Gönderen Konu: araba ile lastigimizi şişire bilirmiyiz?  (Okunma sayısı 10300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ortas

• Teğmen
  • *
Ynt: araba ile lastigimizi şişire bilirmiyiz?
« Yanıtla #20 : 12 Ekim 2008, 20:12:34 »
Arkadaşlar bi ara televizyonda reklamları yapılıyordu. egsoza takılan boruyla şişen yastık vardı, patlayan lastiğin olduğu tarafın şaseyle toprak arasına yerleştirip boruyu eksoza yerleştirip şişiriyor ve arabayı kaldırabiliyordu. arabanın ortalama 1 ton geldiğini düşünürsek yarısı 500 kg . tabi 500 kg kaldırabilen yastık kaç bar veya psi onu bilmiyorum .fakat hiç yoktan tamamen inmiş bir lastiği bujiyle veya eksozla lastikçiye gidinceye kadar şişirebiliyorsak o da yeter gibi geldi bana. denenmiş ve uygulaması varsa saygı duymak lazım. teşekkürler.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 12 Ekim 2008, 20:20:25 »
yollarda  inanın  çok  sıkıntı  çektim.aklıma  bunlar  geldi  dahada  var  ama acayip  tepki  gördü.anlayamadım  sanki  adamların  icatını  ellerinden  aldım.lastikten  araba  çalıştırdım.o  denenmiştir.bujidende  kameraya  ala  bilirsem   gönderecem.ha  bide  kücücük  bir  buz  dolabı  ekovatı  yani  motoru  koca  lastigi  şişirir  ama  bizim  arabanın  1  pistonu  şişirmezmi.
DADAŞ

Çevrimdışı ortas

• Teğmen
  • *

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 12 Ekim 2008, 20:23:43 »
baktım  ne  kadar  pratik  ve  kullanışlı  işte  ben  bunları diyorum.bildiginizgibi  artık  herkes  dublex  kullanıyor  .kolayda  inmez  benim  dedigim gidecegin  yere  götürür.
DADAŞ