Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467743 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2360 : 14 Ekim 2012, 11:46:27 »
tüm hi
Bu güzel projenin üzgünüm benim kötü türk çok doğal için ben google çeviri yapıyorum görmek için rendeleyin.
diğer insanlarla bu projeyi paylaşmak için onun gerçekten bir nive şey bu web sitesi sayesinde ve Spesial bu proje üzerinde çalışmaya olan bu üyeler için teşekkür
ben bu proje inşa başladı ama proje veya thers eğer bord veya bir corection ve hex dosyası için kullanmak zorunda oldukları pcb board i örneğin her.gi bir şey anlamıyorum bu demo ya da bir orijinal ve senin gibi olançeviri sert thang ve ben her.gi biri benim e-posta adresine dP3 beni tam rar dosya gönderebilirsiniz eğer öyleyse tercüme ediliyor ne de anlama değilim biliyorum
ve ben ona müteşekkir olacak
danny475bek@hotmail.com

Hi,

Thank you for your interest. Please could you write in English.

Regards.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2361 : 14 Ekim 2012, 14:26:55 »
Bende bu gun bobinle ugrasIyorum.Ne zormus onu dolamak ::).Ama sonuna yakInlastIm.KIsmetse bu gun denerim,bakalIm ne cIkacak ortaya.SonuclarI bildecem .herkese kolay gelsin. ;)
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2362 : 14 Ekim 2012, 19:30:36 »
Karadağ Usta ordamsın acaba cevap bekliyorum ?

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2363 : 14 Ekim 2012, 19:33:13 »
sayın karadag
versiyon 3.0 da bosluk bulamıyorum.ne kadar deneme yaptımsa olmuyor.sadece metali gorunce barlarda bosluk olusuyor.
1.0 versiyonda rahat bosluk buluyordum.metalide gorunce bosluk yapmıyordu.boslugu bulabilmem için pcb de ne tur degişiklikler yapabilirim.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2364 : 14 Ekim 2012, 20:41:18 »
Hi Karadag

how to measure the frequency ?
now I have only a multimeter, hhh.
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2365 : 14 Ekim 2012, 20:55:47 »
scorpio sorununu çözdünmü ben sonradan gördüm. resmini koyduğun devreye gördüğüm kadarıyla devrede  eksiklerin var.

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2366 : 14 Ekim 2012, 22:29:47 »
Hi Karadag

I inform you that I used a diode UF3003 ( Schottky Diode )

THANKS

danny

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2367 : 14 Ekim 2012, 23:23:57 »
hi karadag thank you for your care too i appreciate your reply t me thank u very much
i'm danny from syria and i'm not new on this things i mean i worked allot of detectors such as dbp2010 and dp2 and garies pulse 1 and 2 detector but i was taking the information from thunting ar geotech and the problem is here that i don't know turkey i l know Arabic and English so please you have to help me in this so that i can help other people also like you 
i will post some of the pics that may help u to determine what should you say to me to do
perhaps i have to rebuilt it by another pcb bord

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2368 : 15 Ekim 2012, 06:21:40 »
BaslIk 40 sm.Sipir sayIsI 41.Telin kalInlIgI 0.8 mm.DIs izolesi  ile toplam kalInlIk 2.2 mm.Ic baslangIc 22 sm.ProgramIn hesabIna gore Bobin kalite faktoru  0.285.Enduktans :-861.92 mH.Bobin direnci 1.7 Om.Seri tas direnc 2.2 Om ve toplam direnc 3.9 Om.Sonumleme 2.2 K 5W Potans ile,ama malesef bobini bir turlu algilatamadIm :-[.FrekanslarI Osciloskop ile denedim,sinyaller var. Eski detektorun 30 cm olan baslIgInI sokup yeniden dolayIp deneyecem.BakalIm onunla ne olacak.Fikirlerinizi bekliyorum.SaygIlarImla.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2369 : 15 Ekim 2012, 08:22:27 »
elmahboule
---------------
UF3003 maximum  3A  8.4ms 200v
5.A minimum speed can be any diodecan not find the jumper made ​​use of copper
DP3 instantaneous flow 4.A
her.gi bir hızlı diyot olabilir minimum 5.Abulamazsanız bakır atlama kullanabilirsniz
DP3 anlık akım 4A
önerilen
proposed
 byw29-150-200
Ultrafast 8.A 25ns 150v -200v
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/252338/VISHAY/BYW29-200-E3/45.html
------------------
dp3 to measure the frequency range  180hz _--_280hz
DP3 de ölcülmesi gerekn frekans aralığı
proposed sample LCR multi metre
örnek önerilen ölçü aleti
http://www.aliexpress.com/item-img/Free-Shipping-New-Arrival-VICTOR-9808-VC9808-Temperature-Measurement-Inductance-Frequency-Digital-Multimeter/526609961.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
xlt
----
7805  +5v regüle entegresidir normal şartlarda ısnabilir metal yüzeyli olanları max1.A dir
Dp3 cihazı ana girşi beslemesinde  0.15A ile 0.25A arası akımlar çekebilir bunu aküye seri olarak bağladığınız ölçü aletiyle Amper  kademesinde konturol edebilirsiniz bu değerleri aşıyorsa devrede arızalar olabilir
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zaferd88
debre montaj kılavuzundaki 1.6v-1.8v olarak ölçülmesi gerekn değerler devreye ve aküğ beslemesine göre değişir normaldir bu dğer aslında devredeki + - besleme kısmında 2 adet zener diyotla oluşturulmuş
sanal voltaj dır bu normalde diyot farkı olarak 1.4 v dur cihaz beslemesini 12vtun üsütne çıkarttığınızda
sizin dediğiniz değerlerde 1.2v gözükebilir 12v altındaki altındaki beslemelerde 1.6-1.7 gibi gözükür
benim 12.7 beslemede gözüken değer 0.90 v dur Vd12 VD 15 sağlam olduğu sürece sorun yok
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jickata
ev için veya kapalı mekanlarda cihaz denemeler yaparken dp3 çalışma frekansları 180hz ile 280hz arrasında olduğunda evraftaki elektriksel gürültü manyetik alan yayn motor lu eşyalardan dolayı gariplikler yaşanabilir anlamsız parazit tıkırdamaları gibi
onun dışında ilk testler itecrübe için ufak çaplı cat5 sarım kulanabilirsin
40 cm gibi uraştığın bobinlerin denmeler için geniş alan lazım söyleki
60x60 bir metal parçasını 3metreden algılama yapıyor bina kolonları için yerden en az 1.20m yukarıda
yanlardanda aynı şekilde metallere uzaklığını sağladığınız ortmalarda deneyin
srdığınız bobin 3v20ma luk bir beyaz ledi yarım metre uzaklıktan  yakıcak kadar bir manyetik alan yayar
sardığın bobinin gücü 50w civarı dır 12v beslemede 4A anlık akımlar çekiyor
cat5lerde bu 20 w civarısır
----------------------------------------------------------------------------------------------
class
------
boşluk testi için ayrıca bir değişilik yapılması gerekmiyor v3 versiyonu için eklenti
2n7000 fet ve direnç değişiklikleri yaptıysanız tamamdır
boşluk testi uznu süredir tes etmedim yakın zamanda bir denem yapar neticeyi bildirim bir sorun görülürse açıklama ve düzeltme yapılır
---------------------------------------------------------------------------
herkeze kolay gelsin

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2370 : 15 Ekim 2012, 09:22:16 »
Şimal Usta sağolasın bende iki aoedt DP var birde MUstafa Ustanın çizimini yaptığ devreyi diziyorum, henüz ekranı bağlayamadım yani ekkan sorunum devam ediyo tabiki her zaman yardıma açığız, ikinci olarak ta 7805 ısınıyo devre çalışmıyodu, (ikinci DP3 devrem) ısınma devam ediyo ancak devre şu an çalışıyo, derinlik ve ayrımı nasıldır müsait bir yer bulamadığım için deneme imkanım olmadı ilk fırsatta kırlara açılıp deneme yapıp videosunu ekleyeceğim İnşaallah
----
yardımı geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, tüm site sakinlerine başarılar 

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2371 : 15 Ekim 2012, 09:42:14 »
I have this measure at Q4 ( 2n7000 )
I change Q4 But always I have the same voltage 1.5v

THANKS

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2372 : 15 Ekim 2012, 09:57:12 »
I have this measure at Q4 ( 2n7000 )
I change Q4 But always I have the same voltage 1.5v

I am sorry ( I did not uploaded the image )

THANKS

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2373 : 15 Ekim 2012, 10:05:15 »
dp3 şarj ve yedek akü bağlantı için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2300
dp3 regüle devresi L200 ile olanı
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2040
2n7000 fet eklentisi için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.1940
7812 regüle bağlantısı
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.0
bobin sarımları için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
fet konturolü için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.1980
tr1 ayarı +regüle bağlantısı için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.1900
transistör konturolü için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2040
dp3 dökümanları için ve videoları için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.0
+ - 12v besleme kısmı çalışması ile ilgili olarak
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2060
tl082 etrafındaki direnç değişiklileri için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2120
4066 sağlamlık konturolü için
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.2220
119 sayfalık post içinde bir çok şey hatta bazıları bir kaç tekrar olarak dahi bulabilirsiniz
bu cihazı kullanlar yapanlar vakit ayırp okuduğu her bilgi kendisine fayda sağlar
öncelikle bu araştırmaları yapın tıkandığınız noktalarda açıklayıcı bilgiler verin cihaz hakında
çünki sizlerin bilgi ve becerilerini ve devreyi yaparken neler yaptığınız bilmiyoruz düzgün uygulanmıoş devre üzerinden arızal parça bilgisi veriyoruz yanlış takılmış ve bozuk malzemelerle bizler ne dersek diyelim sonuça sizi ulaştıramayız
kendinizin yaptığı cihazlar tecrübeyle ilerki zamanlarda hazır cihazlardan çok daha fazla size getirisi olacaktır
metal algılayınca biplemeden öte çok seyler var çünki

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2374 : 15 Ekim 2012, 12:01:58 »
Tesla Ustam sağolasın

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2375 : 15 Ekim 2012, 13:14:15 »
Tesla usta,Bobini dIsarIdada test ettim,ama sonuc yine ayni.Osc egrisini alamIyorum.Aksama 8 telli ve 0.5mm kalInlIgInda bir bobin yapIcam,bakalIm ne olacak.3 tur sarmayI dusunuyorum,yani 3x8=24 tur.Buyuklugunu 30sm civarInda dusnuyorum.Diger bobin calIstIgIndan eminim,cunku baska osciloskopla egrileri gorebiliyorum ve IRF 740'ta da biraz IsInma da oluyor.Herhalde sonumlemeyi bulamadIm.Birde 2.2 Kom Potans, seri 2.2 Om direncin onune mi (direkt bobine) yoksa ardIna mI baglanmalI.SaygIlar.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2376 : 15 Ekim 2012, 13:51:20 »
 jickata
deneme bobinini 4.5 metre cat 5 den 4 tur 35 cm olarak sar 3ohm üstüne bobine seri direnç kullanmasanda olur
sönümleme direnci için kullandığın potu 300 ohma ayarla sonrasında yükseltmeye başla yada önceden ölçüp isaret koy pota kalemle bence 300 ohmla 1k arası değerler sana lazım olan
bağlandığı nokta 680 ohmluk metal film direncin yerine bobin bağlantı noktasın hemen önünde plakete
üzerinde takılıysa potsuz dene devreyi önce
osc menüsünde düz cizgi alttamı üstemi göşteriyor eğri yoksa
tr1 ayarını yapmak için tl082 7ci bacağında 1.5 v görene kadar öncelikle çevir bide
diğer kısımlardan  emin olduktan sonra bunlarada bakarsın
varsa elinde d1 d5 hcf 4066  yenisiyle değştir
olmadı tl082 bide lf356yı değiştirirsin 

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2377 : 15 Ekim 2012, 17:29:40 »
OSC'de cizgi ortadan biraz asagIda,ama ama TR1 ile TL082'nin 6'ncI ayagInda 6,20 voltu gectikten sonra yukarIya kadar cIkIyor.TL082'deki voltajlar sorunsuz ayarlanabiliyor.AslInda voltajlar sInIrlar icinde.BakalIm birde deneme bobini ile deniyeyim.Olmazsa kritik malzemeleri yenisi ile degistiririm.SaygIlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2378 : 15 Ekim 2012, 23:26:45 »
telsa ustam      deneme bobinini 4.5 metre cat 5 den 4 tur 35 cm olarak sar derken nasıl oluyor ben anlamadım.. bu  kabloların içinde 6 ad. tel var ,,şimdi 4.5m  kablo derken 6 lı mı  6lı ise 4tur 35cm çap valla kafam karıştı kusura bakma anlayamadım beynim paket  kusura bakma  açıklarsan sevinirim saygılar.... ??? :-X
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2379 : 16 Ekim 2012, 01:10:13 »
bobin çapı 35 ise 35x3.14 =110 cm bir turdaki giden kablo
110x4 := 440cm 4 turda giden kablo bağlantı payıyla 4.5 mtr cat 5
4.5 x 8 := 36mtr tel boyu buna göre
6 adet tel varsa 36/6 = 6 metre kablo kulanılacak demektir
dolayarak sararsan kendi etrafında 5 turda biter az fazlalığını kalırsa keser atarsın
şu linkteki tam sayfa resimden bakabilirsin sarımına
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4458.60
-----------------------------------------------------------------------------
sen bir osc resmi eklermisin bizim köyde doktora giderken röngent ve tahlileride yanında gidilirdi doktora adettendir :D
bundan sonra komple devrenin iç dış osc besleme ölçümleriyle beraber istiycem sonradan  gelenler olursa yığılma olmasın bölümde
burdan yetişemiyen komple herşeyiyile resimleriyle winrarlıyıp bir siteye upload etsin özelden mesaj göndersin
su işleri kısa yoldan halledelim  sizden çok ve sıkıntıya giriyom olmadı diyince
yada bir form hazırlıyım size ona göre doldurup yollayın iyi aklıma geldi öyle yapalım yoksa böyle olmıycak :D