Gönderen Konu: Fuse ayarları  (Okunma sayısı 8792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
Fuse ayarları
« : 09 Ekim 2008, 00:01:58 »
Arkadaşlar atmel konusunda bilgisi olanlardan bir  ricam var.Atmele proğram Hex i atarken izleyeceğimiz yolu tarif ederseniz  iyi olur.Tüm çabama rağmen düzgün bir proğramlama yapamadım.özellikle bu fuse ayarı ne demek? yi çalışmalar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Fuse ayarları
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2008, 14:06:56 »
Bilgisayarımı düşürmem ve kırılması nedeniyle biraz geç kaldım kusura bakma profesör daha yeni parça temini ile tamirini gerçekleştirebildim.

Gelelim sorunuza. İlk olarak fuse ayarları, mcu nun dahili harici osc, reset on off v.b. donanımsal ayarlarının yapıldığı yerdir. Bu ayarları sizin yapmanıza gerek yok standart olarak zaten var. Siz değişiklik yapmak istediğinizde bu ayarları değişitirin(örn:harici değilde dahili osc için). Eğer bir şekilde değiştirdiyseniz ve nasıl düzelteceğinizi bilemiyorsanız resimde standart ayarlar mevcut. İnşallah işinizi görebilmişimdir.

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2008, 18:07:34 »
sn karadağ çok teşekkür ederim.Fakat puls detektor sitesindeki miner 1 i yapmaya çalışı yorum;orada fuse ayarlarından bahsediyor.Linkini veriyorum bakarsan sevinirim.
http://www.pulsdetektor.de/projekte/miner1/miner-1.pdf.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2008, 16:32:37 »
profesör linke baktım öncelikle sizde jtagmı kullanacaksınız bu önemli sonrasında benim almancam pekte iyi değil fuse ayarlarının nerede olduğunu göremedim o kısmı buraya yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Unutmadan devrede fuse ayarları gerektiren bir donanımsal değişiklik göremedim bu arada.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2008, 21:01:25 »
Sn karadağ ilgin için teşekkür ederim.Verdiğim linkte 4 üncü sayfaya bakarsan orada var.Bodlevel= 0  boden =0 CXSL= 1111 sut =11 gibi ibareler var.En üstte ise;Fuse bits diye bir açıklama var.Bunu soruyorum.
iyi çalışmalar.

Çevrimdışı tarikkoc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2009, 23:22:33 »
clone pi için atmega 32 yi ponyprog ile programlayacağım harici kristal 16 mhz sigorta ayarlarını nasıl yapacağım acaba

Çevrimdışı tarikkoc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2009, 04:50:41 »
sanırım bilen yok ???