Gönderen Konu: CORUM-PI (pı dedektör paylaşımı)  (Okunma sayısı 308203 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
Ynt: CORUM-PI (pı dedektör paylaşımı)
« Yanıtla #200 : 05 Ocak 2011, 10:23:18 »
Devreyi simülasyon yapmak için Orjinal şemaya göre çizdim. ;)

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #201 : 10 Ocak 2011, 10:37:05 »
merhaba ustalar
devreyi bende takip ediyorum fakat bu kadar çalışmaya hala çalışanını göremedik.Elin oğlu iki direnç lehimlese videosunu yayınlıyor.sizde bir tane çalışan çeksenizde biz amatörler heyecanlanıp yapmaya başlasak.birde dosyaları çok dağını başlık bilgileri Hex dosyası PCB si .Hepsi bir arad olsada bizde çalışmaya başlayıp sizinle hem yapım hem arazi deneyimlerimizi paylaşsak.Emeği geçen bütün ustalara saygılarımla...

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #202 : 10 Ocak 2011, 13:36:14 »
ben yarın ekliyorum vidyoyu

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #203 : 10 Ocak 2011, 15:40:06 »
tamamdır mustafa özcan usta bende elimdeki malzemelere bakıyorum.olmayanlarıda internetten alıcam.yanlız elimde pic programlayoso yok.sizden bu konuda yardım alabilirmiyim.saygılar...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #204 : 10 Ocak 2011, 15:40:56 »
merhaba ustalar
devreyi bende takip ediyorum fakat bu kadar çalışmaya hala çalışanını göremedik.Elin oğlu iki direnç lehimlese videosunu yayınlıyor.sizde bir tane çalışan çeksenizde biz amatörler heyecanlanıp yapmaya başlasak.birde dosyaları çok dağını başlık bilgileri Hex dosyası PCB si .Hepsi bir arad olsada bizde çalışmaya başlayıp sizinle hem yapım hem arazi deneyimlerimizi paylaşsak.Emeği geçen bütün ustalara saygılarımla...
s.a.
bu devreyi ilk yapan benim videoyuda ekledim. yaptığım devreyide maalesef malzeme ihtiyacından dolayı dağıttım. arazide deneme şansım yok, ayrımsız olduğu için devre rağbet görmedi. ayrımlısı için değişik versiyonlarda çalışmalarım devam ediyor, ancak bittiğinde de projeyi paylaşmam mümkün değil. herkese kolay gelsin
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #205 : 10 Ocak 2011, 16:05:41 »
tamamdır mustafa özcan usta bende elimdeki malzemelere bakıyorum.olmayanlarıda internetten alıcam.yanlız elimde pic programlayoso yok.sizden bu konuda yardım alabilirmiyim.saygılar...

bu benim yaptığım programmer çalışıyor sende bunu yapabilirsin.

http://feng3.cool.ne.jp/en/pg5v2.html

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #206 : 11 Ocak 2011, 12:48:38 »
pro-tr senin yapdığın iş değil millete verdin gazı herkes yapmaya başlatı sonuna gelemeden şimdi devreyi dağıttığını söylüyorsun ee ne olacak onca zahmet buraya kadar mı?

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #207 : 11 Ocak 2011, 17:12:11 »
evet bende katılıyorum iyiki başlamamışım dedim kendi kendime.böyle projelerin yok olması çok normal.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #208 : 11 Ocak 2011, 19:21:22 »
arkadaşlar ben sizlere katılmıyorum. şunu bilin bir proje yapılması çok kolay bir olay değil. emekler harcanıyo yeri geliyo uykusuz dahi kalınıyor. ama şöyle söylemek istiyorum selami usta çok değerli bir usta böyle gereksiz tartışmalar ve kurgularla ustamızı üzmenin anlamı yok. çünki proje ekiple olur ustalar yayınlanıpta herkez birbirini gözetlerse yapsın diye bu olmaz. bu konularda herkez elini taşın altına koyması gerekiyor diye düşünüyorum yanlış anlamayın. selami usta benim babamın oğlu değil savunayım ama gerçek bu emek olması gerek bu tür projelere destek vermek en doğrusu. eleştiri olayı bu tür projelerde emeği olan ustalarımızıda caydırır. selami ustanın üzülmesini gerçekten istemem onu tanıyan arkadaşlarım beni daha iyi anlayacaktır. şunuda söylemekte yarar görüyorum selami usta maddi kısıtrlamaları nedeniyle elindeki parçaları çeşitli projelerde kullanmak için dağıttı devreyi. maddiyat zaman ve azim çaba gibi olaylar olursa olur. maddiyat yok selami ustamda ondan böyle oldu projeyi sonlandırdım demedi ki. her türlü desteğe ve yardıma hazırdır kendisi. sürekli konuşmaktayım selami ustamla buna samimiyetimle söylüyorum inanın çokkk değerli bir ustamız lütfen hitapta bulunurken kırıcı olmayalım. saygı ve sevgilerimle.....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #209 : 11 Ocak 2011, 21:33:23 »
tşk. ederim. nasipse bu devrenin kartını akşam tekrar basacağım, zira ilk yaptığımı dağıtmıştım. yapacak arkadaşlara yardımım dokunsun istiyorum. şimdi benimle bu hafta sonu kimler yapıp deneyecek? elleri görelim. admin arkadaşım kusura bakmasın katılım 2-3 kişi ile sınırlı kalırsa projeye devam etmeyeceğim. zira heves kalmıyor.

s.a.
sayın TİVOS ve YILDIRAY arkadaşlar ben projeye başladığımda yaklaşık bir ay önce ön şartımı söylemiştim. 2-3 kişi ile sınırlı kalırsa devam etmeyeceğimi.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #210 : 12 Ocak 2011, 09:15:26 »
pro-tr biz ancak anaolog devreden anlıyoruz proglama işini bilmiyoruz.konuyu siz açtınız zaten bu formdaki herkes çoğu şeyi bilmiyorum bence sizin gibi insanlar fener gibi yolu aytınlatmalısınız.bu işi bilen zaten buralarda uğraşmaz.saygılar

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #211 : 12 Ocak 2011, 10:51:34 »
Beyler önce emeğe saygı,Selami usta forumda çok az kişinin yaptığı şeyi yaptı gece gündüz uğraştığı emek verdiği projeyi bizimle paylaştı.Şemasını pcb sini  hex ini verdi ve çalıştığını da gösterdi.Şimdi elindeki prtotipi dağıtsa ne olur dağıtmasa ne olur.Bu şekilde ki eleştiriler bu tür paylaşımların çoğalmasın değil azalmasına neden olur.Müsade edin de ayrımlı devrede kendine kalsın.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #212 : 12 Ocak 2011, 10:55:07 »
Evet yıldıray ustaya kayılıyorum.Ben kendi adıma programdan çok anlayan birisi değilim ama arazide denemeler yapma şansım çok oluyor.bu sitede yapılan birçok makinayı denedim.bazılarını işe yaramaz diye attım  gitti bazılarını hala kullanıyorum.bazılarınıda dostlarıma verdim.evde çok harika çalışan ama araziye hele birde mineralli toprağa sahip araziye çıkıpta 3 cm bile çekleyen bir çok el yapımı proje var.siz maina projelerini yapacaksınız ki bizde arazideki dertlerini bulup yapılan yanlışların düzeltilmesini sağlayalım.Ama sadece proje önemli arazi olsada olur olmasada diyorsanız.size diyecek çok fazla birşey yok.

Ayrıca 2-3 kişi katılırsa devam ettirmem diyorsunuz.projeniz siteye gireli ne kadar oldu ki daha.Uykusuz usta gibi 2-3 senedir projelerinin arkasında durup , saçmada olsa her mesaja cevap veren ustalara ayıp olmuyormu bu yaptığınız.tabi ki herşeyi paylaşmak zorunda değilsiniz ama burası bir paylaşım sitesi ve tepki gözterir gibi paylaşmam mümkün değil deyip konuyu kapatmak bana biraz yanlışmış gibi geldi.

Ayrıca makinanızın ayrımlı olup olmaması önemli değil önemli olan çalışması.kimse burada ticari bir amaç için çalışmıyor.tamam makinalar harika olsun marka bir çok makinayı geçsin ama şunuda söylemek lazım burası hobi amaçlı dedektör yapanlar için bir paylaşım sitesi ve burada geliştirilen projeler hiç bir dünya devi firmada kullanılmaz ve tivaride olsa kimse o firmalar kadarda satış yapamaz.Amacım kimseyi kırmak yada rencide etmek değildir .Kalbini kırdığım ustalar yada üzerine alınan ustalar varsa şimdiden özür dilerim.Herkeze iyi çalışmalar...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #213 : 12 Ocak 2011, 13:01:00 »
s.a.
arkadaşlar konumuzu saptırmayalım. (kimseye taş atmıyorum kimse üzerine alınmasın). ben devre ile ilgili adım adım profosyonel manada olmasada bildiğim kadarıyla analog kısmını izah ettim. nerede nasıl işlem yapılıyor anlattım. hatta bir yerde de dp3200 ile analog kısmı karşılaştırıp (kendi kanaatime göre) daha iyi olduğunu iddia ettim. elbette ki dp3200 yazılımı kadar iyi bir yazılımı olmadı, hatta yazılımda eksiklerimin olduğunu mustafa_özcan arkadaşımızın yaptığı denemelerde gördüm, şuan için yeni yerimde atölyem olmadığından yazılımı tekrar düzenleyemedim. benim 10-15 gün gibi zamana ihtiyacım var. tekrar devreyi çalıştırıp denemeler yapabilmem için.
Bu arada burada hepimiz amatörüz, devremde elbette ki eksiklikler, olması gerekenler olacaktır, çözümünü de ortaklaşa bulmak isterim, devrenin analog kısmında kesinlikle HATA yoktur, belki iyileştirmeler yapılabilir. bunu denemeden bilemeyiz. yazılıma gelince admin arkadaşım beni microdenetleyiciler kısmına medarator yaptı (benim talebim üzerine) orda bölüm açmıştım, isteyene proton plus (kendi bildiğim yazılım olduğundan) öğretebileceğimi açıkladım.
dedektörümün çorum pı olarak adı saçma bir addır kabul ediyorum. ama inanın bende yabancıların yaptığı devreleri yapmaktan bıktım ve neden bizimde kendi dilimizi, ismimizin olduğu bir dedektör olmasın diye bu ismi koydum, talebi önerisi olan varsa ismini de değiştirebiliriz, bunlar sorun değil, önemli olan farklı gözlerle farklı bakış açıları ile daha iyiye ulaşmaktır. ayrımı paylaşmam dedim sebebi 16f877 ile şimdilik ben ayrımı beceremedim, matematiksel olarak ve hız olarak yetersiz geldi, eğer forumda okuduysanız farklı işlemcilerden bahsettim ki çoğu türkiyede yok, ama temin ettim şuan için beklemede ama onlarla da kuracağım devre çorum pı devresi değildir. dp3200 eğer ayrım yapıyorsa 877 kılıfıında olan başka bir microişlemci ile neden olmasın ayrım, ama şimdilik bu işler için erken olduğunu düşünüyorum

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #214 : 12 Ocak 2011, 13:38:58 »
selami ustaya yanlış yapanı affetmem!!!

DeepTech

• Ziyaretçi
« Yanıtla #215 : 15 Ocak 2011, 16:53:10 »
merhaba arkadaşlar bu devrenin bir videosu varmı?

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #216 : 15 Ocak 2011, 17:32:18 »
merhaba arkadaşlar bu devrenin bir videosu varmı?
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/v/loWVSJYm_fg[/youtube]

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #217 : 17 Ocak 2011, 23:24:57 »
s.a.
arkadaşlar çorum-pı akış diyagramını çizmiştim belki yazılımla uğraşanlara fikir verebilir.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #218 : 17 Ocak 2011, 23:27:36 »
s.a.
düzelt butonunu bulamadım, diyagramda bir eksiklik vardı düzeltip tekrar yükledim  ;D

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #219 : 22 Ocak 2011, 21:45:53 »
selami ustama katılıyorum.usta arkadaşların yardımı ile şahsım gibi bazı arkadaşlar sırf bir dedektör yapıp kullanmak istediler.ama bizim gibiler az bilgililer geride kaldılar.selami ustada bizler gibi idi kendini geliştirdi ve ortaya birşeyler koyduda,ama bu gibi emek sahiplerinin sırtından mesela deltada  epeyice bi malı alıp götüren oldu yani ticarete döktüler işi.en büyük sıkıntıyı çekenlerden yakinen bildiğim yalçın ve feridun ustalar oldu.ceremesini onlar çektiler.bu işi ticarete döküp para kazanan arkadaşlarımız azda olsa selami ustaya  yardımcı olsalardı ustada bu tavrı göstermezdi.zaten selami usta ticaret durumuna gelmemesi için para ile satılamaz ibaresini koymuştu  hex in önüne ama ben onunda çare olacağına inanmıyorum.yani minareye göre kılıfı zaten isteyen bula bilir.selam ve dua ile.