Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997750 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #520 : 21 Nisan 2011, 12:15:36 »
arkadaşlar litz teli satan bir yer var mı.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #521 : 24 Nisan 2011, 20:48:09 »
ardaşlar deltayı bitirdim herşey normal hiç bir meteli algılamıyor.resetleme ve tune ile sesi kesiyorum ancak öle kalıyor.yardım lütfen
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #522 : 24 Nisan 2011, 21:17:08 »
ardaşlar deltayı bitirdim herşey normal hiç bir meteli algılamıyor.resetleme ve tune ile sesi kesiyorum ancak öle kalıyor.yardım lütfen

syn,onur600
öncelikle bobin bağlantısını kontrol edin,ne556 devresi osilasyon yapıyormu anlamak için bobini monitör ekranına yaklaştırın yatay çizgiler ve parazit çıkıyorsa bu devre sağlamdır çıkmıyorsa bu entegre etrafındaki elemanları ve yolları kontrol edin,lf357 ve diğer entegre gerilimleri varmı (+5 ve -5 V) bunlara bakın,forumda bu devre hk.detaylı bilgi mevcut ilgili bölümleri inceleyin.başarılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #523 : 25 Nisan 2011, 10:48:18 »
anten çıkış veriyor tv ekranından önce tv  hoparlörü ötüyor bazen devre hiç çalışmıyor elimi d5 ve d6 nın altına getirdiğimde çalışıyor ve r6 direncim cok ısınıyor sonro ırf ısınıyor.kafayı sıyıracam bobin omajını yükselttiğimde ısınma kesililiyor.birde ben lf357 yerine lf356 kullandım r5 im 2k2 bazı arkadaşlar farklı dirençler kullannış d9 ve d8i zener kontrol ederken kısa devre oldu 4538ler ısınmaya başladı sanırım onlarda yandı..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #524 : 25 Nisan 2011, 13:24:20 »
tv ekrenında çizgi değilde renk bozulması oluyor..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #525 : 25 Nisan 2011, 14:13:32 »
tv ekrenında çizgi değilde renk bozulması oluyor..

devrenizin ne556 katında osilasyon yok yani darbe üretmiyor,bu devreyi ve bağlantı yolları ile takılan elemanların doğruluğunu kontrol edin,Ne556 bozulmuş olabilir,kond.değerleri yanlış olabilir,
bobin omajı 3 Ohm civarında olmalı,yük direnci (R5) 470 ohm ila 1 K.ohm arası (bobine göre değişebilir) en uygun değer seçilmeli, VD8 ve VD9 diyotlarının birer uçlarını ayırarak kontrol edin,
ayrıca mosfette arızalanmış olabilir,Ne556 ve mosfet çalışan devredede çok az ısınabilir bu normaldir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #526 : 25 Nisan 2011, 15:41:02 »
usta dediklerini yaptım c1ile c13 birbirlerinin yerine takmışım devre algılamaya başladı ancak 4538 ler aşirı derecede ısınıyo herhelde yandılar tornavida ucu değdi d8 d9 zeneri yandı değiştirdim ama 4538ler çok ısınıyor algılama kısa r52k2 herhalde ondan 680r takacam onu saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı defineciii

• Yüzbaşı
  • ...boş bir kafa şeytanın calışma odasıdır.......
« Yanıtla #527 : 25 Nisan 2011, 15:57:18 »
arkadaslar  bu delta pals  sıstemını cozdummm  yada buna benzer olanlarıı nasılmı   deltada  verıcı  yokkkk  ..kesınlıkle...iyi inceledınızde..manyetık alan osılatoru  yapmanız ve bu manyetık alanı enduktansını bobınde degıstıren  metallerın  akım cızgı egrılerını  degıstırmesıne  ve bunları mosfetın cıkısından opamplarla ayırıracak devreler den olusuyor..manyetık alan  olusturacak  bır bobıne  ıhtıyac var   gerısı  suna  benzeyebılırrr                                          

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2011, 15:58:14 Gönderen: defineciii »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #528 : 25 Nisan 2011, 16:06:00 »
R5 yerine 680R watlı direnç takmanızı öneririm.(elinizdeki bobinre bu uygun). Birde devrenizi güç potansiyometresi kısık iken çalıştırın.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #529 : 25 Nisan 2011, 18:10:17 »
.arkadaşlar r47 r48 r49 direnç değerlerini söylermisiniz teş.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #530 : 25 Nisan 2011, 18:47:44 »
.arkadaşlar r47 r48 r49 direnç değerlerini söylermisiniz teş.

R48 Ve R49  2 K.ohm
R47 ise 8.2 K.ohm
bu dirençler batarya durum ledlerinin çalışması ile ilgilidir,
(chaz açık-kapalı ledi ile batarya iyi-zayıf ledi)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #531 : 26 Nisan 2011, 10:28:48 »
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler devre d3 d2 ısınması hasricinde sorunsuz çalışıyor.ancak algılama çok düşük 3.5  8li adsl kablosundan başlık yaptım max 50cm den metal kutuyu algılıyor.algılamayı nasıl arttırabılirim.ben beyaz eşya tamircisiyim aslında bu konular bana biraz uzak ama iş arkadaşlar arasında inada bindi şu mesafeyi 2mt çıkarırsak olay bitecek.teşekkürler... umarım beyazeşya konusunda beimde sizlere fadam olur saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #532 : 26 Nisan 2011, 11:19:40 »
@onur600
devredeki 4538 lerde ısınma olmaması lazım devreyi tekrar kontrol edin,yanlış değerde takılmış malzeme olabilir,veya patates malzeme olabilir.
D8 ve D9 Doyotları zener değil 1N4148 diyot olacak(yukarıda zener olduğunu yazmışsınız)
+E ve -E voltajları tammı ona bakın
cihazı ilk açtığınızda noise potu kısık olsun,birkaç saniye sonra tamamen açın,gain ve sinyal ayarını doğru yapın forumda ayar ile ilgili bigiler mevcut,ancak sizin kartta yanlış takılan bir parça olabilir,tekrar açık şemaya göre kontrol edin.
kartın iyi çekilmiş fotosunu koyabilirseniz daha fazla yardımcı olunabilir.Benim önerilerim bunlar diğer arkadaşlarında önerileri olabilir.Kolay gelsin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #533 : 26 Nisan 2011, 19:28:36 »
arkadaşlar şuan devre tamamen bitti ısınan 4538leri d8 ve d9 değiştirdim ısınma kesildi uydurma bir başlıkla 30cm çapında 3,5m adsl kablo ile yaptığım başlıkla teneke kutuyu 95cm rahat çekiyo tek sorun derin arama için büyük başlık yapmada başlığı bakır bobin telinden yapacam başlık için ölçü ve önerisi olan varmı teşekkürler...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #534 : 27 Nisan 2011, 11:42:55 »
arkadaşlar 50mt bobin telinden 60cm çapında başlık yaptım 9,5ohm geliyor algılama 1,5mt den teneke kutu omaj yüksek sipir sayısını düşürürsem algılama artar diya düşünüyorum ne dersiniz veya r5 680r yi mi düşüreyim..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #535 : 27 Nisan 2011, 11:44:13 »
ek olarak tel çapı 050mm..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Mahmoud_alzamil

• Ziyaretçi
help
« Yanıtla #536 : 01 Mayıs 2011, 13:49:39 »

hello
I'm tired after compiling the circuit did not work there is a problem
The approach of the metal does not make any sound when you remove him and make sound
And the distance when you zoom the metal sound discretion a second time and distance does not exceed 5 cm only please I'm tired what is the solution to all of you and thank you
 merhaba
Ben bir sorun var devre işe yaramadı derleme sonra yoruldum
metal yaklaşım onu kaldırmak ve ses yaptığınız ses yapmaz
Ve mesafe zaman metal sesi takdirine ikinci kez ve uzaklık ise hepiniz için çözüm ne ben yoruldum lütfen ve teşekkür ederim 5 cm geçmeyen zoom

:'( :'(

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
Ynt: help
« Yanıtla #537 : 01 Mayıs 2011, 16:33:45 »

hello
I'm tired after compiling the circuit did not work there is a problem
The approach of the metal does not make any sound when you remove him and make sound
And the distance when you zoom the metal sound discretion a second time and distance does not exceed 5 cm only please I'm tired what is the solution to all of you and thank you
 merhaba
Ben bir sorun var devre işe yaramadı derleme sonra yoruldum
metal yaklaşım onu kaldırmak ve ses yaptığınız ses yapmaz
Ve mesafe zaman metal sesi takdirine ikinci kez ve uzaklık ise hepiniz için çözüm ne ben yoruldum lütfen ve teşekkür ederim 5 cm geçmeyen zoom

söndürme direnci kaçmış onu bir sorsanız arkadaşa, sanırım söndürme direnci yüzünden mesafesi düşük

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 16:34:17 Gönderen: pro-TR »
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #538 : 02 Mayıs 2011, 12:04:42 »
arkadaşlar deltam tamamen bitti 2m den teneke ktuyu rahat algılıyor.arazide denedim ancak kaya kütlelerini çok güzel algılıyor bu normalmi  teşşekkürler...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #539 : 02 Mayıs 2011, 13:22:45 »
evet gayet normal, hatta başlığı yere dokundur öter, mineralli toprakta öter bunlar gayet normal zira delta bu
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"