Gönderen Konu: sniffer XR-71  (Okunma sayısı 148229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
Ynt: sniffer XR-71
« Yanıtla #40 : 15 Haziran 2010, 00:53:11 »
arkadaşlar anladığım kadarıyla sitede gördüğümüz xr 71 orjinal olanımı o zaman mesafesi neden delta kadar normalde 1 tl yi 60 cm den çekmesi gerekmezmiydi büyük bobine ihtiyaç kalmadan 40 cm lik bobin ile 20 litrelik tenekeyi 3 metre civarında algılaması gerekmezmi bunları soruyorum çünkü donanım haberdeki yazılardan öyle hatırlıyorum yanılıyormuyum bütün arkadaşlara kolay gelsin

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #41 : 15 Haziran 2010, 10:16:02 »
arkadaşlar
ben anlayamadım, ister inanır ister inanmazsınız fakat.bu cihazı bana tamir edilmesi için çok kıymetli bir kardeşim istanbuldan yolladı.teşke dış görünümünü resimleseydim, burada amaç herkesin ufku açılsın
bilmediğimiz varsa onları keşfetmek.amerikayı tekrar keşif etsekte. bu cihaz süt ne kadar beyaz ise işte bu cihazda o kadar xr71 üzerindeki kompenentleri ve dizaynı inceleyin iyi gözle ve geotech1 deki xr7 ile kıyaslayın. anlayan anlar başkada birşey demeyeceğim. ama maksat farklı bir olaysa size kolay gelsin...

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #42 : 15 Haziran 2010, 10:18:50 »
cem
senin istediğin bu değil süperscan dı karıştırma
buna sıra gelmemişti...

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #43 : 15 Haziran 2010, 10:54:11 »
süperscanı istemdim senden dbp2010u istedim halada lazım varsaa gönderr hatta pcbsi varsa onuu gönder neyse veririz parasını pulunu zarfını soğuk müürünü :D:D:D:D
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #44 : 15 Haziran 2010, 10:58:59 »
cem
nasılsın iyimisin.ben sana xr7 nin tüm dökümlerini vermiştim daha ne istiyorsun anlamadım.
ama en son layout çizimi selami ustada var.istersen onunla bir iletişime geç.sana sanırım yardımcı olur.
en son denemelerimizde 4-5 metre arası mustafa usta çektirmişti 2010 u fakat zamanlamaları ile oynamıştı.sana kolay gele............

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #45 : 15 Haziran 2010, 11:32:19 »
senn oadama nasıll ulaşırım deee bana layoutu göndersin bana maskeli kart halinde bastıralım

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #46 : 15 Haziran 2010, 11:40:13 »
adamın buradaki adı  pro-tr olan kişi
sitede yakında yayınlayacak sanırım herkes faydalansın diye...

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #47 : 15 Haziran 2010, 15:41:08 »
Değerli arkadaşlar siteye bir resim ekleniyor ve yorum yapılıyor.Bunlar olması gereken doğal yaklaşımlardır çünkü burası paylaşım sitesidir.Fakat sevgili alemdar kardeşim sözüm sizedir satır aralarında çok imalı kelimeler kullanılıyor ve suçlarcasına ifade tarzı ortaya koyuyorsunuz. Benim bu cihazların içini dışını üstelikte vidaları açmaya karşı özellikle vernikli, boyama yöntemiyle kaçtanesini açıp inceleyip incelemediğimi siz nasıl blebilirsinizk? kALDIKİ BURDA PAYLAŞILACAK KONUYU MUTLAK DOĞRU BİLENLERİN DOĞRUCA BAZILARI GİBİ SELAM VERİP BİLGİYİ ALDIKTAN SONRA UÇANLARDAN OLMAYIP paylaşan insanların bilgi ve tecrüblerinden yaralanmayı fırsat bilenlerle dolu olması gerektiğine inanıyorum.ister inanır ister inanmaz derseniz gerçek bilenlerin sizlerle sadakatla bilgi paylaşmasını engellersiniz.Şahsım adına burda başkaca bir niyetle konuşmıcamı yazmıcamı bilen çok değerli kardeşlerimde vardır bu imalar kime yapılırsa yapılsın acizane fikrim yanlış ve kırıcıdr.şimdi idda ettiğinizi o ciahaz asla ve asla snifferin hiç bir modeli olamaz bam başka bir tasarımdır.!!!!   xr71 üzerindeki kompenentleri ve dizaynı inceleyin iyi gözle ve geotech1 deki xr7 !!!!    birde burda ne demek istediniz anlamadım lütfen izah edermisiniz öğrenmem adına? sevgili şimal kardeşim savunduğun tez çok mantıklı ve doğru orjinal olsa dediğiniz mesafelerde el yapımı olanlarında aynı olması gerekir.Ama işte yukarda sölediğim anlatılar burda doğruluğunu teyit edecektir ŞÖYLEKİ ORJİNALLERİDE  el yapımından farklı derinliklerde asla değiller.İşte anlatmak ve uyarma adına burda bilenlerin ve doğru söyleyenlerin sizleride bizleride uyarıcağını hayallere gark etmeyeceğini bilmenizi isterim.son olarak sevgili şimal ve diğer kardeşlerim siz siz olun asla inanmayın her ortamda aynı stabiliteyle her sefer aynı materyali 40 40cm üzerinde alıcak cihazın var olduğuna.Burada amacın bilgi paylaşımı ve geliştirme olduğunuda asla unutmayalım ve lütfen bir birlerini inciten kıran arkadaşlıklardan uzakça duralım.s.a

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #48 : 15 Haziran 2010, 16:01:23 »
s.a
arkadaşlar sizler belkide bizlerden çok daha bilgili ve becerikli teknik elemanlar olabilirsiniz.benim anlamadığım biz burada inatlaşmak kavga etmek veya insanları küçümsemek amaclı bir hareketimiz yok, olmaz.buraya bir resim ekledik ve cihazın üzerinde yazanıda yazdık ne biz ürettik nede hayal kurduk.
evet bu cihaz siniffer xr 71 değil diyebilirsiniz sahte diyebilirsiniz , bu tamamen sizin görüşünüz olur.
eğer orjinal bir xr71 elinizde varsa lütfen sizde resimlerini koyun orjinal haliyle bizde görelim size alkış tutalın teşekkür edelim. bizzm elimizden gelen bu biz sizden yardım istemedik konuyu yeni öğrenen arkadaşlara belki bu resimler faydalı olur düşüncesi ile paylaştık , eğer yanlış yaptıysak sağ duyulu herkesten özür dileriz.

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #49 : 15 Haziran 2010, 17:33:25 »
boşver selim alemdar abi biz seni biliyoruz kafana takmaa

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #50 : 15 Haziran 2010, 17:55:45 »
bizde seni biliyoruz , sana yok, zırnık yok, sırf sana kıllık olsun en kıralından ciçdi selami 2010 u ama sana yok. ne zaman büyürsen adam gibi davranırsan o zaman.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #51 : 16 Haziran 2010, 09:47:07 »
işte 2010 layout çizimi
kontrol etmeden yapmayın
http://www.dosya.tc/1MhMzq/DBL2010.rar.html

ak şemsettin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 23 Temmuz 2010, 12:29:53 »
Merhaba Arkadaşlar...
Delta ile XR-71 Arasında sadece farklı olan elemanlar hangisi bilen varsa buraya yazarsa çok sevineceğim. Bir ara bulup çıkarmıştım ama şimdi site de birçok konu ve başlık olduki bulamıyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum saygılar....

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 23 Temmuz 2010, 15:39:01 »
Şemaları da aynı olduğu için karşılaştırınca anında görülebiliyor  ;)

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 24 Temmuz 2010, 10:48:21 »
Delta pulseye manual tune potu eklemek isteyenlere sanırım bu çizim yardımcı olur.

Çevrimdışı mmlove2007

• Er
« Yanıtla #55 : 24 Temmuz 2010, 13:31:25 »
Delta pulseye manual tune potu eklemek isteyenlere sanırım bu çizim yardımcı olur.

hi friends

i can dbl 2010  full shematic & part list & info

please upload to site

thank

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #56 : 19 Mart 2011, 20:31:24 »
Arkadaşlar ilk sayfadaki resim silinmiş mümkünse elinde olan arkadaşlar yükleyebilirlermi.

Teşekürler
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #57 : 31 Mart 2011, 14:28:05 »
ELİMDE BULUNAN ORJİNAL SNIFFER XR-71 DEVRESİ BUDUR

« Son Düzenleme: 31 Mart 2011, 14:28:26 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #58 : 31 Mart 2011, 15:06:52 »
mustafa sana bunu çok görmüyorum artık
kelimelerimden sen ne demek istediğimi anlıyorsun daha ileri gitmeki bende daha ileri gitmim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #59 : 31 Mart 2011, 15:26:16 »
mustafa sana bunu çok görmüyorum artık
kelimelerimden sen ne demek istediğimi anlıyorsun daha ileri gitmeki bende daha ileri gitmim.

s.a.
selim ustam gerginliğe gerek yok, bu devreler senin için cerez devreleri
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"