Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484030 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1860 : 24 Ağustos 2012, 23:35:01 »
Eyvallah mustafa ustam yarın basıyorum pcb bi aksilik cıkmazsa fotoyu eklerim..ilk ben yapacam sanırım :D

kolay gelsin ramsona usta.... :D

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1861 : 25 Ağustos 2012, 01:09:32 »
Arkadaşlar 2N7000 fet uygulamasından sonra mesafe düştü.Sizlerde benim yaşadığım sorunu yaşadınızmı acaba.Bir diğer sorunum vede bugüne değin aşamadığım bir sorundur bu ;bu yüzdende cesaret edip Dp3 hiç araziye çıkartamadım.Sorunum ayrım olayını istediğim seviyeye getirememek.Bir çok arkadaşım sağ olsunlar bana yardımcı olmaya çalıştılar.Ayrımda değersiz metallerde - değerden + ya kaçmalar oluyor.Elimde osiloskop yok bu bağlamda en hassas ayarımı TR1 trimpotu üzerinden hassasca tamamlamaya çalışıyorum.Ben sorunun nedenini bulmak istiyorum.Benim sorunum endüktans değeri olabilirmi.
Küçük başlığım  3ohm değerinde  .557mH endüktans değerinde
Büyük başlıklarım
2.0  ohm vede endüktansı  .640mH
3     ohm vede endüktansı  .250mH

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1862 : 25 Ağustos 2012, 01:25:24 »
berk ustam senin sorunun tamamen bobin ile alakalı

karadağ ustamız v2.4 yazılımı geliştirirken tesla ustamızın plak bobinine göre kalibrasyon yapmış olabilir... ;D

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1863 : 25 Ağustos 2012, 01:30:51 »
Mustafa usta senin baski devre cikarma teknigine hayranim ........ hangi yontemi kullaniyorsun plaketin us tarafini serigrafi yontemiylemi bastin

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1864 : 25 Ağustos 2012, 01:36:55 »
Mustafa usta senin baski devre cikarma teknigine hayranim ........ hangi yontemi kullaniyorsun plaketin us tarafini serigrafi yontemiylemi bastin

tşk. ederim ustam

toner transfer yöntemi ile yapıyorum çift taraflı olarak...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1865 : 25 Ağustos 2012, 02:02:53 »
Eyvallah mustafa ustam yarın basıyorum pcb bi aksilik cıkmazsa fotoyu eklerim..ilk ben yapacam sanırım :D

kolay gelsin ramsona usta.... :D
Ustam güzel kapak oldu :D cok güldüm :D:D eline saglık bu arada on numara görünüor..

Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1866 : 25 Ağustos 2012, 07:56:17 »
hi all freinds /  salam arkadashlar
i am from ourmiye-iran / man iranun ourimiyadanam
i want to buy hex file  but i dont know any thing about it and cost of this work /  man istiyurum bo hex filen sizdan alam vali biliyurum najor

plz help me to buy it / mana yardim etin  almayda

can the send ic with hex package to iran- ourmiye / siz gundara bilarsiz bu Ic va hex filin irana  ?

Çevrimdışı microtech

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1867 : 25 Ağustos 2012, 12:30:13 »
arkadaşlar herkese kolay gelsin.
bende baskı devreyi yeni çıkardım deliklerini delip dizgiye geçicem inşallah.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1868 : 25 Ağustos 2012, 12:49:33 »
berk usta sakınan göze çöp batar derler o derece çok titizsin sıkntı olmamasına rağmen sıkıntı var sanıyorsun birde sayfa  sayfa yazıyorum bazende de özellikle sana
1cisi değerli değersiz ayrımında spekturum sadece alt tarafa doğru gitmiyor iki taraflı yükseliyor
bu ayrımı alıştık artık osilaskop olmadanda ayarlıyoz bunuda tlo82 7ci bacağından tam 12voltta 1.375 bu voltaj yükseldikçe mesela 12.6volta 1.425v gibi konuma gtiriyorum bobin takılı değilken bu ayarı yapıp ufak oyanamayla halediyorum  cihaza uyguladığın voltaja göre değişiyor yani
voltaj değiştikçede bu ayar kaçıyor onun için beslemeyi sabitlemek için voltaj yükselticeksin
18 volta sonrada 12.5v ve 13.5v arası ayarlıycaksın çıkışını 15v kadar en fazla ben 7812 1 yada 2 adet diyotla yapabilirsin diğer kısımda cizimi var 1 haftadır kulanıyorum cihaz ayarı en ufak bozulma yok ayrımda taki pil iyice bitene kadar lm317de deneyenler haber verirse iyi olur akü beslemesi düştükçe cıkışında düşüm varmı diye sabit gerilim altında regüle olabilir voltaj düşümünde aynı oranda düşmesin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
mustafa ustanın yeni pcbsi deki devreye en az 15v en fazla 40v kadar beslemeyle kulanılması lazım keske elektronik sigorta devreside ekleseydi kendi çalışması sonuçta bizde ilerde kendi semalarımız hazırlarken yaparız bu tür şeyleri
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mustafa ustam karadağ ustanın durumunu görşen meskuliyetini inan her gittiğimde elinde devre
yazılım yükle sök tak dene işim olsa 5 dakika suna bakarmısın diyemiyom  sadece o çalışırken bir yandan muhabbet ediyoz okadar bobin ile ilgili her.gi bir düzenleme değişiklik yapılmadı suana kadar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2n7000 nin meselesini burda önceki yazılarımda görebilirsiniz ufak objeler için geçerli durum bu cihaz kendini uyumluyor ilk algıladığı mesafenin den daha yakına getirirdikten sonra ikinci algılam ufak objenin en son konumundan başlıyor  sıfırlamak için sıfırlama butonu yada metali bobin dibinde 3sny bekletip çekin
cihaz arazide ötüyorsa mutlaka metal var demektir stabil olması için suan  gerekli görüyorum arazi denemesine çıkınca haber veririm sonuçları ota çöpe ötsün istemiyom sahşen yoksa o saatten sonra mesafede önemini yitiryor ona göre istemeyen söker cihazından eklentiyi
suanki başlıkla max 3mtr mesafe  oda 1m2 kare metal parcası olması lazım
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
endüktans meselesine gelince suan ki bobinim 1mh  sorunsuz kulanılıyo toplamda 4ohm ayarlı
seri direnci azaltıp yükseltmem bir değişiklik sağlamıyor düşük direnç kulanınca mosfet ısınıyor sarfiyat artıyor  ısınmalar artıkça dengesizliklerde yaşanmaya başlıyor
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hadi dindar kardeş 2 sefer özeldende danıştın bana söyledim burdanda söylüyom sadece pic olarak talepte bulunabilirsin hex dosyası verilmiyor adminiştır karadağ ondan sipriş edeceksin pici
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bu konuda demoda olsa hex verilmesine karşıyım sahşen zaten fazlasıyla emek veriliyor
ben sahidim fazla iyi olmakta suiştimalleri artırır ufakta olsa bedelini ödemeli insanlar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1869 : 25 Ağustos 2012, 19:31:13 »
Merhaba Arkadaşlar,

Mustafa, ellerine sağlık. PCB için herkes adına teşekkür ederim. Ayrıca senin baskıdevre çıkarma konusunda foruma bir anlatım yapman gerekli diye düşünüyorum. Zira senin çıkardığım baskıdevreyi canlı görmüş biri olarak mükemmel olduğunu belirtmek isterim.

microtech, baskıdevreyi çıkarmışsın sanırım. Biran önce bitirip videolarını eklemeni sabırsızlıkla bekliyorum.

hadi-dindar, I don't want to money for hex file or PIC. I need only shipping cost and blank pic cost. I sent an email to you.

Arkadaşlar bobin algılama yazılımı ekledim şu anda osc olarak çalıştırma ile uğraşıyorum. İnşallah yetiştirebilirim. OSC kısmını da ekledik mi artık demo hexi foruma ekleyebiliriz diye düşünüyorum. Fakat bu konuda sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var. Demoyu full özelliklerde kısıtlı adette kullanım olarak mı yoksa kısıtlı özelliklerde süresiz kullanım mı yapsak ? Ne dersiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1870 : 25 Ağustos 2012, 20:23:17 »
Merhaba Arkadaşlar,

Mustafa, ellerine sağlık. PCB için herkes adına teşekkür ederim. Ayrıca senin baskıdevre çıkarma konusunda foruma bir anlatım yapman gerekli diye düşünüyorum. Zira senin çıkardığım baskıdevreyi canlı görmüş biri olarak mükemmel olduğunu belirtmek isterim.

microtech, baskıdevreyi çıkarmışsın sanırım. Biran önce bitirip videolarını eklemeni sabırsızlıkla bekliyorum.

hadi-dindar, I don't want to money for hex file or PIC. I need only shipping cost and blank pic cost. I sent an email to you.

Arkadaşlar bobin algılama yazılımı ekledim şu anda osc olarak çalıştırma ile uğraşıyorum. İnşallah yetiştirebilirim. OSC kısmını da ekledik mi artık demo hexi foruma ekleyebiliriz diye düşünüyorum. Fakat bu konuda sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var. Demoyu full özelliklerde kısıtlı adette kullanım olarak mı yoksa kısıtlı özelliklerde süresiz kullanım mı yapsak ? Ne dersiniz.

Saygılar

Karadag ustam,bence hexi foruma, demoyu full özelliklerde kısıtlı adette kullanım olarak eklemenizi oneririm.Full suresiz istiyenler siparisle elde edebilir bence. Diger arkadaslarIm konuyu takip etmedigimi sanmasInlar,Karadag usta PIC'in yazIlImIn son guncellemesini ve verdigim siparisleri alIr almaz DP3'un toplama asamasInI adIm adIm sizinle paylasIcagIm insallah.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1871 : 25 Ağustos 2012, 20:49:16 »
mustafa usta eline sağlık gören imreniyo nazar değmez inşallah ALLAh işini her daim kolaştırsın
regüle devresiyle ilgili sunu söylemek istiyorum lm317 sabit gerilim altında regüle devresi olduğunu sanıyorum en azında birisi proteusta deneyebilirmi cünki akü toplam voltajı 18 deyapsanız sabit kalmayıp sürekli azalıyor bu durumda gene aynı sıkıntı olusacak bence  7812 le değiştirilmeli devreyi porgramla deneme imkanı olan önceden haber verirse iyi olur baskı yapmadan düzelleme yapılır
eski plaketlerdeki akü şarjını herkeze tavsiye ediyorum kullanmak istemeyenler  açık semadan bakıp malzemeleri işraf etmesin bence ben suanki sarj kısmını 18v göre değişikliğe nasıl gidilebilir
suan 18v gerilimle 12.6v regüleli olarak kullanıyorum cihaz açıp kapatmak zorunda kalıyorum
şarj devresi hakkında yardımcı olacakları bekliyorum
ayrıca 2n7000li devreyi daha kavrayamanlar ne işe yaradığını bilmeyenler var mesafelerin düştüğünü sanıyolar tune butonu sıfırlamaya yetiyo halbuki bir yerden sonra mesafe önemini yitiriyor cünki minerallerden kaynaklan nedenlerden
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
karadağ ustam her geldiğimde durumunu görüyorum ki olmadığım zamanlarda da uraşıyorsun o yüzden cihaz hakkında her türlü bilgi detay fazlasıyla verilmiş tecrübe edilmiş  geriye birtek yazılım kalıyor iyi niyetini kişiliğinden dolayı bundada fedakar etmeni sana karşı harksızlık olarak görürüm
pic+yazılım bedeli hakkın bence pic programla ünitesine para veren kisi bunada verir
kısıtlı kullanım cihazın kulanımını yitirmesine sebeb olur yükleyende deneme amaçlı kullanım süreli
olarak yüklesin buda sunun için olabilir yurt dışından yapmak isteyenler için imkanları olmayıpta irtibat kuramayanlar için geçicici süre ile tam sürüm kullanması için
bunlar benim düşüncem yinede son karar alın teri sahibi olan sensin kolay gelsin

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1872 : 25 Ağustos 2012, 21:08:13 »
s.a.
teslacoil ustam, madem siz beslemeyi regüle etmek istiyorsunuz, 7812 ve 317 yi boşverin LM2576-12 kullanmanızı tavsiye ederim. zira bu mosfet tipinde bir regüle entegresi olup 5. pinli bir entegredir bu entegrede on-off mevcuttur ayrıca çıkışı sürekli kontrol altında tutup, 12v düşümü ve yükselmesinde çıkış voltajını sürekli takip etmektedir dolayısı ile istenilen 12v u bataryanız 13,5v kalana kadar vermektedir.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1873 : 25 Ağustos 2012, 21:48:13 »

entegrenin şemasına baktım teşekkürler sadece kendi sahşım için değil herkezin yararına olması zaten amacımız
en basit şekliyle iş görmek  bahsettiğin entegre cıkışa bağlanan 4 nolu ucu ile sürekli kontrol ediyor daha profesyonel olması için bu denetim gerekir aslında devre beslemesi voltaj ve akımı dijital olarak görmek  lazım ayrıca ilerde düşünüyorum  suan için basit çözüm olarak 7812 tek diyot ilaveli olarak 12.6 vluk olarak kullanıyorum akü toplam değeri 14.35v ta kadar sabit olarak alıyorum
12v düşene kadarda devre çalışıyo ama zaten aküyü odarece bitirmeyede gerek yok
12.6 altına düştüğünde devreyi kapatıcak zener devresi ekliycem
verdiğiniz entegrenin devrelerinde hepsinde baktım bobin var gerektiğinde step up olarakta çalışıyo sanırım ama bobin cihaz içinde parazit yapmasına sebeb olmazmı ben daha çok bir sonraki devremde
akım gerilim konturollü kısa devre ve sıcaklık korumalı  L200 düşünüyorum bu da şeması dah önce vermiştim

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1874 : 26 Ağustos 2012, 01:35:29 »
Karadağ ustam
bende en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
bizlere alemin en kral dedektörünü tasarlayıp paylaştığın için...
hakkın ödenmez...

Tesla ustam çok teşekkür ederim.
Karadağ ustamızın son final eklentisi OSC olayında donanımsal güncelleme olursa v2.5 pcb ye hepsini ekleriz...

microtech usta pcb çok yakışıklı olmuş kolay gelsin....

saygılarımla
m-usta-fa

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1875 : 26 Ağustos 2012, 02:21:51 »
Greetings dear
Embraced creativity Sidi Monténégro and the rest of the brothers
I wish you to send me a file for microcontroller and the rest of the files suitable for the achievement of this great project
 I am from Tunisia and do not have the possibility to communicate with you
With thanks in advance
ouiarabe2@yahoo.fr
:-* O0

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1876 : 26 Ağustos 2012, 18:41:04 »
s.a arkadaslar
dp3 toprak denemesi yaptım.toprakta surekli sinyal sesi veriyor sanki topragın her tarafında metal algılıyor.susmuyor.biraz yukseltınce ses kesiliyor.biraz aşagı indirince ses surekli geliyor. neden kaynaklanıyor.bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Çevrimdışı Ozer54

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1877 : 26 Ağustos 2012, 20:22:03 »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1878 : 26 Ağustos 2012, 21:04:50 »
arkadaşlar cihazda çokgüzel gelişmeler var aslında cihazı daha kararlı halae ve osc özelliği voltaj düştüğünde ekran uyarı vede çift bobinli olarak derinlik tahmini bildirgeç gibi bir takım özellikler eklense süper olur.

pi lerden  anlasak bizde birşeylerin ucunda tutarız da ama ne ayapalım çıraklık başa bela :)):):

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1879 : 27 Ağustos 2012, 01:06:30 »
@özer54 usta
videonuz güzel olmuş yalnız dikkatimi kolunuzda ki saat çekti, zira o saatte kısmende olsa metal var algılamayı etkiler
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"