Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997383 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #2600 : 04 Haziran 2018, 08:29:08 »
scala (A1 ) diye belirtien şey ne ??

Elektrik elektronik Mühendisliği
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2601 : 04 Haziran 2018, 08:39:17 »
Kart üzerinden akım ölçmek için sanırım A1 şemayı biraz inceledim de ? p6 p7 p8 diye belirtilen yerler harici kartla (lcd ) mı ilgili yoksa ana kartıa takılan başka eleman yada güç bağlantı noktaları mı ?? İnşallah cevap gelir konu biraz eski gördüğüm kadarıyla şimdiden teşekkürler
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2602 : 04 Haziran 2018, 15:21:36 »
Kart üzerinden akım ölçmek için sanırım A1 şemayı biraz inceledim de ? p6 p7 p8 diye belirtilen yerler harici kartla (lcd ) mı ilgili yoksa ana kartıa takılan başka eleman yada güç bağlantı noktaları mı ?? İnşallah cevap gelir konu biraz eski gördüğüm kadarıyla şimdiden teşekkürler
A1 kabloyla birleştirilecek iki nokta var.Diğerleri ekran vs bağlantısı için kullanmanız gerekmiyor.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2603 : 04 Haziran 2018, 16:57:02 »
selam aleyküm  bizim bir proje varda elektrik elektik mühendisliği okuyoruz.devreyi yapmaya başlayacağızda zorlnadığınız noktalar varmıydı önerebilecğiniz yardım babında tavsiyeriniz varmı? Bi de scala diye bişey tanımlanmış o ne oluyor ? A1 ile gösterilmiş [/size]3 tane direnç hemen yanlarında zaten fotosunu da attım orda vurguladım [/size] teşekkür ederim şimdiden ,
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2604 : 04 Haziran 2018, 17:00:25 »
selam aleyküm  bizim bir proje varda elektrik elektik mühendisliği okuyoruz.devreyi yapmaya başlayacağızda zorlnadığınız noktalar varmıydı önerebilecğiniz yardım babında tavsiyeriniz varmı? Bi de scala diye bişey tanımlanmış o ne oluyor ? A1 ile gösterilmiş fotoda belirttim oraya ne bağlanıyor ? garip bi eleman var bide bazı devrelerde sokete benzettim ? teşekkür ederim şimdiden
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2605 : 04 Haziran 2018, 17:03:13 »
selam aleyküm kardeşim bizim bir proje varda elektrik elektik mühendisliği okuyoruz.devreyi yapmaya başlayacağızda zorlnadığınız noktalar varmıydı önerebilecğiniz yardım babında tavsiyeriniz varmı? Bi de scala diye bişey tanımlanmış o ne oluyor ? A1 ile gösterilmiş fotoda belirttim bazı devrelerde soket takmışlar bazı devrelerde garip bi entegreye benzettim eğer soketse ne takılıyor uclarına ? teşekkür ederim şimdiden
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2606 : 04 Haziran 2018, 23:35:38 »

skala Sinyal  kuvveti göstermek  için  ekteki  alet  benzeri  olabilir amper  ölçüyor .

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2607 : 06 Haziran 2018, 04:58:07 »
Çok teşekkür ederim bugun devre elemanlarını aldım da @karadağ ve @uykusuz abilerimin yaptığı devreye bakarak kondansatöreleri seçtim seramik mercimek vs .  sadece dirençleri alamadım devrede pek belli olmadığı için   . Sizlere de  türlerini soracaktım 0.5 Watt mı alayım yoksa film direnç mi  çünkü hassas devreler için ideal olan film direnç  ama bunda güç mosfeti falan da var o yüzden aklım 0,5w dirençlere de kaydı ? Şimdi hem film olup  hemde  0,5 W olanlar bulunmuyor maalesef bulunsaydı hepsini öyle alacaktım.  O yüzden arada kaldım ya hepsini 0,5 W alacam ya da   0.5w olması gereken direnç yoksa  hepsin film dirençten alacam.  Ya da özellikle şu dirençler  0,5 w olması gerekiyor diğerleri 0,25 lik standart dirençten de  olur derseniz  o dirençleri 0,5w  geri kalan  dirençleri film dirençlerden alırım yardımcı olursanız çok mutlu olurumm devreye yarın başlayıp en yakın zamanda bitirecem inşallah fotosunu falan atarım çalıştığı  zaman  :)
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2608 : 06 Haziran 2018, 10:05:43 »
bütün dökümanlar 1. sayfada mevcut dilerseniz detaylı arama ile sorunsuz toplayabilirsiniz
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2609 : 06 Haziran 2018, 17:47:21 »
Dökümanların hepsini indirdim onda sorun yok dirençlerin değerleri var ama sadece  dirençlerin türleriyle ilgili bilgi yok onu soruyorum bende?
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2610 : 06 Haziran 2018, 21:27:44 »
Dökümanların hepsini indirdim onda sorun yok dirençlerin değerleri var ama sadece  dirençlerin türleriyle ilgili bilgi yok onu soruyorum bende?
dirençlerin hepsini 1/4 metal filim olarak kullanabilirsiniz.Sadece r5,r6 direncini en az 2w olarak kullanın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı shovmeks

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2611 : 07 Haziran 2018, 22:08:44 »
Öncelikle herkese iyi akşamlar delta pulse 2 ile ilgili bir kaç sorum olacak :
 Ne zamandır kendime bir pulse dedektör almak istiyorum malum arama derin olmalı.
Delta pulse 2  güzele benziyor. Hem fiyatıda gayet uygun.
Ama asıl sorum bu cihazın derinliği ile ilgili diyeceğiniz nelerdir. Mesela bir kola kutusunu kaç cm den algılar bu cihaz. Havada ve toprak altında. Yada diğer derinlik tecrübelerinizi öğrenirsem gayet faydalı olacaktır.
2.Sorum cihaz ın minarel ile ilgili bir sorunu var mıdır yani beni arazide yorarmı kullanım sırasında.
3 . Ve son sorumda cihazın kullanımıyla ilgili olacak. Kullanımı zor bir ürün müdür?
 Bu soruları sormamın sebebi cihaza verebilecek fazla bir bütçemiz yok eğer işimizi görecek bir ürünse ne âla. Yok bocalarsın diyorsanızda biraz sabredelim . :)

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2612 : 08 Haziran 2018, 00:11:56 »
 Ne zamandır kendime bir pulse dedektör almak istiyorum malum arama derin olmalı.
Ama asıl sorum bu cihazın derinliği ile ilgili diyeceğiniz nelerdir. Mesela bir kola kutusunu kaç cm den algılar bu cihaz. Havada ve toprak altında. Yada diğer derinlik tecrübelerinizi öğrenirsem gayet faydalı olacaktır.
2.Sorum cihaz ın minarel ile ilgili bir sorunu var mıdır yani beni arazide yorarmı kullanım sırasında.
3 . Ve son sorumda cihazın kullanımıyla ilgili olacak. Kullanımı zor bir ürün müdür?
 Bu soruları sormamın sebebi cihaza verebilecek fazla bir bütçemiz yok eğer işimizi görecek bir ürünse ne âla. Yok bocalarsın diyorsanızda biraz sabredelim . :)

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla
Merhaba sorularınızın cevaplarını ve daha fazlasını 131 sayfaya azda olsa göz gerdirirseniz bulabilirsiniz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2613 : 08 Haziran 2018, 10:18:25 »

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sorularınızın yanıtları birçok defa önceki sayfalarda verilmişti. Önceki sayfaları gözden geçirebilirseniz hem sorularınızın yanıtlarını hem de daha fazlasını bulabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı shovmeks

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2614 : 08 Haziran 2018, 15:53:44 »

Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sorularınızın yanıtları birçok defa önceki sayfalarda verilmişti. Önceki sayfaları gözden geçirebilirseniz hem sorularınızın yanıtlarını hem de daha fazlasını bulabilirsiniz.

Saygılar

Hoşbulduk usta sağolasın.
Bütün sayfaları gözden geçirdim az çok fikir sahibi oldum cihaz hakkında.
Peki son bir sorum olacak.
Cihaz arazide gezinirken parazitlenme yaparmı büyük başlıkla. Yada minarelli toprakda aldatıcı sinyal alırmıyım ?
İyi günler

Çevrimdışı savyola

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2615 : 10 Haziran 2018, 13:52:36 »
MERHABA ARKADAŞLAR DELTA PULSE 2 NİN ÇALIŞMA MANTIĞINI AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2616 : 10 Haziran 2018, 16:41:30 »
MERHABA ARKADAŞLAR DELTA PULSE 2 NİN ÇALIŞMA MANTIĞINI AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ?

Geriye dönük 130 sayfada zaten bu açıklanıyor. Bir gözden geçirin, takıldığınız noktada yardımcı olalım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2617 : 10 Haziran 2018, 21:29:50 »
Arkadaşlar merhaba bugün dp2 ye başladık inşallah bitince  sorunsuz çalışır ,
switch (j2 ) bizdeki 2 ayaklı j2 den hangi 2 ayağı bağlayalım
bide trimpotu bazı arkadaşlar eklememiş devresine sizce napalım çıkaralım mı ?
bide devre henüz bitmemişken şunu kaldıer şunu şöyle yap diyebileceğiniz püf noktalar var mı max verim ve mosfetin en az ısınacağı şekilde ?
eğer devre tamamlandıktaan sonra çalışmazsa nedenleriyle ilgili biraz rahatsız edecem sizleri :)) Hayırlı kandiller :)
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı engineer13

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2618 : 10 Haziran 2018, 21:32:37 »
j3 ten bahsettim de j2 yazmışımm
Mehmet Lutfullah ERKOÇ

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #2619 : 11 Haziran 2018, 02:26:54 »
Savaş sayısı o kadar Uzun değiştirilmeye aslında... Trimpot frekansla ilgili genel olarak hersey kısa devre yapıyordu.  Bizde potansyometre sayısını düşürmek için sesi kısa devre diger 1 2 potansyometreye direnç takıp 3 4 potansyometre ile çalıştıranıda gördüm ayrıca bende denemiştim. Tavsiye bütün dirençleri kondansirörleri ölçerek takıp kaliteli malesef kullanırsan çalışır