Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469156 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1480 : 15 Temmuz 2012, 12:49:00 »
Karadağ hocam Frekansı 10'da gücü 10'da kazancı 1'de tuttuğumda dp3 eşik değeri 70 olarak açılıyor. Fakat kazancı ben 10 değerinden yukarı çektimmi cihaz başlıyor ötmeye.Daha önceden gücü 65'de falan tutuyordum gayette normaldi. Ama şimdilerde gücü yükseltince cihazı susturana aşk olsun.Örnekleme değerleriylede oynadım nafile.Sade gücü 10 seviyesine çekince cihaz kendini toparlıyor.Hocam yardımınızı bekliyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1481 : 15 Temmuz 2012, 13:05:08 »
Merhaba,

Cihaz açıldıktan sonra gücü artırdığınızda cihaz susuyor mu?

Saygılar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1482 : 15 Temmuz 2012, 13:08:25 »
Hüseyin hocam gücü ben 60/70 arasında tuttuğumda dp3  hiç susmuyor.Dp3 açıldıktan sonra ben gücü ancak 10 değerine düşürdüğümde cihaz susuyor.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1483 : 15 Temmuz 2012, 13:44:28 »
@karadağ ustam;
az önce dp3 ü çalıştırdım, skorpi için bana geleni, devre müthiş, inan yüzlerce PI yaptım, bu kadarını görmedim, mesafesi gayet güzel, stabilitesi de öyle, diyeceğim o ki, ben şimdiye kadar hep 2010 ile araziye çıktım,artık yenilik lazım, özel işlerimde kullanmak için dp3 ü tercih edeceğim, o sebeble şu smd DP3 ü sabırsızlıkla bekliyorum. unutmadan söyleyeyim, sitede herkes hakkını kullandı, ben hakkımı dp3 SMD ye saklıyorum, vaktim olursa elimdeki devrede gördüğüm eksiklikleri bildiririm.
sonuç olarak şunu belirtmek istiyorum ki, eğer gerçekten arazici iseniz dp3 size yeter, fazlasını arayan hayal görür, zira herşeyin sınırı vardır, dedektör dünyasınında....
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1484 : 15 Temmuz 2012, 13:54:19 »
selami ustam gerçekten doğru konuşmuş hak veriyorum ve dediklerine harfiyen katılıyorum. berk arkadaşım senin sorununu şu şekilde yapalım acaba frekans ölçümleri klavuz daki değerlere uyuyor mu?? uymuyorsa eğer ilk tl082 yi ki yine olmazsa q3 ve q4 yani 2n7000 tr leri değiştir derim..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1485 : 15 Temmuz 2012, 14:14:12 »
Merhaba Arkadaşlar,

Berk, öncelikle devreyi güç 10 da ike çalıştır. Sonrasonda gücü artır ve sürekli sinyal vermesini sağla. Ardından T9 hattını ölç. Eğer T9 hattın 8-9 volt arası ise ve dedektör sürekli sinyal veriyorsa sorun tl082 dedir. Yok T9 hattın 9 volttan yüksekte kalıyor ise bu sefer kazançta problem var demektir buda 4051 i işaret eder.

Pro-TR teşekkür ederim beğenmene çok sevindim. SMD de ilk gelen PCB lerden senin hakkını ulaştıracağım ;) Ayrıca eksikler hakkında yorumlarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1486 : 15 Temmuz 2012, 19:43:30 »
..::HASTASIYIZ KARADAĞ USTAM::...
Selami ustam vermiş coşkuyu

Çakallarla Dans köfte necmi kendi müziğiyle coşuyor :D hastasıyız dede :D .. by bky

saygılarımla.

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1487 : 15 Temmuz 2012, 19:47:07 »
Merhaba

Pro-TR teşekkür ederim beğenmene çok sevindim. SMD de ilk gelen PCB lerden senin hakkını ulaştıracağım ;) Ayrıca eksikler hakkında yorumlarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar
Slm ustacim videolar harika tam isdedigim gibi bikac sorumlu olacak karadağ ustama
1_videolardaki gibi cihazı açınca kendisimi oto ayar yapıyor yoksa daha öncesinde bir ayar yapılıp oylemi aramaya gecdiniz
2_smd pcb ne oluhor bana göndereceğiniz dp3 smd mi olacak haftaya elimde olur umarım
3_kullanmak klavuzuna devam edecekmisiniz
Şimdilik sorularim bukadr ustam

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1488 : 15 Temmuz 2012, 19:58:24 »
slm.arkadaş lar öncelikle haekese saglık ve başarılar dilerim bukadar yenilik ve özelliklerle dp3 piyasadaki tüm cihazların yerini alacak gibi duruyor selami ustamda bukadar beyendiyine göre tamamdır ustam buarada çorum pi nedurumda
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1489 : 15 Temmuz 2012, 20:50:10 »
selamlar cihazın kullanma klavuzu olarak boşluk bulma menüsü seçenegine ilişkin bir video hazırlarsanız bizler açısından yararlı olacağı kanaatindeyim saygılarımla
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1490 : 15 Temmuz 2012, 21:17:19 »
Ustam maşaallah diyorum. Allah kolaylık versin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1491 : 15 Temmuz 2012, 21:41:45 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün teslacoil dükkana geldi. Salyangoz bobin sarmış ( Bu nedenle bobin ile ilgili detaylı bilgiyi ondan alabilirsiniz. ). Eline sağlık güzel de sarmış. Birkaç deneme yaptık. 1tl için 50 cm civarından havada tıklamaya başlıyor dedektör. Videosu aşağıda.

Saygılar

salyangoz bobin

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1492 : 15 Temmuz 2012, 22:19:53 »
teslacoil   ustam .  salyangoz  bobininb ayrıntılarını verirmiisiniz

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1493 : 16 Temmuz 2012, 00:34:41 »
Hüseyin hocam sorunumu düzetme adına sizin ve spy_worm önerilerini denedim. T9 hattı 9 volttan yüksekte kalıyor. 2n7000'leri değiştim sorun düzeliyor fakat şöyle bir sorun yapıyor; Eşik değeri 70/71 de iken normal açılıyo bir süre sonra kendi kendine tıklamaya başlıyor.Normal 70/71 eşik değerinde açıldığında test amaçlı bir metaryel tutup çektikten sonra ise hiç susmuyor.Bu sorun oluştuğunda daha sizden yardım istemeden tüm entegreleri değiştirmiştim.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1494 : 16 Temmuz 2012, 01:29:21 »
teknoloji ekibine şimdiden hayırlı olsun  bu gün başka test ve denemelerimizden dolayı akşama kaldı kısa bir video ekledik şimdilik konuyu daha fazla detaylandırıcam gerekirse ilgi alakaya göre başlık açıp ordan devam edebilirim  şimdilik kısa detayları geçicem 40x40 ebatlarında iç boşluğu 20x20  0.80mm2 yani 1.02mm  kesitli tek damar izolesiyle 2.22mm olan  bakır telden 45 tur saat ibresi yönünde 60mtr tel kullandım burda izolesinin kalınlığı sizin sarım alanınınıza ve endüktansınıza etki eder mesela izolesiyle 1.6mm gelen 0.80mm2  teli 25x25den başlatırsanız 1milihenry 1.8ohm gibi değerler çıkar devrenin sınır değerleri bunlar suan ki bobinin endüktansı 912micro henry dc direnci 1.9ohm seri bağlı 2.2 ohm direnç takılı olarak deneme yaptık videodanda anlasılacağı gibi cihaz eşiği tıklamasız konumda 50cm den net olarak algılamaya başlıyor
obje herkez gibi 1tl üzerinden kıyasladık şimdilik farklı obje ve mesafe ayrıca toprak testlerini ekleriz pleksiglas malzeme üzerine sardım sarımı yaptığım yüzeye cift taraflı yapışkan bant kullandım merkezdeki malzeme kontraplak 2.5mm lik ahşap malzeme her 1cm sarımdan sonrada bobinlerin arasını düzeltip sabitlemek için japon yapıştırıcısı kullandım sarımı yaparken ne çok sıkı nede çok gevsek sarın cihaz üzerinde taşıyabileceğimiz uygun boyut olarak şeçtim 40x40 ölçüleri  ve buna uygun tel kesit ve boyları bunlar farklı denemelere girşimeyin ben yeterince denemeye yaptım  tek bir tur bile fazlası yada eksiği farklı endüktans değerleri çıkartır herkeze kolay gelsin şimdiden

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1495 : 16 Temmuz 2012, 11:13:03 »
sayın teslacoil,
sönümleme direncinizin değeri nedir acaba?
iyi çalışmalar,

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1496 : 16 Temmuz 2012, 11:35:39 »
merhaba arkadaşlar,
benim devrede 4051 sürekli ısınıyor, ne yaptıysam ateşi söndüremiyorum :)
verici katı çalışıyor, bobinden vızıltı gelmekte
TL82 için 5.5-6.22V arası ayarlama da yapıyorum
devrede hiçbir algılama yok, elimde version2 ve version 2.1 PIC var, ikisinde de davranışı aynı
2N7000'lerin bacaklarında görmem gereken voltajları yazabilirseniz çok sevinirim
Q4 orta bacakta sürekli 5V var, Q3te ise 1.4V civarı
PCB'den takip edince PIC'in 4 nolu ucuna bağlı yani RE2 ucu, kısa devre vb de yok bu hatta.
PIC'in 4 nolu ucunu sürekli yüksek tutmasının sebebi ne olabilir?
problemin kaynağı başka bir yerde sanırım

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1497 : 16 Temmuz 2012, 11:56:23 »
arkadaşlar bende dp3 yaptım fakat şarj devresini yapmadım devre  hakkında düşüncesi olan ve kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
yapmaya değer mi, gerek var mı ?
kolay gelsin.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1498 : 16 Temmuz 2012, 12:08:13 »
thunderbolt ustam 4051'i  74 ttl serisi 5voltla çalışanı kullanmışsın  cmos olacak  başında 74 olmuyacak entegrenin

2n7000lerin direk yenisiyle değiştir

ve karadağ ustanın yayınladığı devreyi kurma aşaması ve ölçüm değerlerini veren pdf kitapçığa göre devreni kontrol et

bu 75 sayfalık dp3 forum başılığını hatim et devrenin püf noktaları sayfalar arasında

kolay gelsin

saygılarımla

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1499 : 16 Temmuz 2012, 12:21:21 »
arkadaşlar bende dp3 yaptım fakat şarj devresini yapmadım devre  hakkında düşüncesi olan ve kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
yapmaya değer mi, gerek var mı ?
kolay gelsin.

samet ustam senin sorunun cevabıda bu çok değerli 75 sayfa arasında