Gönderen Konu: PIM-1 PI Sistem Metal Dedektörü  (Okunma sayısı 206157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
Ynt: PIM-1 PI Sistem Metal Dedektörü
« Yanıtla #160 : 27 Eylül 2010, 03:04:19 »
Uykusuz hocam devre maksimum güç ayarında 3.10 khz değerlerde oluyor ölçü aletinde frekans metre ile ölçtüm.Bobin değerleri adsl kablosuna göre olur demiştiniz.Diyelimki bobin değerleri 3.6 ohm 400 mikrohenry
peki frekans ve bobin uyumsuzluğu sözkonusu değilmi yani sizin tespit ettiğiniz değerler varsa tam olarak yazarmısınız ben bobini adsl kablosundan değilde vernik kaplı bobin telinden 1mm kalınlığında sarmış olduğum başlığı kullanıyorum.Teşekkür ederim saygılar. :)

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #161 : 27 Eylül 2010, 20:35:45 »
Merhaba

Aynı devreyi negatif GND ile de yapabilirsiniz.  Negatif GND ile -5V elde etmek gerek. Pozitifte ise -V'ye göre +20V elde ediliyor. Yani GND'ye göre 8V sonra da bu GND'ye göre +5V'a regüle ediliyor. Aradaki fark bu.

PI dedektörde max frekansı  frekansı sönümlenme süresinin en uzun zamanı belirler. Min frekansı da arama hızı belirler. Eğer en fazla pulse süresi + sönümlenme süresi = 250uS gibi bir zaman elde ediliyorsa fazla 4KHz'de devreyi çalştırabilirsiniz. Daha düşük frekanslar sorun çıkarmaz.

Saygılar.

Çevrimdışı kenanserhat

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #162 : 28 Aralık 2010, 20:37:05 »
arkadaşlar bu sorunla karşılaşanınız oldumu hiç 16f877a hex yüklemesi yapmaya çalışıyorum fakat 0000h hatası alıyorum sürekli 2 tane 877 denedim sonuç aynı programlayıcı basit bi cihaz pıx master markasında jdm programer winpic winpic800 ıcprog kullandım sonuç aynı

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #163 : 28 Aralık 2010, 21:36:23 »
pic i tamamen sil ve sağlamlık kontrolü yap winpic ten boş olup olmadığını görmen gerek ve jdm programlama ve COM1 COM2 data girişini kontrol et bağlantıyı program ve pc den doğrula. dahada olmazda bildirirsin arkadaşım
saygılarımla...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #164 : 29 Aralık 2010, 00:04:10 »
http://hotfile.com/dl/92656394/091e777/Pic_ve_eeprom_programlama_kart.rar.html , siteye güzel bir devre ekledim "yeni dedektör tasarımı" başlık adı altında da hotfile'den indirebilirsiniz. Ordaki dosyalar daha güzel devreler var. Umarım yardımcı olabilmişim'dir. ;)

ayantas

• Ziyaretçi
PIM-1 PI Sistem Metal Dedektörü
« Yanıtla #165 : 09 Şubat 2011, 10:12:48 »
Merhaba DP2 den sonra birde bunu deneyeyim diyorum.  Bu sanki biraz daha kolay gibi.

parçaları internetten sipariş yoluyla almak doğrumu sizce mesela direnc.net diye bir site buldum kimi parça stokta kimisi yok. Tüm parçaların olduğu devamlı perakende alışveriş yaptığınız bir site varmı?

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #166 : 09 Şubat 2011, 10:54:28 »

Ben kısa süre önce bluemavi'den parça aldım bir günde kargo geldi fiyatlar bizim şehirdeki esnaftan çok daha uygun, sözde tanıdık bir esnaftan aldığım malzemeler 17 tl tuttu bluemaviden hesapladım 9,60 TL tutuyor eğer biraz yüklüce malzeme alacaksanız internet daha uygun birde malzeme çeşidi fazla. Tek sıkıntı kargo + havale masrafı 10TL civarı tutuyor kapıda ödeme yapıyorsunuz, ben kargoyu yurtiçi ile istemiştim PTT ile daha ucuz. Ben bluemavi'den alışveriş yaptım sıkıntı olmadı direnc.net'e üye oldum oradanda alışveriş yapmayı düşünüyorum, bu iki site şu an favorim.....

http://www.bluemavi.com/
http://www.direnc.net/

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #167 : 09 Şubat 2011, 11:11:41 »
bence ideali bluemavi kapıdan ödemelisi 3-5 gün sürüyor ama hem hesaplı hemde güvenilir. malzemelerde uygun fiyat tabi toplu alım olmayacaksa...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

ayantas

• Ziyaretçi
PIM-1 Hex Dosyası
« Yanıtla #168 : 09 Şubat 2011, 19:54:02 »
Merhabalar.

Hex dosyası pc aracılığla yükleniyor diye biliyorum. Pc ile bağlantısı nasıl oluyor. Bir bağlantı birimi varmı? Ayrı bir devre mi yapmak gerekiyor. PİM-1 yapılmış resimler de sanki RS232 bağlantılı bir kart gördüm. Bu kartı nerden alabilirim veya hazır bir devre şeması varmı?

Not: Bende RS232 kablo mevcut.

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #169 : 09 Şubat 2011, 21:47:18 »
pim1 emekli olmadımı randıman alan varmı çorum-pi en babası

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #170 : 09 Şubat 2011, 22:09:03 »
Hangisi randımanlıysa ondan yapmak isterim.

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #171 : 10 Şubat 2011, 01:14:16 »
çorum-pi vers.2 ayrımlı yaptı selami usta ayrımsız hex ile beraber sitede yayınlıycak pcb leri fabrikasyon olarak selami ustadan almayı düşünüyoruz http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2940.280 burda

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #172 : 10 Şubat 2011, 02:09:36 »
Valla pcb yayınlanmış ama yazılanları okudum tam sağlıklı bir karar veremedim yapsammı yapmasammı diye DP2 ye başladım tekrardan.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #173 : 10 Şubat 2011, 09:19:28 »
çorum-pi vers.2 ayrımlı yaptı selami usta ayrımsız hex ile beraber sitede yayınlıycak pcb leri fabrikasyon olarak selami ustadan almayı düşünüyoruz http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2940.280 burda

usta ya henüz ortada bir şey yok ama yapalım mı diye öneride bulunup karar versek öncelikle daha iyi olurdu

Çevrimdışı kenanserhat

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #174 : 10 Şubat 2011, 11:50:55 »
selami usta ne varsa sende var bence yapalım ben elimden geldiğince maddi manevi yardıma hazırım

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #175 : 10 Şubat 2011, 12:41:26 »
kartı çizip haftasonu deneyeyim. ekleyebilirsem videosunda ekleyeyim siteye.sonuçlarını bende merak ediyorum.

Çevrimdışı blackegon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #176 : 11 Şubat 2011, 01:37:00 »
S.a epokse kart satışa çıkacaksa ben alırım usta ...

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #177 : 11 Şubat 2011, 10:44:36 »
İnşallah Pro-tr usta çorum-pi vers.2 ayrımlı devreyi sonuca ulaştırırsın. Merakla bekliyor ve takip ediyorum.

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #178 : 20 Şubat 2011, 15:49:59 »
bence süper iş alman teknolojisini yakalamışsınız  tabi önemli olan stabilesi ama büyük başarı

Çevrimdışı tekin_efe

• Yüzbaşı
« Yanıtla #179 : 20 Nisan 2011, 09:03:05 »
arkadaşalr birşey sorabilirmiyim devre birtane taş direnç var Watt lı direç o kaç watlık olacak ??? birisi yardımcı olabilirmi lütfen