Gönderen Konu: derinlik ayırım ve görüntüleme  (Okunma sayısı 4071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
derinlik ayırım ve görüntüleme
« : 26 Nisan 2008, 13:15:42 »
değerli teknolojiekibi arkadaşlarım hepinize slm, hayırlı işler.şu ana kadar çok devreler yapıldı çok şemalar test edildi hemen hemen her kardeşin elinde az veya çok,tabi algılama yönüyle bir cihaz sahibi oldu.benim acizane teorik olarak çok mükemmel bilgim yok ama elektroniğin verdiği benimde algılayabildiğim kadar  pratik bilgim var.tabi siz değerli kardeşlerim içinizde çok tecrübeli abilerimiz kardeşlerimiz var.buna istinaden ben diyorum ki yapmış olduğumuz cihazların hem derinlik hemde ayrım yönüyle daha ziyade nasıl performansı artırırızı araştıralım.birde toprak altından aldığımız sinyalleri leptopa nasıl görüntüleyebilirizi araştırıp tartışıp iyi sonuçlar elde edebiliriz böyle bir fikir geldi aklıma.yani yazdıklarım çok da ehemmiyyetsiz olabilir belki ama,derinlik-ayrım ve görüntüleme bence üzerinde durulması gereken bir konu. mademki böyle güzel bir formumuz var sahiplerinden allah razı olsun o kadar derğerli bilgi sahibi arkadaşlar var bunu bir düşünüp değerlendirelim.mesela ayrım olayını çok düşünüyorum ama teorik olarak kafam almıyo yapmış olduğum nexusa nasıl bir ilave yapıp da hem derinliği hem ayrım olayını güçlendirebilirim.tabi bu sadce bir misal.  umarım yanlış anlaşılmamışım dır
Amatör

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
Ynt: derinlik ayırım ve görüntüleme
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2008, 22:41:23 »
ben yeraltı haritası çıkarma konusunda katılıyorum.
benif fikrim ultrasonik bir sistem. yüksek çözünürlükte adc kullanılır ve alınan yansımalar pc ye aktarılarak görüntüye dönüştürülebilir.
HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ.