Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997877 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serhat7820

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1760 : 01 Mayıs 2014, 15:54:57 »
ustam yeri değil ama birşey soracam benim cihazda ayrım devresi var ama ne gösterirsem gösteryim altın demir bakır vs.yeşil led sönüyor kırmızı yanıyor.devre elemanlarında bir hatamı var yoksa yapmam gereken bir ayarmı var

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1761 : 01 Mayıs 2014, 16:12:19 »
bunun bir kaç sebebi olur eğer dp2 yi siteden almışsanız 30luk test başlığı ile ayrımı ledlerdeki ve barlardaki değişimi görüyorsanız ve bunu büyük başlıkta göremiyorsanız sebebler şunlar  evde dükkanda elektriksel gürültüde ortamdan etkilendiği için ayrım sağlıklı olmaz metal bobine cok yakınlaştırırsanız 2ledde yanar full gösterir  en sağlıklı ayrımı algılamaya başladığı andaki mesafede görürsünüz  küçük bobinle büyük bobin endüktans ve direnç farkından dolayı ayrımı aynı derecede sağlıklı olmaz bunun çözümü bobini devreye tam uygun hale getirmekten geçer endüktans  direnç ve söndürme cihaz ve bobinin birbirine en sağlıklı verimli hale getirdiğinizde ayrım sağlıklı olacaktır normal çalışmada resetlediğinizde 2bar tek durumda ve ledler sönük olmalı değer durumuna görede yeşil yada kırmızı yanmalı metal bobine tam yaklaşırsada full yazar ve 2ledde yanıp söner eğer bobin ve devrede sorun yok ise dp2 konu başında ayar var trimpotla ayrımı voltaj değerlerine göre ayarlayın düzelecektir
ceryan3200

Çevrimdışı serhat7820

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1762 : 09 Mayıs 2014, 21:07:58 »
Bu siteden almadim 30 cm ve 70 cm basliktada yesil sonuyor kirmizi yaniyo ne gosterirsem gosteryim.zaten cihazi actigimda yesil hep yaniyor.metal ne olursa olsun yesil sonuyor kirmizi yaniyor.birde benim mitte reset dugmesi yok takabilirmiyim belli bir yeri varmi

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1763 : 09 Mayıs 2014, 21:15:48 »
Bu siteden almadim 30 cm ve 70 cm basliktada yesil sonuyor kirmizi yaniyo ne gosterirsem gosteryim.zaten cihazi actigimda yesil hep yaniyor.metal ne olursa olsun yesil sonuyor kirmizi yaniyor.birde benim mitte reset dugmesi yok takabilirmiyim belli bir yeri varmi
Merhaba
AYRIM devresi üzerinde reset tusu mevcuttur yeri vardır ,,arkadaşımızın belirttiği gibi tam bir kalibrasyonun gerçekleştirilebilmesi iiçin he r kooşulun yerine getirilmesi gerekiyor doğrusal değerler eşliğinde yanib  bobin endüktansı ;omajı; çevresel etkiler ;
cihazın ayarı gibi eğer tam bir kalibrasyon gerçekleştirilirse çalıştığını göreceksiniz saygılar ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı serhat7820

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1764 : 09 Mayıs 2014, 21:47:41 »
Kusuruma bakmayin basinizi agritiyorum.reset dugmesinin yerini nasil bulacam.birde ben bu kite bir kutu yaptim metal bir kasasi var teneke yani.icine kisa devre yapmasin diye kontraplak yerlestirdim.su an calisiyor.bu metal kasa devreye bir etki  yaparmi .

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1765 : 10 Mayıs 2014, 06:57:22 »
Kusuruma bakmayin basinizi agritiyorum.reset dugmesinin yerini nasil bulacam.birde ben bu kite bir kutu yaptim metal bir kasasi var teneke yani.icine kisa devre yapmasin diye kontraplak yerlestirdim.su an calisiyor.bu metal kasa devreye bir etki  yaparmi .
ayrımdevresinde pic. entegrenin arkasında bakın c2 ve c4 kondansatörleri var önünde kristal kristalin yanın p3 noktalarını göreceksiniz saygılar (metal kutu içerisinde olan ayrım devreimi ?dedektörün hepsimi)bir etki olmaz diye düşünüyorum ama metal l kısmı şaseleyebilirsiniz
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2014, 06:59:01 Gönderen: ServetsizServet »

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1766 : 07 Haziran 2014, 22:53:57 »
Merhaba arkadaşlar

Delta Pulse'nin yeni tek yüzlü PCB'si ektedir. Bu çizimi eski PCB'deki birtakım mekanik hataları gidermek için yeniden ele aldık. Devre tamamiyle orjinal şemaya bağlı olarak çizilmiştir.

*Bu çizimde devreye Manual Tune devresi için switch ve potansiyometre eklenmiştir.
*Kulaklık için harici çıkış bırakılmıştır.
*Delta pulse ve xr71 için önceden yayımladığımız LCD devresini için bağlantı noktaları ekledik.
*1-2 tane atlamayı sildik
*Yeni ürünümüz olan, tüm delta pulse ve xr71 serileri için metal hakkında fikir veren LCD devresini bağlamak isteyen arkadaşlar için de kolaylık sağlayacak yerler çizilmiştir.

Saygılar.

Merhabalar paylaştığınız Delta pulse projenizden yaralanarak ben de yapmaya çalıştım fakat şu an ses gelmiyor öncelikle şunu belirteyim LF357 yerine LF356, LM555 yerine NE555N, 4538 entegrelerinin yerine HCF4538BE (CHN), 100nF ların yerine merimek tipinden kullandım bunların bir etkisi olabilir mi? Ayrıca ilk başta büyük bir hata yaparak D10 u ters takmıştım VD8-VD9 ısındığından durumu fark ettim ve düzelttim. Şu an  sadece NOUSE Potu çalışıyor, bobini büyük bir metale yaklaştırınca bobinden titreşim alıyorum. Hoparlörü NE555 in bazı ayaklarına denedim hiç ses yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 22:57:27 Gönderen: asahin58 »

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1767 : 07 Haziran 2014, 23:00:20 »
Merhaba arkadaşlar

Delta Pulse'nin yeni tek yüzlü PCB'si ektedir. Bu çizimi eski PCB'deki birtakım mekanik hataları gidermek için yeniden ele aldık. Devre tamamiyle orjinal şemaya bağlı olarak çizilmiştir.

*Bu çizimde devreye Manual Tune devresi için switch ve potansiyometre eklenmiştir.
*Delta pulse ve xr71 için önceden yayımladığımız LCD devresini için bağlantı noktaları ekledik.
*Yeni ürünümüz olan, tüm delta pulse ve xr71 serileri için metal hakkında fikir veren LCD devresini bağlamak isteyen arkadaşlar için de kolaylık sağlayacak yerler çizilmiştir.

Saygılar.

Merhabalar paylaştığınız Delta pulse projenizden yaralanarak ben de yapmaya çalıştım fakat şu an ses gelmiyor öncelikle şunu belirteyim LF357 yerine LF356, LM555 yerine NE555N, 4538 entegrelerinin yerine HCF4538BE (CHN), 100nF ların yerine merimek tipinden kullandım bunların bir etkisi olabilir mi? Ayrıca ilk başta büyük bir hata yaparak D10 u ters takmıştım VD8-VD9 ısındığından durumu fark ettim ve düzelttim. Şu an bobini büyük bir metale yaklaştırınca bobinden titreşim alıyorum. Hoparlörü NE555 in bazı ayaklarına denedim hiç ses yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba ;
öncelikle vd8 vd9 kısa devre olmuştur ,üründe kullandığımız dirençler metalfilm olup kondansatör lerde değerine uygun olmalı ,lf356 nın patates yani sahte olmadığından emin olun üretimde olmayan bir entegredir ,hcf 4538 ide cd serisinden kullanabilirsiniz aslında bir resmini yükleyebilirseniz net bir şekilde daha kola y yardımcı olabiliriz
saygılar

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1768 : 08 Haziran 2014, 00:05:10 »
Merhaba arkadaşlar

Saygılar.

Merhabalar paylaştığınız Delta pulse projenizden yaralanarak ben de yapmaya çalıştım fakat şu an ses gelmiyor öncelikle şunu belirteyim LF357 yerine LF356, LM555 yerine NE555N, 4538 entegrelerinin yerine HCF4538BE (CHN), 100nF ların yerine merimek tipinden kullandım bunların bir etkisi olabilir mi? Ayrıca ilk başta büyük bir hata yaparak D10 u ters takmıştım VD8-VD9 ısındığından durumu fark ettim ve düzelttim. Şu an bobini büyük bir metale yaklaştırınca bobinden titreşim alıyorum. Hoparlörü NE555 in bazı ayaklarına denedim hiç ses yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Merhaba ;
öncelikle vd8 vd9 kısa devre olmuştur ,üründe kullandığımız dirençler metalfilm olup kondansatör lerde değerine uygun olmalı ,lf356 nın patates yani sahte olmadığından emin olun üretimde olmayan bir entegredir ,hcf 4538 ide cd serisinden kullanabilirsiniz aslında bir resmini yükleyebilirseniz net bir şekilde daha kola y yardımcı olabiliriz
saygılar

« Son Düzenleme: 08 Haziran 2014, 00:13:38 Gönderen: asahin58 »

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1769 : 08 Haziran 2014, 09:02:04 »
Merhaba ;

Alt yollları kontrol edin bastıgınız plaketten kaynaklı sorun olabilir telk tek ölçün
,,,bobin çıkışında 680 ohm 2watt sönümleme direnciniz olmalı eğer bagldıgınız yer beyz kablolar bobin cıkısı ise yanlıs kablo kısa devreye müsait ,, pr01 i iptal edin köprü atın ,malzemeleri nerden temin ettiniz ?

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1770 : 08 Haziran 2014, 10:33:50 »
Merhaba ;
İlk dediğim gibi önce yollarda sağlam görünüpte içten geçirmeeyen iletmeyen vardır ,olabilir ,ölçün

Öncelikle bobinde kısa devre varmı? kontrol edin ,

Tüm 4148 leri ölçün ,
2-vd10 değiştirin
3-ırf yi ölçün
4;4538,lerde ki voltaj değerlerini ölçün ,
5;t5-ve 555 ıc kontrol edin ,
eğer sahte bir malzeme yoksa buna 556 da dahil çalışmalı
saygılar kolay gelsin ,

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1771 : 08 Haziran 2014, 13:28:18 »
Merhaba ;

Alt yollları kontrol edin bastıgınız plaketten kaynaklı sorun olabilir telk tek ölçün
,,,bobin çıkışında 680 ohm 2watt sönümleme direnciniz olmalı eğer bagldıgınız yer beyz kablolar bobin cıkısı ise yanlıs kablo kısa devreye müsait ,, pr01 i iptal edin köprü atın ,malzemeleri nerden temin ettiniz ?

alt yolları kontrol ettim sorun göremedim bobin çıkışında 2.2 k vardı 680 yaptım PR1 in yerine köprü olması pek bişey değiştirmez sanırım malzemeleri Antalya'da elektronik ile ilgili malzeme satan biryerden aldım.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1772 : 11 Haziran 2014, 01:08:29 »
arkadaşlar şu an benim deltadan çok az bir ses geliyor fakat algılama yapmıyor ses potu ve yanındaki iki pot belli bölgelerde ayarlanınca hoparlörden ses geliyor ama çok az bu ses NE555 in 2. ayağına elimle dokununca artıyor LF356 yı değiştirdim hatta TL081 takdm ama yine aynı deişen bişey olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1773 : 11 Haziran 2014, 07:38:27 »
d7 tl062 -t4 -dahası bu bölümde auto mod ve manuel mod ayarı yapılıyor eğer tune potu nu oynadığınızda ses de oynama oluyor ise manuel tune modun da dır autoo mod da çalışmıyor olabilir ,outo moda aldıgınızda tepki varmı ?,
kaçırdığınız bi nokta var yada belirttiğim gibi aldığınız malzemeler sahte veya uyumsuz

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1774 : 11 Haziran 2014, 12:51:55 »
d7 tl062 -t4 -dahası bu bölümde auto mod ve manuel mod ayarı yapılıyor eğer tune potu nu oynadığınızda ses de oynama oluyor ise manuel tune modun da dır autoo mod da çalışmıyor olabilir ,outo moda aldıgınızda tepki varmı ?,
kaçırdığınız bi nokta var yada belirttiğim gibi aldığınız malzemeler sahte veya uyumsuz
auto moda tepki vermiyor bir daha yeni entegreler alıp değiştireyim

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1775 : 11 Haziran 2014, 18:24:16 »
asahin58 fotoraftaki  kartınızda vd12 1n4148  ters baglamışsınız bir kontrol ediniz saygılar

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1776 : 12 Haziran 2014, 00:49:25 »
asahin58 fotoraftaki  kartınızda vd12 1n4148  ters baglamışsınız bir kontrol ediniz saygılar

teşekkürler fotoyu koyduktan sonra düzelttim ve daha sonra tüm entegreleri değiştirdim sonuç NE555 ten ses gelmeye başladı bobinden titreşim sesi geliyor ama halen bir sorun var algılamayı bobini bir metale yaklaştırınca bobinden titreşim sesi olarak alıyorum.

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1777 : 12 Haziran 2014, 07:23:01 »

teşekkürler fotoyu koyduktan sonra düzelttim ve daha sonra tüm entegreleri değiştirdim sonuç NE555 ten ses gelmeye başladı bobinden titreşim sesi geliyor ama halen bir sorun var algılamayı bobini bir metale yaklaştırınca bobinden titreşim sesi olarak alıyorum.
Asahin ırf yide değiştir tinizmi ,birde auoto modda deneyin gain yarıya kadar açın tresholdda aynı sekilde sinyal kapalı olsun noıse tam acık ,sens ortadan az ,bi deneyin auto modda tune potu calışmaması lazım ,ve ötmesi gerek cihazın reset butonu ilede susması gerekiyor

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1778 : 12 Haziran 2014, 22:47:45 »

Asahin ırf yide değiştir tinizmi ,birde auoto modda deneyin gain yarıya kadar açın tresholdda aynı sekilde sinyal kapalı olsun noıse tam acık ,sens ortadan az ,bi deneyin auto modda tune potu calışmaması lazım ,ve ötmesi gerek cihazın reset butonu ilede susması gerekiyor

IRF yi değiştirmedim henüz çünkü bobinden titreşim sesi aldığım için sağlamdır diye düşünüyorum sizin önerdiğiniz ayarları yaparak denedim yine ses gelmedi. Bobinden titreşim gelmesi IRF nin sağlam olduğu anlamına gelmez mi? NE555 in bazı ayalkarına elimle dokununca hoparlörden ötme sesi geliyor bu şekilde bobine metal yaklaştırıyorum ama tepki vermiyor. transistörleri değiştirmem gerekir mi? 

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1779 : 13 Haziran 2014, 07:42:47 »

IRF yi değiştirmedim henüz çünkü bobinden titreşim sesi aldığım için sağlamdır diye düşünüyorum sizin önerdiğiniz ayarları yaparak denedim yine ses gelmedi. Bobinden titreşim gelmesi IRF nin sağlam olduğu anlamına gelmez mi? NE555 in bazı ayalkarına elimle dokununca hoparlörden ötme sesi geliyor bu şekilde bobine metal yaklaştırıyorum ama tepki vermiyor. transistörleri değiştirmem gerekir mi? 
Bakın sistem şuşekilde çalışır otomatik bir röle gibi düşünün sürekli acık kalmaması gerekiyor sürekli cızırtı olmamalı bobinde ama kolay bozulan bir transistörde değildir ısı yoksa bile siz bi ölçün vd8-vd 9 u da ölçün ,ama sesin gelmemesi  potansa giden uçlardan bile olabilir bir terslik var ama anlayamadım pazar günü bakacağım bir tane klasik pulse var ses gelmeyen bi inceleyeyim vakit olmadığı için bakamaıyorum akşamda yorgun oluyorum ;)