Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996664 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1400 : 16 Aralık 2013, 21:12:29 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1401 : 16 Aralık 2013, 21:13:39 »
usta uykusuzunilik pcpsi bu

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1402 : 16 Aralık 2013, 21:20:12 »
onur ustanın paylaştığı resim aradığım ama nasıl indircem
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1403 : 16 Aralık 2013, 21:23:48 »
Klasik Delta Pulse Dökümanlar  bu sayfada var saygılar

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1404 : 16 Aralık 2013, 21:25:16 »
i
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 21:26:38 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1405 : 16 Aralık 2013, 21:58:33 »
Klasik Delta Pulse Dökümanlar  bu sayfada var saygılar

benim aradığım devrede elbomba resimi var o devrenin alt yolu lazım
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1406 : 17 Aralık 2013, 01:16:28 »
ustalar nasıl olmus mavi olan resmi paint ten ayarladım sizce uygun mu
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1407 : 17 Aralık 2013, 01:35:46 »
ustalar nasıl olmus mavi olan resmi paint ten ayarladım sizce uygun mu

Paintten ayarlamana gerek yok ben attım klasik delta alt yol bunu kullan.İyi çalışmalar

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1408 : 17 Aralık 2013, 07:38:58 »
merhaba ,
Ömerserif  dp2 den memnun kalacağınıza eminim çok zevkli ve stabil bir devre  eğer kart basacaksanız son halini öneririim ,
saygılar :)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1409 : 20 Aralık 2013, 00:06:46 »
Arkadaşlar dp2 yi kutularken potları kutu üstüne almam gerek bi başlıkta okumuştum kabloyla uzatınca verimde kayıplar oluyormuş eğer böyle bişi varsa kutuyu değiştirmem gerek saygılar.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1410 : 20 Aralık 2013, 20:06:10 »
Arkadaşlar yokmu cevap vericek..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1411 : 20 Aralık 2013, 20:36:52 »
s.a.  Mecburi bir durumda alınabilr çok fazla bir - etki olmaz.Potları şaseleyebilirsin...Kutu içersinde mümkün olduğu kadar az kablo  kullan ve sabit olsunlar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1412 : 20 Aralık 2013, 23:29:24 »
s.a.  Mecburi bir durumda alınabilr çok fazla bir - etki olmaz.Potları şaseleyebilirsin...Kutu içersinde mümkün olduğu kadar az kablo  kullan ve sabit olsunlar.

Cevabın için teşekkürler dp3 gibi kutunun üstüne alıcam ekranı potları yatık şekilde uygun kutu bulamadım.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1413 : 26 Aralık 2013, 07:28:40 »
 :o,
MERHABA ARKADASLAR DP2 DE Kİ CALISMAM DEVAM EDİYOR ,,VAKİT SIKINTISI NEDENİ İLE BİRAZ YAVAS İLERLİYOR İLK DİZAYNDAN BİR ÖRNEK SUNMAK İSTEDİM SİZLERE , ;) ;)TAMAMEN BİTENE KADAR YENİ BAŞLIK AÇMAK İSTEMİYORUM ,
ZİRA BU İL DÜŞÜNDÜĞÜM ŞEKLİ İDİ TABİİ BUNDAN SONRA 4 DEFA DAHA DEĞİŞTİRDİM AYRIM DEVRESİDE ANA PCB ÜZERİNDE OLACAK VE MALZEMELERİ BEKLİYORUM LF 357 YERİNE BAŞKA BİR IC DENEMEK İSTİYORUM BAKALIM SONUÇ NEREYE VARACAK ,,STABİLİTE EĞER DAHA DA İİ OLURSA NE ALA  :o :o
FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2013, 07:39:27 Gönderen: climber74 »
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1414 : 26 Aralık 2013, 09:11:52 »
:o,
MERHABA ARKADASLAR DP2 DE Kİ CALISMAM DEVAM EDİYOR ,,VAKİT SIKINTISI NEDENİ İLE BİRAZ YAVAS İLERLİYOR İLK DİZAYNDAN BİR ÖRNEK SUNMAK İSTEDİM SİZLERE , ;) ;)TAMAMEN BİTENE KADAR YENİ BAŞLIK AÇMAK İSTEMİYORUM ,
ZİRA BU İL DÜŞÜNDÜĞÜM ŞEKLİ İDİ TABİİ BUNDAN SONRA 4 DEFA DAHA DEĞİŞTİRDİM AYRIM DEVRESİDE ANA PCB ÜZERİNDE OLACAK VE MALZEMELERİ BEKLİYORUM LF 357 YERİNE BAŞKA BİR IC DENEMEK İSTİYORUM BAKALIM SONUÇ NEREYE VARACAK ,,STABİLİTE EĞER DAHA DA İİ OLURSA NE ALA  :o :o
FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Kısmi SMD kısmi DIP olacak sanırım. Hadi bakalım sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz. Stablite için opamp besleme filtrelerini, RF dirençlerini ve RF paralel kondansatörleri olabildiğince opampın dibine yanaştırın ;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1415 : 31 Aralık 2013, 04:22:15 »
Merhaba arkadaşlar delta pulse 2 yi bitirdim ancak vakit sıkıntısından dolayı neyse elimde akü olmadığı için smps adaptör ile denedim 12 v 2.08 A lik led adaptörrinden yanlız ne kadar uğraşsamda 1 tl yi anca bobine değdirince görüyor bazen 5 cm e kadar çıktı elektrikçi yankeskisini 30 cm i geçmedi hüseyin ustamdan gelen bobini kullanıyorum seri direnç ile 5 ohm direnci çıkarıp denedim sonuç değişmedi sonra yeniden taktım birde sinyal potunu minde tutuyorum cihazı susturamıyorum neredeyse maxa alıyorum o şekilde susuyor biliyorum hep aynı sorular ama gerçekten bütün forumu okudum aklımdakileri uyguladım ama olmadı bi el atsanız size zahmet 1 ay sonra askere gidicem bir an önce bitirmek istiyorum araziye çıkıcam şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1416 : 31 Aralık 2013, 08:18:58 »
Merhaba.,

Pot ayarlarını nasıl yapıyorsunuz dp yi kullanıma hazırlamak diye bir konu vardı okumanızı tavsiye ederim. kısaca güç sıfırda sinyal sıfırda hass. ortada gain ortada eşik ortada iken cihazı açın enerji verdikten sonra güç potunu max alın. reset düğmesi ile resetleyin. cihaz susmuş olacaktır. eşik potu ile öttü ötecek gibi ayar yapın ve deneyin. denemeler esnasında bobini olabildiğince metallerden uzak tutmaya çalışın.

Saygılar...

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1417 : 31 Aralık 2013, 13:36:27 »
Merhaba.,

Pot ayarlarını nasıl yapıyorsunuz dp yi kullanıma hazırlamak diye bir konu vardı okumanızı tavsiye ederim. kısaca güç sıfırda sinyal sıfırda hass. ortada gain ortada eşik ortada iken cihazı açın enerji verdikten sonra güç potunu max alın. reset düğmesi ile resetleyin. cihaz susmuş olacaktır. eşik potu ile öttü ötecek gibi ayar yapın ve deneyin. denemeler esnasında bobini olabildiğince metallerden uzak tutmaya çalışın.

Saygılar...

Cevabınız için teşekkürler ben bütün ayarlar minde cihazı açıyorum sonra gücü max gaini ortada eşiğide ortaya alıyorum resete basıyorum susmuyo sinyali max yaptığımda cihaz susuyor sinyali mesafe düşürdüğünü biliyorum ancak max yapmadan susmuyor gainle orantılı olarak biraz kısabiliyorum ama yine 1 tlyi neredeyse hiç görmüyor 50 kuruş 25 kuruş ztn hiç görmüyor bobine değdirsem bile herşey normal gözüküyor parçaları hep ölçerek taktım ztn hüseyin ustamdan kit olarak aldım lehimler düzgün çalışmada da bişi yok tıkırdaması falan mosfet ısınması normal çok ısınmıyor seri taş direnci çıkarınca ısınma arttı gibi o şekilde bobin 2.8 ohm tekrar geri taktım normal seviyeye düşüo ısınma bobin 5 ohm oluyor sönümleme 680 omh watlı direnç denerken mümkün olduğunda bobini odanın ortasına ve yükseğe koydum büyük metal olrak soba var 1 metre yanında ama ona doğru bakmıyor ben forumu çok okudum genelde bu tür şeyler bobin ve sönümleme direnci ile alakalı ancak sönümleme direnci uygun bobin kafama takılmştı ohmu yüksek olunca onuda sormuştum uygun demişlerdi son olarak sinyali minde tutamıyorum bunu anlayamadım max açmadan susmuyor saygılar.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1418 : 31 Aralık 2013, 22:34:11 »
 ;D

Çevrimdışı hatredlife

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1419 : 01 Ocak 2014, 21:58:22 »
Arkadaşlar öncelikle herkeze iyi seneler benim sorunuma cevap vericek yokmu tıkandım kaldım saygılar.