Gönderen Konu: ALAN TARAMA ŞEMALARI  (Okunma sayısı 199845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YAKAMOZ

• Ziyaretçi
ALAN TARAMA ŞEMALARI
« : 25 Ocak 2009, 23:26:56 »
arkadaslar forumumuzda bı bu bolum yoktu bence ıhtıyac var yanlız arkadaslar akla mantıga yatacak elektronık cıhazları burda ınceleyelım ufurukle cubuklarla olan seylerı buraya konu etmeyelım ne dersınız .. herkese kolay gelsın SAYGILAR.. ;)

hundai

• Ziyaretçi
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2009, 00:56:00 »
elimde bir elektroscop devresi ve şemsı var ama yollayamadım nedense siteye açıklarsanız yada bir msn adresine yollayayım siz yükleyin

saygılar
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2009, 00:56:31 Gönderen: hundai »

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2009, 13:50:03 »
Arkadaşlar bana titanyum lagazım nerden bulabilirim bizim bıralarda cok araştırdım yok sizlerin bilgisi varsa yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2009, 14:00:57 »
veron arkadaş türkiyede titanyum külçe çubuk ve profil satılıyor fakat alantarama konusuyla ne alakası var anlayamadım.

Çevrimdışı yener

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2010, 10:23:22 »
slm arkadaslar herkeze hayırlı cumalar ben bir devre üstünde çalışmak istiyorum yalnız istedigim devre çift kişilik alan tarama cihazları hani su piyasada yerli firmaların ürettigi cihazlar bendede o cihazların merakı. basladı acaba bu cihazlar elektronikmi yoksa pillemi çalısıyor yalnız su yerli firmanın alan taraması dikkatimi çekti.aliminyum çubuklar varya ismini vermeyiyim ama ip ucu vereyim bas harfi j ile baslıyor bunun frekansı 5 khz çalısma voltajı 2.4 v yazıyor bu tür cihazlar hakkında bilgisi olan varsa çok mennun olurum ben onceden bu tür cihazları denedim ama çalısmadı ben yaptıgımda çalısmıyor adamlar yaptıgında çalısıyor su işe bak benim amacım hobi olarak denemek ama mutlaka baklava dilimi alması lazım iş yapması onemli degil bu konuda yardımcı olacak arkadaslarımız varsa cok memnun olurum simdiden herkeze çok tesekkür ederim...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2010, 22:35:25 »
yener kardeş bende bir arar bu alan taramalara merak sarmıştım ama kullananlardan duyduğum kadarıyla hiçde memnun değiller hatta çoğu aldatıldığını düşünüyor bilemiyorum belkide kullanamıyorlar ben bitame yaptım heryerde baklava oldu hatta bazı yerlerde  okadar baklava dilimi olduki nerdeyse tatlıcı açacaktım  :D o dilimlerle yinede sen bilirsin istersen birde taner kardeşin alan taramasını dene

Çevrimdışı iron1944

• Onbaşı
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2010, 17:43:50 »
Uzun Menzilli Konumlandırıcıları (LRL)

Ayrıca LRL olarak bilinen Uzun Aralıklı Konumlandırıcıları,'s 3 Hertz arasında frekans aralığında bir sinüs veya kare sinyal, araç türüdür 10.000 Kilohertz's da KHz's olarak da bilinir. farklı unsurları veya soy metallerin frekansları yukarıda belirtilen frekans aralığında idi. Ancak, bazı Define Avcıları soy metallerin farklı türü deneme kendi frekansları elde ampirik mühendislik yöntemi kullanılır; Altın yaklaşık 5 KHz's frekans vardı.

Fonksiyon Jeneratörleri kullanılan frekanslar ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) KHz's frekansların FCC etki alanında 10 üzerinde her.gi bir frekans tarafından dikte edilmiştir ve bu yüzden kullanımı için sınırlar kapalı.

Bir Fonksiyon Üreteci ve başlamak için çok düşük güçte sinyal vardı LRL üretiminde kullanılan toprak zemin toprak elektromanyetik alan artı, çok-çok farklı frekansları vardır. Toprak elektromanyetik alan kolayca, düşük güçlü bir fonksiyon üreteci sinyal çekecek "Manyetik Grid Points" neden ya kimya, metal veya mineral doğada farklı anomalileri tarafından bozulmuştur.

LRL cihaz iki toprak probları veya bir anten için pirinç kaynak çubukları yapılmış çubuklar kullanılır. Bazı LRL cihazların OMNI türü olarak ilan edildi. amacıyla cihaz sadece bir yer prob gerek doğada OMNI olabilmesi için, bu nedenle, bir anten için iki zemin probları kullanılırken, bir zemin sonda, bir giden sinyal vardı başka yere sonda iade yer dalgası sinyal sonda oldu. her yere prob kapalı 30 derece boş alanı çevresinde yoktu bulundu deneme kadar. Bu nedenle, bir 150 derecelik giden sinyal ileri vardı bir 150 derece sinyal kapsama alanı 300 faydalı derece, toplam ödül yönde iletilir.

A 20-watt ses yükseltici, yerleşik özel ve sözde Omnitron Nuh cihaz için pazarlanmaktadır. Amplifikatör 300 derecelik modunda ya da yirmi metre ile anten zemin problar ayırarak işletmek üzere yapılandırılmış olabilir; cihaz yönlü ışın deseni bir sinyal vericisi, yönlü yapılabilir. Arka anten sonda dönüş sinyali anten ve sinyal gidiş yönüne belirliyordu.

altın ve gümüş hazine Önbellekleri bir Omnitron Nuh cihazı kullanarak bulunduğunu söylentiler vardı, ancak hiçbir önbelleklerini hiç güvenilir kaynaklar tarafından kaydedildi.

Omnitron Nuh cihazı (metal, mineral veya kimyasal) adam bilinen hiç malzeme kendi frekans imza kullanıcısı olduğunu tesislerinde işletilmektedir. Cihaz yankı olur ve Omnitron Nuh cihaza bir dönüş sinyali yansıtan Altın bir frekans ile programlanmış. Altın bir demir kap içine gömülü olsaydı Altın sinyali, dış Demir konteyner geçmesi sonda anten yere geri yansıtılır. Başka bir deyişle, cihaz bir matris olarak zemin kullanarak, radar ve sonar arasında çapraz oldu.

Fonksiyon Jeneratörü bir sinyal üreten stabil olmaması bir sorun vardı LRL üretiminde kullanılır. Simpson 420A kesin 4.8 volt belirli bir frekans istikrarlı bir sinyal oluşturmak için gereklidir. 317-voltaj regülatörü çipi çevresinde yerleşik bir solid-state voltaj regülatörü, eklenerek bulunacak yazar denemeler yaparak, istikrarlı bir gerilim nerede Simpson 420A Fonksiyon Jeneratörü istikrarlı bir frekans üretecektir için elde edilebilir.

Omnitron Nuh Global Max 50 frekans cihazının frekansını ayarlamak için sayaç kullanılan pazarlanmaktadır. Max 50 Frekans sayacı sadece 50 hertz's bir çözünürlüğe sahip. Bu nedenle, bir operatör kullanıcı Omnitron Nuh veya Simpson 420A Fonksiyon Jeneratör frekansı drift hakkında bilmek için zordu. Bununla birlikte, küresel Max 110 Frekans Sayıcı Fonksiyonu Jeneratör sürüklenme kullanıldığında saptanabilir. Hatta Global Max 110 frekans kararlılığı ve solid-state voltaj regülatörü ile ilgili bir sorun vardı kesin bir frekans okumak için kullanılan gerekiyordu.

Eğer LRL o altın önbelleklerini bulmak yapmaya çalışıyorum götürüldü ne kadar uzak bir fikir vermek için, sayısız saat saha testi de araştırma ve geliştirmeye harcandı. Simpson 420A Fonksiyon Jeneratörü Frekansı ayarlamak için 5 K ohm değişken reosta kullanılır. Ampirik bir dönüş ki deneme dan bulundu, 5 K reosta yeterli bir 1 hertz kararı kesin bir ayar için ayarlanabilir duyarlı değildi. 3 "2.5 X" Bir onbeş açmak askeri fazlalık reosta dışarıdan monte edilmiş ve 60:1 sonsuz dişli transmisyon sürücü ile tahrik. Cihaz çalışırken bu tür yapılandırma ile bir hertz frekans değişikliği yapılabilir.

Çevrimdışı yener

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2010, 10:03:11 »
slm arkadaslar ben naci ustanın cubuklarını sormak istiyorum nasıldır metalleri gidermi içinde ozel karısım oldugunu iddia. ediyor kullanan veya bilgisi olan varsa mennum olurum...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2010, 10:49:54 »
arkadaslar forumumuzda bı bu bolum yoktu bence ıhtıyac var yanlız arkadaslar akla mantıga yatacak elektronık cıhazları burda ınceleyelım ufurukle cubuklarla olan seylerı buraya konu etmeyelım ne dersınız .. herkese kolay gelsın SAYGILAR.. ;)

Arkadaşlar lütfen konuyu açan arkadaşımızın uyarısına uyalım. Buradan yazdığımız yanıltıcı şeyler bu konuyu okuyan bazı insanları olumsuz etkileyebilir.
Bu nedenle yazdığımız şeylere lütfen emin olalım.

Osman naci kanat mevzuna gelince. Bu kişinin yaptıklarının doğru olmadığı sitede defalarca kez kulanıcılar tarafından anlatıkldı ve kanıtlandı. Bir daha bu şahıs ve bunun gibi şahıslarla uğraşarak enerjimizi olmayacak şeylere harcamayalım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı yener

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2011, 22:55:40 »
iyi aksamlar arkadaslar bir arkadasımız alan tarama yapmıs 4 tane bakır çubuk var ve bunlara baglı 6x6 2adet akü var 2 tanede kutu var frekasmı üretiyor arkadasın 3 yılını almıs bu cihaz nasıldır sizce birde sizin yorumlarınızı almak istedim çünkü arkadas çok iddialı oyle iddialı konusuyorki sanki yer altında mazeme kalmayacakmıs gibi konusuyor.herkese simdiden tsk ederim...:D

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2011, 00:47:03 »
herkesin bir iddiası vardır usta, ama iddialar ispatla inandırılır. onun için bence inandırıcı değil...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2011, 00:55:31 »
Ben denemedim ,fakat denemek isteyen varsa buyursun  AU nun doğal Rezonans frekansı 1730Mhz üzerinden algılıyormuş.

http://ultrashare.net/hosting/fl/f8e72b3bea/Dr._Best_two_Anten_LRL

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2011, 01:09:55 »
 Dikkat edilmesi gereken husus , bu cihazı kullanırken üzerinizde hiçbir altın takısı v.s. bulundurmayınız
 demişler nekadar doğru bilmiyorum.  Bilginize

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2011, 01:16:43 »
adamın elindeki şu bizim şarjlı el matkabının batarya grubu değil mi ne çabuk bozmuş  ;D
şaka bi yana humhum usta devre iyimi çalışır kötümü çalışır bilmem ama şu komparator türevi INA121 entegresi süper bişeye benziyor, onu türkieyede bulup denem şansımız olsa inan alıp denerdim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2011, 01:23:07 »
humhum usta INA121 in datasına baktınız mı? sizin clone Pı de bobinden gelen sinyali 3 opampla yaptığınızı bu tek opamp yapabilecek kaabiliyette, yani sizin şemayı yanlış hatırlamıyorsam, PI sistemde bu entegre veya türevi karşılama opampı olarak kullanılsa bence çok faydalı olabilir diye düşünüyorum.

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2011, 12:35:20 »
..HAYIRLI  KANDILLER        ...........................
....BU  ALAN  TARAMALARIN  TOPRAKTA  İŞE  YARAMASI  MUMKUN DEGIL   HAVADA  RADAR  PRENSIBINE   GORE  CALISIRLAR   YER TUZEYINDE  AGIR  BUYUK  KUTLEYE  SAHIP  HERSEYDEN  SINYALLERI GONDERIR  YANSIR......

.......KONU   DISI AMA  BISIY TESPIT ETTIM....ASLINDA  DEFINE  ARAMAK ICIN   INSANLAR  NE KADAR  YONTEM  VARSA     DENIYOLR  HELE BIDE  DEFINE  ARIYAN  HASTALIK HALINE  GETIRDIYSE  HERSEYI  DEFINE  CIHAZI OLARAK  GOREBILIYOR 

....BUNLAR ARASINDA  SAYACAKO OLURSAMMM....
..........1.....PI..CIHAZLARI.......... .....

..........2.....VLF ..DEDEKTOR..........BU  TOPRAGA   RADYO DALGALARINI   DIREK  GONDEREREK  SINYALI ALMA PRENSIBI  CALISIR

..........3....ALAN..TARAMA.............BU  CIHAZ  RADAR  TUREVI  GIBIDIR   YUZEYDE  ETKILIDIR 

.........4....BAKIR  CUBUKLA.....BU  COK  ESKIDEN YERIN ALTINDA  SU KAYNAKLARI  TESPIYT  ETMEK ICIN KULLANILIRDI..................

.........5....TOPRGA  İKİ  CUBUK  VASITASIYLA TOPRA  CAKILARAK YUKSEK AKIM  ELEKTRIK VEREREK  DEGISMELERI..TAKIBI......GENELDE    KAYA VE  HEYKEL TESPİTI ICIN UYGUN
.........
.........6..... BU KADAR YONTEM  VARKEN   ULTRASES  EKLIYIM   BENDE  YANİ  DEPREM  OLDUNDA  AKUSTIK  SESLE   ONCE  TESPIT  EDILDINE  GORE  COK RAHAT  YAYILIYO....

...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #16 : 14 Şubat 2011, 21:16:43 »
..HAYIRLI  KANDILLER        ...........................
....BU  ALAN  TARAMALARIN  TOPRAKTA  İŞE  YARAMASI  MUMKUN DEGIL   HAVADA  RADAR  PRENSIBINE   GORE  CALISIRLAR   YER TUZEYINDE  AGIR  BUYUK  KUTLEYE  SAHIP  HERSEYDEN  SINYALLERI GONDERIR  YANSIR......

.......KONU   DISI AMA  BISIY TESPIT ETTIM....ASLINDA  DEFINE  ARAMAK ICIN   INSANLAR  NE KADAR  YONTEM  VARSA     DENIYOLR  HELE BIDE  DEFINE  ARIYAN  HASTALIK HALINE  GETIRDIYSE  HERSEYI  DEFINE  CIHAZI OLARAK  GOREBILIYOR 

....BUNLAR ARASINDA  SAYACAKO OLURSAMMM....
..........1.....PI..CIHAZLARI.......... .....

..........2.....VLF ..DEDEKTOR..........BU  TOPRAGA   RADYO DALGALARINI   DIREK  GONDEREREK  SINYALI ALMA PRENSIBI  CALISIR

..........3....ALAN..TARAMA.............BU  CIHAZ  RADAR  TUREVI  GIBIDIR   YUZEYDE  ETKILIDIR 

.........4....BAKIR  CUBUKLA.....BU  COK  ESKIDEN YERIN ALTINDA  SU KAYNAKLARI  TESPIYT  ETMEK ICIN KULLANILIRDI..................

.........5....TOPRGA  İKİ  CUBUK  VASITASIYLA TOPRA  CAKILARAK YUKSEK AKIM  ELEKTRIK VEREREK  DEGISMELERI..TAKIBI......GENELDE    KAYA VE  HEYKEL TESPİTI ICIN UYGUN
.........
.........6..... BU KADAR YONTEM  VARKEN   ULTRASES  EKLIYIM   BENDE  YANİ  DEPREM  OLDUNDA  AKUSTIK  SESLE   ONCE  TESPIT  EDILDINE  GORE  COK RAHAT  YAYILIYO....

...

Mrb. TEKDEDEKTOR , Alan tarayıcılar Radar gibi  sadece gönderilen sinyalin gidip çarpıp geri dönmesi prensibine göre çalışmazlar, dünyanın manyetiğini v. s.   kullanarak   da   çalışanları var.    Teferruatı uzun hikaye..

Saygılar..

Çevrimdışı yener

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2011, 00:03:53 »
herkese hayırlı kaldiller.:D

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2011, 08:52:24 »
TABIYKI  ÖRNEK  SEMALAR  PAYLASIRIM  YANLIZ  BU KONUNUN  DAHA RAHAT  PAYLASIMI  TARTISMAYA ACIK OLMASI  ICIN    ULTRASES  ADI ALTINDA  BIR  BASLIK  ACABILIRSENIZ  BU  SISTEMI  TARTISMAYA  ACMIS  OLURUZ   .....

,,,,,,,,,,,,BASARILAR...

Çevrimdışı yener

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2011, 16:16:22 »
slm arkadaslar su yerlilerin çift kişilik çubukları varya hani ben çubukları hazırladım yanlız birde kutu var bunlarda ney u elektronikmi nedir sizce pille olucak iş degil bu elektronikmi bunlar yoksa kimyasal bir maddemi var içinde kimyasal madde olsa elektronik kutu yapmazlar var bunlarda bir is yanlız çozmus degilim nasıl çalıstıgını bir yerli cihazın alan taraması geotecte var diyordu arkadasın biri goren buraya eklerse semasını veya resmini çok sevinirim çok hosuma gidiyor bunlar ;D tam hastası oldum bu çubukların sıfırını 1400 tl diyorlar. ;D maliyeti ne kadarki bunun etse kaç para tutar deneyimli arkadaslarımızın yorumalarını bekliyorum. hekese iyi çalısmalar:d