Gönderen Konu: alan tarama hakkında bilgi topluyorum  (Okunma sayısı 140272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: alan tarama hakkında bilgi topluyorum
« Yanıtla #100 : 09 Mayıs 2013, 21:59:03 »
Arkadaşlar SİSMİK yöntem derin araştırmalarda kullanıldığı için yine aynı prensiple çalışılan , daha ufak bir modeli olan "IMPACT ECHO" yöntemini biraz araştırmanızı tavsiye edebilirim . En azından definecilikte kullanılabilirliği biraz daha yakın ihtimal ...
bigbang ustam; bu konuda çalışmalarımıza başladık Allahın izni ile gpr bölümünde bi başlık altında çalışacaz bakalım neler olacak
saygılar....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #101 : 28 Mayıs 2013, 01:32:16 »
ustalar bu işe kımse bilimsel yaklaşmıyor humhum dediği gibi kımse senelerce yapıp denediği cihazları tutup yayınlamaz.

şahsen bende yayınlamam bende alan tarama ile uğraşıyorum bilimselliği varmı yokmu diye  hala testlerimiz sürüyor özel frekanslar ile şu ana kadar boşluk-kemik tespiti yapabiliyoruz kısmen dediğim gibi herkez kendi argesi ile UĞRAŞIYOR.

NASIL OLSA BU FORUM İÇİN ALAN TARAMALAR SAHTE O YUZDEN SAYGININ VE BİLİMİM OLMADIĞI YERDEDE PAYLAŞIM DA OLMAZ BİLGİDE..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #102 : 28 Mayıs 2013, 12:04:37 »
slm..sön sözüne hemen hemen katılıyorum ama şu alan tarama işini bırakalım be usta...alan tarama değilde  sensör sistemli taraycılar var en azından kafan karşmaz var veya yok...
yürümek beni yorar oturduğum yerden tararım deniyosa o başka...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 28 Mayıs 2013, 16:56:34 »
onur ustam haklısın aslında su işten anlayan sağlam adamlarımız var ama onlarda musait değil sensör tarayıcı yapsak adam gibi var

ondan sonra kaz babam kaz..)):)))):)))))

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #104 : 29 Mayıs 2013, 12:27:44 »
sensor işi tmm da sensorden aldığımız bilgileri yorumlamakda ayrı biş istiyor mevcut piyasadaki bir çok sensorun bile ne dedini anlayan adam az. Tam bir forum konusu Kimsede uğraşmak istemiyor herkesin istediği uğraşınca 1 haftayı geçememesi lazım işin 1 hafta 10 gunde bitmesi lazım : ))
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #105 : 29 Mayıs 2013, 12:55:12 »
okadar sıkıntılı değil...sensörün ne dediğini anlamak. ne için tasarlandıysa sensör onu söyler zaten. ister anolok olarak yorumla istersende dijital yorumla bu kişiye kalmış bir zamanlar dp2 ye sensör ilavesi bile yaptığını söyleyen vardı...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #106 : 27 Ekim 2013, 00:08:02 »
ekteki dosyada "induced polarization method" anlatılmakta. toprağa akım verildiğinde topraktaki metalde kutuplaşma oluşuyor. LRL cihazlarla suyun çok kolay bulunduğuna şahit olmuşsunuzdur.muhtemelen suda iyonik yapı daha güçlü.toprağa elektrik akımı vererek bu şekilde kutuplaşmasını sağlayabilir ve bu enerji kutuplaşmasından yola çıkarak birşeyler yapılabilir.

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #107 : 27 Ekim 2013, 00:59:50 »
metalin titreşim frekansına yakın frekans verildiğinde ise bu kutuplaşma diğer frekanslardan daha çok olabilir.emin değilim.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #108 : 28 Ekim 2013, 23:56:10 »
      Frekanslı Çubukların Bilimsel Yönü :

Arkadaşlar istediğiniz Metali algılama olayını şöyle bilmelisiniz  ,  Bi arazinin ortasına  çubuklar çakıp aranacak Metalin Rezonans Frekansı yayıldığında (Maddenin-Metalin molecular yapısını en fazla bozma yada parçalama işlemi - Doğru frekansı uygulamak süretiyle) , uzak mesafedeki o metalden açığıa çıkan  Moleculler  kaynağa yani arazinin ortasındaki Frekans Generator'a  geri dönüş yaparlar (çubukların ilk çakıldığı yere), Deredeki Balıkların akıntıya karşı gelmesi gibi bir olaydır.
Dolaysıyla toprağa çubuklarla uygun Frekansı verilen nokta ile Metal arasında oluşan düz bir çizgide artık yoğun bir şekilde istediğiniz yada oluşturduğunuz  microvolt  bazında titreşim vede potansiyel elde etmiş bulunmaktasınız.
 Şimdi sıra geldi bu oluşan nanotitreşimlerin emilme yada algılama işlemine, bunun için ise farklı Alıcılar kullanılmaktadır bunlar çoğu zaman EL Çubuğu dediğimiz (alışımı ve boyu özel olmak süretiyle) + başka bir ilave yöntem ile birlikte kullanılır,  ayrıca  bilmenizi isterim ki  İnsan Vücudu hareket yada yürüme esnasında 100V 'ta yakın Statik enerji ile dolar yada biriktirir .
Bu ne işimize yarar derseniz?
Bu biriken enerji (60V üstünde olması kafi) o oluşturduğumuz hat üzerindeki boş Moleculleri  N-S Dünya hatlarının yüzeye taşımış olduğu emilimini Sağlar (Tv deki  Yüksek voltaj trafosunun tozları kendine çektiği gibi düşünebilirsiniz)   ,bazan ise  sadece Yönlü Alıcı Modül kullanılarak hedef tespit işlemi yapılır.     Bilginize .

Saygılar.

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #109 : 29 Ekim 2013, 18:38:33 »
bilgileriniz için teşekkürler.

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #110 : 29 Ekim 2013, 19:04:43 »
bir de su kaynağının algılanmasından bahsederseniz sevinirim.bildiğim kadarıyla toprağa frekans gönderilmeden direkt çubuklarla yeri belirlenebilmekte.burada rezonans olayı var mı?nano titreşimli moleküller sudan doğal olarak mı yayılır? cevaplarsanız sevinirim.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #111 : 31 Ekim 2013, 21:03:20 »
bir de su kaynağının algılanmasından bahsederseniz sevinirim.bildiğim kadarıyla toprağa frekans gönderilmeden direkt çubuklarla yeri belirlenebilmekte.burada rezonans olayı var mı?nano titreşimli moleküller sudan doğal olarak mı yayılır? cevaplarsanız sevinirim.

Su arama ile ilgili tam bi tecrübeye sahip değilim ,ama şunun bilmelisin ki dünyadaki yaradılmış her madde (kağıt,su,tahta,demir v.s.) kendine has titreşim yayar ve bu yayılan nanotitreşimlerin herbiri ilave  Rezonans Tetikleyicisi veya o maddenin yapısını extra bozucu kullanılmış olmasa bile kendi etrafında ufakta olsa titreşim yayarlar dolaysıyla bu titreşimler herzaman olduğu gibi N-S Manyetic akıya dahil olurlar ,  İnsan vücudunda  büyük bir oranda Su bulunduğundan yada eline ilave kap içerisinde Su Maddesi alınarak (yani Suya dokunulacak)  uzaktan gelen  bu Su maddesinin kendine has titreşimlerini  senin elindeki sade Çubuklarla Potansiyel  yaratarak  çekimi oluşturmuş olacaksın,  yani uzun lafın kısası ''her Madde kendinden olan nanotitreşimli (boşta-yüksüz) maddeleri çeker'', bu olay kesindir,  dolaysıyla şu bilgilerim  tam ayrımlı bi  LRL  cihaz yapmanıza ip ucu olacak bilgilerdir, İnşallah değerlendiren olur.
             Herkese Saygılar.

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #112 : 01 Kasım 2013, 10:03:35 »
engin bilgileriniz için teşekkürler.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #113 : 01 Kasım 2013, 19:01:22 »
ARKADAŞLAR HUMHUM USTAMIN BELİRTTİĞİ GİBİ GERÇEKTEN HER MADDENİN BİR TEPKİMESİ VAR BUYUZDEN BİLEN YADA BİLMEYEN KONUSUYOR.

SAHTE FELAN DİYEN ÇOK TABİ SAHTE OLAN ÇOK AMA BUNUN LA BİRLİKTE GERÇEK OLANLARI VAR İNANIN.

HERKEZ DEDEKTÖR DİYOR TMM AMENNA AMA TAŞA TOPRAĞA DEDEKTÖRDEMİ SAHTE SADECE KALİTESİ İYİ OLMAYAN DEDEKTÖRDÜR ALAN TARAMADA BÖYLEDİR İYİSİ VE DAHA İYİSİ VARDIR.

DEFALARCA KONUSULDU HALA DEVAM EDİYOR AMA ALAN TARAMA ÇOK TESTLERİM GERÇEKTENDE ALTIN BOŞLUK GİBİ MADDELERİ ARAYABİLİNİYOR AMA TOPRAK YAPISINA VS. HERŞEY TEST VE ARGE İLE ÇIKIYOR ORTAYA...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #114 : 02 Kasım 2013, 11:50:39 »

İlave olarak şunu da bilmenizde yarar var , önceden sadece taşıyıcı N-S çizgiler iken şimdi artık çağımızda buna birde Radio Frekans taşıyıcılar eklendi , işte yabancılar bunu önceden keşfettiklerinden buna göre devre dizayn edip bu nimetten faydalanıyorlar, biz ise haala   yıllar öncesinde yada şimdilerde  birkaç piesa sahtekarının  ortalığı kandırması  yüzünden  Uzaktan Algılayıcıların gerçekliğini tartışıp dururuz.

Herkese Saygılar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : 09 Kasım 2013, 21:09:33 »
hum hum usta bişeyler koymak lazım artık ortaya bu konuda siz tecrübelisiniz

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #116 : 14 Kasım 2013, 00:05:33 »
hum hum usta bişeyler koymak lazım artık ortaya bu konuda siz tecrübelisiniz

Kripto   Kardeşim , Birşeyler koymak lazım artık ortaya demişsin de  , şöyle bi bakıyorum  da yapmak isteyenler için Forumda bizler veya sizler sürekli bilgi veriyoruz  proje dersen  çubuklu Frekanslı olarak  Asenkron ustanın Hex. ile birlikte vermiş olduğu devre gayet güzel, Pistol Dedektör dersen bu sitede zaten var, İyonic dersen o da var ,ama başka paylaşılmış şema isteyen olursa yine veririz , kısacası hepsi var nette ama yapan yok  ha bu arada benim şahsen 8-10 yıllık projelerimin de şimdilik paylaşılması beklenmemelidir.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #117 : 15 Kasım 2013, 18:47:43 »
humhum kardeşim senin tecrübene dayanarak soruyorum şu uzakdan algılama yapan pistol dedektörlerin geçerliliği varmı yoksa düzmecemi
humhum kardeşim senin tecrübene dayanarak soruyorum şu uzakdan algılama yapan pistol dedektörlerin geçerliliği varmı yoksa düzmecemi

Bu işte Ehli olan ve tanınan Esteban , Morgan, v.s. gibi ustalar yaptı ise cihazı Kesinlikle düzmece değil ve uygun hava şartlarında arama yapılırsa mutlaka sonuç alınır, keza benim Ionic Uzaktan Algılayıcım da ona benzer Radio Frekans mantığı ile çalışmaktadır daha önce de Fotoğrafını paylaşmıştım hatırlarsanız.

Herkese Saygılar.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 18:49:12 Gönderen: humhum »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 16 Kasım 2013, 18:20:01 »
humhum usta bu konuda çeşitli siteler var paylaşırmısınız incleme için pek fazla bulamadım ben

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #119 : 17 Kasım 2013, 17:34:46 »
tesla usta sana saygım var tmm ama burda bilimsel olarak mantık çerçevesinde konuşuyoruz

siz böyle suçlayıcı konusursanız aşalayıcı konusur sanız bende başlarım size karşı ona göre.

bide biz kimseye ürün satmıyoz kandırmıyoz allah cc. izniyle .

sadece mantık çerçevesinde bu ilimde acaba tam anlamıyla gerçekmi onu kanıtlama çalışıyoz bizde kesin birşey konuşmuyoz sadece merakdan arge yapıyoz söylüyoz.

sadece saygı gösterin fikirlerinizi söyleyin ekipce değerlendirelim direk yakıp yıkmayın hakkınızda yok bunu bilin