Gönderen Konu: TeknolojiEkibi Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 270516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
Ynt: TeknolojiEkibi Pulse Dedektör
« Yanıtla #220 : 19 Kasım 2011, 03:59:07 »
Selami hocam pcb kart çizimde olası bir hata gözükmüyor ben yine incelerim. Sizden rica etsem hex kodu denedikten sonra birde 18F452 ve 18F2520 için derlemeniz mümkünmü? Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #221 : 19 Kasım 2011, 12:05:10 »
hiç farketmez hüseyin usta önemli olan başlayabilmek.. sonrası önemli değil,
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı serkan2727

• Ticari Yasaklı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #222 : 19 Kasım 2011, 12:13:36 »
slm boşluk  buluyormu bu dedektör saygılar

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #223 : 19 Kasım 2011, 16:45:00 »
Bu dedektör projesinde boşluk bulma özelliği bulunmayacak gibi, ama karadağ hocamızın geliştirdiği projede olacağını düşünüyorum. Çünkü önceden verdiği video görüntülerini izlediyseniz, ekran görüntüsündeki ayarlar kısmında bu özellik var.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #224 : 20 Kasım 2011, 18:40:47 »
Merhaba Hüseyin,

Evet Delta Pulse 3 e boşluk bulma için bir algoritma yazıyorum ama bunun arazideki başarısını daha denemedim.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #225 : 21 Kasım 2011, 23:58:37 »

Selami usta devreyi deneyebildin mi? Sonuçları merakla bekliyoruz.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #226 : 22 Kasım 2011, 00:51:51 »

Selami usta devreyi deneyebildin mi? Sonuçları merakla bekliyoruz.

karadağ ustam kartı basmaya fırsatım olmadı, kartı basıp dizdikten sonra deneyeceğim. başka deneyen olacakmı acaba? yazılım konusunu dert etmeyin yazılımı yazarak deneyip bulacaz, en iyi noktayı

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #227 : 22 Kasım 2011, 11:21:40 »
bende denemek isitiyorum ama basabilmem için hazır pcb dosyası lazım ben yapamam çünki basmaya hazır pcb varsa eğer elinizde ben hemen başlayabilirim..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #228 : 22 Kasım 2011, 11:36:16 »
Bende yapıcam ama şimdilik biraz yoğunum belki sizlerden geride kalabilirim

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #229 : 24 Kasım 2011, 15:14:02 »
Selami hocam her.gi bir gelişme yokmu projede pcb kartını yaptınızmı?

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
  • unirom@hotmail.com telf: 05322128122 bahadır
« Yanıtla #230 : 24 Kasım 2011, 20:30:36 »
Merhabalar bu güzel sayfayı hazırlıyan emeğini esirgemeyen pro tr- uykusuz başta olmak üzere asel 38 gibi hüseyin arkadaş gibi değerli kardeşlerimin hepsine TÜRKİYEM ADINA (EMEKLİ AMCAYI UNUTMADIM..) ÇOK TEŞEKKÜRLER  ne güzel bir paylaşım..ben emekli bir iktisatçıyım amatör olarak elektronikle 10 aydır ilgileniyorum .57 yaşındayım antalyadayım.önce emekli amcanın devresini sonra uykusuzun deltasını aselin apulsunu yaptım.ama henüz tatmin olmadım daha güzel daha başarılı şeyleri yapabileceğinizi görebiliyorum .. aktif görev verirseniz seve seve yaparım tecrübesiz olabilirim ama inatçı ve kafası çalışan bir vatandaşım..
 gelelim pro tr hocamızın yeni çalışmasına kartı yaptım ama henüz sonuç alamadım nedeni de şematikle lay out arasında epey fark var.. voltajlar düşündüğünüz gibi sorunsuz .500 mhenri
1.9 ohm bobinde hiç bir ısınma yapmıyor ama pic te yaptığım bypasslarla ayrımsız ve ayrımlı gelen sinyalleri alamıyorum sanırım biraz karışmış.zira 4053 ün 4 z si manuel tuneye oradanda tl 62 ye değil tl64 e verilmiş en sonda son opamp olarak 62 ye giriyor sanırım hocam bir incelerse sevinirim.
kusura bakmayın ben iyi takipçiyimdir ama şematikle lay out farkını görünce yazayım belki yardımım dokunur diye düşündüm. ben olaya ticari değil elektronik başarı ve gelecekteki gençlerimizin yol bulması adına ilgileniyorum dedimya emekli olunca zaman bol mesala dün akam 1900 da başlayıp plaketi hazırladım tabii ütüyle dizip elektrik vermem sabah 9 u buldu bende uyumadım bir daha günü bitirdim layout çok güzel birşeyler öğrenyorum 7660 entegresiyle 4051 le yeni taniştım pro hocama uykusuza syn karadağ ayrı bir nicmidir bilmiyorum ama hepinize teşekkürler gerçekten yeni yazışmalar yapamıyorsunuz ilgilenemiyorsunuz anlıyorum zira hayat zor ve biçok işin arasına sizin adınıza zaman ayırmak yinede takdire şayan hepinizi sevgiyle öpüyorum saygılar..
vereceğiniz görevleri ve soruları bekliyorum..

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #231 : 24 Kasım 2011, 20:39:06 »
not..
ben pro hocamin layoutunu basıp yaptım +8. -8 +5 doğru ve sorunsuz çalışıyor.benim skopum yok sadece ölçü aletiyle kontrol ediyorum ..ama lütfen kartı basmadan iyi kontrol edin saygılar forma tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #232 : 24 Kasım 2011, 20:44:22 »
Merhaba Sayın Bahacan07,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Maşallah epey emek verip uyumadan devreyi yapmışsınız. Bu konu için de kendi adıma size teşekkür ederim. Bende haftasonu devreyi yapmayı planlıyordum. PCB yi detaylı incelemedim şimdi sizin uyarılarınız sayesinde bir düzenleme gerekiyorsa yapıp ondan sonra yapağım. Hepimiz elimizden geldiğince bildiğimizi paylaştıkça hep beraber daha fazla şey öğrenmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #233 : 24 Kasım 2011, 21:08:51 »
sayın Karadağ hocam  şu nazik yazınız bile beni sevindirdi projeniz ve paylaşımınız inşallah çok olumlu biter sizin gibi değerli hocalarımızdan öğrenecek çok şeyimiz var.saygılar..

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #234 : 24 Kasım 2011, 21:19:05 »
S.a. bahacan07 abimiz aramıza hoşgeldiniz. Ben, hocalarımız ve tüm forum arkadaşlarımız elinden geldiğince ve bilgileri dahilinde herkonuda yardımcı oluruz. Bende kendi adıma sizlere ve diğer arkadaşlara ilginizden dolayı teşekkür ederim. Elbetteki güzel projeler ile paylaşımda bulunarak elektronik mesleği ile uğraşan veya hobi olarak ilgilenen arkadaşlara yardımlarımız olursa bundan gurur duyarız. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #235 : 24 Kasım 2011, 21:45:17 »
cok teşekkürler hüseyin hocam başarılarınız daim olsun 10 ayda ancak hazır bir devreyi dizip neyin ne olduğunu görecek kadar öğrenebildim ama hızla çalışır açıklarımı kapatır vereceğiniz görevlerlede belki faydam dokunur.eskiden yazılımda iyiydim pic basıc çalışmaya başladım cok zor gelmedi.inş artık sıkça sizlerin başını ağrıtırım saygılar..

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #236 : 24 Kasım 2011, 22:58:31 »
s.a.
pardon şu sıralar takip edemedim bahacan abi voltajlarda sorun yoksa diğer yerler aşılır. şimdi
işlemciye program atmadan hiçbirşey görülmez devrede zira çalışması için programın olması lazım, siz yazılım biliyorsanız işi çözebilirsiniz aslında, eğer picbasic biliyorsanız çözümü kolay, şuan tek sıkıntı sanırım skobun olmayışı, devreye gelince;
TX katı çalışıyor sorun yok zira benim uygulamada da 1-1 kullandım o kısmı, RX e gelirsek 5534 çıkışının çalıştığınıda biliyorum. şimdi işlemler ondan sonra başlıyor. siz buraya kadar olan kısımlarda sorun yaşamıyorsanız, ilerleyebiliriz. şuan için kartı basmaya fırsatım yok, kartı dizmeye fırsatım yok, zira atölyem evimin balkonu ve akşamları çok soğuk oluyor fazla takılamıyorum orada,
yalnız o devrenin kesin çalışacağına inanıyorum, ama mesafesi ne kadar çıkar onu bilemem zira denemedim. şemayla beraber ben timingleri de verdim, az çok anlayanlar kolaylıkla yapabilmeleri lazım, ayrım için kullanılan ORN_3 noktası hareketli yani sönümü takip edecek diğerleri zaten sabit.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #237 : 25 Kasım 2011, 01:48:00 »
Selami hocam açık kaynak kodu hazırlayabildiyseniz bende uğraşmak isterim. Yanlış anlamayın ama bu devreye uyarlanacak kodun algoritmasını bilseler dahi çoğu arkadaş bunu hemen yapamaz. Kısaca bu programın açık kodlarını hazırlarsanız ben ve diğer arkadaşlar da birşeyler yapabiliriz hocam saygılar...

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #238 : 26 Kasım 2011, 13:17:39 »
sayın selami hocam yaptığım pcb yi tekrar inceledim ve üzerinde biraz daha dikkatle durunca çiziminizdeki pratikliğinizi gördüm şemaya sadık kalmayışınız beni bocalatsada pratiğiniz mükemmel opamp bazında herşey doğru ellerinize sağlık.pic olmadan bir şey anlamak zor haklısınız zira bakınca fet in açılması için pals gelmesi gerekiyor.sadece çiziminizde tl 62 nin + sında kondansatör koruması ile tl 64 ün c ve d sinde gnd girişlerindeki 1 k lar eksik bunlar da önemsiz olabilir acemiliğime verin.pic yazılımında daha yeni başladım cesaretim yok.ama dışardan bir pals verince fet açıyor ama çok akım çekiyor 1.2 a ya kadar çıktı ve 470 ile 10k sönümleme ve koruma dirençleri çok ısındı ayarlamak lazım sanırım .500mhenri 1.9R bobin kullanmıştım pals 27 khz idi.adc1 -6.85/ -7
volt adc2 +7v civarıydı.pic le ilgili yazılımınızı merakla bekliyorum saygılar.

Çevrimdışı bahacan07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #239 : 27 Kasım 2011, 15:10:34 »
Sayın Karadağ hocam zannediyorum bugün selami hocanın çiziminden pcb yi basıcaksınız.öncelikle kolay gelsin, pic i programlarken uğraşmayasınız diye çıkardım:
  örnek 1   pic 15  de
  örnek 2   pic 19  da
  örnek 3   pic 20  de
  örnek 4   pic 10  da
  örnek 5   pic   9  da
  PALS-IN   pic  16  da  bağlı  saygılarımla.