Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487075 defa)

temhem ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Re: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1800 : 16 Ağustos 2012, 21:28:24 »
11.8 ze 17.3 gibi boyutlarda tam ölçemedim devre montajlı olduğundan bu belki delikleri delerken sağa sola kaçırmışındır plaket basıp hazırlamak zor iş hazırından ayarlayalım sana eğer olmazsa haber verirsen ilglenirim

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1801 : 16 Ağustos 2012, 21:42:13 »
yok ustam ya baskı işini çözdüm mükemmel cıktı fabrikasyon gibi fakat bütün entegreler oturuyor pic olmuyor,delerken hata yaptıgmı sanmıyorum çünkü zaten bacakların girecegi yerler yuvarlak içinde delik ve cıktı aldıgım kagıdın üstünde deniyorum ordada denk gelmiyor baskı da bi durum var sanırım..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1802 : 16 Ağustos 2012, 22:07:07 »
tesla ustam tamam sorunu çözdüm,çıktı aldıgım eleman boyutu bozmuş kücük cıkarmış,neyse ben yeni bi çıktı alayım pcb yi paylaşırım :D teekkrler ilgin için..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ibumail

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1803 : 16 Ağustos 2012, 23:24:43 »
teslacoil usta sorun baskı devrede değil yada devre daha önce çalışıyordu fazla voltajdan oldu. Sorunu huseyınle konuşup çözdüm. aslında picin hangi fonksiyonda neye cevap verdığını bılen bırını aramak kolaylaştırıyor ışımızı açık seması kafasında olan bırını aradım cepten :D tek sozcukle cozdu allah huseyın kardeşten ve sızden razı olsun.
Önceden mesafe sorunum vardı..onla uğraşırken yanlış voltaj verdiğim için oldu . Dedektörlerde yenı olmamdan kaynaklanıyor..Birde mesleğe 2-3 yıl ara verdikten sonra mesleğe dönüş. sonucu boyle oldu

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1804 : 17 Ağustos 2012, 03:28:00 »
çok güzel izah etmişşin tebrik ederim bizde bundan sonra seninki bir sorunu olana senden önceki  hüseyin ustayı buldu sende  bulursan işin hallolur  ulaşmazsan kös kös oturursun deriz
işin içinden çıkarız herkez rahat eder  keşke daha önce akıl etseydik sanada zahmet verdik kusura bakma bundan sonra her derdi olana bu cevabı yazıcaz ok

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1805 : 17 Ağustos 2012, 03:41:17 »
rambo plaketlermi bitti farklı bir şemamı yayınlandı neden plaket çıkartmakla uraştığını anlamadım birkere elektroniğin eziyetli bir işi  varsa oda plaket çıkartmak o yüzden plaket işi bizi bozar sonra devreyi yaparken kanser olurum karadağ  ustayada ulaşamıyom zaten ayazda kalırız sonra :D

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1806 : 18 Ağustos 2012, 02:46:42 »
yok üstad yeni bişey yok boyut olayını cözdüm,baskı işide on numara gidiyor 2.yide bastım bugün deldim falan  orjinalden tek farkı boyasız olması :D 10 tane kadar basmayı düşünüyorum geriye malzeme siparişi kalıyor karadag ustadan,sana göndericem bitane kendi bastıgım pcb den,begencenmi bakam :D bugün cihazın kutulama işi bitti herşey yolunda Allah a şükür,sıra ikinciye geliyor onada bugün yarın başlarım elimde olan malzemelerle, Allah razı olsun karadag ustadan her insan bu kadar emek verdigi bir işi paylaşmaz kimseyle...

Çevrimdışı ibumail

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1807 : 18 Ağustos 2012, 04:50:35 »
D11-D12 1n4148 leri ben değiştirmiştidim.rızayı Çözememiştim. regüle sorunu olduğnu söylediler sorun 15V zener diotun olduğu yerde değil o kısım aku şarj kısmı. 74hc entegresinin besleme regülesinde  (regüle sorunnu çözemezseniz 74HC4066 yerine HCT4066 Takınız.)aslında aynı entegreler HTC entegresi daha stabilize ve daha az gurultuyle çalışıyor.) Arızanın ılk seklını bılenler mesafe sorunu olduğunu bılırler onu cözelım derken olmuştu.Fazla giriş voltajı uygulamıştım artık o sorunda kalmadı çözümü demekki aynı :D

Çevrimdışı ibumail

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1808 : 18 Ağustos 2012, 05:01:49 »
teslacoil ustanın arıza için cevabı : ben sana yazdım yukarda okumadınki  tlo82 pice gidiyo sinyal pic dende çıkıp tek trasistörlü yükselticiyle hoparlöre buda  t14 - bc546 bobin takılı değilken tl082 nin 7 ci bacağında 1.4 volt olucak şekilde tr1 ayarı yap susmazsa tl082 söküp dene  yine susmazsa t14 dü değiştir düzelirde tl082 takınca yine aynı olur öterse bunuda değiştir düzelmezse r77 r79 r82 c30 da konturol et bunların hepsi seskatıyla ilgili yanlış takılmış arızalı yada kopuk olabilir birde sen baskı devreyi kendinmi yaptın yoksa bu kadar uzmazdı biryerde hata var galiba  ayrıca 2 tane arkalı önlü devrenin resmini eklesen daha iyi olur hastayı görmüş oluruz devrenin halini görmeden loto tutdurmaya benziyo çünki bu iş
Aynı arızanın diğer çözüm yolu bu ya ondan yada benım dedığim şekilden (gürültüden) kaynaklanıyor.
teslacoil ustayada teşekkürler doğru yönlendırmeler yapıyor.
Not
Devrede kullanılan entegrelerin katologlarına bakın  dijital elektroniğik derlerini hatırlattı inceleyin geliştirme yapma şansınız var . ama biraz harıta ugraşması grekır. saygılar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1809 : 18 Ağustos 2012, 05:44:46 »
v2.4 yazılımına ait donanımsal değişiklikler ve güncelleme noktaları

PCB ÜSTTEN GÖRÜNÜŞ
http://img593.imageshack.us/img593/3472/guncelleme1.jpg

D6=TL082 çevresi
http://img17.imageshack.us/img17/3374/guncelleme2.jpg

Fet eklentisi bağlantı noktaları
http://img19.imageshack.us/img19/7751/guncelleme3.jpg

saygılarımla.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1810 : 18 Ağustos 2012, 05:56:03 »
HOPARLÖRDEN ÇIKAN SESİ ARTIRMAK İÇİN MODİFİYE

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #1811 : 18 Ağustos 2012, 08:31:19 »
M-usta-FA usta merhaba.
Bu güncellemeyi yapmasak sorun olur mu?
Yaparsak ne değişir?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1812 : 18 Ağustos 2012, 14:08:43 »
M-usta-FA usta merhaba.
Bu güncellemeyi yapmasak sorun olur mu?
Yaparsak ne değişir?

Teşekkürler.

v2.4 yeni yazılım algoritmasının getirdiği yenilikler...

1. Dedektörün daha kararlı çalışabilmesi için D6=TL082 çevresindeki direnç değerleri güncellendi

2. Otomatik toprak ayarlama özelliğinin hızının menüden ayarlanabilmesi özelliğinin çalışması için fet 2n7000 eklentisinin olması gerekiyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1813 : 18 Ağustos 2012, 15:34:19 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün nasipse dp3 ün son yazılım eklentisini bitirme niyetindeyim. Bobin algılama ve osc şeklinde çalışmayı eklemeyi düşünüyorum. Eğer bitirebilirsem video eklerim.

ibumail, son durum nedir? Bir video ekleyebilir misin?

serkan.mg, sen de video bekliyoruz ;)

ramson16 eline sağlık kendi pcb ni başarılı çıkartman güzel. Bir fotosunu ekleyebilir misin? Bu arada Allah hepimizden razı olsun. Burada hep beraber güzel işler başarmaya çalışıyoruz.

Mustafa, resimler için teşekkür ederim. Bu arada photoshop mu kullanıyorusun?

teslacoil, senin de yardımların için teşekkür ederim. Bu arada senin bobin kabından bolca elime ulaştı ;)

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1814 : 18 Ağustos 2012, 16:43:17 »
selam karadağ usta görüşemedik uzun zaman oldu hoşgeldin biz siteye iyice yerleştik sen artık misafir  gibi kaldın neyse bayram dan sonra bizi zaten sollarsın
-----------------------------------------------------------------------------------
yazını okudumda mustafa ustanın fotoshopu varsa bizimde paintimiz var bizde çiziyoz yeri geldimi yoksa benim cizdiklerimi beyenmiyomusun :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ben işlerimi hallettim ful tasarım hazır cihaz  arazi testine hazır  ondan sonra genelge yayınlarım sitede  sen simdiden ikinci siparişi ver türk dedektör piyasasının altını üstüne getirircez  cihazın modifiyesi fazla oldu 5 ci katdan sokaktan  geçen arabaları algılatırıyom o derece yani   :D
( No Panik  )

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #1815 : 18 Ağustos 2012, 17:42:16 »
Hi to All,
Sorry for my bad english but i would make my Pulse working;i bought you one programmed pic v 1 which doesn't work fine;the v 2.4 look better:how can i get it?I must change the resistors and others things? Thank you for reply,have a good day.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1816 : 18 Ağustos 2012, 17:59:26 »
Hi to All,
Sorry for my bad english but i would make my Pulse working;i bought you one programmed pic v 1 which doesn't work fine;the v 2.4 look better:how can i get it?I must change the resistors and others things? Thank you for reply,have a good day.
You need to add resistors and circuit for Version 2.4 pici montenegro 2n7000 master cargo may want to send it to you
version 2.4 için dirençleri ve eklenti 2n7000 devresini yapmanız gerekiyor pici karadağ usta kargoyla size göndermesini isteyebilirsiniz

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1817 : 18 Ağustos 2012, 22:29:10 »
s.a.
arkadaşlar maşaALLAH ramazanda bile çalıştınız benim gibi yatmadınız, siteyi yoğun bir şekilde takip edemesemde gelişmeler gerçekten güzel,artık şu bayram telaşını atlatırsak bizde aklımıza takılanı sormak için karalarız bişeyler.
bu arada herkesin mübarek ramazan bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklar getirmesini temenni ederim.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1818 : 19 Ağustos 2012, 00:34:07 »
Merhaba Arkadaşlar,

teslacoil, sağolasın boş bırakmadın buraları. İnşallah artık daha fazla zaman ayıracağım hem artık smd yi de çelıştırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

mosca, I can send you v2.4. But I think, maybe you have some problem about your circuit. What is the performance for your circuit with v1 PIC? For example, depth of 1 €.

pro-TR senden bayramdan sonrası için beklediğim bazı şeyler var umarım unutmamışsındır ;)

Bu arada herkese hayırlı bayramlar.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1819 : 19 Ağustos 2012, 01:49:41 »
@karadağ ustam;
hayvan boğazından, insan dilinden bağlanır. size söylediğim gibi sadece zamana ihtiyacım var, ilk fırsatta size döneceğim usta...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"