Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486054 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1700 : 09 Ağustos 2012, 03:42:39 »
videoyu ekleyecem inşallah
ustam yok şahine benzettiğimden değilde biz hep şahine bindiğimiz için napak ferrari nası gider bilmeyik ama turbolu şahininde nasıl gittiğinide biliriz ne subarulara, bmwlere, hondalara duman koklattık o yüzden yani

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1701 : 10 Ağustos 2012, 01:27:50 »
arkadaşlar cihazı şu şekilde ayarladım
 güç 43 frekans 39 kazanç 3
bu şekilde ayarlayıp cihazı kapatıp tekrar açın
eşik ayarını ötmeyecek şeklide ayarlayın ve hergangi bi metali ( bir tl olsun) başlığa yaklaştırın direk ötecek şekilde ve metali geri çekin cihaz susunca 5 snye bekleyip eşik ayarını bir kademe düşürün cihazda ötme yoksa tekrar metali yaklaştırın  direk ötecek şeklide olacak yine ve tekrar geri cekin cihaz susunca yine 5 saniye bekleyin ve eşik ayarını tekrar bir kademe düşürün cihazda ötme yoksa bu işlemi cihazda ötme olana kadar yapın ötme olduğunda sınırda demektir bu durumda bir kademe eşiği yükseltip havadaki teste bakın cihazınız büyük metallere karşı hassaslığı en az 40-50cm daha arttığını göreceksiniz

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1702 : 10 Ağustos 2012, 01:32:57 »
Arkadaşlar sizlerden bir konuda yardım istiyorum.Karadağ hocam smd ile ilgilendiği için sanırım çok meşgül.Yeni güncellemeyele  gelen v2.4 versiyonu kullanan arkadaşlar hangi pasif malzemelerde değişikliğe gitti acaba.Şimdiden teşekür ediyorum.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1703 : 10 Ağustos 2012, 01:42:58 »
berk usta yukarda şema ekledim eklenti olarak onu yaptı onun dışında olan varsa öğrenince aktarırım buda ancak pazar günü olur

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1704 : 10 Ağustos 2012, 02:02:03 »
arakdaşlar asıl mesele kalibrasyon meselesi aslında  bu konuda  suan ben cok ince ayar olmasada yaptım ayarı açılısında yada  değerli değersiz ayrımında sıkıntı yok bobin takılı değilken cihaz girişinde cihaz açıkken 12 v ölçtüğümde tl082 nin 7 bacağında 2v kademesinde 1.375v ölçüm dp3 kullananlarda bu değer kaç volt yada ayarı bozuk olanlar 1.375 ile 1.410 arasına getirerek cihazın durumunu gözlemleyip aktarabilirmi bu aralık en fazla potansta 2 turluk fark ettiriyo herkez çok kolay bir şekilde sonuca oluşur bu şekilde ölçümleri yapanlar bu voltajları söylerse iyi olur bence bu noktadan bu sorunu çözebiliriz

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1705 : 10 Ağustos 2012, 02:02:37 »
teslacoil ustam ilgi ve alakanız için içtenlikle teşekür ediyorum.ustam sizin eklediğiniz kısım sanırım şarz ünitesiyle ilgili.v2.4 versiyonuyla bir takım dirençler değişecek.Bu dirençler hangileri ve hangi ayak uçlarında değişiklige gidilecek.Bu konuda yardım istiyorum.crzm nin yazdıklarıda bana hayli garip geldi. küçük başlıkla elde ettiği mesafeyi yazmış.Bunuda yeni versiyonda elde etmiş karadağ ustam.Bu bağlamda merakım şuan büyük.Yeni versiyonu şuan pasif elemanlarda değişiklige gidemediğim ne oldu ne bitti göremiyorum

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1706 : 10 Ağustos 2012, 04:45:48 »
berk usta şarj ünitesiyle ilgili değil o yaptığım çizim ben cihazın sarj ünitesini kullanmaya başlamadım daha 2.4 versiyonu için yapılan eklenti buydu  asıl bunu yapmanız gerekiyo bunun dışındaki ufak tefek direnç değişikliği var ise bunları öğrenip haber vermeye çalışırım crzm cihazını karadağ ustadan hazır sipariş etmiş sanırım ama birilerinden gizlenen özel bir durum yok yada bu eklentiyle mesafe 2 katı artıyo gibi bir durumda  cihazın açılışı boşluk meselesi cihaz oto ayarda ayarlayamazsa yinede açılsın diye  büyük başlık küçük başlık kabrisasyon ve bunun dışında ufak tefek şeyler yani crzn uçuyoda biz yaya kalıyoz gibi durum değil diğer dp3 olan kişilerin tek eksiği osilaskopta bu sinyali görerek tr1 ayarını yapamamalarından kaynaklanıyo bu konuda herkezin faydalanabileceği basit kolay bir yol arıyoruz
pc osilaskobu ile ayarladım bu ayarı tam noktaya getirince bütün olay kopuyo zaten açılmasında metal ayrımına algılama mesafesine kadar bir önceki yazımda da bahsettim cihaz bobin takılı değilken cihazı acıp akü gerilimi tam 12v ta tl082 nin  7 bacağında 2v kademesinde 1.375 ölçtüm bu enfazla 1.410v bu aralığa göre ayarı yapın yada ayarı bozuk olanlar bu değerlere getirsin giriş voltajı farklıysa daha düşük yada daha yüksek göşterebilir bunu tam 12 voltta ayarlayın
o zaman anlıycaksınız ak koyu kara koyun nerde hata yaptınızı boşuna sıkıntı çektinizi göreceksiniz cihazı düzgün olanlar bu şekilde cihazı açıp voltajl değerlerini yazarsa karşılaştırma yaparız
suan cihaz 7 sny içinde açılıyo açıldıktan sonra soldaki 4bar eşit şekilde yukarı doğru bir yükselip sonrada iniyo burdan anlarsınız cihazın ayara geldiğiniki suan 1mh bobin kullanıyorum normalde açılmaya açılmaması lazım cihazın kolay gelsin
ben en güzeli en doğrusunu sunuyorum herkeze isteyen kala alır isteyen almaz bunun dışında birilerine bir şey söyleyipte yapan hep fayda gördü bu da  samimi dürüşt olmamızdan kaynaklanıyo çok biliyorum diyen çok yanılır o yüzden  işimizde  ALLAh bizi yanıltmasın kolaylık selamet versin herkezede kolay gelsin

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1707 : 10 Ağustos 2012, 05:27:52 »
Npn ve pnp transistörleri bc184 "npn" ve bc213 "pnp" olarak değiş'tirin. BC184l ve benzeri transistörler olmayacak sadece kendi kodu bc184 ve bc213 olsun. Bu tip transistörler "ALN-düşük gürültü seviyesinde çalışan" transistörler'dir. Bu transistörlerin yerine ktc9014 npn ve ktc9014 pnp kullanabilir'siniz. Derinlikte artışlar sizleri şaşırtmasın çünkü en önemli etken gürültüden uzak bir çalışma ortamı olduğu için seçilecek devre elemanları bu durum dikkate alınarak yapılmalı!...Bu uygulama tekniği diğer vlf-ib-pll v.b sistem dedektörler içinde geçerli'dir. www.bluemavi.com transistörler bu siteden tedarik edilebilir. Saygılar.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1708 : 10 Ağustos 2012, 12:27:21 »
arkadaşalar 2 ay önce dp 3 ü toplayıp bırakmıştım. bu gün bi bakayım dedim. ayarlanıyor yazısında kalıyor ve 7805 ısınıyo. 7805 önceden ısınmıyordu. (durmaz ın nazarı değdi sanırım.)  okuyup üfledim geçmedi ne yapabilirim. 7805 in ısınması olmasa gerisi sorun değil de...
TA5DF

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1709 : 10 Ağustos 2012, 14:19:18 »
arkadaşalar 2 ay önce dp 3 ü toplayıp bırakmıştım. bu gün bi bakayım dedim. ayarlanıyor yazısında kalıyor ve 7805 ısınıyo. 7805 önceden ısınmıyordu. (durmaz ın nazarı değdi sanırım.)  okuyup üfledim geçmedi ne yapabilirim. 7805 in ısınması olmasa gerisi sorun değil de...

feridun ustam 7805 in ısınması GLCD ile alakalı, GLCD power ledleri besleyen dirençleri kontrol edin(sanırım 47R) yada GLCD nin arka plan ışığını devre dışı bırakın büyük ihtimalle 7805 ısınması sorunu ortadan kalkacaktır
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1710 : 10 Ağustos 2012, 14:38:45 »

feridun ustam 7805 in ısınması GLCD ile alakalı, GLCD power ledleri besleyen dirençleri kontrol edin(sanırım 47R) yada GLCD nin arka plan ışığını devre dışı bırakın büyük ihtimalle 7805 ısınması sorunu ortadan kalkacaktır
dırencı ıptal etmekle sorunu cözmus olmazsın .görmemezlıkten gelırsın.ferıdun kartı hava ya atıyon ucuyosa kacar.duserse bana gönder ben ona bır okurum 7 sulalesı rahat eder. senın nefesın yetmemıstır.olmadı lehım dökerız.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1711 : 11 Ağustos 2012, 01:31:24 »
Arkadaşlar 2n7000 nin G ucundan 376hz değeri alıyorum.Bu değerin 180hz olması gerek.2n7000 leri değiştim düzelmiyor.Sorunun kaynağını nerede aramalıyım.Lütfen bana yardımcı olun.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1712 : 11 Ağustos 2012, 01:39:32 »
Arkadaşlar 2n7000 nin G ucundan 376hz değeri alıyorum.Bu değerin 180hz olması gerek.2n7000 leri değiştim düzelmiyor.Sorunun kaynağını nerede aramalıyım.Lütfen bana yardımcı olun.

irf740 bozulmuş olabilir

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1713 : 12 Ağustos 2012, 02:12:27 »
Benim dp3 de mesafelerde sorun yasiyorum acilis normal algilama normal velakin mesafeler kisaldi bi yerde bi hata yaptim sanirim kutularken :-) 

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1714 : 12 Ağustos 2012, 02:15:00 »
Algilama normal derken metale yaklastikca tikirdama sonra sabit ses .....:-) :-) :-) :-)

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1715 : 12 Ağustos 2012, 02:30:33 »
ARKADASLAR SİTE KAPATILDI DİYE DUYUMLAR ALDIM VE DÜNDEN BUGÜNEDE HATA VERİYORDU,KAPANACAK GİBİ Bİ DURUMMU VAR BİLGİSİ OLAN VARMI?
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1716 : 12 Ağustos 2012, 02:46:53 »
yok kapanmaz böyle siteleri kapatmak akıl dışı olur insanlığa faydalı olan herşey iyidir.
bazen siteye girişlerde sorun yaşanıyor ama sanmıyorum kapansın

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1717 : 12 Ağustos 2012, 02:57:14 »
ARKADASLAR SİTE KAPATILDI DİYE DUYUMLAR ALDIM VE DÜNDEN BUGÜNEDE HATA VERİYORDU,KAPANACAK GİBİ Bİ DURUMMU VAR BİLGİSİ OLAN VARMI?
yok kapanmaz böyle siteleri kapatmak akıl dışı olur insanlığa faydalı olan herşey iyidir.
bazen siteye girişlerde sorun yaşanıyor ama sanmıyorum kapansın

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4322.0   detay içerde

saygılar
TA5DF

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1718 : 12 Ağustos 2012, 09:15:59 »
Q4 orta ayağında t1 solundaki atlamada pic 4 cü ayağında pic ayak sırasını bilmiyosan söyle diyim önden bakınca sağdan üsten 4cüsü bu kısımda menüden frekans 10 yada 12 deyken bu frekans değerini verir onun dışında genel olarak devrede  180 hz-276hz arası değerler gözükür o dediğiniz yer ile bu frekans değerleri menüden ayarlarınıza göre farklı sinyal değerleri verir menüden değişiklik yapılmadığında  ilk açılışta frekans ayarı1 dedir ve genel olarak 180 -182 gibi değerleri gözükür
yani cihazının da sıkıntı yok kim dediyse 180 olucak diye yanlış bilgi vermiş yada 180 olması gerektiğini zannnetiniz (not: lütfen cihazınız ayarlarıyla fazla oynamayın ) kolay gelsin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1719 : 12 Ağustos 2012, 09:35:54 »
Benim dp3 de mesafelerde sorun yasiyorum acilis normal algilama normal velakin mesafeler kisaldi bi yerde bi hata yaptim sanirim kutularken :-)
abi cihazınında sıkıntı yok gibi gözüküyo menü ayarlarında yaptığın bir değişiklikten kaynaklanıyodur bence onun dışında bobinle cihaz arası bağlantılarına özen göşter gevşeklikler oynamalar olmasın sürekli ötmelere maruz kalırsın sana bobini yolıyca zaten mesafen yüzde 50 artıcak zaten merak etme  :D
herkeze tavsiyem  bobin tutma tamamen metal olmayan üründen olmasını tavsiye ediyorum vlfler gibi değildir delta pulse her yöne aynı güçte manyetik alan gönderiyor bu alan giren her türlü metal sizin açılışta gücünüzü düşük olarak açmanıza neden oluyo arazi kullanımında üzerinizde metal cept telefonu gibi şeyler olmasın cihaz ayarlarını düşük güçte açar bide en güzel kullanım şekli tıkırdamayı kesik olarak kullanmak çünki bu ses sürekli duyulurken sonradan gelen sinyal yükselmesi farkedilemediği gbi sizide mesafe düşük gibi düşündürebilir boşta deneme yaparken ki gibi toprak altındaki metale yaklasamadımızdan metal çok yakın değilse es geçersiniz eşiği 1 yada 2 kademe yükseltmek size çok şey kaybettirmez kolay gelsin