Gönderen Konu: Birazda radar larla ilgilenelim.(yere nüfus eden radar.) GPR  (Okunma sayısı 109749 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
Ynt: Birazda radar larla ilgilenelim.(yere nüfus eden radar.) GPR
« Yanıtla #20 : 10 Kasım 2010, 21:29:52 »

BU KARTIN BUYUK OLDUNU  DUSUNEBILIRSINIZ AMA BU DENEY I KARTIM  CIF  YUZLU   DIR  BIR  ENTGEREYI  HER TURLU   DEFALARCA  DENEYLERDEN  GECIRIM    DENERIM   KAYDEDRIM  NOTLARIMNI  SAKLARIM
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2010, 21:34:57 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #21 : 10 Kasım 2010, 21:39:57 »
 :-* Merhaba TEKDEDEKTOR, senin devren bu linktekilerine  benziyor mu   bi bakarmısın

http://ultrashare.net/hosting/fl/d478bb8d09/Proton_magnottometer

Ayrıca yazılarının  bazılarını anlıyamıyorum biraz daha net yazman mümkün mü?  Kelimeler eksik kalıyor.

Saygılar.

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 10 Kasım 2010, 23:50:49 »
siz gidip alın bir ultrason cihazı bir inceleyin.
öyle tek antenle video sinyali üretebilmeniz hayret verici.
bu büyük firmalarda çalışan araştırmacı mühendisler demek iş saatinde uyuyor.
adamlar bir video göruntüsü oluşturabilmek için kameralara dünyaca piksel koymuşlar,oysa bu sizin blok şemaya göre tek pikselle de olacakmış.

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 11 Kasım 2010, 19:36:59 »

YA  ARKADASLAR  SIZIN  BILDINIZ  SIZE  BENIM  BILDIM DE BANA KALSIN   NEDE OLSA SIZIN BILDINIZ SISTEMLER  CALISIYO     HERKES  AYRI  KAFADAN    3  ..4 KISI OLSAK  TURKIYEDE  IYI BIR  CIHAZ   YAPARIZ   BEN BU SISTEMI  HER TURLU  YAAPICAM   BU KARTIN BUYUK OLDUNU  DUSUNEBILIRSINIZ AMA BU DENEY I KARTIM  CIF  YUZLU

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
Ynt: Birazda radar larla ilgilenelim.
« Yanıtla #24 : 11 Kasım 2010, 20:53:06 »
HUMHUM  verdın lınkte  cızım bulamadım....... ..   MOLLAX.. YORUMUN  PES DEDIRTIYO YANI .  benım  verdım  BLOK  SISTEM  AYNEN  ULTRASON  CIHAZININ  BENZERI  ZATEN  SEN  BULABILIRSEN  ULTRASON BLOK SISTEMINI  INCELE ISTERSEN     ARTI   BIZ  ULTRASES  DIYELIM    ARTI  GORUNTU  ISINE  GELINCE   HANGI  MUHENDIS  PIKSELLE  UGRASIYO  BEN  BILMEEM   ARTI  BU CIHAZIN  PIKSELLERLE  ALAKASI YOK   RADAR  EKRANLARI  PPI  EEKRANLARDIR   O DEDIGIN PIKSEL  3 BOYUTLU  PC DESTEKLI SISTEMDE OLUR  KI  RADARLARDA BILE HALA PPI   EKRAN KULLANIYORLAR    O KADAR  DERINLEREE INME  RADAR EKRANI  GIBI  CISMI  EKRANDA  PARLAK SEKILDE  GORECeksın  hanı  radar  ekrenında  ucagı  parlak sekılde  gorursunya  bı  radar  endıktorlerını  ıncele ıstersen    BUDA  CISMIN  YANSIYAN  SINYALINI  MONITORUN  SAPTIRMA  DEVRELERI VE DIKEY BIR SUPURME  BASLATARAK  EKRASANI TARARSIN  
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2010, 21:02:16 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
Ynt: Birazda radar larla ilgilenelim.
« Yanıtla #25 : 13 Kasım 2010, 08:56:52 »
HUMHUM  verdın lınkte  cızım bulamadım....... ..   MOLLAX.. YORUMUN  PES DEDIRTIYO YANI .  benım  verdım  BLOK  SISTEM  AYNEN  ULTRASON  CIHAZININ  BENZERI  ZATEN  SEN  BULABILIRSEN  ULTRASON BLOK SISTEMINI  INCELE ISTERSEN     ARTI   BIZ  ULTRASES  DIYELIM    ARTI  GORUNTU  ISINE  GELINCE   HANGI  MUHENDIS  PIKSELLE  UGRASIYO  BEN  BILMEEM   ARTI  BU CIHAZIN  PIKSELLERLE  ALAKASI YOK   RADAR  EKRANLARI  PPI  EEKRANLARDIR   O DEDIGIN PIKSEL  3 BOYUTLU  PC DESTEKLI SISTEMDE OLUR  KI  RADARLARDA BILE HALA PPI   EKRAN KULLANIYORLAR    O KADAR  DERINLEREE INME  RADAR EKRANI  GIBI  CISMI  EKRANDA  PARLAK SEKILDE  GORECeksın  hanı  radar  ekrenında  ucagı  parlak sekılde  gorursunya  bı  radar  endıktorlerını  ıncele ıstersen    BUDA  CISMIN  YANSIYAN  SINYALINI  MONITORUN  SAPTIRMA  DEVRELERI VE DIKEY BIR SUPURME  BASLATARAK  EKRASANI TARARSIN  

:o TEKDEDEKTOR  verdiğim linki tıkla oradaki   ' Download this file '  ye tıkla daha sonra   ' click here to download'  yazan yere tıkla.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 08:58:37 Gönderen: humhum »

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 13 Kasım 2010, 16:42:36 »
HUMHUM  verdın lınkte  cızım bulamadım....... ..   MOLLAX.. YORUMUN  PES DEDIRTIYO YANI .  benım  verdım  BLOK  SISTEM  AYNEN  ULTRASON  CIHAZININ  BENZERI  ZATEN  SEN  BULABILIRSEN  ULTRASON BLOK SISTEMINI  INCELE ISTERSEN     ARTI   BIZ  ULTRASES  DIYELIM    ARTI  GORUNTU  ISINE  GELINCE   HANGI  MUHENDIS  PIKSELLE  UGRASIYO  BEN  BILMEEM   ARTI  BU CIHAZIN  PIKSELLERLE  ALAKASI YOK   RADAR  EKRANLARI  PPI  EEKRANLARDIR   O DEDIGIN PIKSEL  3 BOYUTLU  PC DESTEKLI SISTEMDE OLUR  KI  RADARLARDA BILE HALA PPI   EKRAN KULLANIYORLAR    O KADAR  DERINLEREE INME  RADAR EKRANI  GIBI  CISMI  EKRANDA  PARLAK SEKILDE  GORECeksın  hanı  radar  ekrenında  ucagı  parlak sekılde  gorursunya  bı  radar  endıktorlerını  ıncele ıstersen    BUDA  CISMIN  YANSIYAN  SINYALINI  MONITORUN  SAPTIRMA  DEVRELERI VE DIKEY BIR SUPURME  BASLATARAK  EKRASANI TARARSIN 

radarların çalışma prensibine göre, anlattıklarınız doğru.ben radar-sonar vs tamiri ile uğraşıyordum eskiden.ancak göndermek istediğiniz sinyalin toprağın derinliklerine işleyeceği fikrine şüphe ile yaklaşıyorum.ayrıca bunu defineciler için uygun hale nasıl getireceksiniz(çok yüksek frekans kullanmanız gerekekir cisimlerin şekillerinin oluşabilmesi için)? bu da diğer endişem.
konuya daha önce ilgi göstermedim çünkü insanlara yaklaşım tarzınız bana ters.bu formda kimin hangi konuda ne kadar bilgi sahibi olduğuna dair önyargılarınız hoş değil.kimse size not vermiyor, siz de lütfen kimseye not verir tarzda konuşmayınız.
çalışmalarınızda başarılar dilerim.

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
Ynt: Birazda radar larla yerın altını kesfedelımm
« Yanıtla #27 : 13 Kasım 2010, 20:25:07 »
  tamam  hum hum  verdın lınkte  devrelere  ulastım  rus  bır sıteden  alıntı          BAZI  YERLERI  BENZIYOR  SIVICLEME  BOLUMU  VE  ZAAMNALAMANIN BI KISMI  BENZIYOR  GERISI BENIM DISIMDA  KALIYO  AUDIO AMP  YUKSELTICI FILAN VAR  LINKTE......  ZATEN  SANA  BLOK  SISTEMINI  VERDIM   SITEYEDE  KOYDUM VE  ISTEYEN  INCELER   

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
Ynt: Birazda radar la,,,,,,,
« Yanıtla #28 : 13 Kasım 2010, 20:51:22 »
  ALİ  KAPTAN     MERHABA     sımdı  oncelıkle  burası  bı  okul  degıl  ve  kımsenınde  notuna  ıhtıyacım  yok  kımseyede  assalıcak  not verme  geregıde   duymuyorum    burası bu cıhazlarla alakalı  bır  tartısma  olabılecek  yer  ben  kımseyı  ne benden ustun  gorurum  nede  benden  asagı    sadece  yanıldım  nokta karsımdakı  tartıstıgım  kısılerın  benım gıbı  bılgı sahıbı  oldunu  dusunmemden  olabılır   kımseylede  gereksız bır  tartısmaya  gırecek  degılım    ...*******.,,,,,,,,,,,.... cıhaz ıcınde  sunu  soyleyebılırım   cok  yuksek  frekansta  calısmalar yapabılmek  arge  calısmaları  cok  pahallı   3..4  ghz  destekleyen  bır osıloskop  ve  pahallı  verıcı  transsıtorlerı  ve  en  onemlısı  genıs bır  calısma alanı  gerekıyor   aynı  işlermi...500khz  ila  20   mhz  arasındada  her hangı bır frekansta  yapılabılınır  arafrekansı  yuksek tutarak   ama  bu  ısın kalbı  anten   nede olsa  sınyalı  anten  gonderecek  
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 20:54:19 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 14 Kasım 2010, 22:59:34 »
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 12:57:22 Gönderen: Karadağ »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 15 Kasım 2010, 22:24:04 »
http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/h9p44p8a/mn____.bmp.html             

ara frekans   cok  saf    gelen   sınyal  cıktısı   cokk   parlak
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:45:38 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 15 Kasım 2010, 22:28:13 »
http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/d5evdybj/nbb.bmp.html       

derın  ara frekans   kanalı   yuksek  super
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:47:32 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 15 Kasım 2010, 22:31:02 »
http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/8gi1ykg2/__l____.bmp.html         

ara frekans  yakın  gorunum  sınyal  super   
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:43:36 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 15 Kasım 2010, 22:35:30 »
[URL]http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/83wyh1dp/mn.bmp.html[/URL                       

dedektorden  sonra   ses cıkısı  ac  450 hz
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:42:18 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 15 Kasım 2010, 22:36:06 »
http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/83wyh1dp/mn.bmp.html     

osiloskop  cıktı  sonucları  alıcı  ara frekans  ve  dedektor  cıkısı dc  pals     

tum  ekıbın calısmalarında  basarılar  dılerım    tum  ekıbe   saygılarla

sunuyorumm
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:38:28 Gönderen: TEKDEDEKTOR »

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 15 Kasım 2010, 22:53:34 »
http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/07ngg2s0/m__m.bmp.html                    

ara frekans    tan  sonra  dedektor  dc   sınyalı  super  net  pals lar  aynı  zaamnada  ac   akar  buda  sese  450   hz  alınır  
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 22:57:34 Gönderen: TEKDEDEKTOR »