Gönderen Konu: ALAN TARAMA ŞEMALARI  (Okunma sayısı 199452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BigBang

• Ziyaretçi
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI
« Yanıtla #160 : 17 Mart 2011, 15:14:40 »
http://www.sfericsempfang.de/neuigkeiten.html

Daha önce vrildiyse görmedim henüz burda çok güzel bir çalışma yapılmış bu tarz bir çihaz üzerinde çalışılabilir.

Sevgili Teknoloji Almancam hiç yok ama tam da düşündüğüm cihazı yapmışlar gibine geldi . Yani vericisi olmayan pasif bir VLF_LF alıcısı gibi . Bundan daha güzel ve mantıklı bir alan tarama şimdilik düşünemiyorum . Çünkü 50-100 metreden 1 teneke büyüklüğünü teleskopik antenlerle filan görmek resmen uydurmadır .

nokta atışı yapmışsınız , tebrikler ....

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #161 : 17 Mart 2011, 20:04:04 »
Teşekürler olması gereken bu gibi bir çihaz yapabilmekten geçmekte, burda en büyük problem gürültüyü susturmak işçilik çok kaliteli olmalı titiz bir çalışma yapılırsa araştırılarak yapılabilir yanlız osilaskop şart  benimde almancam yok ama google sağolsun  tarzanca da olsa  bir şeyler çıkıyor ortaya ama yeterli değil tabi,ki işin aslı çok basit devreler dikkatli bakılırsa ama değerler malzeme lerin özenle seçilmesi pcb nin uygun kuralarda çizilmesi ve bobin birde çalışma frekansı haliyle bayağı detay var göze gözükmesede basit değil :( en önemlisi de hangi frekans hangi saatlerde çalışabileceğini bilmek  ;)
Doğru yazdım diye kızma!

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #162 : 23 Mart 2011, 19:22:46 »
Teşekürler olması gereken bu gibi bir çihaz yapabilmekten geçmekte, burda en büyük problem gürültüyü susturmak işçilik çok kaliteli olmalı titiz bir çalışma yapılırsa araştırılarak yapılabilir yanlız osilaskop şart  benimde almancam yok ama google sağolsun  tarzanca da olsa  bir şeyler çıkıyor ortaya ama yeterli değil tabi,ki işin aslı çok basit devreler dikkatli bakılırsa ama değerler malzeme lerin özenle seçilmesi pcb nin uygun kuralarda çizilmesi ve bobin birde çalışma frekansı haliyle bayağı detay var göze gözükmesede basit değil :( en önemlisi de hangi frekans hangi saatlerde çalışabileceğini bilmek  ;)

Bu cihazın devresi yok herhalde?

ylanoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #163 : 09 Temmuz 2012, 15:09:39 »
ha bu arada max algılama mesafesi 45 il 50 metre derinlikte tatmin edici diyor alan tarama demiyor cihaza dedektörde demiyor dedektörler alan taramanın birlestirilmis hali diyor videoları izle hosuna gidecek bak o ucundaki ne acaba onun plastikmi o en uçtaki radio anteni gibi birsey birde çubukların geçirme yeride yok hayret nasıl çıkmıyor kesişme yaptıgında ???
yener kardeş bende merak ettim şimdi eger fatih kardeşe ulaştın yada cihazı deneme fırsatın olduysa banada bilgi verirsen memun olurum

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #164 : 10 Temmuz 2012, 23:37:09 »
Arkadaşlar bende benzer bi cihaza alıcı katı nasıl koyarım onun uğraşısındayım.Aynı çihazın benzeri bende mevcut. Alıcı katında şuan pirinç çubuklarım var. Varsa önerisi olan arkadaşım hemen uyguliyim

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #165 : 17 Mayıs 2013, 21:20:34 »
biz bi tane yaptık ustalar alan tarama testlerde çok şeyi görduk ama varmı olumlu sonuç dıye olumlu bir sonuç yok maaleseft ama kullandığımız cihaz normal bir saçma alan taramalar gibi değil çok daha iyi bir cihaz alıcı ve verici katlardan oluşuyor ....

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #166 : 20 Mayıs 2013, 10:50:04 »
hehe kripto heralde bi sonuca ulaşsaydın burda paylaşmazdın. Alan taramalar evet gayet saçma olduğu halde birde insanlarda meral uyandırıyor acabamı gibi bir soruyuda sorduruyor. gerçekten elindeki alan taramayla gerçek bir sonuca ulaşan birileri açıklama yapmıyor yada yapamıyor yada sonuc yok : )) en nihayeti çok paralar veripte alan tarama kimse almasın aman diim 3000 - 4000 - 10 000 gibi rakamlara satılan bihazlar var bizzat testlerini yaptık bizim 30 tl maliyetli aletlerden bir farkı olmadığını gördük herkese selamlar.... birde Aklıma gelmişken Arkadaşlar lütfen tarihi çeşmelerimize ve güzelliklerimize zarar vermeyelim çeşmenin içinde define falan olmaz o bir çeşme amacı su vermek birşey yapmadan önce lütfen azıcık araştırma yapalım çok hayaller peşinde koşmayalım.. Kulaktan dolma uydurma hikayeler çok fazla inanmayın azıcık mantığınızı çalıştırın yok 300 ton yok 500 ton yok eşkıya aızıcık mantıklı olalım herkese saygılar..
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #167 : 20 Mayıs 2013, 16:26:59 »
üstat asıl konu bizim yaptığımız cihazda yer tespiti yapıyor herşey tmm aynı tespit etiğimiz yere farklı bir cihaz ilede bakılıyor pi-vlf vs onlarda tam bizim tespit ettiğimiz noktayı veriyor sağlammı değil mi bilinmiyor alan taramanın gazabına ugrayıp maden kuyusu açmak ıstemiyoz ama alan tarama kesin bura diyor nerden buluyosa .... ::) ::) ::) :P :P :P

yapmış olduğumuz özel frekanslı alan tarama..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #168 : 21 Mayıs 2013, 00:06:41 »
http://www.izlesene.com/video/trex-800-alan-tarama/6384643

bu linktede boşluk çalışmamız var sadece test amaçlı ve bölgedeki 1*1 gibi kaya boşluğunu tespit etti ama kesin nokta vermiyor burdada cihazı ıyı kullanmak lazım manyetik tetikleme hedefe 50 cm 1m 2m gibi mesafeden cubukları kıtlyebiliyor..

yapmış olduğumuz argede su anlık bu kadar hayırlısı ile cihzdan ıstediğimiz verim alırsak devam edeceğiz..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #169 : 21 Mayıs 2013, 00:11:35 »
bu da argenın dığer denemesi doğal arazide cihazın performansı nedir onu denedik..

acaba diğer alan taramalara farkı ne neden tepki alıyor kil toprak-kum-kireç vs. gibi mineral organik ve inorganik gibi parçalardan etkileniyormu onu denedikk sonuç olumlu etkilenme yoktu arazide de bişey yoktu ::) ::) ::) ::) ::)
http://www.izlesene.com/video/trex-800/6384159

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #170 : 21 Mayıs 2013, 09:16:53 »
şok şok en iyi alan tarama fotosunu yayınlıyorum...
küçük hedeflere duyarsız ama büyük hedeflere uzun mesafelerden tarama yapabilme özelliğine sahip....
biraz komedi olsun   SMİLE
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #171 : 21 Mayıs 2013, 16:18:43 »
onur taramak için çok iyi fikir... : ))  kripto arkadaşım alan tarama tam burası dediyse bi denemen lazım denemeden bulamazsın o elindeki çubukları neden yaptınız kaynak elektrodumu : )
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #172 : 21 Mayıs 2013, 23:15:59 »
yok ustat pırınç ve özel sarılmış emaye teli ve bilyalardan oluşuyor..

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #173 : 22 Mayıs 2013, 00:00:55 »
Bu trex 800 bir sene önce yine gündemdeydi başka bir sitede, orada devamı gelmedi
Şu an yine gündemde sonucu bakalım ne olacak

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #174 : 22 Mayıs 2013, 08:23:34 »
yok ustat pırınç ve özel sarılmış emaye teli ve bilyalardan oluşuyor..
peki bu alette kullandıpınız dalga türü nasıl karedalgamı sinusmü ?
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #175 : 22 Mayıs 2013, 12:13:08 »
lion ustam bu konuda bilgi aktarmam yanlış olur bu cihazın projesı başka bir ustama aıt ama bu cihazda 2 kattan oluşuyor alıcı kat verici kat.

şunu sölim hani çakma alan taramalar varya öle değil bu cihaz  çalıştığında verici kattan alıcı kata sinyal geliyor gelen sinyali problara çubuklara yansıtıyor nerde sinyal yoğunlaşır ise oraya yönleniyor tüm alana toprak altın dan gelen sinayli toprak ustune yayıyor bildigimiz radyolar varya cihaz çalıştığında radyolar yakınında çalışmıyor okadar yoğun sinyal işliyor toprak ustune..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #176 : 22 Mayıs 2013, 12:22:16 »
turkuyaxxx

ustam biz dolandırıcı değiliz biz arge ile cihazın çalışıp çalışmadığından emın olmadan nasıl bir başkasına sölim bu proje çok uzun süredir sürüyor su anda trex-800 v2 yapılma aşamasında daha güçlü ve 2 anten alcıı verici katlardan oluşuyor

bu cihazda özel frekanslar kullanılıyor internette kulladığımız frekanslarda değil

cihazın tam güvenilirliği olmadan testleri tam yapılamadan nasıl iddada bulanabilirimki

ama şunu sölim bu cihaz alan taramadaki tüm yanlış bilinenleri yıkacak demedi demeyin şu an argesi devam ediyor  ama en kısa sürede videolarını yayınlamayı düşünüyorum.

boşluk bulması-değerli metal tespiti  ve hatta derinlik tespiti mezar tespiti gibi tesler yapıyoz mezarı kaçırma gibi sorun yok diğerleri üzerinde çalışıyoz.

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #177 : 22 Mayıs 2013, 21:04:41 »
Bu projeyi burada ticari amaçla mı, yoksa paylaşım amacıyla mı yayınlıyorsunuz?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #178 : 23 Mayıs 2013, 00:32:58 »
ustam tabiki ticari 6 senelik bir proje bu yoksa ticari olamsaydı çoktan bir çok şeyi gün yüzüne çıkarırdım

proje sadece bana ait değil ustam asıl proje bir ustamızın bu ustam zamanında çok dedektör yapıyor ve memnun kalmıyor ve kendine testlerle gerçek birebir arazide testlerle oluşturuluyor ama şu an dediğim gibi yapım aşamasında bitiğinde yayyınlamaya karar verirsek yayyınlarız..

ve hala argesi ve birebir arazi de boşluk-değerli metal-kemik (organik)-su-horasan gibi vb gibi şartları şu anda yüksek frekans ile testini yapıyoruz.

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #179 : 23 Mayıs 2013, 14:44:45 »
ustam tabiki ticari 6 senelik bir proje bu yoksa ticari olamsaydı çoktan bir çok şeyi gün yüzüne çıkarırdım

proje sadece bana ait değil ustam asıl proje bir ustamızın bu ustam zamanında çok dedektör yapıyor ve memnun kalmıyor ve kendine testlerle gerçek birebir arazide testlerle oluşturuluyor ama şu an dediğim gibi yapım aşamasında bitiğinde yayyınlamaya karar verirsek yayyınlarız..

ve hala argesi ve birebir arazi de boşluk-değerli metal-kemik (organik)-su-horasan gibi vb gibi şartları şu anda yüksek frekans ile testini yapıyoruz.

Altı senelik çalışmanın karşılığı olarak ticari düşünmeniz gayet doğal. Bence bir sakıncası da yok.
          Fakat bu sitenin kurucusu Karadağ yapmış olduğu çalışmaların tamamını paylaşıma açıyor.  bu paylaşım sayesinde daha iyisi bulunabilsin diye. Hiç bir zaman için ticari kaygı düşünmüyor. Ben sizi de tanımıyorum Karadağı da tanımıyorum. Ama burada bir şeyler paylaşıp, bunu daha sonra gelir kapısı haline dönüştürmeyi de etik bulmuyorum.
           Bence ticari iş yapacaksanız ayrı bir site kurup oralarda tanıtabilirsiniz. Veya burada paylaşım yaparak geliştirilmesinde katkıda bulunabilirsiniz. Bu benim düşüncem herkesin düşüncesine saygı duyarım