Gönderen Konu: IDX-PRO + VDI  (Okunma sayısı 283427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
Ynt: IDX-PRO + VDI
« Yanıtla #160 : 22 Mart 2012, 17:52:57 »
S.a arkadaşlar devreyi sonunda bobin sarıp çalıştırmayı başardım ama mesafe çok zayıf 10 cm den 15*15 bakır plakayı zor görüyor bobin ayarı yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz acaba osilaskobum var ama hangi noktalardan ölçüm yapmam gerekiyor ve olması gereken değerleri bilmiyorum yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #161 : 24 Mart 2012, 10:05:46 »
s.a ustalar yardım edebilecek biri yok mu ?

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #162 : 24 Mart 2012, 12:01:13 »
rx bobinini 10-20 mv civarı ayarla. akort kondansatörü bağı iken sadece bobini scopa bağla . rx devreye bağlı olmasın. düzgün sinüs gör rx te.
TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #163 : 24 Mart 2012, 12:02:02 »
yada ne5534 (rx opamp ) çıkışındanda ayar yapabilirsin.
TA5DF

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #164 : 24 Mart 2012, 18:11:29 »
S.a UNIQUE ustam RX rx bobinini 10 - 20 mv ayarlarken rx sin uçlarından ölçüm alacağız demi voltajı düşürmek için rx si tx arasındaki mesafe yi yakınklaştırıp uzaklaştırarakk yapacağı demi usta. bu arada ilgilendiğin için çok sağol.

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #165 : 24 Mart 2012, 19:35:14 »
evet ama rx e paralel akort kondansatörüde olsun. akort kondans hesabı için forumda prg verildi.
aynen dediğin gibi
TA5DF

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #166 : 26 Mart 2012, 00:43:04 »
benim ıdx pro fizher cz70 başlığıyla test videosu isteyene sadece devreyi parca parasına verebilirim isteyen özelden mesaj atabilirhttp://youtu.be/_xcrnDn2ulE>

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #167 : 26 Mart 2012, 22:39:09 »
slm  arkadaşlar IDX -PRO  YA  takıcak bi anfi devresi lazım  cihazı hassas yapmak istiyorum  anfi devresi olan varsa yayınlayabilirmi
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #168 : 27 Mart 2012, 18:23:28 »
Merhabalar: Arkadaşlar bu ve bunun gibi devrelerde mahsuru yoksa devrenin açık görünür hali resmi ve  video çekimleriyle yapılan uygulamalar modifiye, bobin bilgileri sonuçları denendiği şekilde paylaşılsa ve bu verilere göre yapıcak olan arkadaşlar boşuna masraf ve zaman harcamasa daha verimli ve hızlı sonuçlar alınmazmı sizlercede? İyi çalışmalar.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #169 : 27 Mart 2012, 20:57:52 »
selamlar forum üyeleri

ben bu devreyi 2 kere yaptım iksindede farklı arızalar oldu belkide yanlış olan pcb yi yaptım  neyse

cihaz çok güzel en güzel tarafıda orjinal başlıklarla çalışıyor olması ekran  ve çift ses olayıda cabası  tek

sorun bu kartın çok küçük olması  şöyle 10x10 10x11 gibi yeniden çizebilecek bir arkadaş çıkarsa başka

hiç bir vlf yle uğraşmaya gerek kalmaz  ben eminim bu forumda çok iyi pcb çizen arkadaşlar vardır ....
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #170 : 27 Mart 2012, 23:19:16 »
Merhabalar: Arkadaşlar bu ve bunun gibi devrelerde mahsuru yoksa devrenin açık görünür hali resmi ve  video çekimleriyle yapılan uygulamalar modifiye, bobin bilgileri sonuçları denendiği şekilde paylaşılsa ve bu verilere göre yapıcak olan arkadaşlar boşuna masraf ve zaman harcamasa daha verimli ve hızlı sonuçlar alınmazmı sizlercede? İyi çalışmalar.

tşk ler çanaf  güzel açıklaman için saygılar...

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #171 : 28 Mart 2012, 11:30:04 »
selamlar forum üyeleri

ben bu devreyi 2 kere yaptım iksindede farklı arızalar oldu belkide yanlış olan pcb yi yaptım  neyse

cihaz çok güzel en güzel tarafıda orjinal başlıklarla çalışıyor olması ekran  ve çift ses olayıda cabası  tek

sorun bu kartın çok küçük olması  şöyle 10x10 10x11 gibi yeniden çizebilecek bir arkadaş çıkarsa başka

hiç bir vlf yle uğraşmaya gerek kalmaz  ben eminim bu forumda çok iyi pcb çizen arkadaşlar vardır ....
katılıyorum. yeni pcb şart. çalışma alanı dar olduğu için hata bulmak zorlaşıyor.
TA5DF

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #172 : 28 Mart 2012, 16:44:07 »
walla benim yaptığım devrede sorun çıkmadı ..pinpoint bağlamadım ve devreyi başlık bağlı olmadan çalıştırınca ses katındaki bc transitörlerini yakabilir... devrede sorun yok çalışmasıda gayet güzel...

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
« Yanıtla #173 : 28 Mart 2012, 17:45:49 »
Arkadaşlar isteyene hazır basılmış epoxi baskı elimde İdx pro kartları mevcuttur isteyene tanesini 5 tl gibi rakama veririm..Demonte kit olarak isteyenlere ise yanında dd bobinle birlikte 80tl ye alabilir..almak isteyenler özelden mesaj atabilirler..

OLDMAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #174 : 28 Mart 2012, 18:37:49 »
değerli kardeşim  benim aşağıdaki adresime ikiadet pcb gönderirmisin  ister ödemeli istersen paranı gönderetyim pcb leri sonrada gönderebilirsin.cevaplarsanız memnun olurum.Allaha emnet ol.

Hüseyin Borazan

0 534 396 74 00 telefona ihbarlı

10300 EDREMİT

PTT  ile ödemeli göndere bilirsin
   kargo ile ödemeli gönderme

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #175 : 28 Mart 2012, 23:48:02 »
hocam bende  istiyorum  1  aDET
Arkadaşlar isteyene hazır basılmış epoxi baskı elimde İdx pro kartları mevcuttur isteyene tanesini 5 tl gibi rakama veririm..Demonte kit olarak isteyenlere ise yanında dd bobinle birlikte 80tl ye alabilir..almak isteyenler özelden mesaj atabilirler..

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #176 : 29 Mart 2012, 00:32:52 »
usta özelden yazdım

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #177 : 29 Mart 2012, 07:55:02 »
güvenliğiniz için forumda kişisel bilgilerinizi özellikle iletişim bilgilerinizi paylaşmayınız
TA5DF

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #178 : 31 Mart 2012, 11:39:57 »
S.a ustalar devreyi yaptım bobin sardım ama sıfırlama olayını bir türlü yapamadım rx ucundan 0,1 voltu yakalıyorum mv kademesinde bobinleri hareket ettirerek kondansatör 1 mf 33 nf rx 1nf olarak 40 gelene kadar ekleyerek takıyrum ama yakalayamadım iyi bir mesafe ve ayrım yardımcı olursanız çok sevinirim bobin sıfırlaması için nerde yalnış yapıyorum acaba ve  potlar hakkında.

MVI_3444.AVI

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #179 : 31 Mart 2012, 12:04:13 »
bobilerin endüktanslarını kontrol et tx yaklaşık 6.5 khz olması lazım devrende çok parazit var her halde bobinden  frekans tutmazsa ayrım yapmıyor. benimkini çalıştırdım en sonunda saç kılı gibi bir lehim sarkması kısa devre yapmış.  şu anda  50cm e yakın 1 lirayı görüyor. bobini sıfırlamak için pinpoint pinlerini birleştir  eşik potundan sivri sinek sesi gibi ses gelecek şekilde ayarla bobinleri birbirinin üzerinde  yavaşça hareket ettir zaten dar bir alanda algılama yapar en derin çektiği yerde bırak ölçü aletine bile gerek yok tabi bobinin denkse tatmin edici bir sonuç yakalarsan  sadece ayrımda sorun olursa frekanstandır  onuda c24 değerini  değiştirerek  ayrım yapana kadar dene .  ben video çekince 1-2 dakikalık video 500-600 mb oluyor upload etmek zor geliyor siz nasıl ayarlıyorsunuz   kolay gelsin..
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)