyal eğrisi
metal tespiti esnasında zeminden yükselmiş görüntüsü osc yi tanıtmak için eklenmiş
normalde zemine yapışık ilerler  eğimden sonrası
hassas olmasını istiyorsanız başlangıcı baş tarafa yakın olsun
stabil her şeye tepki vermesin  derseniz sağ tarafa doğru çekin
bunu etkiliyen sönümleme direnci bobin ara kablosu bobin kendisi
eğimi tr1 ile daha yatık konuma getirebilirsiniz fazla tükseltmek ayrımı kaçmasına ayrıca parazitleride görmeye başlarsınız tl082 7ci bacağında 1.50v ---1.55v arasında bir değerde tutar 
------------------------------------------------------------------------------------------------
tivos
manuel potlu cihazlarda kullanabilme yeteneği tecrübe olduktan sonra daha hassas ayar yapabilme imkanı var herzaman bu fark birinde 45 ise diğerinde 50 olur  dp3 manuel modda tecrübe ederseniz aynı mesafeleri gene yakalarsınız diğer cihaz için mesafe bilgileri verirseniz karşılaştırma yapıp duruma göre yönlendirme yaparım
belkide sizin potlu dediğinizden aynı mesafeleri dp3 de görmüsümdür
öncelikle son versiyonlu pic temin edin toprakta karalı olsun istiyosanız fet eklentisini yapın

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2924 : 20 Aralık 2012, 09:40:01 »
Merhaba Ustalar
Dün akşam elimde bulunan iki makinayı karşılaştırma fırsatım oldu.birisi 2 dğeride dp3.Her iki makinada delta türevi makinalar.Aynı başlıkla 2 nin algılama mesafesi dp3 e göre daha derin.Fakat ayrım konusundada dp3 daha kararlı.dp3 ü pm 2 kadar derin algılama yaptırabilmem için ne yapmam lazım.Elimdeki dp3 V2.4 . Bilgi veren ustalara şimdiden teşekkürler...

İki dedektörde de algılma farkı olmaması gerekli. Sonuçta aynı analog devre. Ama DP3 için V3 de yapılan direnç değişikliklerinden sonra bariz mesafe artışı oldu. Eğer 1 tl yi 40 cm den daha düşük mesafeden algılıyorsanız ya devrenizde yada bobininizde sorun olabilir. Geçen küçük bir test yaptık 40 cm lik başlıkla 19x14x7 ölçülerindeki bir teneke kutuyu 1,30 dan algıladı. 1x1 başlıkla da aynı kutuyu 1,70 den algıladı. ;)
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2925 : 20 Aralık 2012, 09:56:01 »
Tesla^Pulse^Coil usta 40 cm lik başlık kullanarak , 2 ile yaklaşık 48 cm den tek parayı algılatıyorum.Fakat dp3 aynı parayı 27 cm den algılıyor.Dp3 ün çok daha iyi bir makina olduğunu biliyorum fakat çalıştıramamak beni üzüyor.Devreyi bizzat Karadağ usta topladı.Çalışmalarıma devam edicem.En kısa sürede Karadağ usta ile iltbata geçip yeni yazılımlı bir pic istimeyi düşünüyorum.

Zanos son drenç değişiklikleri bulamadım.Bana bir kısa yol atabilirmisin.Bende kart üzerinden değişikliklerimi yapayım.İlginiz için tekrar teşekkürler...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2926 : 20 Aralık 2012, 10:09:20 »
dp3 de 40cm yuvarlak başlık ile 43 cm tek para
dp3 ile 40cm kare başlık ile  50 cm tek fark kare yuvarlağa göre iç çapı daha fazla oluyor yani
45cm başlığa denk geliyor oto ayarlarda kendi açıp verdiği değerler
yeni yazılım ve direnç değişiklikleri ile aynı mesafeleri yine yakarsınız aynı bobin ile

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2927 : 20 Aralık 2012, 10:11:43 »
ustam peki bu değerlerde ayrım varmı.Yani tek parayı gördüğünüzde eğri ayrım çizgisinin üzerinde mi.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2928 : 20 Aralık 2012, 11:06:48 »
Tesla^Pulse^Coil usta 40 cm lik başlık kullanarak , 2 ile yaklaşık 48 cm den tek parayı algılatıyorum.Fakat dp3 aynı parayı 27 cm den algılıyor.Dp3 ün çok daha iyi bir makina olduğunu biliyorum fakat çalıştıramamak beni üzüyor.Devreyi bizzat Karadağ usta topladı.Çalışmalarıma devam edicem.En kısa sürede Karadağ usta ile iltbata geçip yeni yazılımlı bir pic istimeyi düşünüyorum.

Zanos son drenç değişiklikleri bulamadım.Bana bir kısa yol atabilirmisin.Bende kart üzerinden değişikliklerimi yapayım.İlginiz için tekrar teşekkürler...

İlk mesajda yer alan OutputJob dosyasını indirin göreceksiniz.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2929 : 20 Aralık 2012, 11:21:26 »
Aşağıdaki videoda görüldüğü gibi 24 cm başlık ile 1 tl 40 cm.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2930 : 20 Aralık 2012, 11:46:41 »
arkadaşlar bir türlü dp 3 randıman alamadım videolarını da yükleyeceğim.ama kısaca anlatayım bahçede deneyeyim dedim ve gezdirirken +25 sinyali gösterdi ve kazayım dedim ve hiçbirşey çıkmadı bildiğin toprağa ötmüş,kazdığım yere tutuyorum çıt yok kazdığım toprağa tutuyorum + 25 diyor.toprağı inceledim bildiğin toprak anlamadım ???

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2931 : 20 Aralık 2012, 12:02:33 »
Çıkan toprağı elinize alıp bobinin içinden geçirin. Sinyal verdiği zaman elinizde olanı inceleyin. İçinde çok küçük bir metal yada çürümüş bir metal olabilir. Sonuçta sinyal veriyorsa ve kuvvetli ise içinde bişey olmalı.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2932 : 20 Aralık 2012, 13:14:30 »
toprağın içinde var veya yok tam manasıyla incelemedim ama örnek başlangıç zamanını 60 a kadar yükselttim bitişi 15 yaptım toprağı görmedi ama derinlik yarı yarıya düştü 2. konu demir çürükse neden +25 veriyo, eksi değer vermesi gerekmiyormuydu ??? bunun çözümü yani minerale çözümü bir türlü istediğim şekilde olmuyor

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2933 : 20 Aralık 2012, 13:36:46 »
Algıladığı şeyin ne olduğunu net olarak bilmeden bu sorularınıza cevap vermek çok zor. Algıladığınız parçanın ne olduğunu bilseydik daha net cevap verebilirdik. Paslı metale + değer vermesi gibi bir durum ile karşılaşır iseniz bunun en teme nedeni metalin son kat opampın doyuma olaşmasını sağlayacak kadar yakında olmasıdır. Bunu aşmak için başlığı havaya kaldırıp yukarıdan aşağıya doğru yaklaştırabilirsiniz. Algılamanın başlangıcından full sinyal alana kadar + sinyal alıyor iseniz metal bir alaşım olabilir.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2934 : 20 Aralık 2012, 13:59:10 »
metal olsa gam yemicem ama bildiğin kara toprak içinde solucan çıkmıştı onlara ötmüş olabilirmi demir ihtiva ederlermi 2. olarakda yine büyük başlıkla -25 vermişti kazdık tuğla parçaları çıktı ve bende bu olaydan bayağı sıkıldım kol kası yapmak istemiyorum ya iyi bir ayarı vardır biz yapamıyoruz ya da cihaz bu kadar iş yapıyordur.forumda mükemmel felan yazılara katılmıyorum çünkü değil.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2935 : 20 Aralık 2012, 14:07:24 »
slm.boş toprağa ötmesi imkansız(solucan dahil) mutlaka bir metal vardır veya minarel yüklü kiremit, taş olabilir.pi dedinmi kalite bir ayrım bekleme kol kasınada ihtiyaç var..  :D hemen yılma derim...saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2936 : 20 Aralık 2012, 15:11:03 »
Tuğlaya ötmesi normal.Fakat makina sizi uyarmıç -25 demiş. Mineralli toprakta ayarı kaysada çoğu vlf den iyi durumda bence . Tabi insan oğlu hep daha ysn istiyor.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2937 : 20 Aralık 2012, 15:58:16 »
burda iyisini istemek değil doğrusunu istemek.belkide ayarını tam yapamıyo olabilirim,ama otamatik mod sonuçta en iyi ayardır.örnek zamanını yükseltince ötmüyo.Her fikir veren yeri kazarsak tamam artık kol kası geliştiririz

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #2938 : 20 Aralık 2012, 16:38:55 »
Sayın FATİH2176 arkadaşım,

yaptığımız ve uğraştığımız şey tamamiyle elektronik bir cihaz,  bir yerden garantili ve sıfır bir elektronik cihaz(her.gi bir şey olabilir mp3,lcd,pc vb.) bile alsanız bozuk çıkma ihtimali ve sizin tam anlamıyla verimli kullanamama ihtimaliniz var. Sonuç olarak sizin bu devreyi tam anlamıyla kullanamamış olmanız  veya randıman alamamanız, projenin bozuk olduğu veya çalışmaması anlamına gelmez...Muhtemelen ayar hatası, kullanım hatası veya devre üzerinde yanlış bir eleman kullanılmış olabilir.Forumda birçok arkadaşımız devreyi tamamlamış ve çalışır vaziyette video ve fotoğraflarını eklemişlerdir..

Kısacesı istisnalar kaideyi bozmaz.  Sakin ol şampiyon :) ustalarımızdan yardım iste onlar her zaman size yardımcı olmaya çalışacaklardır..

Benim nacizane tavsiyem devreni tekrardan  kontrol etmen ve montaj klavuzundaki gibi değerleri tek tek kontrol edip tekrardan ayar yapman olur.

SAYGILAR.
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2939 : 20 Aralık 2012, 17:34:47 »
Fatih arkadaşım hemen snirlenme.Bu iş sabır işi.Ben elektronik konusunda çok iyi bir çırak olduğumu söyleyemem fakat arazi deneyimim fazladır.Sana tavsiyem otomatik ayar hiç bir zaman en iyi ayar değildir.Makina arazide farklı evde farklı haraket eder.Sen ayarını kendin yap.Makina periyodik olarak otomatik ayar yaptığı zaman dengesi bozulur.Sonra kol kasıda yaptırır , saç başda yoldurur.Ufak bir tavsiye.Kolay gelsin....