Gönderen Konu: 1 Bilgisayar 2 İşletim Sistemi  (Okunma sayısı 7975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ParadoX

• Ziyaretçi
1 Bilgisayar 2 İşletim Sistemi
« : 17 Ocak 2009, 14:29:10 »
Merhaba...

İçinde Windows Vista Starte Edition yüklü bulunan bir bilgisayara, 2. işletim sistemi olarak indows XP SP2 Home Edition yüklenebilir mi?

NOT: 160 GB HDD ikiye bölünmüş. (C ve D olmak üzere)... C üzerinde Vista yüklü... D'ye XP yükleyebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: 1 Bilgisayar 2 İşletim Sistemi
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2009, 22:06:50 »
vista kurulu makinaya xp yüklenemiyor. ama xp yüklü makinaya hemde aynı disk bölümüne örn. C: içine kurulabiliyor. ben bir defasında tek makinaya xp, vista, macOSX ve gOs linux kurmuştum gayet iyi çalışıyor. ama sıralama önemli, uzman değilseniz denemyin tüm harddiskinizi veya tüm verilewrinizi kaybedebilirsiniz....
TA5DF

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2009, 11:38:57 »
önce xp kurulmalı daha sonra wista veya pardus da kurulabilir (pardus için yeni bir birim olmalı)

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2009, 20:51:01 »
evet elaas iyi hatırlattın, pardus ve mac ayrı partition gerektirir. teşekkürler.
TA5DF

ParadoX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2009, 12:29:06 »
Çok teşekkürler arkadaşlar... Vista'da GTP USB Summer 2005 i çalıştıramıyorum. Vista driver'ını bulmalıyım. Aranızda bu cihazın Vista driver'ını bilen var mı acaba?

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2009, 10:49:47 »
Vmware kur xp ye sonra xp içine istediğin sayıda istediğin işletim sistemini kur. Tabi bu deneme yada udak tefek işleri yapman için bir çözüm.

Çevrimdışı NinelRoona

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
1 Bilgisayar 2 Isletim Sistemi
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2018, 06:50:53 »
Debian 7 kurulumunu tamamlad?ktan sonra sabit diskte zaman?nda bolumlendirdigim ve iclerinde ayr? isletim sistemleri bolumler.

Ubuntu ve LMDE.

LMDE dosyalar?n?n hepsini gorebilmekteyim Debiandan. Fakat Ubuntu'da ki Home klasorunde "Ubuntu One" dosyas? d?s?nda hicbir dosya gozukmemekte. Ayr?ca engelleme falan da yapmam?st?m Ubuntu'da.

Sorun ne olabilir?

Çevrimdışı Teknolojikk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2018, 09:05:20 »
win 7 kurulu makine üzerine win10 kuruluyor. eski sistemide windows old diye klasörlüyor.