Gönderen Konu: OKM Future 2004 gral finder  (Okunma sayısı 37484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: OKM Future 2004 gral finder
« Yanıtla #20 : 01 Kasım 2012, 15:12:44 »
Arkadaşlar arşivinde future 2005 hex file olan arkadaşım varsa benimle paylaşıma gidebilirmi

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 02 Kasım 2012, 17:47:15 »
Arkadaşlar Rover CII vb cihazlar içerisinde yer alan ve bluetooth haberleşmesinde kullandığımız kartları nereden satın alabilirim.Bana bu konuda yol gösreterebilecek arkadaşım varmı acaba

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 02 Kasım 2012, 17:49:13 »
Site üzerinde hatalı mesajları düzeltme imkanımız olsa gayetiyi olacak.Yanlış mesajımdan alıntı yapmışım.Bana future 2005 hex file sı lazım.Elinde olan bir arkadaşım varsa paylaşırsa sevinirim

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2013, 22:40:13 »
Arkadaşlar bu işlemcinin soketini ne diye satın alacaz.Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.İşlemci 52 ayaklı bir işlemci.Mümkünse yardımcı olacak arkadaşlar ürüne ulaşabileceğim bir site eklerseler daha münasip olur.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #24 : 07 Ocak 2013, 23:00:23 »
Merhaba,

Bu kılıf PLCC diye geçiyor. PLCC socket diye aratırsan birçok site bulabilirsin. Ben aşağıdakileri tavsiye ederim.

http://www.futurlec.com/SockPLCC.shtml
http://www.digikey.com/product-search/en/connectors-interconnects/sockets-for-ics-transistors/1442972?k=plcc%20socket

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #25 : 07 Ocak 2013, 23:55:15 »
Allah razı olsun karadağ ustam

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 13 Nisan 2013, 19:14:29 »
Arkadaşlar arşivinde I-160 serisinin hex dosya olan yokmu acaba.
Arşivimdeki bazı hex dosyaları; gün olur lazım olur düşüncesiyle.
https://hotfile.com/dl/155633778/24c55d7/CHONTROL_CHIP_YAZILIMLARI.rar.html

Arkadaşlar daha önce yüklediğim bu yazılımları indiren arkadaşım varsa linkleyip buraya yükleyebilirmi.Şimdiden teşekür ediyorum

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #27 : 13 Nisan 2013, 23:56:40 »
Arkadaşlar elimde çalıştığım gruplara ait 3 adet okm cihazı var .Bugünlerde öylesi bir problemle karşı karşıyayımki psikolojim bozuldu desem yeridir.
Yazılımlardanmı kaynaklanıyor bilemiyorum cihazlar problemli.Menüler adam akıllı işlemiyor.İşlese görüntü aktarımı problemli.Ayrı ayrı eppromlara yeni yazılımlarda yüklesem problemler devam ediyor.Üç cihazda böyle.Şimdi sualime geleyim; resimde eklediğim C-control unit kart üzerindeki işlemciye her.gi bir şekilde vürüs bulaşma ihtimali söz konusumu acaba.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #28 : 14 Nisan 2013, 00:10:23 »
işlemci beslemesinde parazit var yada boarda temassızlık vardır gibi  zor bir arıza Allah Kolaylık versin  Berk ustam....

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #29 : 14 Nisan 2013, 00:19:19 »
Mustafa ustam bu sorun şu  iki üç gündür var. Yalnız bu sorun aynı anda üç ayrı okm cihazında oluştu.Her bir eppromları ayrı ayrı her makinede kullanmakttayım.Benim sorunum eppromlardaki yazılımlara her.gi vürüs bulaşıp işlemciye yansıması olasımıdır değilmidir.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2013, 00:24:57 Gönderen: BERK »

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 14 Nisan 2013, 00:30:59 »
    bildiğin manada virüs bulaşmaz fakat yazılım bazı degişkenleri epromdan okuyup işlem yaptıgı zamanlarda mantıksız bir yükleme olursa yazılım
tıkanır .bir önceki versiyon eprom programı veya epromunu bulup kopyalayıp düzeltebilirsin.misal  değişkende ayar aralıgı 50-100 arasıdır.epromda bu deger 150 dır bir ust versıyonda .yazılımda karsılıgı olmayınca yazılım napsın sonsuz döngude aranıp duruyor.yazılım sıcrıyor vs.kolay gelsin sana bir sey olmasın .

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #31 : 14 Nisan 2013, 00:32:10 »
yazılımın içine yapan firma zehirli kod sayaç timer eklediyse kendini bozar

statik elektrikten dolayı birşey olmuş olabilir yada temas yerlerini kontrol et tinerle temizle.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #32 : 14 Nisan 2013, 01:24:03 »
Asenkron ustam ellerinden öpüyorum saol varol.Mustafa ustam sanada içtenlikle teşekür ediyorum.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #33 : 15 Nisan 2013, 09:27:23 »
elinizde aynı karttan 3 adet olduğunu anlıyorum söylediğinizden.hepsi de aynı kullanım süresinde değilse hepsi aynı anda bozulmamalı (gizli kod var, farz edersek)ve hepsinin programı aynı anda bozulmuş olamaz.
3 ayrı cihaz aynı anda bozulsun bu da tesadüf olsun.bence böyle bi durum asla denk gelmez.

siz cihazların hepsinin üzerinde  aynı anda çalışma yaptınızsa muhtemelen yaptığınız işte bi sıkıntı vardır.böyle bi durum yoksa.çalışma ortamının şartlarını bi değerlendirin bence.yüksek gerilim,aşırı parazitik durumlar vb gibi.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #34 : 15 Nisan 2013, 12:51:45 »
Ali hocam merhbalar.Hocam problem eppromlarda sanırım.Cihazların ikisini farketmeden bir gece yarısı yüksek gerilim hattının bıraz çaprazında alt bi kısımda kullandım.Bunuda da yeni öğrendim, orayı bilenlerden.Elimde toplamda 7 adet her cihaza ait eppromlar var.Bunlardan dördüne yazılımları yenidende yüklesem cihazlara taktından bir süre sonra menüler uçuyor. Yazılımı programladığım programlayıcıda hex kodlarını yeniden denetlediğimde bir kısım kodların değişdiğini görüyorum.Ali hocam ilgi ve alakan için teşekür ediyorum

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #35 : 16 Nisan 2013, 08:44:10 »
donanımsal olarak bi problem yoksa epromlarla birlikte işlemcileri de programla.muhtemelen işlemcilerin de programları bozulmuştur.zaten donanımsal bozukluk olsa da programlar bozulmaz genelde

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 28 Mayıs 2013, 13:52:26 »
Arkadaşlar okm cihazlarında kullanmak üzere bir bluetooth kartı satın aldım.Okm'nin kullandığı orjinal bluetooth kartı bıraz pahalı geldi.Bu tip cihazların orjinal  bluetooth kartlarında şifreleme olarak okm şifresi kullanılıyor.Benim satın aldığım bluetooth kartında kullanılan şifre 1234. Cihaza yerleştirdiğim bluetooth kartını pc ortamından görebiliyorum.Fakat cihazdan visualizer 3d ortamında data transferi yapamıyorum.Yaşadığım sorunu çözme adına beni yönlendirebilecek arkaşlar varmı acaba

Çevrimdışı EdisonunPatlakAmpülü

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #37 : 18 Eylül 2016, 01:01:27 »
Hocam bu eeprom içeriğinde neyin bilgisi var. Konuya vakıf birisi aydınlatabilir mi

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #38 : 18 Eylül 2016, 17:56:57 »
Eeprom içerisinde kayıtlı data bulunuyor

Çevrimdışı EdisonunPatlakAmpülü

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #39 : 19 Eylül 2016, 10:50:55 »
Hocam pek aydınlatıcı olmadı ama, neyin bilgisi var demişim. Bilgi =data zaten aynı şey. Eş anlamlı kelimelerle lafı çevirmişsin :)
Ne var yani cihazın çalışması ile alakalı diagramdaki yeri nedir.