Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484101 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1000 : 06 Haziran 2012, 17:01:33 »
kardeşim cevabın için teşekür ettim dediklerini yapıcam bide öyle deyeyeyim.

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1001 : 06 Haziran 2012, 17:16:38 »
toprakta daha deneme fırsatım olmadı fakat cihaçtıgımda eşiği 100 ile 110 arası alıyor. bobini 0.50mm telden 40cm çapında 24 tur sardım doğrumudur.?

yanlıs bilmiyorsam saglıklı bir baslıkta esik degeri cihazın yaptıgı otomatik ayardan sonra eşik 69-70-71 civarı olması gerekiyor benim cihazda öyle olmustu aynı sarımı bende yapmıstım omajı 2,5 - 2,6 ohm falan cıkmıstı orjinal baslık 3-3,4 ohm arası olması gerekiyor sanırım  cat 6 ile 40cm 3 tur yaptıgınında 3-3,2 arası tutuyor
toprakta daha deneme fırsatım olmadı fakat cihaçtıgımda eşiği 100 ile 110 arası alıyor. bobini 0.50mm telden 40cm çapında 24 tur sardım doğrumudur.?

yanlıs bilmiyorsam saglıklı bir baslıkta esik degeri cihazın yaptıgı otomatik ayardan sonra eşik 69-70-71 civarı olması gerekiyor benim cihazda öyle olmustu aynı sarımı bende yapmıstım omajı 2,5 - 2,6 ohm falan cıkmıstı orjinal baslık 3-3,4 ohm arası olması gerekiyor sanırım  cat 6 ile 40cm 3 tur yaptıgınında 3-3,2 arası tutuyor

dedektor16 arkadşta böyle demiş üstadım ortasını bulalım şu omaj işinin =)))

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1002 : 06 Haziran 2012, 18:20:57 »
Delta pulse 3'ümü arazı koşullarında susturamadım. Yüksek min. moduda denedim olmadı. Bobinim 40 cm'lik ve 2 omluk bir bobin. Bobine 1R 2 watt seri bir direnç bağlı.Normal ortam şartlarında kararlı fakat arazide susturamadım.Kazanç güc adına kurcalamadığım şey kalmadı.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1003 : 06 Haziran 2012, 19:25:48 »
goix20 arkadaşım şimdi yorumlara bakarsanız eğer benim bilgim 2 ile 2.5 ohm olması gerek çünkü bana Karadağ usta o şekilde demişti yanlış hatırlamıyor isem. berk senin sorunun ne olduğunu çözemedim ama demene göre dedektör topraktan sinyali geçirmeyip yansıtıyormu çözemedim doğrusu  ;) peki ufak ayarları evde bir saksı veya başka bir kabın içine toprak koyarak dedektörü kalibre etmeyi deneyin bence dedektör ayarlarını bu şekilde kontrol ederek susturursanız zira arazide de susacak ve normal çalışacaktır.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1004 : 06 Haziran 2012, 19:31:07 »
başlık konusunda hep söylediğim ve ustalarımızında vurguladığı bir konu cat5-cat6 kabloları ohm tam tutmuyor sebebi ise sağolsun çinlilerin yaptığı kalitesiz kablolar buda kablo direncini etkiliyor dolayısıyla istenilen verim net alınamıyor en sağlamı dt8 diafon kablosu bu kablolarda omaj normal çıkıyor sanırım çinliler bu işe el atmadılar  ;D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1005 : 06 Haziran 2012, 19:34:32 »
berk sen şunuda dene istersen evde toprakta denemeler yaparken seri bağlı olan direnci sök birde o şekilde dene bakalım ne olacak.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1006 : 06 Haziran 2012, 19:38:32 »
goix20 orjinal başlık omaj ve degerleri hesabı asagıda sen yinede eski ustaların testleri var delta baslık ile ilgili konuyu bastan sona incele

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=171.50

Diametro della sonda : 60 cm
Induttanza della sonda : 1 mH
Sezione del cavo : 0.5 mm
Intervallo tra le spire : 0 mm
Numero di avvolgimenti : 23,5
Lunghezza del cavo : 44,35 metri
Resistenza ai capi della sonda : 3,85 Ohms

Diametro della sonda : 45 cm
Numero di avvolgimenti : 28,5
Lunghezza del cavo : 40,35 metri
Resistenza ai capi della sonda : 3,5 Ohms

Diametro della sonda : 30 cm
Numero di avvolgimenti : 38,5
Lunghezza del cavo : 36,35 metri
Resistenza ai capi della sonda : 3,15 Ohms

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1007 : 06 Haziran 2012, 19:48:09 »
üstadlar devrede şimdi tam sapıttı az önce açılmasını bekliyorum ayarlanıyor diyip 3 5 dk sonra ekranın altındaki sinyal cizgisi ekranın alt tarafını komple kaplayıp ekran karıncalı gibi olyordu. 7 8 acılmada böyle olunca bende tran. ve entegreleri değiştirdim şimdide ayarlanıyor diyip öylece kalıyor bobini taksanda takmasanda 7805 ile fet ısınıyor. kısa devre var diceksiniz fakat bakmadıgım yer kalmadı kısa devre olabilecek.. :S

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1008 : 06 Haziran 2012, 20:19:28 »
arkadaşım devrenin üst ve alt görünüşünü yüksek çözünürlüklü bir kamera ile çek ve koy bir bakalım belki gözden kaçırdığın nokta vardır ama üst görünüşte tüm elemanlar görünürse iyi olur.

işaretçi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1009 : 06 Haziran 2012, 21:23:09 »
arkadaşım devrenin üst ve alt görünüşünü yüksek çözünürlüklü bir kamera ile çek ve koy bir bakalım belki gözden kaçırdığın nokta vardır ama üst görünüşte tüm elemanlar görünürse iyi olur.

birde aküyü şarj etmeyi deneseydin boşa cebelleşmezdin.

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1010 : 06 Haziran 2012, 23:07:05 »
sözün kime işaretci anlamadım ?

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1011 : 07 Haziran 2012, 01:08:20 »
Elimde birbirinden farklı ölçülerde ve değerlerde bir çok bobin var. Özellikle 3,3 om olarak sardığım bir bobinimde var. Yarın arazi koşullarında 3,3 om bobini deniyim.Omazsa bobin üzerine aluminyum folyo, üzerinede bantlama yapacam.Bobin üzerine sarılı folyoyuda kablonun blendajıyla devrenin gnd kısmına bağlayacam. Parazit kesecekmi bakalım.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1012 : 07 Haziran 2012, 09:01:48 »
  arkadaslar deltada ıdeal bobın 400 uh -500 uh aralıgında omaj 3 ohm olmalıdır.daha dusuk omajlarda fetınız yanar.asıl olan bu enduktans ve omajda bobını tutturmak.dırenc baglayıp tutturmak degıl.dırenc uzerıne dusen gerılım kadar manyetık alan kaybınız olur.kazancı yukseltırsınız bu seferde parazıt gurultu artar.ev ortamında delta hasır beton demırlerınden etkılenır.gercek ayarı toprakta deneyınız.
ve en guzel bobın emaye bobın telınden olur.enduktans ve omajı dunyanın her yerınde aynıdır.bobının bırım degerı enduktanstır.
bobını tutturmak ıcın enduktansı tutturacaksınız.omaj  dc dırencı ,empedans ac dırencıdır.
400 uh bobıne 600--680r  aralıgı ıdeal söndurme dırencıdır.sönumleme egrısını degıstıren faktorler bırıncısı enduktanstır,ıkıncısı uygulanan gerılımdır.degısen egrı  zamanlamaların kaymasına yol acar .makınanın ayarı kacar kısaca.saygılarımla.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1013 : 07 Haziran 2012, 09:03:12 »
cihazım karadag ustadan dönsede bende arazi videolarını zevkle koyup paylaşabilsem :D

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1014 : 07 Haziran 2012, 09:06:47 »
  arkadaslar deltada ıdeal bobın 400 uh -500 uh aralıgında omaj 3 ohm olmalıdır.daha dusuk omajlarda fetınız yanar.asıl olan bu enduktans ve omajda bobını tutturmak.dırenc baglayıp tutturmak degıl.dırenc uzerıne dusen gerılım kadar manyetık alan kaybınız olur.kazancı yukseltırsınız bu seferde parazıt gurultu artar.ev ortamında delta hasır beton demırlerınden etkılenır.gercek ayarı toprakta deneyınız.
ve en guzel bobın emaye bobın telınden olur.enduktans ve omajı dunyanın her yerınde aynıdır.bobının bırım degerı enduktanstır.
bobını tutturmak ıcın enduktansı tutturacaksınız.omaj  dc dırencı ,empedans ac dırencıdır.
400 uh bobıne 600--680r  aralıgı ıdeal söndurme dırencıdır.sönumleme egrısını degıstıren faktorler bırıncısı enduktanstır,ıkıncısı uygulanan gerılımdır.degısen egrı  zamanlamaların kaymasına yol acar .makınanın ayarı kacar kısaca.saygılarımla.

Ustam birşey daha eklemek isterim.Ölçü aletinin direncini de hesaba katmak gereklidir bence.

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1015 : 07 Haziran 2012, 10:05:22 »

Resimleri ekliyorum üstadım...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1016 : 07 Haziran 2012, 17:10:21 »
arkadaşım resimlerini inceledim dört dörtlük demesekte bakmaya çalıştım yalnız sendeki problem sanırım pcb ile alakalı fabrikasyon değil el yapımı yollarına baktığımda sanki kopuk noktalarda görünüyor gibi net belli olmuyor ama şimdi sana bir tavsiyem olacak şunu dene devreyi evde çalıştır kutulamadan yalnız. çalışır vaziyette plaketi hafifçe köşelerinden hafif hafif bük vida deliklerinin olduğu yerlerden eğer çalışırken yine kutuladığın gibi sapıtıyor ise kesin pcb de ya kısa devre yada kopuk var çünkü bende elimle yapmıştım hiç hata yok gibiydi ama gel velakin çok uğraştım gözle göremediğim kısa devre ve kopuk çoktu şuda var lehimleme esnasında küçük lehimlerde yolları kısa devre eder kasıntıda eğer devre şaşırıyorsa eminim pcb hatalı ve hatayı çok inceleyerek bulmaya çalış kolay gelsin..

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1017 : 07 Haziran 2012, 17:17:53 »
şimdi derseniz ki bu kanıya nasıl vardınız şu ki siz diyorsunuz ki kutulamadan çalışıyor kutulayınca sapıtıyor buda kutulayınca kutuya plaketi vidalıyorsunuz demektir bu plaketten kutuya sabitleyici atılan vida kasıntı yapıp plaketi kısa devre varsa kısa devre yol kırığı varsa yol kırığını birbirinden ayırıyor. yani plakette kasıntı var eminim hata bundandır.

Çevrimdışı f9zeybek

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1018 : 07 Haziran 2012, 18:34:50 »
Ustalar delta pulse 3 ün pcb şeması ve yerleşim planı varmı acaba???
Ben bulamadım :S
Söz Konusu VATAN'sa Gerisi Teferruattır.
K.ATATÜRK

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1019 : 07 Haziran 2012, 18:55:48 »
f9zeybek umarım bu bir şakadır  ;D bütün dökümanlar ilk sayfada mevcut yalnız hex kodu yok oda karadağ usta tarafından pic halinde yüklü şekilde adrese teslim yollanıyor ;) kolay gelsin...