Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487110 defa)

temhem ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1660 : 06 Ağustos 2012, 00:24:04 »
herkese slm bugün dp3 ümü arazie teste çıkardım sonuç çok güzel Maşallah deyim.
1- kararlılık mükemmel
2-algılama hızı süper
3-ayrım konusunda biraz zayıf ama bence yinede yeterli
4-önüne gelen heryeri kazdırmayacak bir cihaz
5-arazideki avcı fişeklerini falan acayip buluyo toprağın altında üstünde fark etmiyor
yakın zamanda bir test daha yapacağım videosunu cekmeye çalışacağım
dp3 ün yapımında katkısı olan bütün herkese teşekkür ederim Karadağ ustama ayrıyeten teşekkür ederim ellerin dert görmesin ustam

Çevrimdışı elektronikci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1661 : 06 Ağustos 2012, 00:27:22 »
avcı fişeği en iyi bakırdan yapılır ayırımı kolaydır , birde eski bakır para ile veya farklı bir bakır ile test edermisin ? sonucu öğrenmek istiyorum lütfen

Çevrimdışı elektronikci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1662 : 06 Ağustos 2012, 00:29:58 »
birde gümüşle test istiyorum , arkadaşın cihazında ayıramıyoruz da , acaba bizimkinde bir problem mi var

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1663 : 06 Ağustos 2012, 03:01:24 »
s.a.
dp3 ün bu halini ben çok beğeniyorum arkadaşlar, 7 yıllık PI ile uğraşım var ve benim görüşüm PI de bundan iyisi şamda kayısı ama oralarda karışık şimdi, kimse kayısı yemeye şama gitmesin. elimizdeki DP3 e sahip çıkalım derim.
@karadağ ustam;
ben hala SMD DP3 ü bekliyorum. hakkımdan vazgeçmedim. günahım neyse çekerim. :D

Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı kafkasbeyim

• Er
« Yanıtla #1664 : 06 Ağustos 2012, 03:27:58 »
arkadaşlar  devr eyi  arazide mutlaka deneyen arkadaşlar vardır.sormak istediğim konu şu.  stabilmi?  parazit alıyormu  yada akü gerilimi düştükce örnek yerleri değiştiğinden mesafe kaybı meydana geliyormu? birde aku yerine lityum batarya kullanan varmı aranızda testlerde. şayet kullanan varsa lütfen bilgi versin. Şayet kullanıpta normal akü ile batarya arasında her.gi bir fark yok iste  14.4 v  2700 ma lik batarya kullanıp yüksek akımda 12 v ta regüle edip kullanmak istiyorum. konu ile ilgili kulanan arkadaşlardan cevap bekliyorum .

Çevrimdışı kafkasbeyim

• Er
« Yanıtla #1665 : 06 Ağustos 2012, 03:45:30 »
yalçın abi ( asenkron usta ) devreyi inceledinmi sen  başlığa bağlanan  taş direnç olmazssa  fet dayanabilirmi? malum o taş direnç bi hayli mesafeyi düşürüyor. dirençte kayboluyor  cat kablosundan başka bi kablo kullanan oldumu direnç kullanılmadan bu değerleri yakalayabilen  ben küçük başlık için özel bir tel buldum  580 mh ve 2.6 ohm yaklaştı
 acaba kurtarırmı onu merak ediyorum kurtarırsa  fet dayanırsa mesafe biraz daha artar.ama sadece küçük başlıklar için 

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1666 : 06 Ağustos 2012, 06:42:38 »
kafkasbeyim
dp3 cün otomatik toprak ayarı var açıldıktan sonra eşiği 2 kademe yükseltip sessize alman yetiyo
stabil çalışıyo yüksek gerilim hatları yada elektirkli cihazların yakında olması devre sinyalinde parazit yapıyo gayet normal bir durum akü gerilimi düştükçe azda olsa mesafe azalıyor kurşun asit aküler bittikte gerilim düşerek azalıyor hoşuma gitmesede kullanıyom lityum iyon pil alıcam ilk fırsatta  olması gereken voltaj 12v ve üstü en fazla 15 v kadar bu sınıra gelince  devrenin koruması var ayrıca ters voltaja karşıda kurşun aküler tam şarjda 14v ta çıkıyo kullanılıyo ayrıca regüleye gerek yok
12V Li-Ion  pil
çalışma aralığı 12.6-10.8V DC 9800mah olan
boyutları   117.6mm*52.3mm*18mm
ağırlığı 425g fiyatı $36.84 = 67 tl pil ömrü 3 ila 5 sene arası
kendi şarj adaptörü  üzerinde giriş çıkış kısımları açma kapama anahtarlı
15A olanıda var
karaköy selanikte 6.8A buldum vardı dolaşıp araştırma yapmadım
 linkte görüntüsü var 
http://www.aliexpress.com/product-fm/457554827-New-DC-12V-9800mah-4-CCTV-Super-Rechargeable-Li-ion-Battery-Long-time-working-free-shipping-wholesalers.html
taş direnç bobinde mesafe kaybı yapmıyo yanlış bilgi vermişler
öyle olsa 2.2ohm seri dirençle bağladığım  bobinde 50cm yakalayamazdık iptal etsek direnci ozaman 80 olucak yok öyle birşey videodan izlerrsin
ayrıca bobin konusunda bahsetiğin direnç konusunda bu linkteki yazıları okursan fazlasıyla açıklama bulabilirsin cat6 yerine 0.80mm tek damar  izoleli bakır kablo kullan 50mtr yeter sana
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
Metal Dedektörü Devre Şemaları » Darbe indüksiyon dedektörleri için arama başlığı tasarımları ve verimleri

dp3 cihazında değerli değersiz ayrımında sıkıntı yaşayanlar tr1 ayarıyla delta sinyal eğrisini tam olarak ayarlayamamlarından kaynaklanıyo osilaskopu olmayanlar
 Visual Analyser 8.0 programıyla ses kartı üzerinden bu sinyali görüp ayarlayabilirler
tl 082nin 7 bacağından bu sinyali görerek netleştirebilirsiniz burdaki voltaj düşük olduğundan direk  2 adet propla microfon girişini kulanabiilirsiniz ses kartı 5v kadar ölçümleri yapıyor daha fazlası için gerilim bölücü kullanmanız lazım

dp3 dedektör olmaktan çıktı görüntülü cihazlara taş çıkartıcak az kaldı  karadağ usta cihazını ve klasını gene konuşturuyo :D

majidpourbemany

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1667 : 06 Ağustos 2012, 10:38:46 »
Hi
Can you email me the files then please including uptodate hex files.
My email is: majidpourbemany@yahoo.com
Thanks in advance
Very grateful
Regards

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1668 : 06 Ağustos 2012, 11:30:42 »
Merhaba arkadaşlar dp3 ilr ilgile geçen gün ekran açılmadığı ile ilgili sorunu yazıp yardım istemiştim sağolsun arkadaşlar yardımımıza her zaman ki gibi hızır gibi yetişti hata her zaman ki gibi bizde  :-\ devrede bişey ykmuş herşey normalben tune tuşuna basmadan öylece açılmasını bekliyomuşum  :-[  ;D neyse sonunda oçıldı ve bi 30 saniye kadar sonra ekranda ayarlanıyor yazısı gidip normal çalışmaya başladı ki d6 voltajını ölçtüğümde 5.98v eşik 70 de idi bendeki pic ilk versiyon sağolsun Karadağ ustayla konuştum son versiyonu yollucak ayrımda biraz sorun var ama halledilemicek bişey değil demem o ki cihaz harika arkadaşlar yapmak isteyen veya temin etmek isteyen arkadaşlar bence hiç tereddüt etmesin emeği geçen önce Karadağ usta olmak üzere tüm ustalara sonsuz teşekkürler.
Saygılar

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1669 : 06 Ağustos 2012, 12:31:23 »
Arkadaşlar dikkatimi çeken bişey var  cihaz çalışırken 740 ile 7805 in üzerine parmağımı yanaştırdığımda ısınma değilde ikisi arasında akım var sızıntı seşlinde ince bi çarpma var yani parmağı sızlatıyor bu normalmi ayrıca ekranda 1,2 ve3 nolu rakamlarda bazen şekil bozukluğu oluyo özellikle sıfırda ve ekranda dalgalanma var bunlar neden olabilir acaba. (yani mesela 015 yazarken 0 rakamı bazen yarım bazende ortasında çizgiler oluşuyo)

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1670 : 06 Ağustos 2012, 19:59:14 »
   bosluk testim videosunu seyrettım gayet basarılı gözukuyor.arazı vıdeolarında ekranını yesıl secersen ıyı olur guneste net cıkar.

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1671 : 06 Ağustos 2012, 20:19:17 »
başlık için önerebileceginiz cat 5 veya cat 6 kablo markası varmı.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1672 : 06 Ağustos 2012, 21:32:08 »

bulabilirsen pysmian ( siemens ) markası kaliteli sorun yaşamazsın

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1673 : 06 Ağustos 2012, 23:54:23 »
ahir zaman alametleriyle ilgili bir hadis
Andolsunki, sizden öncekilerin yoluna karış karış, kulaç kulaç uyacaksınız. Öyle ki onlar fare deliğine girseler sizde gireceksiniz!”
kolay olanı varken neden zor olanı şeçiyorsunuz 50 metre 0.50mm2 elektirk kablosundan 50 mtr alıp istediğin çapta sarabilirsiniz  hepsi saf bakır kablodur neden çin malı kablolarla vaktinizi ve paranızı çöpe atıyorsunuz özel bir kablo değil bunlar dışı kalay kaplı kablolar hem o kablolar sinyal taşıdığı için orta ksımlarını demir de yapsa iş görüyo amacı gereği o yüzden ucuz olsun diye bu kabloları yapıp satıyolar hem dediğim kablo sizin alıcağınız kablonun yarı fiyatı hemde 8 tane kabloyu tek tek lehimleyip bantlamakla uraşmazsınız bunuda vlf başlık kalıplarından birinin içine yerleştirin canavar gibi olsun

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1674 : 07 Ağustos 2012, 00:05:59 »
Serkan ustam işlemcini soketine iyice yerleştir. Genelde böylesi sorun yaşanmaz ama işlemci tırnakları bazen es kaza atlama yapıyor.

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1675 : 07 Ağustos 2012, 05:02:40 »
       Herkese kolay gelsin. Arkadaşlar dp3 için ilk başlığı yapıp denememi gerçekleştirdim. başlık küçük oldu ama performansı muhteşem. Başlığın dış çapı 28cm iç çapı 5 cm. kullanılan iletken 0,80re NYA kablo (som ilteken) . Sarım şekli içten dışa doğru salyangoz tipi sarım. Sarım için 20kg'lık plastik boya kovasının kapaklarını kullanabilirsiniz. iki kapakla bu işi kolayca halledebilirsiniz. Sarımdan sonra bobinin toplam direnci 1,6ohm. Seri olarak 1,8ohm dirençle birlikte toplam direnç 3,4ohm geliyor.
     Cihazın gücü 45 , kazanç 3 , firekans 22 ayarladıktan sonra cihazı kapatıp yeniden otomatik ayarlamada çalıştırdım. 1tl'yi yaklaşık 40cm'den alıyor. İlk olarak mesafe kısa diye düşündüm. daha sonra 3,5 gramlık altın künyede test ettim sonuç beni çok şaşırttı. başlığın çapı küçük olmasına rağmen 1,30 metreden künyeyi algıladı. bir kaç kez daha denedim acaba bir yanlışlıkmı var diye sonuç değişmedi. Yani cihaz altına iki üç kat daha duyarlı. bu yüzden başlıklarınızı denerken mutlaka altın objelerle test edin.
    Daha sonra aynı boyutlarda bu kez sarımı daire şekli yerine kare  tipi sarım yaptım. Daire tipi sarımdan verimi biraz daha düşük çıktı. küçük başlıklarda daire tipi sarım yapmanızı öneririm. büyük başlıklarda henüz test yapmadım. onuda en kısa zamanda yapıp denememi yaptıktan sonra sizinle paylaşacağım. Eğer çekebilirsem video yüklemeyide düşünüyorum. 
     Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1676 : 07 Ağustos 2012, 05:52:13 »
Hi all
Pacha
Can you then please email me the files including hex files uptodate.
My email is: ridha.nick@gmail.com
Thanks in advance
Very grateful
Regards

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1677 : 07 Ağustos 2012, 06:12:22 »
Buda cihazın ve başlığın resimleri...

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı