Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484063 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1920 : 01 Eylül 2012, 19:09:35 »
walkman ustam hoş geldin

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1921 : 01 Eylül 2012, 19:15:56 »
teşekkürler Berk263 kardeşim hoş bulduk diyelim tüm forumdaki arkadaşlara. anladığım kadarı ile 2.4 versiyonu çıkmış ve dahası da geleck gibi bendeki versiyon 2.1 neler yapmalıyım? kısadan anlatabilecek varsa beni 38 sayfa okumaktan kurtarın

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1922 : 01 Eylül 2012, 21:32:25 »
pil göştergesi için o noktada çıkan değerlere göre  1.10v ta  tam dolu 0.90v tam boş olarak göşteriyor regüle beslemesin en az 14.4 volt olması gerektiğine göre en boş derecesi gelmiş gibi ayarladım 18v ve üzeri tam dolu buna göre çıkan değer  R17 direnci  3.8k olarak çıktı 12v aküyle kulananlar içinde R17 direncini 5.6k olarak değiştirmelerini tavsiye ediyorum 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
walkman usta hoş geldin
1 yeni versiyonla beraber  2n7000 li devre eklenti yapıldı
2 tl082 etrafında bazı dirençler değiştirildi
toprak ayarı hızı  için iyileştirme yapıldı bu eklenti sayesinde
ve cihazın açılmama sorunlarına karşı manuel açılma seçeneği eklendi
3 cihazın metal ayrım ayarı kaçmasın diye beslemeyi regüle kullanmaya karar verdik
bunu step up yada step down devresiyle eklemelerini tavsiye ettik
4 arkadan gelmekte olan yeni yazlımımda kullanıcı hatalarınıa göre hata kodları eklendi
oscilaskop devresi ayrıca hazırlanıyor kısaca bunlar aklıma gelenler

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #1923 : 01 Eylül 2012, 22:28:48 »
s.a  bütün ustalarımza  arkadaşlara  uzun zamandır takip edemiyordum hem saglık sorunları hemde başka problemlerden dolayı  bütün arkadaşların emegine yüregine saglık

Çevrimdışı byte

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1924 : 01 Eylül 2012, 23:26:33 »
yok bu konuda yanılmam. yaklaşık 40 bin pil alıp kullanmış biri olarak derim ki 1.2v kalem pillerde 1.5A üzeri 3.7V li-ion Pillerde de 2A ve üzeri henüz yok. Piyasadakilere aldanmayın. aldaltmacadan başka bir şey değildir. ben bu konuda çin ile çalışıyorum orada bile bu boyutlarda pil yapılmıyor. elektrikli araba ve bisikletteki piller ise tamamen özel yapım şekli şemali değişik pillerdir. kapasitenin büyümesi için pilin ebadının da büyümesi gerekiyor şu an için. Yalnız Li-ion pil kullanacak arkadaşlar çok dikkat etsin. Nasıl patladığını ve ve alev topuna döndüklerini hayal bile edemezsiniz. bu yüzden mutlaka Koruma devresi kullanılmalı.....
herkese kolay gelsin...

byte kardeş
yanlışın var o numaralar firma ürün kodu öyle olsa bile böyle  bir kıyaslama yapılmaz
resimdeki lidyum polimer başka pille karıştırma pil boyutunda olup voltajları yüksek ve
3 adet ni mh sarjlı piilden daha güçlü suan o resimdekiler 
ni-mh piler bile suan elimde 1.2v - 2.7A olanından var direk ölçü aleti amper kademesinde ölç o değeri veriyo .
en son 1.2v 3.5a leri çıkmıştı bende olmadığından doğrumu bilmiyomki li -pol olaral az bile o değerileri  daha fazla olanları bile vardır
li-poli hobby pilerden 30 a akımlar çekiliyo  boyutu sigara paketi kadar olanlarından kabloları 2.5mm2 ttr kablo bu lipol pillerle simdilerde eletrik motosiklerler yapıyolar ve özel jet uçaklarıyla yarıştırıyolar  ve geçiyorda teknoloji fena halde hızlı ilerliyor geri kalmamak lazım
bu pilleri tek sorunları kulanım süreleri imalat tarihiyle beraber başlıyor 3 -5 sene sonra düzgün kullansanda kulanmasanda  işi bitiyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1925 : 01 Eylül 2012, 23:28:37 »
Merhaba Arkadaşlar,

Hoşgeldin Walkmen. Dahası yarına nasipse forumda olacak;)

Arkadaşlar dedektörün osc olarak çalışan ek yazılımının küçük bir videsunu çektim. Yazılımın osc ile aynı gösterdiğinin anlaşılması için osc ekranının da videosunu ekledim. Ayar yaparken nasıl değişeceğinin anlaşılması için de trimpotu el ile çevirip nasıl değiştiğini göstermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar

Delta Pulse 3 OSC.wmv
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1926 : 01 Eylül 2012, 23:35:09 »
Sevgili Karadağ; İnanki  büyük bir zevkle g u r u r l a izledim.Mükemmel.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1927 : 02 Eylül 2012, 00:04:52 »
selam karadağ usta hoşgeldin bende senden bahsediyom walkmen ustaya  yakında osc gelir diyodum ki geldi bile :)
eline emeğine sağlık yine dediğini yaptın piyasada olmayan özellikleri cihaza yükledin cihaza ince ayarı verdin artık bu cihazı yapmayan kullanmayan çok pişman olur herkeze hayırlı olsun şimdiden

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1928 : 02 Eylül 2012, 00:23:27 »
s.a.
@karadağ ustam helal olsun skopta taktın devreye, bu devre gün geçtikçe güzelleşiyor, maşaALLAH diyelimde nazarımız değmesin....
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1929 : 02 Eylül 2012, 00:31:01 »
@karadağ ustam aklıma takılan konu şu; size bahsettiğim ayrım işleminin sinyalini ekrana bu şekilde yansıtabilirsek bu iş bitmiş olur, artık ayrımın peşini bırakma vakti gelmiş olur, sizce bu sinyali ekrana yansıtabilirmiyiz?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1930 : 02 Eylül 2012, 01:21:12 »
Osc geldi benim bobinle ilgili neredeyse tüm dertlerim bitti kanısındayım :) Karadağ hocam bu özelliğin gelmesi on numara olmuş ahada ben okadan diyom :) Sana nice yeni üstün başarılar diliyorum.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1931 : 02 Eylül 2012, 02:06:34 »
pro-tr usta usta dp3 kotası doldu sanırım son demlerini oynuyo finale bağlanıcak büyük ihtimalle
ama bu film burda biticeğini sanmıyom dp4 le beraber gelir bence onlar herkez smd de ne zaman gelir diye bekliyo ben yeraltı görüntülü cihazı ne zaman yapıcak diye bekliyom kardağ ustayı tanıyosam birgün inşallah onuda yapar piyasadaki oyuncaklarada benzemeyceğine eminim
her zamanda destekçisiyiz elimizden gelen ne varsa
Delta pulse 3 için yeni fikirler ve özellikler uygulabilir kullanışlı devreler
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4361.20

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1932 : 02 Eylül 2012, 06:03:43 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1933 : 02 Eylül 2012, 14:38:11 »
Merhaba Arkadaşlar,

çanaf, çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince güzel işler yapmaya çalışıyorum.

teslacoil, yetiştirebilirsem bugün demo yazılımıda eklerim. Artık herkes yapabilir olur.

pro-TR, teşekkür ederim. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Zaman problemim olmasa aklımda neler neler var da zaman yetmiyor. Senin eğriyi de ekranda rahatlılla çıkartırım. Devreyi gönderirsen olmuş bil.

Berk263, teşekkür ederim. Artık sorunların çözüldüğüne göre senden de videolar bekliyoruz.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1934 : 02 Eylül 2012, 21:00:46 »
s.a
gerçekten çok güzel olmuş osc eklentisi ile sınırları aşmışsınız usta valla süper olmuş emeğine sağlık bu arada ekran tanıdık geldi  :D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1935 : 02 Eylül 2012, 21:01:45 »
Arkadaşlar tr1 ayak ucundan yakalatığımız gerilimle ayrımı doğru bir noktaya getirdiğimiz konusunda hem fikiriz kanısındayım.LM338 li vede L200 entegreli iki adet regülatör oluşturdum.Her iki regülatörde giriş geriliminde 28V kullandım.Çıkış gerilimini 12,3V tuttum.Tr1 ayak ucundan dp3 ümü ayrımda kalibreye getiriyorum.Dp3 bir süre sonra ayrım yapma özelliğini yitiriyor.Sorunun köküne indiğimde hazırladığım regülatörlerin çıkış gerilimlerinin düşmemesi gerektiği halde baya düştüğünü gözlemliyorum.Haliyle tr1 ayak ucundan elde ettiğim gerilim değeride aşağıya düşüyor ve ayrım olayı allak bullak oluyor. Arkadaşlar bana bir arkadaşım batarya regülatör önerisinde bulunabilirmi.Arazide benim dp3'ümün gerilim değerinin 40 dakika düşmemesi lazım.Bu süre arazide üç aşa beş yukarı bana yetiyor.Bana bir öneride bulunacak arkadaşım lütfen bana önereceği şeyi dp3'te uygulamış ve neticesini almış olsun

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1936 : 02 Eylül 2012, 21:21:34 »
Merhaba berk263,
Ben dc-dc step up converter kullandım
Giriş gerilimi Lipo pil ile max 12.6 min 11,7v oluyor
Reg çıkışını en az max giriş gerilimi olarak yani 12,6v olarak ayarladım
mV seviyesinde dahi oynama yok
Arazide denemedim ancak ayrım sorunu kesin çözüm oldu
1TL 42-45cm den tıklıyor

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1937 : 02 Eylül 2012, 21:43:20 »
   devrenın cektıgı akımı ölç ,akulerının ılk sarjlarını muhtemelen yapmadın voltaj okumana ragmen yeterlı akımı vermıyordur.lm338 lı reguleyı 3 senedır kullanıyorum problem yasamadım.sen hatta 2 adet ayrı regule denemısın.regulelerde sorun oldugunu sanmıyorum kartında ısınan parca varmı bır bak.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1938 : 02 Eylül 2012, 22:41:56 »
Merhaba arkadaşlar yaptığınız işler gerçekten çok güzel tekbrik ederim bu azminizden dolayı bende metal dedektörleri ile yeni ilgilenmeye başlıyorum acaba delta pulse 3 ün hex dosyasını koyabilirmisiniz diğer sayfalarda verildiyse okumadğım için bilmiyorum kusura bakmayın fakat 2 haftadır devre şemaları adlı başlıktaki 51 sayfayı okudum tek tek konuları hiç birşey bilmiyorken çoğu şeyi öğrendim yüzlerce kez yazılmış sorunları tekrarlamamak için lafı fazla uzatmayayım şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1939 : 03 Eylül 2012, 00:33:21 »
s.a.ustalar herkese saglık ve başarılar dilerim karadag ustam eline saglık mükembeli aşıp hayale dogru gidiyorsunuz zandedersem hedefiniz imkansızı başarmak tabi biraz tecrübe biraz azim le imkansız birşel olmaz usta saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır