Gönderen Konu: Delta Pulse ve türevleri için Ayrım Devresi  (Okunma sayısı 196112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse ve türevleri için Ayrım Devresi
« Yanıtla #200 : 14 Ocak 2014, 15:43:36 »
Ev içinde deniyorum birde dışarda deneyelim bakalım saygılar.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #201 : 18 Ocak 2014, 12:51:30 »
Selam,
şu konuyu merak ettim, ne kadar kim ne biliyorsa aramizda paylaşalim istedim. devrelerde ses çikişi ile analiz sonucu yaygın. ses verilerini hex e çevirsek sonra 3d programina aktarabilsek Surfer programına mesela, ancak önce x,y,z 0-255 kodlama, ses verisi hakkinda detayli bilgilere ihtiyacimiz var gibi. gelen ses verilerinin iyi yorumu şart. yani ses sinyalinin geliş sirasi mesafeye mi aktarilacak, ses şiddeti ni de ayri vi koordinat şeklinde düşünsek, .. gibi düşünüp tıkanıp kaliyorum. help.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #202 : 18 Ocak 2014, 13:41:02 »
yani amaç sadece programcilik ile ses kayitlarini 3d görüntüye dönüştürebilmek.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #203 : 18 Ocak 2014, 14:35:06 »
Ustam yanlış düşünüyor olabilirim,ses sinyalimizdeki değişimlerden yararlanılarak görsel bir program hazırlamış olsak dahi bu veri bize sadece ses sinyalindeki salınımları gösterecek.Mesafe tesbitide metal çapının sürekli değişim göstermesiyle kesin bir sonuç veremeyecek.
örn 1m de bulunan 20cm çaplı metalle 50cm deki 10cm çaplı metal...
Bu nedenle bir görüntü elde edilmek isteniyorsa,kabaca söyleyeyim bobindeki değişkenleri ele almak gerekmezmi.Tabi buda kendi içinde ??? li.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #204 : 18 Ocak 2014, 14:55:52 »
onur600 hocam,
mesafe olayinda geliş sinyalin geliş sirasi mesafeyi belirler sanirim diye düşünüyorum. sesin grafikteki yükseltileri de, yansima farklari olsa, yani rgb renk kodlamasindan bir renge denk gelse-  altin sari gibi-  şimdi meral miktarı da, geri yansiyan dalga boyunun yani sinyalin aralıktaki fazla ve uzunluğu olsa.. şeklinde düşünmeye çalışıyorum.sinyal simetri eğrisi arasi neye denk geliyor mesela yorumlama yapmaya çalışsak ...
sizin dediğiniz bobinden faydalanma konusundaki düşüncem, elbette bobin boyu, sarim sayisi, sarim kalitesi, tel çapı, değişik L gibi şekilli sarimlar etkileyici algılamalarda olup, yine makalelerden bu sitede hatirladiğim 1,7 mhz 1,729mhz 1,712 mhz altinin doğal rezonansi veya 5,621 altinin doğal rezonansi gibi ek bilgilerde önemli tabiki, yalniz zaten speakerden yani hoporlöre sonuç yani algi sinyali yansiyor.
 burdan yola çıkarak ben bu sesleri mp3-mp4 veya tablet vs bi makinayla sesi kaydedip birkaç noktadan alinan ses. ki en az dairesel ve biraz yükseklik farki ile 3 noktadan alinacak seslerin, sonrasinda ses kaydinin alinmasi aşamasini da geçip
sonrasinda işte burda kaldığım nokta burasi, bu sesleri, 3d görüntüye aktarma fikrine takıldım, ve bu fikri paylaşmak istedim.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #205 : 26 Ocak 2014, 10:39:25 »
merhaba ,
Ayrım analog devrede son kırıntıları kullanılarak işlenmekte dp2 de ,fakat dediğiniz gibi ,direkt metal lin cinsine göre sonuç veren bir yazıllım da olabilirmi bilmiyorum yazılım deneyimim yok denecek kadar az ,fakat saratovda rusyada sadece meteor kalıntılarını bulmak için dizayn edilen bir dedektör gördüm öyleki eski northmend e siyah beyaz tvlerin tüner koruması gibi bakırdan kare bi kutu içerisine koyulmuş 25cm çaplı bobin ile kullanılıyordu ,yapan mühendis aleks dediğine göre dünya üzerindeki bulunan yada anladığım kadarıyla en çok rastladığımız elementleri bakır demir aliminyum vb ,gibi metallere tepki veriyor fakat sarı bir led yanıyor du ,amacının daha değişik yoğunluktaki meteor parçalarını avlayıp satmak olduğunu iyi kazandığını söyledi defineye gerek yok diyor  :D ve şöyle devam ediyor ,Sibirya havzasına her ıl binlerce meteor düşer bunlar bir örnek gösterdi siyah görece olarak misketten biraz daha büyük fakat agır bir madde ,
tanesi büyüklüğüne göre 150 usd den başlayıp yükselen fiyatlarla müzelere meraklısına üniversitilere satarmış .
fakat makinesini konusunda bilgide vermedi bana sadece ozamanlar  lnb nasıl tersine döndürülür yüksek frekanslar nasıl işlenir onu öğretmişti ,
fakat günümüz şartları maalesef ne gezintiye nede argeye  heleki İstanbul gibi ömrümüzün 3>/1 nin trafikte geçtiği bir şehirde gerçekten zaman ve para ayırmak zor ,
yazılım üstadımız değerli ustamız karadağ  daha ayrıntılı bilgi verebilir danışalım  :D
saygılar ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #206 : 28 Ocak 2014, 07:47:08 »
Merhaba ,,
Arkadaslar ,ayrım devresinin montajında ve çalıştırılmasında ;
1-öncelikle enerji vermeden önce tekrar kontrol edin ,
2-lcd ekranınızın bağlantılarını düzgün ve temiz yapın ,
3-pic ıc yi bağlamadan önce 7805 cıkısından 5volt geliyormu ?sızdırma varmı bakın ,
4-en son pic IC yi soketine bağlayın ıc lerin yönlerinide dikkat edeceğiniz i de biliyorsunuz ,
5-devreye enerji verin açılış notu nu göreceksiniz ,bazen kontrast dirençler inizden kaynaklı görüntü alamama veya ekranda parlama olabilir,
6-devreniz çalıştı ,gördünüz ,dedektörünüzde sağlam ve kullanılabilir ise data bağlantılarınızı yapabilirsiniz ,
7- buunu elektroniğe yeni başlayan arkadaşlar için yazdım devrede enerji varken açıkken sakın havyanızı dokundurmayın havyanız veya priziniz topraksız olabilir ,
Saygılar sevgiler ,

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #207 : 11 Şubat 2014, 07:47:56 »
çok yakında herşey içinde olacak dp2 de tümleşik olacak :)

Çevrimdışı AurumKid

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #208 : 03 Ekim 2014, 04:30:02 »
Hi Karadag,

Im having hard time to figure out what is "A or Tr2" notch in pcb where should i connect it? what is skala? J3? J2? P6? P7? P8? and where should i connect those?

Hope you could help me

TIA.

:)

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #209 : 07 Ekim 2014, 22:33:32 »
merhaba karadağ ustam budevreyi yapsam neh dosiyasını tam surumuni nasıl temin edebilirim.
kolaygelsin..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #210 : 07 Ekim 2014, 23:08:55 »
Size programlanmış pic gönderebilirim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı elektronik85

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #211 : 03 Aralık 2014, 13:56:36 »
iste boyle rakamlar oluyor? :(

deepmax bu sıkıntı bendede var bunu nasıl cozdun hangı hexı kullandın
EĞİTİM ŞART AGA..

Urics

• Ziyaretçi
« Yanıtla #212 : 10 Şubat 2015, 09:05:21 »
Hello everyone. I can not normally flash controller PIC18F252 error: https://yadi.sk/i/0bSLDR0yeaBpz 
 When sewing with such configuration bits, the iron does not work! (no generation on quartz)  В чем может быть проблемма? 

P.S    In Proteus works well!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #213 : 10 Şubat 2015, 10:08:25 »
Hello everyone. I can not normally flash controller PIC18F252 error: https://yadi.sk/i/0bSLDR0yeaBpz 
 When sewing with such configuration bits, the iron does not work! (no generation on quartz)  В чем может быть проблемма? 

P.S    In Proteus works well!

Hi,

You can write the program to pic without any config change. It will work normally.

Regards
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

ehsanajal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #214 : 11 Nisan 2015, 00:05:56 »
merhaba ne AC ff bekliyorum hocam anlattı
hello
i use in delta 2 mode of frequency , first 100hz another is 450hz that change by switch.
and i change in my board and now my DP have 10mks for sampling(or delay) . so i have many question:and i buy 18f252 from turkey and not demo
1-where is the position of the volumes on DP, like power Signal and..
2-i use 10mks for better search gold,so not problem for adjust 18f252?
3-i have 4 coils in these sizes ,30cm , 45*45cm , 60*60 cm, 1.1m*1.1m ,so if i set the discrimination ,it will work for all coil ?
4-when i switch the frequency not error on adjust of discrimination?
and many question.please help

ehsanajal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #215 : 11 Nisan 2015, 20:58:36 »
hello
i use in delta 2 mode of frequency , first 100hz another is 450hz that change by switch.
and i change in my board and now my DP have 10mks for sampling(or delay) . so i have many question:and i buy 18f252 from turkey and not demo
3-i have 4 coils in these sizes ,30cm , 45*45cm , 60*60 cm, 1.1m*1.1m ,so if i set the discrimination ,it will work for all coil ?
nobody here?

ehsanajal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #216 : 12 Nisan 2015, 01:01:18 »
hello
no do it any body....
helppppppppppppp

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #217 : 12 Nisan 2015, 01:17:12 »
hello
no do it any body....
helppppppppppppp

Delta pulse sı 2 frekans modunda kullanıyorum,switch ile değitirerek birincisi 100khz diğeri 450 khz. ben Boardu buna göre düzenledim  ve 10mks yı örnekleme (veya gecikme) için kullanıyorum . türküyeden 18f252 almış demo değilmiş bir iki sorusu varmış..

1-dp deki ses pozisyonu nerede güç sinyali ve......
2- daha iyi altın aramak için 10mks kullandım bu 18f252 için sorun olurmu ?
3- 4 tane bobin var değerleri 30cm 45*45cm 60*60 cm çap 1.1m*1.1m , bunlarda disci ayarlarsam bütün bu bobinlerde çalışırmı ?
4- frekansı değiştirsem her.gi bir hata olurmu discte.

diye yazmıs ve bu konuda yardım istiyor arkadas...
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2015, 01:23:43 Gönderen: cool2o10 »

ehsanajal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #218 : 12 Nisan 2015, 19:24:59 »
hello
no do it any body....
helppppppppppppp

Delta pulse sı 2 frekans modunda kullanıyorum,switch ile değitirerek birincisi 100khz diğeri 450 khz. ben Boardu buna göre düzenledim  ve 10mks yı örnekleme (veya gecikme) için kullanıyorum . türküyeden 18f252 almış demo değilmiş bir iki sorusu varmış..

1-dp deki ses pozisyonu nerede güç sinyali ve......
2- daha iyi altın aramak için 10mks kullandım bu 18f252 için sorun olurmu ?
3- 4 tane bobin var değerleri 30cm 45*45cm 60*60 cm çap 1.1m*1.1m , bunlarda disci ayarlarsam bütün bu bobinlerde çalışırmı ?
4- frekansı değiştirsem her.gi bir hata olurmu discte.

diye yazmıs ve bu konuda yardım istiyor arkadas...

THANKS for translate
i am wait...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #219 : 12 Nisan 2015, 20:29:40 »
- siteye çok acil bir çeviri eklenmesi  gerek  :D
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir