Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484041 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2560 : 09 Kasım 2012, 08:46:33 »
Merhaba Arkadaşlar,

Lütfen konuyu dağıtacak, saptıracak, takip eden insanları rahatsız edecek tavır ve atışmalardan uzak duralım. Bir bilgiyi yazarken de, hatalı birisini uyarırken de dikkatli olmak lazım. Hatalı bilginin de hatalı uyarmanın da tüm foruma olumsuz etki edeceğini unutmamak lazım. Hatalı yönlendirme olduğunu düşündüğünüz, yazılanların yanlış yönlendirme olduğunu düşündüğünüz zamanlarda yanlış bilgiyi veya hatalı yönlendirmeyi belirtip doğrusunu yazma yöntemine gidelim. Bu hem hatalı bilgiyi düzeltir hemde hatalı bilgi kaynağının hatasını anlamasına neden olur. Pek tabiki forumun atışma ortamı olmasını da engellemiş olur.

Saygılar
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2561 : 09 Kasım 2012, 08:50:41 »
Merhaba Berk,

Tüm kiremit ve tuğlalarda aynı durum söz konusu olmuyor. Bende birçok örnek var. Bazısına hiç tepki vermezken bazısını algılıyor. Geçen test için elime geçen lorenz de aynı algılamayı yapıyordu.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2562 : 09 Kasım 2012, 08:54:06 »
Merhaba,

Tesla burada arkadaşları üzerinde durduğu konu tuğla kiremit gibi yapılarda sıfırlamadan sonra algılama durumundan ziyade mineralsiz bir ortamda sıfırlanan dedektörün tuğla kiremit algılama durumu. Bu durumun nedenini de BERK yazmış. Ama bu durum tüm tuğla ve kiremitler için geçerli olmuyor. Kimi kiremiti algılıyor kimini algılamıyor.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2563 : 09 Kasım 2012, 09:05:17 »
delta pulse serilerinin 3 ü de mevcut çift yuzlu delta 1 delta 2 bunların hepsı mınerallı alanlarda kafayı yıyor bu sorunu br turlu cozemedım...

Merhaba,

Pulse dedektörler mineralden etkileniyorlar bu doğru. Sizden sonraki mesajlarda arkadaşlar nedeni ile ilgili açıklamalar yapmış. Bu konu üzerinde birçok site üyesi çalışıyor.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2564 : 09 Kasım 2012, 09:24:01 »
HERKESE SLM.BİR RİCAM OLACAK BİRBİRİMİZE ÖZEL MESAJ GÖNDERMEMİZE GEREK YOK BİZ BİR AİLE,EKİP  OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM BURDA YAZIŞMAK HEPİMİZE FAYDA SAĞLAR......          SAYGILAR

Buna ben de katılıyorum.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2565 : 09 Kasım 2012, 10:47:37 »
hi all
please I have a lcd: LCM12864ZK with microcontroller ST7920, COB is that it is compatible with delta pulse3 and how  plug it(schematic please)
thanks

Please could you send datasheet of your lcd. I couldn't find datasheet.

Regards.

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2566 : 09 Kasım 2012, 10:56:44 »
sn
  Tesla^Pulse^Coil ustam ilginize cok tesekkur ederım elektronik bilgim var  bu işi yapıyorum fakat kafamın karıstıgı bazı konular var mesela bobin bölümleri hakkında nasıl yapılıyor nasıl tel kullanılacak çapları ne.birde bu baskı devrede birleşen yollar var sonradanmı ayırıcaz onları artı üstten görünüşümü bu baskı devrenin pıc için karadağ ustamıza burdanmı yazalım yoksa özelden mi msj atalım.yardımlarınıza şimdiden tesekkur ederim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2567 : 09 Kasım 2012, 12:41:09 »
selam nana 0707
az çok hepimiz bilgiye sahibiz benim tavsiyem su sekilde
1 pici tam sürüm lazım bunu karadağ ustadan iste
pcb basmada tecrüben iyi değilse isteğine bunuda ekle bilsende ekle hazırı varken uraşma
eğer bulunduğun  sehirde elektronik malezeme almanda sıkıntı yaşıyorsan bulamaycağın seyler çıkarsa
bunlarıda ekle
128x64 ekran bunların içinden varsa fazla tutan bu olur yoksa hepsini tam takım demonte iste
her bir direncinde kondansatörüne kadar parça özelliklerine göre dizilmiş olarak gönderirler
bobin konusunda ilk denemelerini cat5 kabloyla yaparsın kullanırsın
4.5 mt 4 tur 35cm çapında dolayarak sarasın cat5 kabloyu en son 2 uc çıkıcak sekilde uclarını sıralı olarak lehimlersin
olmadı istersen deneme bobini olarak bunuda hazır istersin
bunun dışında cihaz kutusu başlık kalıbı tutma kolu ne lazım söyle mesajında özelden yollarlar fiyatını söylerler
------------------------------------------
bir aksilik olmazda bu işlerin bitirnce topladığında cihazın ufak metal olarak 1 tlyi 30-35cmden algılycak
ondan sonra bana dön ben sana cihazın geri kalan ektra ne varsa anlatırım uygularsın bobin için farklı bir tasarım öğretirim
cihazın 40-45 arası mesafeden algılama yapıcak toprakta sıkıntı yaşamıyacak sekile gelir
bitince bir teşekkür ederin konuyu kapatırız
selametle kolay gelsin

sardarshams

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2568 : 09 Kasım 2012, 13:35:24 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2569 : 09 Kasım 2012, 13:46:53 »
bu linke tıklamayın kullanıcı adı paralo filan çıkıyo ne halt olduğu belli değil aklıma geldi derken viruus programına güvenerek tıkladım

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2570 : 09 Kasım 2012, 14:15:28 »
çok teşekkür ederim yine yetiştiniz yardımıma bu arada bobın konusunda hala kafam karışık cat5 kablosu özel bir kablo mu ben antalyadayım bu arada dediğiniz gibi yapıp karadağ ustadan hem pcb hemde butun malzemeleri isticem daha mantıklı bu

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2571 : 09 Kasım 2012, 14:40:18 »
karadağ ustam bir önceki sayfadada yazmıştım ama bu devredeki ledleri bi kullanma yolu yokmu veya farklı bi yere led bağlama gibi bişey olamazmı yardımınızı bekliyorum
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2572 : 09 Kasım 2012, 14:47:02 »
cat5 kablosu internet adsl kablosu içinde 8 adet tek telli kablo bulunur 0.50mm çapında ben bir kere deneme yapmak için sardım daha sonra bu tarz bir bobin üzerinde çalışma yaptık linkinden konuya bakarsın neler olduğunu
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
 izmirde durum ne bilmiyorum ben sonradan bozduğum 4066 yada 2n7000 fet gibi basit malzemeleri bile istanbul kadiköy gibi elektronik malzeme satan bir işhanında girmediğim dükkan kalmadı bulamadım artık stokçuluk bitti dükkanlarda
sana tavsiyem malzemeleri test ederek konturol ederek doğru takıp yerleştir acele etmeden temiz lehimle bu 2n7000 fetleri
soketi yap entegre soketinden kesip el sürmeden lehim yapmadan devreye ekle ilk sayfadaki dökümanları indir
kurulum kitapcığına göre sırayla devreyi kur çalıştır devreyi yaparken malzemeleri temin edince haber ver gerçi bu bölümde herşey var birkaç ufak değişik var onlarıda sana haber veririm linklerini yazarım fırsat buldukça bu bölümdeki yazıları okursun   
mümkünse imkanın var kendine LCR metre al elinde yoksa
http://www.cihazpazari.com/urun_detay.asp?UrunId=67  TT Technic VC-9808+
her türlü özellik var fiyatı uygun işini çok kolaylaştırır örnek link verdim sen gezinir bakarsın en son 65tl di suan bilmiyom

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2573 : 09 Kasım 2012, 18:02:05 »
Hi Karadag
Please, see to reply No 2533

Thanks ;D
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2574 : 09 Kasım 2012, 20:17:17 »
Hi Karadag
I have done as you said to me (as in the picture)
And I measured the +E, I find it 10.6V.

I think that there is a small overload, because all 12V become 10.6V.

thanks

Hi,

Sorry for late reply. That is true. There is maybe a overload or there is some problem about your irf9540.

Regards.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2575 : 09 Kasım 2012, 21:27:01 »
Hi Karadag

I changed the IRF9540, But I have already the same problem

Please propose to me a solution

thanks

Do not despair, God is with you

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2576 : 09 Kasım 2012, 22:00:59 »
slm.elmahboule nin sorusunu bir türlü anlayamadım ne soruyo acaba....  saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2577 : 10 Kasım 2012, 02:57:09 »
hüseyin ustanın dediği gibi feti değiştirmiş fakat hala sorun devam ediyormus ne önerirsin sorun nerde olabilir  demek istemiş anladığım hadi anladık bir de anlatması var bide bunu analatan ben sem adam intihara meğilli hale gelir :D
valla biz bizimkilere zaten net bilgi veremiyoruz çoğu zaman hiç karışmayalım yurtdışına açılırsak boğuluruz çünki :D

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2578 : 10 Kasım 2012, 12:10:20 »

salam
 can  we connect the delta pulse3 on  pc laptop equipped with a software interpretation (this is a great project for the masters necessitating an analog / digital) to you genius

nana0787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2579 : 10 Kasım 2012, 14:17:16 »
karadağ ustam bana pcb ve malzemeler lazım pıc ile birlikte acaba banada gönderebilirmisiniz adresimi versem  olurmu