Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7485929 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2520 : 06 Kasım 2012, 20:03:18 »
SLM.  DELTA SERİLERİNDE KULLANILAN ENTEGRELERİİN( ÖRN.TL062 YERİNE
LM 4562 NA )GİBİ.FİYAT FARKLARI BAYA Bİ VAR. HC SERİSİ YERİNE TC KULLANMAK GİBİ.BUNLARIN BİZE DERİNLİKTE BİR FAYDASI OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM SAYGILAR....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2521 : 06 Kasım 2012, 21:20:52 »
0.50tlye 10tl gibi fark varmış
sonuçta kendime yapıyorum cihazımı  olabilecek en iyisini kullanmayı tercih ederim
entegre etrafında direnç ve kondansatör değişikliklerine gidilmesi gerekir bire bir kullanılmaz kulanılırsa gerekli netice alınamaz
entegre data seheetlerini incelemek gerekiyo hatta bunların içinde filitreli tipte olanları var
mevcutlara entegrelere göre uyabilecek başka entegreler var ise bir tablo oluşturup deneriz parasında limit olmadan uygulayamasakta bilgi sahibi oluruz
mutlaka faydası olacaktır ama yüzde oranında vurusak yüzde 5 ila10 arası fayda sağlar sanırım
bir ara bir arkadaşın yazıların uraşıp bu tip deneme yapmıştı bir devreki opamp  için bu işten kazançlı çıktı
tl082 -tl062-lf356-4066-4051-4094 mevcutlar bunlara göre bir tablo oluşturalım muadil neler olabilir

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2522 : 06 Kasım 2012, 21:35:55 »
telsa slm öncelikle sadece entegreleri konu ettim tabiki pasif elamanlardada ufak değişiklikler olabilir...katolok oluşturulabilir ama gerekte yok bence .kendi projem olmaığı için kafa bulandırmak istemiyorum becere bilirsem kendi modifiyelerim olacak saygılr...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2523 : 06 Kasım 2012, 22:05:35 »
A.Selam onur
sonuçta iş gören güzel bir proje var ortada dedektör firmaları benim tabirimle çöplerini 2.500tlden satıyo 200tl ek masaraf getirse ne olacak cihaza bana göre
isteyen artı uygular cihazına değiştirir mecbur değil sonuçta kim ne yarsa kendine yapar
millet 7812yi fazladan 6v aküyü kullanmadı diye yada dc-dc konverter kulanmadı diye benmi zarar gördüm
sonuçta benimde projemde değil bir kere olsun bundan dolayı tepki almadım uygulayanlar teşekkür etti fayda sağladığı için
bildiğini ve fayda sağladıklarını aktarmak senin kararın
ben araştırım iyi birşeyler yakalarsamda aktarırım buda benim kararım
pasif elemanlarda aynı şekilde varsa bakarız direnciden kondansatörüne trasistöründen diyotuna
hatta varsa ek filitre devreleri dışarıdan devreye uygulanması gibi
bu tecrübeler diğer devreler içinde geçerli
selametle kolay gelsin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2524 : 06 Kasım 2012, 22:36:00 »
slm.telsa ben bir şeyler saklamıyorum yanlış anlaşılmasın.bir şey bildiğimde yok bence ....sadece  bi uygulayabilirsem  olumlu netice alırsam ondan sonra paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum.tokat niksarlıyım burda en ufak bir malzeme bulman imkansız o yüzden emin olmak lazım yapılacak değişiklikten.....zaten adam yapış abi diye bi tabir vardırya her şey düşünülmüş....(tırnak içinde)
şu an anolog devre üzerinden gitmekte fayda var bence işin dijitalini büyük ustalar halleder :D anolokta arazi şartlarını tam manasıyla çözmek lazım öyle bir dabe uygulamalıyızki tabir yerindeyse ağır olsun  minarel kaldıramasın.3 günde bir araziye çıkıyorum deniyorum. bir çok şey buldum şimdiye kadar. maddi değer önemli değil heyacan her şeye değer......saygılarımla
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2525 : 06 Kasım 2012, 22:45:34 »
bu arada bu ayrım konusuna neden bu kadar takılır anlamam  bu işin amacı cihazın stabil çalışması bence en iyi ayrım eline geçendir... nerde ne aradını bileceksin.yoksa verelim 10 15bin euro alalım bi cihaz her kes zengin olsun kilo işi altın bulsun.burası yeri değil yoksa nerde ne aranır ne çıkar tarih arkeoloji bunları az çok bilmek lazım cihaz sadece noktalama ve düşeni toplamaya yarar..bence delta projesi cihaz işini çözmüştür.....saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2526 : 06 Kasım 2012, 23:05:02 »
:)
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2527 : 07 Kasım 2012, 01:18:32 »
rambo bıyık altı gülme cezalısın sen elbet bursaya gelicem yakalamıyım  ::)
bu 2n7000 muhabetini açıklamadın bir önceki sayfada ortada bakarsın
------------------
onur
bazı çok bilmişler beni mat etmek çin kaç cihaz bilgin var diyo onlara gülüp geçiyorum
delta sisteminden haberim olana kadar  kadar hiç bir dedektörle ilgilenmedim o yüzdende geç haberim oldu
bana göre hava civaydı hepsi halada öyle
sadece gpr radar future gibi cihazlardan çalıştım en pahalısı ozaman sartları 100bin tlydi
heleki o futureyi yapıp satanları ne desem az gelir düzmece tezgah hepsi bazıları şimdi fırlar olurmu falan geç bunları derim
varsaimkan mala  firmasını cihazlarını bakın dedektör cihazı değil sanayi cihazları dır
http://www.malags.com/home
yani çok para verip cihaz alan çok daha iyi kazık yiyenler oldu firmalardan alıp
iyiki o cihazları ben almadım yoksa o firmalara toz halin getirp corba niyetine içirirdim
çok para vermekle iş bitmiyo anlıycan 40cmlik başlıkla 3mt mesafeyi gördüğüm ben biliyorum obje 60x60 dı büyükbaşlıkları
için çalışmam var onuda görücez durum nedir
bunu ilk gün söyledim bu gün söylüyorum hüseyin ustanın bol vakti olsa piyasada cihaz bırakmaz on defa piyasanın en güzel cihazını yapar çıkartırdı
o günleri görebilirsek görüntülü cihazı çıkartıcak olan da o olucak inşallah
delta sistem araştırma ve arge bakımından çok zayıf emekleme döneminde aslında hem mevcut devrede hemde daha farklı yönlerden testlerle çok daha iyi konumlara gelcek alt yapıya sahip bir sistem
datasheetleri topalıyom vakit buldukça ilerde toptan eklerim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2528 : 07 Kasım 2012, 02:11:02 »
telsa ust kimse kimseye ne yaptında konuşuyorsun deme hakkına sahip değildir.usta olmak demek çok bilmekle değil bildini paylaşmak ve araştırna, soru sorana sorusu saçmada olsa düzgün bir cevap vermeden geçer..saydığın cihazlar evet beş para etmez.bunlar simülasyon yüklü cihazlar.görüntü veren cihazlar bobin tarzı bir başlık kullanmazlar.ben şu alman bi cihaaz var marka sölemiyim onun  üzerine yoğunlaştım test ettik yüzeyden çukura attığımız toprağın yapısı ile zemin toprağının farklı olduğunu aynen  sakladığımız metal dahil ekrada derinlik dahil gösteriyo.ne başlığı var ne bişey içinde ne var çok merak ediorum,bu cihazlar toprağın filmini çekiyo metal taş vb.demiyo. bana bi sök içini deseler keşke anlamasamda fotı çekerdim...inşallah teknolojiekibi yakında bu tarz cihazların temel devrelerini yaparlar ..........saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2529 : 07 Kasım 2012, 06:37:51 »
jickata
sönümleme direnci bobine paraleldir bobine seri olan direnç var ise  beraber ikisinide
bobinden gelen ara kabloya ufak plastik kutu içine yerleştirebilirsin açılıp kapana tipleride var oto teyp sigorta kutusu gibi
 birde istersen ufak ferit nüveinin içinden geçir bir kaç tur atıp
------------------
uydu anten diseq  metal kutular vardır bunların içinede kulanabilirsin  giriş çıkış kısımları rg6-u6 anten kablosu BNCsoketle kulanabilirsin istediğin  bobine göre değiştirebilirek kulanabilirsin 1giriş 1-çıkışlı tipleri var
--------------
elinde mevcut bobin adetine göre cihaz kutusuna siwiçh kulanarak uygulayabilirsin
--------
sönümleme direncini uclarını kutuya sigorta yuvası olarak çıkış verip  sigorta seklinde dirençleri hazırlarsan  istediğin zaman diğeriyle değiştirebilirsin
---------------
sana iki çesit bobin yeterli gelir buda ufak ve büyük olarak örnek 40cm daire ve 100x 50 dikdörtgen
buda en fazla 2 söünmleme 2 adet seri direnç demektir

AcIklamalar icin tesekkurler Tesla usta.Evet senin onerilerin guzel.Bende seninkilere yakIn dusuncelerim var,ama baglantIlar PCB'den ayrI oluyor ve parazit olasIlIgI var.Elimde 3 cesit bobin var.Biri 1x1m-digeri kare 40x40 sm ve yuvarlak 30 sm.bir kutulama bitsin,baska bobin denemeleride  yaparIm.Hafta ici pek vaktim kalmIyor,sadece hafta sonlarI cihazla ugrasabiliyorum.Ferit nüve fikri iyi (bencede parazit engellemede faydalI olur),birde baglantI bicimini verirsen iyi olur.Bobinin Shotki dioda giden aktif ucumu ferite birkac tur dolanacak,yoksa +12V'ta giden ucu mu.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2530 : 07 Kasım 2012, 12:39:34 »
Arkadaşlar ferrit nüve fikri nerede geçti ona gezinip baktım göremedim.Dp3'ün ilk günlerinde benim ferrit nüve ile ilgili bir çalışmam olmuştu.Yanlışlıkla koca ferriti kırmıştım.Soft ferritlere sarılan bobinlerin Dp3'e göre çok yüksek indüktans oluşturduklarını gördüm.Sarıma göre dp3 için istenen indüktans değerinin  neredeyse 7--8 katı değerde bir indüktans elde ediliyordu hatırladığım kadarıyla.Bu değerde bobinin doyum noktasının çok üzerinde bir değerdi.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2531 : 07 Kasım 2012, 19:26:17 »
dp3 lite android edition ön panel protipi

Mustafa ustam kabartma butonlu etiket tasarlamak istiyorum.Etiket tasarımlarını dp3 ve vb cihazlarda kullanacam.Böylesi tasarımları yapabileceğim program önerisi olan arkadaşım varmı acaba

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2532 : 07 Kasım 2012, 21:23:28 »
Hi Karadag
I have done as you said to me (as in the picture)
And I measured the +E, I find it 10.6V.

I think that there is a small overload, because all 12V become 10.6V.

thanks

Do not despair, God is with you

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2533 : 07 Kasım 2012, 21:48:56 »
Mustafa ustam kabartma butonlu etiket tasarlamak istiyorum.Etiket tasarımlarını dp3 ve vb cihazlarda kullanacam.Böylesi tasarımları yapabileceğim program önerisi olan arkadaşım varmı acaba

bu programlarla tasarım yaparsın berk ustam.

photoshop

http://depositfiles.com/files/p4s3gj26a

coreldraw

http://www.mediafire.com/?f4ceoimz2md

FrontDesigner

http://rapidshare.com/files/210957495/Portable_Front_Designer_3_www.dl4all.com.rar

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2534 : 07 Kasım 2012, 22:09:55 »
ünal 2n 7000 olayı basit ya genelde diyot yanıyo içindeki,yapman gereken arızalı 2n7000 i devreye montajlayıp drain ucunu boşta bırakmak.sonra zeneri alıp source ile drain arasına takmak bukadar! algılama mesafesi taktıgın zenere baglı.en uygun zeneri senden bekliyoruz artık.şuda var 2n7000 lerde normal diyot var,er-88 arkadasımız ırf 630 kullanmış datashhet te ırf 630 da zener diyot var.kısacası  ırf 630 daha verimli geldi bize algılama mesafesi arttı ve montajlarken çabuk hasar görmemesi de başka avantaj.kolay gelsin ünalım görüşelim bi ara valla işten siteye bile giremiom cihazlada ugraşamıom daha 2 gün oldu bitane daha yaptım öle duruyo kutulanacak.ararım!
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2535 : 07 Kasım 2012, 22:13:58 »
Merhaba Arkadaşlar,

Berk, fet eklentisi otomatik ground balance işleminin hızını ayarlamak için. Uyumlama hızı hızlı yada yavaş geliyorsa fetli devre ile ayarlayabiliyorsun. Ama eklemesen de bir  problem yok.

ramsona16, OSC deki ayrımı direkt ekrana aktarabiliriz ama bu seferde ayrım için mesafenin yarısından fazlasını kaybetmiş oluruz. Zaten ani göstermek ile ilgili yaşadığın durum da tam olarak burada karşına çıkıyor. Olayı şöyle açıklamaya çalışayım osc deki her bir nokta adc nin 16 adımlık okumasına tekabul ediyor. Yani ana ekranda soldaki barlarda 16 kademelik yükselme osc de 1 nokta kadar yükselmeye tekabul ediyor. Bu da ana ekrandaki bar yüksekliğinin sayısal olarak yetersiz kalmasına neden oluyor. Böyle olunca da metal belirli bir seviyeden daha yakına geldiğinde ekran doluyor ve ayrım geçersiz oluyor. Dersen ki algılama aynı olsun ben osc ekranındaki eğriyi görmek istiyorum. Bu pek tabii mümkün.

Saygılar

karadag ustam tşekkür ederim cvp için,peki hocam o led baglantısı var şemada normalde bunu nasıl devreye sokabilirim?yazılımsal bişey gerekmiyodur inşallah :)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2536 : 07 Kasım 2012, 22:15:00 »
Mustafa ustam teşekür ediyorum.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2537 : 07 Kasım 2012, 22:20:35 »
Mustafa ustam rapidshare linkinde şifre istiyor.Herangi bir şifre girdinizmi acaba

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2538 : 07 Kasım 2012, 23:08:38 »

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2539 : 07 Kasım 2012, 23:44:43 »
karadağ ustam bu ayrım ledleri için dörmemiz gereken voltaj nedir ikisindede sabit aynı görünüyor