Gönderen Konu: ALAN TARAMA ŞEMALARI  (Okunma sayısı 199856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BigBang

• Ziyaretçi
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI
« Yanıtla #120 : 08 Mart 2011, 21:27:13 »
Bilim ; teori ispatlandığında" gerçek" olarak kabul eder . Radyestezinin gerçekliği ispatlansın kabul edelim  ;) Ama daha bilimsel bir gerçek olarak kabul edilmeden cihazları (devreleri) ortalıkta satılınca burda bir durup düşünmekte fayda var . "Bu durum kimlerin işine yarıyor" diye  ??? Bilim inanç ile aynı değildir . Herkes tarafından kabul edilir olması şarttır .

Sakın ola sözüm "bilimin inanca göre üstün olduğu" şeklinde algılanmasın zira inanca sevk etmelidir de ... Ama asla inanç ile karıştırılmamalıdır .

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #121 : 08 Mart 2011, 23:27:11 »
Bilim dediğimizde bunu asla inaçla karıştırmayalım.. belirtmenize karşın yinede aklınızın bir ucunda gene bu var hem onaylıyorsunuz hem hayır öle değil  yanlış anlaşılmasın diyorsunuz düşüncelerinizde çelişki var.Herkes tarafından ayrıca kabul görecek diye bir tabir yok,  biri bir  konuyu detaylı bilir ve anlatır ama alan dinleyen sadece anlayabildiğini alır , diğer yandan bilip görmediği hayatında hiç tanık olmadığı hadiseleri kabul etmez bu demek değildirki söleyen anlatan kişinin savunduğu tez veye bilgi doğru değildir yanlıştır anlamına gelmez.

satır arasındaki şu çümleye dikkat ediniz zira konunun bir kaç yönden açılımı mevcuttur manyetik alan, sarkaç ,his (ruhsal boyut) yönü olduğudur.

Ali Seydi Gültekin :
Başarı oranımız da en az yüzde 95. Elektro-manyetik hatları kullanarak bunu yapıyoruz. Tabii işin biraz da ruhsal boyutu var.

1_Burda ruhsal boyut sizin inancınızla paralel yürüyen bir bakış açısıdır.
2_Manyetik alan kişinin radyostezi bioenerji si ile alakalıdır.
3_Sarkaç la uzunluk olarak metal ve objelerin yerini bulmak.

Bu başlıklar la ilerlersek konu dağılmadan bilğilerimizi paylaşırız.

Doğru yazdım diye kızma!

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 09 Mart 2011, 01:54:03 »
Hiçbir çelişki yok , bilakis bilimin gerçeğe ulaşmada bir yol olarak kullanılabileceğini söylüyorum . Radyestezinin bilim olduğunu savunuyorsunuz ama hangi bilimin ana veya alt başlığı olduğuna dair bir isim bile verilmiyor . Asıl çelişki burdadır . Hatta ben bu konuda daha ilerisini de yaşayıp resmen küfre gidenleri de gördüm . O yüzden konunun derli toplu gitmesi zaten mümkün değil .

Sadece osilatörü olan , hatta alıcısı bile olmayan alan taramalar görüyoruz . Peki insan vücudu alıcı oluyor da niye verici olamıyor  ??? Kudret mi yetmiyor ki ? Üstelik vericilerin birçoğunun ucunda 10 metre ileride aynı frekansa akortlanmış bir alıcı ile dahi algılanmayacak güçte olduğu belli iken onlarca-yüzlerce metrelerden bahsediliyor  :)

Bildiğiniz en güzel ALAN TARAMA devresini foruma ekleyin yahut linkini verin onun üzerine size çok daha net şeyler söyleyelim . Pazar yerindeymişçesine devreler var ama adam gibi iş yapanları nedense hep saklanır nedense ... Yahut devre doğrudur da kullanan adam yanlıştır  ;D

Bilim denilen öğrenildiğinde herkesin kullanabileceği gerçeklere sahiptir . Ama öğrendiğimiz halde kan grubunuz veya enerjiniz yetersiz ( uymuyor) gibi yalanlara sığınmaz bilimsel cihazlar ....

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #123 : 09 Mart 2011, 18:44:04 »

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #124 : 09 Mart 2011, 20:19:36 »
Güzel makale idi teşekür ederim konu geçmişten gelen çogu kişinin bildiği ağaç dalından yapılan bir uygulama

Baş ve böbrekler sahası alüminyum veya bakırlevhalarla tecrit edilerek tekrarlanan deneylerde bu kişilerin elektromanyetik dalgalara duyarlılığının önemli ölçüde azaldığını ve hatta yok olduğu görülmüştür.

Bu bilgi çok şey sölemektedir bize.

Yani ekranlama ve şaşele yapılarak iletişim engellenmiş.Düşünce güçü  hissel bir dürtü de diyebiliriz  çünki elde tutulan belli bir ağaç dalları özelliğinin çatal Y olması her hangi bir ne elektromanyetik dalga alan bir düzenek ne bir elektronik devre var ortada olayın özü şüdur bu konuda bu yöntemde ruhunuzu dinlemesini ve onu anlamasını bilmeyi keşfettiyseniz o size bir iletişim göndereceğidir ;) işin özü budur dileyen büyü dileyen diğer alem dileyen sihir vs.. der bütün mesele sizsinizdir elinizdeki cubuk değil.

Saygılar.
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #125 : 09 Mart 2011, 20:45:24 »
Güzel makale idi teşekür ederim konu geçmişten gelen çogu kişinin bildiği ağaç dalından yapılan bir uygulama

Baş ve böbrekler sahası alüminyum veya bakırlevhalarla tecrit edilerek tekrarlanan deneylerde bu kişilerin elektromanyetik dalgalara duyarlılığının önemli ölçüde azaldığını ve hatta yok olduğu görülmüştür.

Bu bilgi çok şey sölemektedir bize.

Yani ekranlama ve şaşele yapılarak iletişim engellenmiş.Düşünce güçü  hissel bir dürtü de diyebiliriz  çünki elde tutulan belli bir ağaç dalları özelliğinin çatal Y olması her hangi bir ne elektromanyetik dalga alan bir düzenek ne bir elektronik devre var ortada olayın özü şüdur bu konuda bu yöntemde ruhunuzu dinlemesini ve onu anlamasını bilmeyi keşfettiyseniz o size bir iletişim göndereceğidir ;) işin özü budur dileyen büyü dileyen diğer alem dileyen sihir vs.. der bütün mesele sizsinizdir elinizdeki cubuk değil.

Saygılar.

evet olabilir çünkü babamda oluyor ama kan guruplarımız aynı olmasına ve birinci dereceden akrabalıga ragmen bende ve kardeşlerimde olmuyor
yani budurumda meditasyon yapıp içimdeki dinginligi yakalamam lazım gelmekte sanırım olmazsa japonyadan bi budist rahip getirteyim
bana meditasyon yapmayı belletsin:D
 yada en iyhisi ak sakallı dedenin rüyama girmesini beklemek hazinenin yerini gösterir bana bende gider çıkartırım hatta bi iylik yapıp çıkartıverir ben gider alırım
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #126 : 09 Mart 2011, 22:58:30 »
Bilim ; teori ispatlandığında" gerçek" olarak kabul eder . Radyestezinin gerçekliği ispatlansın kabul edelim  ;) Ama daha bilimsel bir gerçek olarak kabul edilmeden cihazları (devreleri) ortalıkta satılınca burda bir durup düşünmekte fayda var . "Bu durum kimlerin işine yarıyor" diye  ??? Bilim inanç ile aynı değildir . Herkes tarafından kabul edilir olması şarttır .

Sakın ola sözüm "bilimin inanca göre üstün olduğu" şeklinde algılanmasın zira inanca sevk etmelidir de ... Ama asla inanç ile karıştırılmamalıdır .

BigBang kardeş dikkatini çekmek isterim  İnanç  dahil olmak kayıdıyla Kainatta bilim ve İlim  haricinde bir olay oluyor mu, şöyle çevremize bir bakalım, sadece şimdilik açıklıyamıyoruz , unutmayalım ki herşey  Artı ve Eksi Atomlardan oluşur, buna rağmen bizler illa göz ile görerek inanıyoruz , olabileceğini düşünerek bir yere varamıyoruz, çünkü inanmıyoruz.  İcatların bir çoğu geçmişten bu yana varsayımdan başlanarak denenerek elde edildi.

Saygılar.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #127 : 09 Mart 2011, 23:11:51 »
 Dowsing'in hangi teorilerin ışığında değerlendirilmesi gerektiğine koca beyinli bilimadamları bile karar veremediği bir makaleyi henüz okumuşken  :)

Definecilik dışında 1-2 bilimdalına ait veya elektrik-elektroniğe ilaveten  inancın da girdiği cihaz örnekleri verebilir misiniz ?

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #128 : 09 Mart 2011, 23:27:56 »

Çinlilerin pusulayı kullanması gibi, pusulanın daima tek yönü gösterdiğini biliyorlardı büyük ihtimallede açıklayamadılar manyetik alanları, manyetik kutupları, dünyanın manyetik çizgilerinide bilmiyorlardı ölçüm yapacak açıklayacak bir bilimde yoktu kullandıklarıda sadece su,mantar ve mıknatıslanmış iğneli ilkel bir düzenekti ispatlanması için binlerce yıl beklemediler okyanusa açıldılar, Günümüzde Güney Amerika'nın batı sahillerinde yapılan kazılarda çıkarılan Kolomp öncesi mumyaların üzerinde Çin ipeği vardı..... ;) Bilimin ispatlamamış olması o teorinin gerçek olmadığı anlamına gelmez fakat hiçbirşeyide körü körüne kabul etmemek gerek yoksa teorilerin ve asılsız inançların esiri oluruz.....

Bu arada konu spiritüel boyuta doğru kaymaya başladı, pandül, çubuk veya benzer konuların tartışılmasına konuşulmasınada varım fakat gidişat kırgınlıklara sebeb olacak sanırım, kaldı ki konuyu başlatan YAKAMOZ isimli arkadaşında istediği gibi elektronik şemalar üzerinden bir
tartışma olsa sanırım daha güzel bir tartışma ortamı olacak, bildiğimiz üzere piyasada çok fazla sayıda alan tarama diye cihazlar satılıyor ve
fiyatlarıda oldukça yüksek bir çok definecide bunlara paralarını kaptırıyor, geçmişte forumada eklemiştim 10TL lik analog avometreyi
değiştirip 4000TL ye alan tarama diye satmaya çalışan, 3-5 elektronik malzeme ve 2 antenle cihaz yapanlar var, teknik bilgisi olan
arkadaşların örnekler üzerinden açıklamalar yaparak konu hakkında merak ve soruları olan arkadaşları bilgilendirmesi gerektiği yerde uyarılarda
bulunması daha doğru olacak gibi. 

Dedektörlere alternatif yöntemler vaadeden alan tarama devresi olarak çeşitli forumlarda paylaşılmış 17 adet şemayı derledim ilginize sunuyorum.

http://hotfile.com/dl/109512186/d4a7998/Alan_tarama.rar.html

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #129 : 10 Mart 2011, 01:19:52 »
Devreler için teşekkürler  :) Dosyalar arasında ilgimi çeken electroactile ve aktiftarayıcı oldu . Çalışma mantıklarını biliyorsanız biraz bilgi verir misiniz ?

İçlerinde şimdiye kadar iş yapabileceğine inandığım GoldGun devresi de var . Bunun başarısı da çok uzun dalga radyo vericilerine göre tam ve doğru akort edilmene bağlı .Tabi burda frekanslar her ülkeye ve araştırmalar da radyoların yayın saatine göre yapılmak zorunda. Ama teleskopik anten gördüğüm hiçbir devreye yaklaşmam mümkün değil . Çünkü statik ve elektriksel gürültüye çok açık anten tipleridir.Hepsinden de önemlisi teleskopik antenler manyetik alana loop ( bobin) antenler kadar asla duyarlı değillerdir  :)

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #130 : 10 Mart 2011, 07:06:03 »
Bu yayınlanan devrelerden kullanan varmı acaba iş görür mü? Bu alan tarama işi bana biraz abartı gibi geliyor. Yani madem alan tarama boşluk ve madeni % 95 buluyor o zaman millet niye metal dedektörü için kafa patlatıyor ki? Bu kadar basit mi acaba bu olay?

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #131 : 10 Mart 2011, 10:35:32 »
paylasım için teşekkürler Avci26 emegine saglık
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #132 : 10 Mart 2011, 16:45:53 »
Avcı26 bende teşekür ederim inceleyip üzerinde tartışabiliriz haliyle alan tarama ile çubuklar gündemde olunca olayın ruhi boyutu kaçınılmaz oluyor elektroniğe dönmek bencede faydalı olacaktır.

Kolaygelsin.
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #133 : 10 Mart 2011, 20:01:14 »
arkadaşlar biraz araştırma yaptım fakat gercekten manyetik alan denen şeyin ne olduguna dair bir bilgi bulamadım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirin aslında tam olarak merak ettigim şey şu; nasılki elektirik akımını oluşturan sey elektron ekışı ise elektronların kopması atomlar arası alışveriş ise manyetik alan cigilerini oluşturan  nedir elektronmu protonmu plazmamı ne netür bir parçacık bir çeşit ışıkmı goremesekte orda bişey olmalı ama alan açıklaması bana yetmiyor bir kablodan akım geçiriyoruz ve etrafında bir alan oluşuyor bu yeterli degil yani hortum içerisin den akan su beni ıslatmazki bir iletkenden geçen elektirik akımı aralarında hiçbir bahlantı olmadan diger kabloda nasıl elektirik akımı oluşturuyor
 bunun konuyla ne alakası var diyebilirsiniz ama bence var yani bu alan denen şeyi anlayabilirsek gerçek manada gerek dedektor gerekse alan tarama gerekse metallerin ayrımı konusunda daha fazla yol kat edebiliriz diye düşünüyorum olurya belki alan denen şeyi gorebilecegimimiz bir gozluk bile yapılabilir birgün
CEHALET MUTLULUKTUR...

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #134 : 10 Mart 2011, 21:24:00 »
  qolleksiyoncu........................ELİNE   BIR  MIKNATIZ AL  VE  ELEKTRIK  AKIMI  GECEN  TEK  DAMAR 2.5 MM  KABLOYA  YAKLASTIR  ....  ELINDE  MIKNATIZI TUTARKEN   TITREDINI   HISSESEDECEKSIN    SONRA    AYNI  MIKNATIZI  50MM  TEK DAMAR  KABLOYA  TUTMANI  ISTICEMM   VE  ELINDE  MIKNATIZI  COK   SIDDETLI  TIREDINI   FAZLASIYLA  HISSEDECEKSIN   ........................

........MANYETIK  ALANI   ARASTIRMA  YAPMADAN  BEN  SOYLE  TARIF  EDIYORUM   ÖRNEGIN   BIR  DEMIR  CUBUN UZERINE  SARILI  BOBINDEN 1 AMPR ELEKTRIK  AKIMI  GECIRDINDE   MANYETIK ALAN OLUSUR   BU ALAN  DEMIRIN   BOYUTU  GECIRECEGIN AKIMIN  SIDDETI  VOLTAJ GENLINE GORE   MANYETIK  ALAN DEGISIR   AKIM  ARTTIKCA  MANYETIK  ALANDA  ARTAR  ....not   manyetık alan  demır  cubuk oldunda gecerlı     yanı  sızın yaptınız dedektorlerde  buyuk   yada kucuk   ici bos  alan  sargısı olan  bobınler   ancakk  ortasına  metal  yaklastı zaman  enduktans  degısımı  gosterır     manyetık  alanları  guclu  olamaz  ancak  bır  metal yaklastında  manyetık alanı  artırır

.....KISACA  MANYETIK ALANI  CIZGILERINI  GORMEN  MUMKUN  BIR  MIKNATIZ  ALMAN  YETERLI    DEMIR  TOZLARINI SERPTIN ZAMAN  BU  CIZGILER   MIKNATIZIN  BUYUKLUNE  GORE  BUYUDUNU  GOREBILIRSINIZ    BU  MANYRTIK ALAN  DIGER   BUTUN  MANYETIK ALANLARIN  TARIFINDE  KULLANILABILIR     TABI  ELEKTROMANYETIK DALGALARIN   RADYASYON  DA VAR FARKLI  BIR  KONU 
......

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #135 : 11 Mart 2011, 00:06:39 »
TEKDEDEKTOR  öncelikle ilgin için teşekkür ederim deneysel gözlem açısından bir sıkıntım yok benim aradıgım cevap dahaçok şöyle bişey kardeş
 örnegin ( manyetik alan çizgileri 99998888777 THz frekansla titreşen N S kutupları arasında 123456 hızında yörüngede dolaşan magnet parçacıgından olusur lastikten gecer naylondan geçemez demirde hızı kaybolur bakırda hız kazanır ) liste uzarda uzar yani elimizde bu tarz veriler olsa dünyanın manyetik alanı  var  metaller  bunu belli oranlarda bozar bizde bunu ölçer iyi yada kötü bir alan tarama yapardık ozaman bende dahil ruhani varlıklarla ugraşmaz ak sakallı dedemide beklemek zorunda kalmaz beyaz horozuda afiyetle yerdik yanlışmı düşünüyorum
saygılar

buarada dede sakın alınıpta gelmemezlik yapma senin yerin ayrı söyleyiver altınların yerini olmazmı... hadi be dede... ::)
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #136 : 11 Mart 2011, 00:20:45 »
Alıntı
buarada dede sakın alınıpta gelmemezlik yapma senin yerin ayrı söyleyiver altınların yerini olmazmı... hadi be dede...

s.a.
dede ile görüştüm biraz işi varmış gelemeyecekmiş, başının çaresine baksın dedi, benden söylemesi, yok beklerim dersen senin bileceğin iş  ;D
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #137 : 11 Mart 2011, 00:40:07 »
Bigbang ustam, Electrotactile sensor rods isimli devre sanırım çubuk ile yapılan aramalarda bir algılama olduğunda tepki veren bir devre olarak düşünülmüş. Aktif tarayıcı Asenkron ustanın devresi, devreyi incelemedim forumda daha önce konuşulmuştu.

Ayantas, devrelerin çoğu şüpheli işe yarayabilir denilen çok az, devreler genelde statik alan, manyetik alan ve iyon algılayıcılar
üzerine inşa edilmiş bu konuda geniş bilgi sahibi ustalardan biri Humhum arkadaştır belki bize açıklayıcı bir yazı hazırlayabilir kayda
değer bazı örnek şemalar verir tabii uygun görürse.

Alan tarama konusu bilimsel dayanağı yok desekte ilgi çekiyor dedektörlerin (pi-vlf-bfo) sınırları belli ötesine geçilemiyor, geliştirmedeki amaçlar kararlı çalışan, mineralden etkilenmeyen, ayrım konusunda verimli bir sistem ortaya çıkartmak fakat derinlikte sınır belli 1970 model cihaz yapıyorsunuz tek para 30cm 2010 model cihaza bakıyorsunuz yine aynı 30cm 40 senede gelişme yok. İlk olarak uçakla insanın uçması ile uzaya çıkması arasında yaklaşık 60 sene var durum böyle olunca insanlar ister istemez farklı sistemlere yöneliyor diye düşünüyorum...

qolleksiyoncu arkadaşım çok güzel sorular sormuş hepsi başlı başına uzmanlık alanları fakat temelini bilsek oda yeter bize, bazı Türkçe kaynaklar ekledim anlaşılması kolay bir dille anlatılmış sanırım bazı sorulara cevap olurlar...

http://hotfile.com/dl/109690216/be3c239/Manyetik_Alanar.zip.html

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #138 : 11 Mart 2011, 08:48:31 »
S.A.
arkadaşlar bu konu 7 sayfa olmuş, titizlikle takip ediyorum, bilgisine hakim olmadığım bir konu, bu konu ile ilgili bir çalışma yapmadım, zira her.gi bir devre vb bir sistem oluşturulduğunda test etme, deneme şansı yok, hani VLF, PI vb sistemlerde devrenin çalıştığını test etmek kolay, bu sistemlerde nasıl test edeceğiz? Hele ki manyetizma ile çalışıyoruz, yaşadığımız ortamlarda, kullandığımız eşyalarda manyetik alan had safhada, bu konu ile ilgili fikri olan varmı?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

TEKDEDEKTOR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #139 : 11 Mart 2011, 09:30:58 »
ASLINDA  SOYLE  DUSUNMUSTUM   BIR   DEVRE VARSA  ONU  SONUNA KADAR GELISTIRILMELI   bence  vlf  sıstem uzerınde  calısmalar yapın ..tek sıstem uzerınde uzmanlasın  .sız bence  butun sıstemlerı denemek ıstıyorsunuz   zaman kaybetmıs olursunuz....bosuna  zaman kaybetmeyın     alan taramayla alakalı  son sunu soyleyebılıırım   bır cızımler  var  paylasılan alantaramayla alakalı   bır  opamap entegresıyle  alan trama yapıldını  gordum ne verıcı mevcut ne alıcı  nede verıcıden bır  pals gonderecek  aktrıııcısı  var guldum sadece  inananlar oldunu  tahmın edıyorum  hala  bu sıstemlere     ALAN TARAMALAR ....VLF CIHAZI...PI  CIHAZI..DIGERLERI..... KONUMUN DISINDA KALIR  HIC İLGILENMEM  BENIM UZERINDE CALISTIM BIR TEK KONU VAR.. TARTISMANIZDA  DIKKATIMI CEKEN  goleksıyoncunun  manyetık alan sorusu oldu    YANLIZ  sınırlı  MANYETIK    alanı   tartısmanızı ısterım  benım sıstemdede manyetık alan  radyosyon paterntı  lop ları  mevcut   

.......iyi calısmalar   herkese