Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7481008 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2760 : 01 Aralık 2012, 15:38:18 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta biraz koşuşturmaca geçti. Birkaç kez il dışına çıkmam gerekti bu nedenle sadece siteye girip bakıp çıkabildim. Bakıyorum siz yine baya yazmışsınız. Karışıklık olmaması için olabildiğince tek mesajda soruları cevaplamaya çalışacağım. Cevaplamayı atladığım mesaj olursa lütfen yazın.

Öncelikle Tesla bu konu defalarca gündeme geldi. Her seferinde yazıyoruz. Site güvenliği için mesaj düzenleme süre ile sınırlı. Belirli bir süre içinde düzenleme yapılabiliniyor. Bu sınırlı sürede de düzenleme yapılamıyorsa buna bakarım. Ama daha fazlası site için iyi değil. Buna senin de anlayış ile yaklaşacağına eminim.

asusf3, Su bulma konusunda bu devre ile çok da başarılı işle yapabileceğini sanmıyorum. Sana nacizhane tavsiyem toprak direncini ölçen cihazlar kullanman. Çubuk tarzı şeyler ile ilgili bir bilgim ve tecrübem olmadığı için bu konuda işe yararmı bilemiyorum.

Mustafa, Devreye kabaca baktım bir sorun göremedim. Senin küçük devre ne durumda?

oognit, 1 numaralı kısım ters gerilim koruması, 2 numaralı kısım ise dijital açma kapama için devre.

ramson16, sürmek problem değil. Farksal yükselteç yapmak lazım ki çift bobinin bir anlamı olsun. Bunu farkı bir çalışma olarak ele almayı düşünüyorum. Ledli yazılımı bu hafta nasipse yapma planım var ama yine araya iş girerse aksayabilir.

impossibleman, devreyi bitirmene devindim. Saha denemelerini de sabırsızlıkla bekliyorum.

jickata, devrenin denemesi ne durumda?

mrmr16, thank you for your response and assistance to hamidmatris.  ;)

nana0787, eğer tune butonuna basılı tuttuğunuzda ışık yanıyor ve ekran gelmiyorsa ve pic ile ekran sağlamsa sadece 2 ihtimal kalıyor. Ya PCB de kopuk var yada kontrast dirençlerinizde sorun var demektir.

ramsona16, Ellerine sağlık. Deverinin arazi videolarını da görmek için sabırsızlanıyoruz.

şimal, öncelikle devrelerinin çalışır durumda olmasına sevindim. İlk yapmamız gereken ışık problemini halletmek çünkü ışık problemi demek kazancında kararsız olması demek. Buda dedektörün kafasına göre çalışması anlamına gelir.

safir0086, You can see all documents on the first page. If you want you can draw with using these documents.

farhad58, thank you for your interest.

kdr042, öncelikle fet sürücü devren çalışıyormu ona bakmalıyız. Bunun için bobinden ses geliyormu diye dinleyebilirsin. Eğer ses geliyorsa 2. safhaya geçeceğiz. Bu safhada 2n7000 lerine bakmalıyıs. Bunun için devrende 4066 nın ayaklarından ölçmen gereken frekansları ölçmelisin. Eğer frekans ölçemiyorsan 2n7000 ler yerine kablo ile konnektör bağla sonrasında yeni 2n7000 leri konnektöre tak. Kullandığın havya izolasyonlu değilse lehimleme sırasında 2n7000 ler arızalnıyordur.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2761 : 01 Aralık 2012, 17:38:33 »
view image

view image

karadağ ustam nasl uygunmudur basangıç bira uzun ama sakıncası varmıdır ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2762 : 01 Aralık 2012, 17:53:35 »
view image

view image

karadağ ustam nasl uygunmudur basangıç bira uzun ama sakıncası varmıdır ?

Gayet güzel
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

safir0086

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2763 : 01 Aralık 2012, 20:43:20 »
hi demir
thanks for answer
how much is the price of profgrammed delta pulse3 micro(final version)?(tr or $)
how much is the price of assembeled kit with 2 loop? (tr or $)
How to buy?
please send your office address.
i live in iran.How to buy?

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2764 : 02 Aralık 2012, 00:32:36 »
ara sıra lcd ekran yarısı gözükyor  arada da yazılar  kayık  gözükğüyor    sebebi nedir acaba bazende bobin takılı değil hatsı veriyor yardımlarınız için tesekkürler

Çevrimdışı hasan_tug

• Onbaşı
« Yanıtla #2765 : 02 Aralık 2012, 02:55:01 »
benim devremde bir sıkıntı var yardım ederseniz çok sevinirim yaklaşık bir aydır uğraşıyorum hala çözemedim devre 9volt ta çalışıyor 12 voltta çok geç ayarı tamamlıyor tamamlasa bile sinyal seviyesi hep yüksek ses kullanamıyorum yani bobinde enduktansı 470uH bobindede bir sıkıntı yok en ideal 9 voltta kullanıyorum tl082 , 74hc4051 4066 lf357 değiştirdim sıkıntı hala devam ediyorum "9voltta çalıştır ozaman diceksiniz" ayrım da sıkıntı olmasa bile 1 tl yi 30cm falan görüyorum  2n2907 ler  t018 tipi mi yoksa to92 bağlantipimi bende mps2907 var to-92 yanlış bağlamış olabilirmiyim. yoksa sıkıntı nelerden kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2766 : 02 Aralık 2012, 05:25:57 »
Karadag usta,cihazI toplamIs durumdayIm.Akuleride aldIm (3 tane 6v-4.5A =18v 4.5A).CalIsmasI normal.Hatta 40x40 bobinde sonumleme direnci bile olmadan OSC egrisi mukemmel halde gozukuyor.NasIl olur anlayamadIm. :P Bu gun evdIsInda metalsiz bir yerde TR1 ile ince ayarI yapmayI dusunuyorum kIsmetse.

Mesaj duzenlemesine gelince mesajlar hic duzenlenmiyordu. Son mesajImda o imkanI gordum ve mesajImI duzenledim.Ilginiz icin tesekkurler.Sureli de olsa yeterli.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

safir0086

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2767 : 02 Aralık 2012, 14:08:53 »
hi demir
very thanks
in iran what is detection method of full version pic and demo version pic?

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2768 : 02 Aralık 2012, 18:20:24 »
merhaba arkadaşlar. maşallahınız var almışsınız yümüşsünüz yine güzel gelişmeler var herkaze başarılar uzun zamandır yoktum gerilerden başlamak gerek en son versiyon 3.0 deyilmi yoksa elleri dert görmesin karadag usta geliştirdimi yeni versiyon...

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2769 : 02 Aralık 2012, 21:38:08 »
karadağ ustadan allah razı  olsun yeni ledli yazılımı sabırsızlıkla bekliyoruz.
hasantug , siz devrenizde tr 1 ayarını tesla ustanın dediği gibi yapın yoksa 2n 7000 leri soketli yapın . tesla ustanın iletilerini okuyun arızanızı bulursunuz.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2770 : 03 Aralık 2012, 01:02:06 »
Endüktans .639mH ohm değeri 2.0 ohm.Yatay salyangoz bir sarım yaptım.Verimi nasıl olacak bir görelim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2771 : 03 Aralık 2012, 03:13:13 »
Berk
Eline Sağlık çok güzel olmuş güle güle kullan nasıl olucak dersen her zamanki ki gibi 1 adım öndesin sen bildiğin yoldan devam et
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jickata
diğer 680R direnç ve diyotlar üzerinde sönümleniyor
eski ustalar gibi ya bunu fazladan koymuşlar diyip söküp atma
o kısmın toplam eşdeğer ortak  direnci var sonuçta ve vazifesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hasan_tug
hangi yazılım suan kullanıyorsun onu söyle
sen entegreleri ilk fırsatta hcf seri bulup dene
yada sendekilerin kodu ne suan 4066 4051 4094  lf357 yerine lf356 kullan 
---------------------------------------------------------------------------------
yurt dışı kaynaklı olarak iranlı arkadaşların nerden geldiklerini öğrendim
dp3 için özel bölüm açmışlar hepsi bu cihazı yapıyolar
kaynak site google crome deneyin fars ça sonuçta 
http://www.irantk.ir/irantk28237/
-----------------------------------------------------------
bir arkadaşımız ses jakı bağlantısını sordu ona istinaden karakalem paint çalışması yaptım
yazamasamda az çok cizebiliyom cizdirtmeyin bana

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2772 : 03 Aralık 2012, 10:09:52 »
s.a ustalar arkadaşlar dostlar
kusura bakmayın uzun zamandır takip edemiyorum işlerin yoğunluğundan dolayı
son durum nedir kısaca bilgi verebilirmisiniz nerelere geldik neler yaptık
ayrım konusu ne durumda derinlikte değişiklik oldumu metaller iyice korkmaya başladımı dp3 den

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2773 : 03 Aralık 2012, 10:11:22 »
s.a ustalar arkadaşlar dostlar
kusura bakmayın uzun zamandır takip edemiyorum işlerin yoğunluğundan dolayı
son durum nedir kısaca bilgi verebilirmisiniz nerelere geldik neler yaptık
ayrım konusu ne durumda derinlikte değişiklik oldumu metaller iyice korkmaya başladımı dp3 den

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2774 : 03 Aralık 2012, 15:56:21 »
s.a karadağ usta daha öncde size özel mesaj yolladım ama bakmadınız galiba elimde 3 adet kit vardı bunları ben size gönderecektim
sizde bana deltapulse 3 lcd ekranlı calışır durunda yollucaktınız 
adresinizi yazarsanaız göndereyim karadağ usta sizde deltapulse 3 gönderin lütfen msj bekliyorum...

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2775 : 03 Aralık 2012, 16:45:57 »
Hi

when I turn on the detector on . T7 Immediately very hot . so I cut the jumper in pin16  pic.

what s problem .

regards

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2776 : 03 Aralık 2012, 19:06:02 »
Ya Tesla usta,alemsin valla.Herkesin yardImIna kosuyorsun.Allah senden razI olsun.Gercekten sonumleme direncsiz dediklerim dogru,ama senin yazdIklarInda dogru.Diger direnc ve diyotlardan alIyor sonumlemeyi.Potans ile yaptIgIm ayardan sonra en iyi sonumleme direnci  1.28 K ohm cIktI.Cihaz su hali ile iyi calIsIyor.Yeni bobinler denemekle daha iyi sonuclar alabilirim sanIyorum.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2777 : 03 Aralık 2012, 21:47:04 »
tesekkurler tesla usta

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2778 : 03 Aralık 2012, 22:33:32 »
arkadaslar bu gün bosluk testini actım aletin bi tahta var dik duruyordu ve aleti tuttum arkadasını bosluk göstermedi neden ki ??

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2779 : 03 Aralık 2012, 23:05:29 »
s.a kdr042
toprakta deneme  yapmanız daha uygun olurdu.ufak bir cukur acıp, ustunu bir tas veya birseyle  kapatıp deneyin.daha iyi netice alırsınız.
saygılarımla