Gönderen Konu: x prog ve yazılımı motorolanın 68hc11 serisi entegreleri için  (Okunma sayısı 5145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
en kısa zamanda yapacağım programlayıcı. aşağıdaki entegreler programladıklarından bazıları.

mc68hc711l6
mc68hc11p2
mc68hc11f1
 mc68hc11ph8(0h30r q=614khz)
mc68hc11ph8(3d64j q=614khz)
mc68hc11p2(0g10v q=614khz)
mc68hc11p2(1e53m q=614khz)
mc68hc11p2(3e74j q=614khz)
mc68hc11ea9(2d47j)
mc68hc11ea9(1d47j)
mc68hc11ea9
mc68hc05b6/16/32
mc68hc705b16/16n/32
mc68hc05x16/32
c68hc05b32 (new type from audi chorus)
mc68hc05h12(0h57a)
mc68hc05e6(0g72g)
mc68hc05e6(0f82b)

http://rapidshare.com/files/402418823/xprog__ve_yazae_lae_mae_.rar.html

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
bu programlayıcı yı yaptım hiç bişey elde edemedim :))   onun yerine  aşağıdaki sitedeki openprog u yaptım ve kullanıyorum atmel ve pic bir sürü işlemci programlıyor. usb den çalışıyor. yanlızlaptopta çalışırken düşük voltajdan timeout diyebiliyor. ama güzel bir cihaz tavsiye ederim. müsait zamanda resimleri eklerim

http://openprog.altervista.org/

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
ikisinin programladıgı elemanlar farklı xprog un yukardaki versiyonu bildigim kadar ı ile  eeprom alanına yazıyordu aynı işi yapan daha basit  şemalarda var örnegin UPA diye ararsan bulursun. oto işi yapanlar çok kullanır bu programlayıcıyı.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
elimde 68hc11 gecmisti bi kartal beyni ile. aklimda farkli dusunceler vardi. ama simdi vazgectim  :)  onun yerine pic ve atmel programlayan bu devreyi yaptim. simdi daha mutluyum. upa ile ilgili dokumanlariniz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
içlerinde upa yok ( usb den çalışanını satın almışdım ondan sılmışımdır)  aşagıda aynı işi yapan denenmiş devreler var upa yı.  upa lite diye aratdır bulursun

http://s3.dosya.tc/server/rjGswV/motrrrorola.rar.html

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
teşekkür ederim.  peki genius 540 ismi ile çintaş bir programlayıcı var.  bu programlayıcıyı 2 sene evvel 210 tl + kargo parasına  getirttim. ama bir türlü kullanamadım. mesela başka programlayıcıda yazılmış pic i okuyorum. ama bir türlü yazdıramıyorum. aslında yazıyor ama içindeki hex kodları yer değişiyor ve bu şekildede pic çalışmıyor. yazdığı kodu okuttuğumda kodlarda örneğin (12 AF) yazan kod (AF 12) oluyor. bunun nedeni nedir acaba. şimdiye kadar internetten çeşitli programlayıcılar yaptım hepsi çalıştı. eli ayağı düzgün olsun diye aldığım bu cihaz çalışmadı gitti. bu konuda bilgin varmı.

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
genius 540 kullanmadım .anladıgım kadar swap yapıyor .programı bır yere yukle bır bakayım ayar varmı dıye

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
programlyıcı yapacak olsam şunu yapardım

http://www.sitionica.com.ar/gpic-se-download.htm

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
Selam leo46 ilk firsatta programi bulup yukleyecem. Ama swap gibi bir ayar gormedim.   Bu arada universal bir programlayici yapma pesindeydim esasen. G540 ta universal bir programlayici. Open progda hem atmel hem pic hemde bazi epromlar programlanabiliyor.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
     Klasik bir arayüzü var eeprom kütüphanesi hiç yok denecek kadar az oraya doldurduklarına bakma  çogu bir birinin aynı olan ürünler yapacak bir şey yok bunun için .
      Universal programlaycı olayına gelince eger iş yapıp para kazanıyorsan beeprog++ (dataman48 )  al  (kopyalarından uzak dur  ) hiç ugraşma emegini daha özgün projelere ver .
      Amatorsen  naçizane tavsiyem pic için ayrı atmel için ayrı programlayıcı yap çünkü bunlarda config vb butonlar daha göz onunde oluyor.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
Hobi olarak ugrasiyor sayilirim. Cunku bi santiyede elektrik teknikeriyim. Bu istten para kazanmak su  an biraz zor zaten. Ayri ayri da var openprog da var. Gayet basarili.  G540  2 senonusturuculerine ver dim.e once 210 tlye aldim 50 tl de donusturuculerine verdim. En azindan pic ve atmel programlasa yeterdi