Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997364 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1080 : 05 Haziran 2012, 21:39:40 »
hocam fotoları yükledim,kutuyu dagıttım haliyle butonları sökmek zorunda kaldım tam foto çekebilmek için linkleri veriyorum umarım sorunum cözülür yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkür ederim
devre:
http://c1206.hizliresim.com/y/5/7j2vq.jpg
arka kısım:
http://c1206.hizliresim.com/y/5/7j31c.jpg
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1081 : 05 Haziran 2012, 21:47:32 »
   arıza tam olarak neydı.ona göre bakayım.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1082 : 05 Haziran 2012, 21:51:44 »
hocam arıza şu metali yaklaştırınca aniden ötüyor çekince aniden susuyor yani normalde olması gereken tık tık diyerek algılamıyor tık tık olayı yok yani potlarla çok ugraştım her söyleneni uygulaım ayar için ama hayır devrede sorun var bu yüzden mesafede kısalıyor haliyle yani benim derdim metali görünce tık tık yaparak algılaması teşekkür ederim hocam
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1083 : 05 Haziran 2012, 22:03:50 »
s.a
arkadaşım bobin bağlantısının altındaki direnç yanlış o sönüm direnci sen normal direnç bağlamışsın söndürmede sıkıntı oluyor R6 orası 680 ohm 2w olması lazım. kolay gelsin...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1084 : 05 Haziran 2012, 22:07:51 »
bobin baglantısının altındaki r5 2.2k hocam bumu 680r olcak yoksa hem r5 hem r6 ikisidemi degişecek cok teşekkür ederim hocam hemen deniyorum

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1085 : 05 Haziran 2012, 22:08:56 »
çok özür dilerim yanlış oldu R5 yazacaktım karışıklık var pardon oraya 2.2k 2w metal film direnç kullanın..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1086 : 05 Haziran 2012, 22:12:28 »
hocam teşekkür ederim bu metal film direnç bobin çıkışına baglı bir direnç var 1r 5w görmüşsünüzdür kabloyla cıkan onun gibimi olacak

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1087 : 05 Haziran 2012, 22:21:58 »
aynen  o şekilde olacak elinde ondan olacak elinde var ise bağla veya ona yakın varsa denemelik bağla dene muhtemelen devren bobin söndürme direncinde sıkıntı görünüyor.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1088 : 05 Haziran 2012, 22:22:37 »
slm  bobin kablolarının cıktığı yerdeki kırmızı kırmızı kırmızı yani 2.2k  direnci sökeceksiniz yerine 680 ohm 1w  yada 2wattlık direnç takacaksınız sizin bahsettiğiniz 1ohmluk yani 1r lik direnç 5watt taş direnç onun küçüğünden 1yada 2wat olanından 680ohmluğunu takacaksınız kolay gelsin
ceryan3200

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1089 : 05 Haziran 2012, 22:23:52 »
bobine seri bağlı olan direnç taş direnç oda olur metal film dirençte olur araştır sitelerde görürsün nasıl birşey olduğunu inşallah sorunun çözülür. kolay gelsin.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1090 : 05 Haziran 2012, 22:26:16 »
680ohm olduğunu bilemem ama arkadaş doğru söylüyordur nedeni ise ben dp2 yapmadım  ama yerleşimden baktığımda oradaki direnç 2k2 görünüyor.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1091 : 05 Haziran 2012, 22:27:50 »
hepinize cok teşekkür ediyorum arkadaslar hemen parcaların arasına bakıyorum bulup deneyecem

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1092 : 05 Haziran 2012, 22:38:10 »
680ohm 5w 2k2 2 veya 5w direnç ikisini de dene bakalım verim hangisinde daha iyi olacak bu arada ben teşekkür ederim inşallah başarabilirsin.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1093 : 05 Haziran 2012, 23:38:37 »
olmadı be hocam 680 ohm 5w denedim digerini bulamadım ama sanırım sorun başka yerde metali görünce aniden ötüyor,normalde yaklaştırdıkca tık tık yapması lazım ama öle bişey yok aniden ötüyor çekince susuyor arkadaslar entegre degiştirsem veya opampları hangileri bu sorunla alakalı olabilir bi deniyim diyorum öneriniz ne olabilir birde şunu sorcam ses çıkış katında tık jeneratörü devresi varmış bu hangi alan oluyo yada hangi entegre bi öneride bulun abilirmisiniz

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1094 : 06 Haziran 2012, 00:57:25 »
arkadaslar buda bi kaç gün önce cektigim video sonuç şimdide aynı yaklaştır ötüyor uzaklaştır susuyor,videoda hızlı yaklaştırıp çekmişssin derseniz aceleye geldi ama yavaşta cok denedim göründügü gibi tık tık olayı yok. fotoları yükledim videoyu da koydum artık bi çare lütfen

: http://youtu.be/XUeH-xWKVYw

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1095 : 06 Haziran 2012, 08:02:45 »
  ses cıkısındakı 555 lı devre voltaj kontrollu osılatordur.senın sordugun tık jenaratoru.555 cevresındekı dırenc kondansatorlerı kontrol et.
dusuk frekans calışmıyor vevtık sesı duymuyorsun gıbı.u kısımda sorun cıkmazsa gelen sınyal dengelı degıldır tl062 kontrol etmek gerek .

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1096 : 06 Haziran 2012, 21:53:29 »
tamam hocam bi bakayım umarın düzelir dirençleri zten devamlı ölçüyorun hicbi sorun yok ama kondansatörler onları degiştireyim,olmazsa tl62 leri degiştircem,yne olmazsa demekki olmayınca olmuyor diyecem pes etmekten başka çare yok

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1097 : 06 Haziran 2012, 23:36:15 »
arkadaslar direnç kondansatör kontrol ettim hatta 555 in kenarındaki transistörüde degiştirdim ama sonuç aynı tık tık yok yne direkt ötüyor

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1098 : 06 Haziran 2012, 23:47:41 »
arkadaslar direnç kondansatör kontrol ettim hatta 555 in kenarındaki transistörüde degiştirdim ama sonuç aynı tık tık yok yne direkt ötüyor

s.a.
arkadaşlar 1-2 aydır ara verdiğim PI ye geri dönmeyi düşünüyorum, nasipse yeniden başlayacağım. gelelim senin sorununa usta, üst tarafı okumadım :D ama senin devrede sorun nedir?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1099 : 07 Haziran 2012, 00:01:57 »
olmadı be hocam 680 ohm 5w denedim digerini bulamadım ama sanırım sorun başka yerde metali görünce aniden ötüyor,normalde yaklaştırdıkca tık tık yapması lazım ama öle bişey yok aniden ötüyor çekince susuyor arkadaslar entegre degiştirsem veya opampları hangileri bu sorunla alakalı olabilir bi deniyim diyorum öneriniz ne olabilir birde şunu sorcam ses çıkış katında tık jeneratörü devresi varmış bu hangi alan oluyo yada hangi entegre bi öneride bulun abilirmisiniz

şimdi usta delta pulse üzerinden konuşuyorsak eğer tık jeneratörü dediğimiz kısım TSR-HOLD potundan sonra ki kısım, bu kısma biz VCO deriz açılımı voltaj to osilator (türkçe karışımı ingilizce :D) yani tsr-holddan akan voltaj kadar çıkışta frekans üretir.bahsettiğim kısım şemada bu şekilde
gelelim senin devrende tık tık sesini alamamana;
bunu bir nedene bağlamak yanlış olur, yani bunun nedeni sönümden alınan sinyalin voltaja çevrilme seviyesi ile alakalı.
buna sebeb olan etkenlere gelince;
a- söndürme direncinin uygun olmayabilir
b- sönüm üzerinden alınan örneklemen uygun noktadan alınmaması olabilir
c-kullandığın LF357 veya TL062 ler kalitesiz olabilir
d- tranzistorlerin kaliteli olmayabilir

ben bu nedenlerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum, eksik yada hatalı bilgi verirsem bilen arkadaşlar müdahale edeceklerdir.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"