Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467828 defa)

0 Üye ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mas

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1440 : 12 Temmuz 2012, 00:03:13 »
@Karadağ hocam pcb nin yeni versiyonu varsa ekleyebilirmisiniz. birazdan yeni pcb basıcam. yapmışken en günceli olsun :)

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1441 : 12 Temmuz 2012, 00:59:25 »

Bende bitirmek üzereyim , bir kaç malzemem eksik onlarıda bırada bulamadım .

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1442 : 12 Temmuz 2012, 01:23:23 »
Karadağ hocam salyangoz bobin sararken tecrübe ettiğim bir durumu size yansıtmak isterim.Ben çeyrek altını normalde 15/20 cm arasında algılama yaptırabiliyordum. TR1 ayak ucundaki trimpotun ayrım özelliğini bozduğumda çeyrek altın 20cm'de çok net algılama yapıyor ekranda + değerlik 6/8 de dolaşıyor, 25cm'de net tık tık sesi veriyor 30cm de ise tıklama sesi veriyor. Hocam bu çeyrek altın.Salyangoz bobin değerlide çok hassas bana göre son derece iyi.Bu konuyu dile getirme nedenim ise  DP3'de değerli haricinde tüm metalleri görme özelliğini kapatıp yeni bir yapılandırmaya gidebilirmiyiz.Şöyleki;bunu yaparken ayrım sadece değerli için açıkken değerlinin maximum mesafedeki durumuna göre, tr1 trimpotundan sağlanan voltaj aralığını, dijital olarak istenilen aralığa çekilmesi, ayrım yapmak istediğimizde ise tr1 trimpotundan sağlanan voltaj aralığının yeniden ayrım aralığına çekilmesini sağlamak.Bunu sağlamamız mümkünmü acaba.Metal bir yapının içi değerli dolu olsa değerliyle değersizi ayırmak büyük sıkıntı olacaktır.Bu bağlamda ayrım özelliğinde isteme bağlı olarak değersizlerin devre dışı bırakılma önerisini yeninden size sunuyorum.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1443 : 12 Temmuz 2012, 11:19:48 »
s.a
karadağ usta videoyu izledim. gayet güzel dediğiniz eklentilerde eklenirse zaten piyasada olmayan bir dedektör ortaya çıkacak gibi. videoda bişey dikkatimi çekti sanki ayrım öbür videolara nazaran bunda daha bi net gibi geldi. bilmem yanılıyormuyum..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1444 : 12 Temmuz 2012, 14:46:53 »
s.a.usta başarılar dilerim hergün bir yenilik sen bu projeyi bitirdiyinde başka hiçbir cihaza ihtiyaç duyulmayacak zandedersem tekrar başarılar dilerim usta
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1445 : 12 Temmuz 2012, 14:59:27 »
herkeze meraba ve başarılar dilerim

arkadaşlar bana bir ad. bs250 lazım gönderebilecek arkadaş varmı açaba bulamdım tek eksigim o

kolay gelsin herkeze :(

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1446 : 12 Temmuz 2012, 15:38:16 »
Merhaba arkadaşlar. dün akşam yeni pcb yi bastım. akşama da deliklerini delicem. muhtemelen bir kaç güne bitmiş olur..

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #1447 : 12 Temmuz 2012, 15:52:40 »
Arkadaşım parçaları dizmeden önce plakette yolların kontrolünü yap.
Bazı yerlerde sıkıntı var gibi görünüyor.Sonra uğraşma 

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1448 : 12 Temmuz 2012, 16:23:39 »
hocam sizin gördüğünüz sorun nerede? sitedeki pcb dosyasında ne varsa plakete o basıldı. kullandığım yöntemde kısadevre gibi bir durum olamaz. eski devre için kullandığım pcb standart piyasa malıydı. muhtemelen yüzeydeki bakır kalınlığından dolayı sıkıntı yaşadım. yeni pcb 1. kalite epoxy den yapıldı. bunun dışında bir kaç versiyon pcb varmış. en günceli ilk sayfadaki midir?

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #1449 : 12 Temmuz 2012, 16:31:22 »
Sayın mas merhaba
Benim demek istediğim pcb yi çıkarırken asidin fazla yaktığı yerler varsa yani deforme olan o yolları iyi kontrol edin yollarda kopukluk falan olmasın.

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1450 : 12 Temmuz 2012, 16:48:09 »
aşındırma için amonyum persülfat kullanıyorum. Hcl - H2O2 (hidrojenperoksit - hidroklorik asit) gibi aşırı güçlü değil. baskının altına işleyemiyor. tepkime çok kontrollü ilerliyor. örnek için basıkın 20X görüntüsü;

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1451 : 12 Temmuz 2012, 17:53:52 »
gayet temiz bir pcb gibi duruyor inşallah bu sefer çalıştırabilirsiniz.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

mas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1452 : 12 Temmuz 2012, 18:31:01 »
teşekkürler.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1453 : 12 Temmuz 2012, 21:57:29 »
Merhaba Arkadaşlar,

Birkaç gündür yoğunluktan çok aranızda olamadım. Şimdilerde elim serbestleşiyor. SMD nin PCB sini %99 bitirdim. Kutu yerleşimi için 3 boyutlu çizimleri yapıyorum. Birazdan son halinin resmini eklerim.
mas son pcb ilk mesajda olan pcb. SMD yi basıp denemediğim için eklemedim daha. bu arada pcb çok güzel çıkmış ;)
23nisan devreyi bitirde dp3 videoları da çek ;)
Berk salyangoz bobini sağolsun teslacoil sarmış kalktı yanıma geldi. Denemesini beraber yaptık. Bu bobin benim de hoşuma gitti. Derinlikte gözle görülür artışı bende fark ettim. Bu bobini birde toprakta denemek lazım. Ayrıca değersizi kapatma konusunda yazılımı son noktaya getirdiğimizde çalışma yaparız.
spy_worm teşekkür ederim ayrım konusunda bazı eklemeler yaptım daha toprakta denemedim ama burada daha iyi oldu gibi görünüyor.
kaptan banamı yazdın tam anlayamadım ama teşekkür ederim.
basrii adresini gönder yarın çıkartayım ;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1454 : 12 Temmuz 2012, 22:49:32 »
Karadağ hocam , banada lazım bs250 ucuz birşeymi bilemiyorum ama eğer eğerki ucuzsa yada nereden aldıysan bilgiverebilirmisin ? Yada bana senden entegreyi aldığım zaman mı gönderirsin ? Nasıl olur.

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1455 : 13 Temmuz 2012, 00:02:49 »
Merhaba Arkadaşlar,

Birkaç gündür yoğunluktan çok aranızda olamadım. Şimdilerde elim serbestleşiyor. SMD nin PCB sini %99 bitirdim. Kutu yerleşimi için 3 boyutlu çizimleri yapıyorum. Birazdan son halinin resmini eklerim.
mas son pcb ilk mesajda olan pcb. SMD yi basıp denemediğim için eklemedim daha. bu arada pcb çok güzel çıkmış ;)
23nisan devreyi bitirde dp3 videoları da çek ;)
Berk salyangoz bobini sağolsun teslacoil sarmış kalktı yanıma geldi. Denemesini beraber yaptık. Bu bobin benim de hoşuma gitti. Derinlikte gözle görülür artışı bende fark ettim. Bu bobini birde toprakta denemek lazım. Ayrıca değersizi kapatma konusunda yazılımı son noktaya getirdiğimizde çalışma yaparız.
spy_worm teşekkür ederim ayrım konusunda bazı eklemeler yaptım daha toprakta denemedim ama burada daha iyi oldu gibi görünüyor.
kaptan banamı yazdın tam anlayamadım ama teşekkür ederim.
basrii adresini gönder yarın çıkartayım ;)

Saygılar
karadağ ustam benim cihazı aman unutmayasın dört gözle bekliyoruz. bak tuzunu biberini fazladan koy demiştim üstat

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1456 : 13 Temmuz 2012, 15:14:55 »
 ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1457 : 13 Temmuz 2012, 15:55:02 »
ilk ben isterim ustam.beni ilk sıraya yazın .Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor...

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1458 : 13 Temmuz 2012, 16:07:50 »
ellerin dert görmesin karadag ustam harika görünüyor.

herkeze hayırlı olsun ;)

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1459 : 13 Temmuz 2012, 16:45:31 »
gerçekten güzel olmuş usta gerçekten itinalı emek isteyen bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim herkese hayırlı olsun diyelim   ;)