Gönderen Konu: opel astra silkeleme  (Okunma sayısı 4764 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
opel astra silkeleme
« : 30 Ekim 2011, 18:56:58 »
Merhaba arkadaşlar arabada ilk kalkışta bir silkeleme var. İllaki 2000 devirin üzerine çıkartmayı istiyor. Forumlardan okuduğum kadarınca egr  valfi problemi olabilirmiş. Bazıları da gaz pedalı ile ilgili diyor ama gaz pedalı hall sensörlümü yoksa fırça konnektörlü potansiyometrelimi bilmiyorum. Hall sensörlü ise iş kolay ama fırça konnektörlü incelemedim. Konu hakkında bilgisi olan varmı?

araba 2006 astra h kasa.

saygılar
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5IFD

• Global Moderator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: opel astra silkeleme
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2011, 08:41:44 »
Benim başıma 98 polo classic te aynı olay geldi. bendeki sorun araba yıkanırken ateşleme ve abs devresi ıslanmış o yüzden belli devrin altında araba sarsıntı yapıyordu. bu devreler değişti sorun düzeldi. arızayı bulana kadar bujiler , buji kabloları, lpg elektronikleri vs epey elden geçti. iyi usta şart. epey masraflı bir iş oluyor yoksa.  . inşallah ucuz yoldan sorunun hallolur usta.
TA5IFD

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: opel astra silkeleme
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2011, 08:50:21 »
Eyvallah sağolasın Feridun usta valla butür şeyleri usta eline bırakmayı pek sevmiyorum muhtemelen kendim yaparım.
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.