Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997683 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1020 : 19 Şubat 2012, 21:54:47 »
selam golleksiyoncu arkadaşım sen deltayı pcb olarak teknoloji ekibi hazır plaketinemi yaptın kendinmi bastın hazır plaketse bobininde eğer 3.5ohm 4ohm arası ise 680ohmda söndürme direnci koy bobine şayet yanlış değerde malzeme takmamışsan deltanın en ayarsızı tek parayı 30cm görür sende ya yanlış malzeme taktın yada kısa devre vs bozuk bi malzeme var yoksa ayarsız delta bile tek parada 30cm görür hatta resimlerini buraya koyarsan ustalar yardımcı olurlar kolay gelsin

s.a
ceryan3200 kardeş pcb ve malzemeyi tek. ekibinden aldım  dediklerinizide denedim bugün boin 3,4 ohm dirençte 700 ohm en ince ayarda mesafe maksimum 24cm tek parada 15*30 bakır plaket 75 100 cm arası video eklemeye çalışıyorum ama becermedim nasıl yapcaz ugraşıım biraz sıkıntıyı daha net gorebilirsiniz tıkırdama olmadan ötüyor  birde ayar yaptıktan sora hiçbirşeye dokunmadıgım halde düzenli aralıklarla ötüp susuyor  yaklaşık otuz saniyede bir 10 saniye ötüp susuyor bu zaman aralıkları hassasiyeti arttırdıkça sıklasıp sürekli hale geliyor ben  makineyi tık tık  sesi verecek şekilde ayarlıyamıyorum cırcır bocegi gibi ötüp duruyor  neyse ben video olayına odaklanayım biraz
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1021 : 19 Şubat 2012, 23:48:57 »
selam golleksiyoncu arkadaşım sen deltayı pcb olarak teknoloji ekibi hazır plaketinemi yaptın kendinmi bastın hazır plaketse bobininde eğer 3.5ohm 4ohm arası ise 680ohmda söndürme direnci koy bobine şayet yanlış değerde malzeme takmamışsan deltanın en ayarsızı tek parayı 30cm görür sende ya yanlış malzeme taktın yada kısa devre vs bozuk bi malzeme var yoksa ayarsız delta bile tek parada 30cm görür hatta resimlerini buraya koyarsan ustalar yardımcı olurlar kolay gelsin

Merhaba,

Bugün aynı soruna haiz 2 adet delta devresi tamir ettim. Birinde 1.5nF kondansatörlerden biri yanlış takılmıştı diğerinde ise d10 numaralı 4066 arızalı idi. Eğer d7 nin 7. pinindeki gerilim 8V un altına düşüyor bir süre sonra 11V c,varına çıkıyor bir süre sonra yine düşüyorsa d10 da sorun olma ihtimali yüksek.

Saygılar

s.a
ceryan3200 kardeş pcb ve malzemeyi tek. ekibinden aldım  dediklerinizide denedim bugün boin 3,4 ohm dirençte 700 ohm en ince ayarda mesafe maksimum 24cm tek parada 15*30 bakır plaket 75 100 cm arası video eklemeye çalışıyorum ama becermedim nasıl yapcaz ugraşıım biraz sıkıntıyı daha net gorebilirsiniz tıkırdama olmadan ötüyor  birde ayar yaptıktan sora hiçbirşeye dokunmadıgım halde düzenli aralıklarla ötüp susuyor  yaklaşık otuz saniyede bir 10 saniye ötüp susuyor bu zaman aralıkları hassasiyeti arttırdıkça sıklasıp sürekli hale geliyor ben  makineyi tık tık  sesi verecek şekilde ayarlıyamıyorum cırcır bocegi gibi ötüp duruyor  neyse ben video olayına odaklanayım biraz
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1022 : 20 Şubat 2012, 11:08:26 »
buyrun arkadaşlar  nekadar yardımcı olur bilmem ama  benim arızalı cihazın videosu

http://www.izlesene.com/video/09022012010/5818227
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1023 : 20 Şubat 2012, 11:15:44 »
birde etrafta metal masalar var  aldanmayın hava muhalefetinden dolayı o ortamda çektim videoyu  normalde dışarda deniyorum genede bişey degişmiyor 1 m aşamadım neyse ben gidip karadag ustanın dediklerini bi kontrol edeyim
CEHALET MUTLULUKTUR...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1024 : 21 Şubat 2012, 00:52:30 »
ben bu görüntüleri  elde  edemedim.  lf357  6  nolu  bacağı  diğer  ucu  akünün eksi  ucuna  bağladım  .. acaba  aküye  bağladığım ucmu yanlış

s.a.
spedkadir usta söndürme direnci ayarı için osilaskop probunu deltada lf357 nin 6 pine takman lazım yani o pine bağlı direnc sanırım 120K olması lazım şemaya bakmadım ezbere konuştum. söndürme direnci ayarı içinse ekte verdiğim resme göre C şeklini yakalamaya çalış, resim net değil ama söndürme direncinin büyük ve küçük takılmasında oluşan sinyalleri resmetmiş

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1025 : 21 Şubat 2012, 01:12:54 »
s.a arkadaşlar delta 2 den ses alamıyorum yanlız ne555 altına dokununca kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyor sorun nerede olabilir.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1026 : 21 Şubat 2012, 02:17:17 »
s.a arkadaşlar delta 2 den ses alamıyorum yanlız ne555 altına dokununca kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyor sorun nerede olabilir.
a.s.
muhtemelen ya 556 da temasszıllık var yada 556 arızalı ama büyük ihtimal 556 nın pinlerinde bağlantı ile ilgili bir sıkıntı var veya besleme yollaında da bir sıkıntı olabilir mesela seri girilmiş 2 adet 4148 leri kontrol et veya 556 ya bağlı power potun yanık olabilir kontrol et
bunlar bana göre olası arızalar daha iyi bilgileri usta arkadaşlar yazacaklardır.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1027 : 21 Şubat 2012, 02:18:45 »
ben bu görüntüleri  elde  edemedim.  lf357  6  nolu  bacağı  diğer  ucu  akünün eksi  ucuna  bağladım  .. acaba  aküye  bağladığım ucmu yanlış

s.a.
spedkadir usta söndürme direnci ayarı için osilaskop probunu deltada lf357 nin 6 pine takman lazım yani o pine bağlı direnc sanırım 120K olması lazım şemaya bakmadım ezbere konuştum. söndürme direnci ayarı içinse ekte verdiğim resme göre C şeklini yakalamaya çalış, resim net değil ama söndürme direncinin büyük ve küçük takılmasında oluşan sinyalleri resmetmiş
osilaskopun analog mu dijital mi? analogsa sinyali yakalaman lazım uygun süre ve volt değerlerinde birde skobu kullanma ile ilgili biraz araştırma yap, 357 nin çıkışında sinyal göremiyorsan devre çalışmaz zira alıcı katı burdan başlar
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1028 : 21 Şubat 2012, 10:09:55 »
s.a 556 pinlerinden biri kırılmış temassızlık varmıs değiştirdim  yine olmadı. Acaba o temassızlık bişeylerimi yaktı...tesekkurler protr

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1029 : 21 Şubat 2012, 11:53:30 »
birde unutmadan cihaza enerjiyi kestikten sonra bir gıcırdama var

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1030 : 21 Şubat 2012, 11:59:58 »
birde unutmadan cihaza enerjiyi kestikten sonra bir gıcırdama var

Merhaba D7 nin 7. pininde kaç volt görüyorsunuz? Burada metal yaklaştırıldığında artan bir değer görmezseniz osilatörünüzde problem olma ihtimaliniz çok yüksek. Temassızlığın biryerleri yakma ihtimali çok yok. Osilatörün çalışıp çalışmadığınız bobini televizyona yaklaştırarak yada bobini dinleyerek anlayabilirsiniz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1031 : 21 Şubat 2012, 12:02:51 »
bobinden ses yok ayrıca tv yaklaştırıncada karıncalanma yok

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1032 : 21 Şubat 2012, 12:31:24 »
tv de karıncalanma değilde renk değişimi olmalı gerçi olsaydı farkederdiniz. Bu durumda sizin devrenizin osilatörü arızalı yada -E geriliminiz oluşmuyor. Açık şemadan osilatör ve -E nin oluştuğu devreye bakıp detaylı kontrol ederseniz bu probleminiz çözülecektir.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1033 : 21 Şubat 2012, 12:36:16 »
sayın karadağ ses olayının gelmemesi ve enerjiyi verdikten sonra gıcırtının olması bu bölgeden olabilrmi.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1034 : 21 Şubat 2012, 12:41:02 »
sesin gelmemesi ve enerji kesildiğinde oluşan ses devreye hiç sönümlenme sinyali ulaşmadığında oluşan bir durum. Siz osilasyonu saüladığınızda eğer başka bir probleminiz yoksa bu sorun düzelecektir.

Saygılar

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1035 : 21 Şubat 2012, 16:58:19 »
sayın usatm analog  osilaskop  .  eksi akuyemi  yoksa  opampın eksi beslemesine bağlayacam .  opamp çıkışı var.  direnç değiştikçe  değişiyor
bugün resim çekip  koyacağım

s.a.
osilaskopun analog mu dijital mi? analogsa sinyali yakalaman lazım uygun süre ve volt değerlerinde birde skobu kullanma ile ilgili biraz araştırma yap, 357 nin çıkışında sinyal göremiyorsan devre çalışmaz zira alıcı katı burdan başlar

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1036 : 21 Şubat 2012, 18:38:49 »
bu arada  cihaz  algılama yapıyor  hatta  sonumleme direnci  takmadan da  alıgılama  yapıyor.  sorun ince  ayar  için sönümleme direncini  osilaskopta  görmek

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1037 : 21 Şubat 2012, 21:10:19 »
selam arkadaşlar .bobin direnci 3.2 ohm cat6  kalite  kablo indüktans 0,68 mh.   lf 357  çıkış  6 nolu ucu  ve pil  eksi  arasındaki osilaskop  görüntüleri  aşağıda  tek tek  veremeye  çalışacağım.  1 videoda  sönümleme  direnci  390  ohm . görüntüler  doğrumu  acaba?

http://videopaylas.net/watch_video.php?v=NY4NY63WUGWO#current_user_vids

« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 21:32:11 Gönderen: spedkadir »

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1038 : 21 Şubat 2012, 21:42:01 »

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1039 : 21 Şubat 2012, 21:57:33 »