Gönderen Konu: arkadaşlara soru  (Okunma sayısı 9215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
arkadaşlara soru
« : 29 Ekim 2009, 12:01:37 »
Casper Nirvana Notebook

Bilgisayarımın pil ömrü çok kısa arkadaşlarıma sorduğumda 3-5 saat gittiğini söylüyorlar tabi onların markaları
başka benim casperde 1-saat bilgisayarımın pilinimi değiştirmem gerekiyor.Uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Uykusuz

• Ziyaretçi
Ynt: arkadaşlara soru
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2009, 07:56:35 »
Yapacak bir şey olduğunu pek sanmıyorum, bende de hp dv6575 var sıfır aldığımda 1.5 saat gidiyordu aradan üç - dört ay geçti yarım saate düştü şu an ise 10dk dayanıyor  ???

Çevrimdışı siberci7

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2009, 19:56:04 »
bu tip özel bataryaların içinde genelde kalem pil tarzı piller bulunur. tabiiki şarj özelliği olanlardan, benim laptop henüz 1 saattten fazla gidiyor. müdahalede bulunmadım. ama el telsizlerimde aynı sorun olmuştu. bataryaları dağıttım. içinden çıkan 1.2 voltluk pilleri piyasadan aldığım 3000 miliamper 1.2 voltluk pillerle değiştirdim.ilk günkünden daha uzun dayanıyorlar şimdi  ;)  el işçiliğinize güveniyorsanız, tavsiyem hiç çekinmeden bataryayı dağıtın. öyle 5   10 dakika çalışacaksa hiç çalışmasın daha iyi ;D  fakat el işçiliğinize güveniyorsanız tabii. benim bir telsiz bataryasını halletmem saatlerimi almıştı ona göre  ;) 

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2009, 22:32:43 »
Güzel bir yöntemmiş  :)  notebookların pilleri de acaba öyle midir? eğer öyle ise sizin yönteminizi deneyebilirim  :)

Çevrimdışı siberci7

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2009, 21:37:40 »
bence hiç çekinme uykusuz..   ;)

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2009, 22:39:49 »
Ben bir defa notebook bataryası dağıtıp hücreleri değiştirdim ve hala kullanılıyor. En önemli nokta Siberci nin dediği gibi bataryanın sökme işlemi sırasında el işciliği. Bende çok telsiz bataryası hücresi değiştirdiğim için daha kolay olmuştu (zaten notebook bataryasına da telsiz batarya hücresi takmıştım ;)

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2010, 00:26:29 »

Elsidi, bendede casper notebook vardı sıfır almıştım fakat ekonomik kullanmama rağmen sadece excell ile çalışırken bile maksimum 1.5 saat gidiyordu birde gürültülü çalışıyordu ve çok ısınıyorsu baktım kendini parçalatacak ilk isteyene sattım daha sonra IBM T23 aldım eski fakat sessiz ısınmayan bir makina, pili yeniydi 2 saat gidiyordu şimdilerde 1.5 saate düştü anlaşılan markaya göre kullanılan pillerinde verimi değişiyor, notebook bataryasının içini değiştirmek bencede mantıklı en azından nasıl pil kullandığını bilirsin sıfırdan daha ucuza gelir.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2010, 12:10:43 »
Başta Avci26 arkadaşım olmak üzere tüm arkadaşlarımın geri bildirimlerine
içtenlikle teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2010, 19:29:16 »
size uydum benim hp nin bataryasını açayım dedim :D mahfettim.zaten vida mida yok her tarafı yapışık uygun bir yerden falçatayla kestim boydan boya yardım ama hala açılmadı içinde çok güçlü çift taraflı bant
var neyse zorla çıkardım tabi dış kısım iyice deforme oldu. 6 tane irice pil var pilleri kontrol ettim 4ü sağlam 2si ölü gibi aslında deforme olmasa 2 pil uydursam yenilenecekti ama plastik aksam haşat oldu zaten bant bırakmıyor asıldıkçada yamuluyor ince bir plastik  zaten açılmamak üzere imal etmişler...
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2010, 14:30:26 »
Dekaratör arkadaşımdan özür dilerim
Her nekadar fikir babası ben değilsemde konuyu açan ben'dim Arkadaşlarım sizi uyarmışlar'dı
el işçiliğine güvenmen gerek diye İnşallah yeni pil kutusunu bulur telafi imkanın olur
Saygılarımla.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2011, 09:24:41 »
arkadaşlar pilinizin ömrünü bitmesi şundan dolayı ilk cihazı aldıktan sonra tan 12 saat şarj etmeniz gerekiyor ve o şarjı bitirip tekrar 12 saat şarj etmeniz gerekiyor ve bundan sonraki süreçte ev de yada iş yerinizde kullanırken elektriğin sorunsuz olduğu yerlerde (şebeke bozukluğu vs yoksa)  bataryayaı söküp kullanmanız gerekiyor .bu şekilde aralıklarla işiniz olduğu vakitlerde takıp kullanırsanız 3 sene götürü sizi yedek parça ararsanız batarya vs hdd elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.