Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990417 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spark

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1700 : 09 Mart 2014, 22:05:08 »
Birde LCD devresine ledlerin ne şekilde bağlıyacağımı birisi bana anlatsa çok sevinirim 3 led var +(_+)_ şeklinde mi bağlıycam parantez içindekiler kısa devre edilecek diğer 2 çıkış hangi uçlara bağlanıcak + ne tarafa _ ne tarafa ?

Spark

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1701 : 09 Mart 2014, 23:22:20 »
Arkadaşlar ben ayrım devresini ve kalibrasyonunu yaptım fakat kapatıp açınca metal ayrım kalibrasyonu gidiyor mu 0 dan yapmak durumundamıyım ?

Bu kalibrasyonu yaparken nelere dikkatt etmeliyim bana yardım edermisiniz, en güzel ayarlar nasıl olucak ?

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1702 : 10 Mart 2014, 20:48:58 »
Arkadaşlar ben ayrım devresini ve kalibrasyonunu yaptım fakat kapatıp açınca metal ayrım kalibrasyonu gidiyor mu 0 dan yapmak durumundamıyım ?

Bu kalibrasyonu yaparken nelere dikkatt etmeliyim bana yardım edermisiniz, en güzel ayarlar nasıl olucak ?
Kalibrasyonu mümkün olduğunca metallerden uzak ta hatta var ise bahçede değerli ,değersiz ayarını yapınız burada kullandığınız akü de önem arz ediyor ben 3amper akü kullanıyorum ,,birkaç denemem de dah küçük amperli aküler vardı randıman alamadım , birde ürün mutlaka ambalaj lı olsun ben birkaç defa korumazsız elimden bırakmak zorunda kaldım pic bozuldu :d vb arızalar meydana geliyor ,,
başarılar ,,dilerim artık gerisi sizin ;D
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1703 : 11 Mart 2014, 23:12:49 »
İyi çalışmalar arkadaşlar kusuruma bakmayın bütün konuyu alt üst ettim bulamadım veya gördüm anlamadım uyumla butonunu nereye nasıl bağlamam gerekiyor??? Birde ledler  ayrım devresinden mi yoksa plaket ten mi almalıyım inanın bir haftadır sayfa sayfa dolaşıyorum sıyırmak üzereyim şimdiden teşekkürler
Kaliteli kişi işiyle Kalitezizi ise kişiyle uğraşır

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1704 : 11 Mart 2014, 23:30:36 »
emirullah delta pulse2de ayrım devresi varsa  2tane kullanacaksınız bir tanesi ayrım devresine birtanesi delta pulse kartına  ve bunları buton yazan yerlere baglayacaksınız dedektör kartına baglı olan buton dedektörü  otomatikte susturmak icin  lcd ye baglı olan buton ise dedektörün ayarları bittikten sonra  ayrım devresindeki  barları uyumlamak icin kullanılır

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1705 : 12 Mart 2014, 07:20:46 »
Teşekkürler devriye20 peki hangi giriş şimdi baktım buton yazısı yok p2 kodlu iki pinli gişiş var onlarmı acaba

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1706 : 12 Mart 2014, 23:45:13 »
emirullah delta pulsedeki pcpyi karadag ustadan aldıysanız  2tane 4066 entegrenin arasında olan butan yazan yeri görmeniz lazım  butonu buraya baglayacaksınız  ayrım devresinde ise  18pf kondansatör ile 10k direnc arasında buton yazan yere buton baglayacaksınız  led konusuna gelince ayrım devresi takacaksanız  delta pulse kartına led takmanın bir anlamıyok  ayrım devresinde ledler takması sizin keyfinize kalmıstır birde  siz bu buton konusuna cok takıldınız bence bu konuları gecmeniz lazım

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1707 : 13 Mart 2014, 19:46:07 »
Arkadaşım iyi hoş diyorsun ama ben anlamıyorum elektronikten ne kullanılan terimlerden nede yazılan simgelerden basmıyo kafa yani

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1708 : 13 Mart 2014, 20:05:59 »
emrullah selam ben sana bunlara takılma dememin sebebi karta buton baglamakla dedektör toplanmıyorki buna bobin saracan toplarken hata yaptıysan arıza tespiti yapacan icinde belki patades entegre cıkacak  bobin ayarı tutmayacak mofset  ısınacak bir sürü sorun neyse saygılar

Çevrimdışı emirullah

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
    • teknolojiekibi
« Yanıtla #1709 : 13 Mart 2014, 23:01:43 »
Arkaşladevreslikle yardımlarınız için herkeze çok teşekkür ediyorum bu akşam devre bitti herşey çok iyi tıkırdama algılama çok iyi her ayara tepki veriyor ısınmada yok ve ayrım devresini bağladım ekran bazen teknoji e. Yazıyor bazen yazmıyo barlar kafasına göre hareket ediyor arada bi full yazıyor ,çizgiler çıkıyo metali yaklaştırıyorum dedektör tepki veriyo  barlar çok az bir karakter ya oynuyor ya oynamıyor sorun nedir acaba tahmin eden varmı üstadlar tıkandım???

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1710 : 14 Mart 2014, 12:46:23 »
mosfetin ısınma sebebleri nelerdir saygılar
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1711 : 14 Mart 2014, 16:49:11 »
merhaba ,
yusuf usta mosfeti devrede anlik acilip kapanan bir kapi yada anahtar gibi dusunun
surekli acik kalir ise isinir ,bobin enduktansindan kaynakli isinma olur ,ua556entegresinden kaynakli olur,yine fetin cevresinde deki diyotlarda ayni etkiyi yapar ,fetin kendisi de sizdirma yapabilir ,

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1712 : 14 Mart 2014, 19:28:31 »
potlardan olabilirmi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1713 : 14 Mart 2014, 21:23:03 »
potlardan olabilirmi

DÜŞÜK bir olasılık ama sinyal potunu sonuna kadar açtığınızda ;ısınma olabilir fakat tamamen potans dan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum ,,denedim biraz önce cok hafif bir ısınma oluyor sinyal ptunu kısınca yine normale dönüyor ,sönümleme direnci değer kaybedebilir ve dahası direnç de aşırı ısındığında endüktansı etkilediğini de düşünüyorum :D hoş yorgunluktan uğraşamıyorum ;)

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1714 : 14 Mart 2014, 21:59:03 »
benim dp 2 leri farklı b ir kullanım alanını buldum bu gün

çakmak niyetine  sigarayı yakıyor ırf ler yaşasın yeni nesil  çakmaklar yakında evin ısınma ihtiyacınıda ırf yle halledecemm :)

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1715 : 14 Mart 2014, 22:03:08 »
merhaba arkadaşlar ,
Delta ve delta 2 de kullandığımız lf IC nin bilgilerini ve 4538 in yine bilgilerini pdf olarak paylaşıyorum ,, ;) ek bilgi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1716 : 15 Mart 2014, 07:52:09 »
layout çizimi nde sıkıntı cıktı  :-[ ince ve çok yakın kanallar dopdf çıktısında yapışık çıkıyor ,,yeniden çizeceğim ,,

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1717 : 16 Mart 2014, 02:08:40 »
Usta eline sağlık güzel olmuş

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1718 : 16 Mart 2014, 07:51:59 »
Usta eline sağlık güzel olmuş
yok Yusuf ağam görünüm güzelde :D bazı geçişler sıkıntılı oldu bide daha programı eni öğreniyorum ya :D neyse geç olsun güç olmasın denemeye devam ,, :D

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1719 : 16 Mart 2014, 08:06:35 »
Arkaşladevreslikle yardımlarınız için herkeze çok teşekkür ediyorum bu akşam devre bitti herşey çok iyi tıkırdama algılama çok iyi her ayara tepki veriyor ısınmada yok ve ayrım devresini bağladım ekran bazen teknoji e. Yazıyor bazen yazmıyo barlar kafasına göre hareket ediyor arada bi full yazıyor ,çizgiler çıkıyo metali yaklaştırıyorum dedektör tepki veriyo  barlar çok az bir karakter ya oynuyor ya oynamıyor sorun nedir acaba tahmin eden varmı üstadlar tıkandım???
Merhaba Emrullah ,
ayrım devresinde ki yaşadıklarınız tamamen kalibrasyon yapamadığınız için ,, devrede eğer lehim probleminiz var ise bazen  ekran da kaybolma yaşarsınız acele etmeyin kontrol edin ,kalibrasyonla ,ilgili ayrım devresi ile ilgili konuda video var onu izleyin muhtemelen çözeceksiniz umutsuz olmayı n
saygılar:D