Gönderen Konu: FREE ENERGY bedava elektrik,enerji  (Okunma sayısı 66092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
FREE ENERGY bedava elektrik,enerji
« : 28 Temmuz 2008, 04:10:34 »

Arkadaşlar konu beleş enerji olunca benimde ilgimi çekmişti.

nette   Perendev motor çok iginçti .süpermagnet mıknatıslarla dönen motor..300kw lik jeneratörü çeviriyor

bazıları inanmıyorlar videoda makinanin çevresinde kamera dönmüyor ve bazı noktalar gözükmüyor diye..siz ne diyorsunuz...?

http://www.greaterthings.com/News/FreeEnergy/Directory/Perendev/MagneticMotor/PerendevMotorFeb2003.wmv

üretici ve buluşu yapan firmanın adresi..

http://www.perendev-power.com/

Çevrimdışı hdalci

• Teğmen
  • *
Ynt: FREE ENERGY bedava elektrik,enerji
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2008, 13:33:49 »
emekli amca bu erke dönergeci denilen proje değilmi

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2008, 13:38:44 »

erke bu projeden esinlenmiş olabilir aynı mantık sanırım..

Çevrimdışı hdalci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2008, 13:26:35 »
evet amca olabilir bi ara çok incelemiştim mıknatıslar çok pahalı geldi muknatıs bile yapmıştık ama uygulayamadım hep işleri yarım bırakıyoruz nede olsa türk üz

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2008, 09:02:59 »
evet amca olabilir bi ara çok incelemiştim mıknatıslar çok pahalı geldi muknatıs bile yapmıştık ama uygulayamadım hep işleri yarım bırakıyoruz nede olsa türk üz
bir arkadaş perendev motoru denen aygıtı yapmak için bir sürü neodmium mıknatıs vs almış. eğer. elinde şekil çizim vs. varsa paylaşırsan sevinirim. arkadaşa yardımcı oluruz hemde sonucu  görürüz.
TA5DF

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2008, 15:28:50 »

Arkadaşlar konu beleş enerji olunca benimde ilgimi çekmişti.

nette   Perendev motor çok iginçti .süpermagnet mıknatıslarla dönen motor..300kw lik jeneratörü çeviriyor

bazıları inanmıyorlar videoda makinanin çevresinde kamera dönmüyor ve bazı noktalar gözükmüyor diye..siz ne diyorsunuz...?

http://www.greaterthings.com/News/FreeEnergy/Directory/Perendev/MagneticMotor/PerendevMotorFeb2003.wmv

üretici ve buluşu yapan firmanın adresi..

http://www.perendev-power.com/
burada yapılan işlem aynı kutuplu mıknatısların birbirini itmesi mantığımıdır?

yeselektronik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2008, 13:45:28 »
Selam;Ben aranıza yeni katıldım.Böyle bir konuyu görünce dayanamadım hemen yazmaya başladım.
Bu konuyu yaklaşık 2 yıldır takip ediyorum.Perendev motoru denen bu aleti yapmak üzere baya bir çaba ve para harcadım.Hatta bi ara baya bir umutlanmıştım ama olmadı.Giden paralarımamı yanayım emeklerimemi.
Bu iş sanılan kadar basit değil.Eğer basit olsaydaı adamlar çalışma mantığını açıklayıp fiyatını 30-40 bin euro yapmazlardı.Bak mantık ortada ama yapında göreyim der gibi bi halleri var.
Mıknatısların yerleştirilmesi resmen mikronluk olay.Hatta mıknatısların çapları,diziliş şekilleri bile belli kalıplara dayanıyor.Şimdi benim nacizane görüşlerim şu;Bu mıknatıslar piyasada satılan neodium mıknatısları gibi standart + ve - kutuplara sahip değil.Bilindiği üzere farklı bölgelerde(örneğin dışı -,içi + gibi) özel üretim mıknatıslar var.Bunlardan yapılmış olabilir.Fakat sunulan malzeme listesinde standart neodium mıknatıstan bahsediliyor.Bence yanlış adrese yönlendiriliyor insanlar.
Uzatmayayım.Google dan araştırırsanız satılık bir sürü yarım kalmış,çalışmayan perendev motorları var.Doğru dürüst bu işin içinden çıkabilen adam yok.Olsa bile prototip ten ileriye gidemiyorlar.

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2008, 12:49:26 »
Selam;Ben aranıza yeni katıldım.Böyle bir konuyu görünce dayanamadım hemen yazmaya başladım.
Bu konuyu yaklaşık 2 yıldır takip ediyorum.Perendev motoru denen bu aleti yapmak üzere baya bir çaba ve para harcadım.Hatta bi ara baya bir umutlanmıştım ama olmadı.Giden paralarımamı yanayım emeklerimemi.
Bu iş sanılan kadar basit değil.Eğer basit olsaydaı adamlar çalışma mantığını açıklayıp fiyatını 30-40 bin euro yapmazlardı.Bak mantık ortada ama yapında göreyim der gibi bi halleri var.
Mıknatısların yerleştirilmesi resmen mikronluk olay.Hatta mıknatısların çapları,diziliş şekilleri bile belli kalıplara dayanıyor.Şimdi benim nacizane görüşlerim şu;Bu mıknatıslar piyasada satılan neodium mıknatısları gibi standart + ve - kutuplara sahip değil.Bilindiği üzere farklı bölgelerde(örneğin dışı -,içi + gibi) özel üretim mıknatıslar var.Bunlardan yapılmış olabilir.Fakat sunulan malzeme listesinde standart neodium mıknatıstan bahsediliyor.Bence yanlış adrese yönlendiriliyor insanlar.
Uzatmayayım.Google dan araştırırsanız satılık bir sürü yarım kalmış,çalışmayan perendev motorları var.Doğru dürüst bu işin içinden çıkabilen adam yok.Olsa bile prototip ten ileriye gidemiyorlar.

tecrübe deneyim ve dökümanlarınızı paylaşabilirmisiniz. eğer yapılmış ise bence araştırmaya biz sizin kaldığınız yrden devam edelim
TA5DF

yeselektronik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2008, 08:58:35 »
Araştırmalarım sonucunda bir Japonun yaptığı piston düzenekli sistemin daha verimli çalıştığını gördüm.Tıpkı bir arabanın pistonlu motor düzeneği gibi.Piston kalkınca pistonun üstünde yer alan ve tam onun karşısında ve tepe noktada duran ve aynı kutuba sahip mıknatısların,pistonu aşağı yitmesi mantığına dayanıyor.İşin özü ve mantığı motorlardaki patlama düzeneği yerine manyetik itki alanından yararlanılıyor.Bununla ilgili youtube da basit denemeler yapılmış.Mesela birisi bisiklet jantına tek pistonlu bir düzenek hazırlamış ve gayet güzel dönüyordu.Biraz araştırayım linkini bulabilirsem hemen koyarım buraya

yeselektronik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2008, 09:12:33 »
Aşağıdaki adreste baya bi kaynak var.Çeşitli uygulama örnekleri vs.
http://fdp.nu/photobooks/photobookindex.htm

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2008, 17:06:34 »
teşekkürler.
senin bu konudaki çalışmaların hangi noktada. biz oradan devam edelim.
TA5DF

yeselektronik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2008, 11:35:52 »
Hocam bovman projesi daha basit ve mantıklı geliyor bana.Perendev'e gelince kaldığım nokta şu;
Kestamit malzeme ye dizdiğim mıknatıslar tam bir turu tamamladıktan sonra en baştaki mıknatısın itki alanına giriyor.İşte tam burada mekanik bir düzenek harekete geçip master (karşılık mıknatısı) nı geri yitmesi gerekiyorki bu ters manyetik alandan kurtulunması lazım.Yani işin özü şuki;Ben bir dairenin etrafına aynı kutuplar aynı hizaya gelecek şekilde yerleştirirsem ,tam karşısınada aynı kutup mıknatısı koyup ilk hareketi vererek bu çemberi dödüremem.Çünkü mıknatısın bir tarafı itki sağlarken dönüş açısından dolayı öbür mıknatıs çekmeye başlıyor.Yani ikinci bir mekanik düzenek gerekiyor.Bununla ilgili birkaç fikir geliyor aklıma daha sonra tekrar yazacağım.Bu arada bu işin en zor tarafı,her bir fikri uygulamak çok zaman,emek ve PARA ya mal oluyor.Oyüzden sağlam fikirlerle yola çıkmak lazım.Bu işe hevesli olan arkadaşlara tavsiyem aceleci olmasınlar.Fikirlerimizi paylaşıp en mantıklı seçeneği uygulayalım.

Eyuphan86

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2008, 09:59:04 »
benim bir fikrim var.elektrik üretimi nasıl yapılır başlıklı konuda.bu konuyu tartışırsak çok sevinirim.ne kadar mantıklı kullanılabilir,iş görebilir.bir yanım evet süper diyor.diğer yanım uğraşma diyor.ama uğraş diyen yanım çok daha ağır.ama fikirlerinizi de söylerseniz ortak bir fikir bulalım bence süper olur.çok sağolun.

rozipek11

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2008, 22:04:02 »
arkadaşlar bu foruma yeni üyeyim. perendev motorunu 1,5 yıldan beri takip ediyorum. yapmak istiyorum ama yapan veya üzerine uğraşan arkadaşlar pek sonuca ulaşamamışlar bu yüzden aceleci davranmak istemiyorum. zaten bu iş bu kadar kolay olsaydı bu motoru üreten firma bunu bu kadar pahalıya satmazdı benim tahminim bu motor özel metal alaşımıyla kalıplanmış bir mıknatıs diziliminden oluşuyor.mıknatıs arasındaki mesafeler ve açılar çok milimetrik yani çok ince hesaplar istiyor. zaten bunun örneğini bazı video ve resimlerde görmekteyiz. mesela dış yüzeyi (+),iç yüzeyi(-) biçiminde oluyor burada bize düşen görev bu malzemenin hangi metal alaşımından elde edildiğini öğrenmektir.bu işi yapabilen arkadaşlar varsa lütfen fikirlerini paylaşsın bence çok güzel bir proje hiç para harcamadan kendi elektriğinizi üretebileceksiniz.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #14 : 15 Aralık 2008, 21:56:24 »
sayın arkadaşlar bilimcileri bin yıldır,amatör bilimcileride yüz yıldır oyalayan(20.yüzyılda bilimciler devridaim makinası yapmaktan vazgeçti)bir konuya kafa patlattığınızın farkında mısınız?

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #15 : 27 Aralık 2008, 17:31:51 »
perendev motoruna kafa patlatan arkadaşlar :..........videoda rotora yaklaştırılan ve kalkış ve hızlanmadan sonra ayırılan stator vazifesi gören kısma alternatif akım uygulanarak çalıştırıldığını düşünüyorum.motor devrini aldıktan sonra bu kısmı mıknatıslardan uzaklaştırıyorlar(akımı kestikten sonra fren vazifesi yapmaması için)ve akımı kesiyorlar.kısmi çekimde  taktıkları kabloları çıkarıp motorun tamamını gösteriyorlar.tabi kazandığı hızdan dolayı rotor bir süre daha dönmeye devam ediyor(eylemsizlik).
ondan sonra yiyenler olursa 20,000-30,000 euro ya satıyorlar.

ayrıca dikkat ettiyseniz videonun kalitesi çok düşük ve sitesinde hiç bir foto ve video yok.çünkü böyle bir motorda yok .asla yapılamazda.

arkadaşlar o mıknatısları hangi açıyla hangi şekilde yerleştirirseniz yerleştirin.sabit manyetik alanla asla sürekli dönme elde edemezsiniz.

böyle bir motor yapılsaydı eğer bu işlerle uğraşan büyük firmalar üretim patentini kapmak için yarışır milyar dolarları bile bu şahsa  tereddütsüz verirlerdi.bu vatandaşta internet sitesinden keriz avına çıkma gereği duymazdı.

benim gibi on senenizi ve paranızı heba etmek istemiyorsanız daha gerçekçi işlere yoğunlaşın .

herkese saygılar.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2008, 17:41:29 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı elektro

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #16 : 29 Aralık 2008, 02:05:49 »
ercan arkadaşım allah razıolsun senden nezaman bu konuyu bu şekilde acıklayacak biri cıkacakmı diye bekliyordum cıkmasaydı ben senin yerine bu konuyu acıklayacaktım arkadaşın yazdıklarının aynısını yazmaya karar vermiştim bu motor konusunu size birşey diyeyim bu motor calışmış ama dönerken kitleniyormuş ve kendi kendine firenlemeye başlıyormuş
dönmemeye başlayınca (N)---(S)  KUTUPLARI ÖZELLİKLERİNİ KAYBEDİYORMUŞ BU YÜZDEN BAŞARISIZ OLUYORLARMIŞ  SİZİN ANLAYACAĞINIZ BU İŞLER YALAN  BEN EN AZINDAN 6 YILDIR ARAŞTIRIYORUM BU YÜZDEN HİDROJENE DÖNDÜM MIKNATIZLARLA FAZLA UĞRAŞMIYORUM  NEDENİ İSTEDİĞİNE GÖRE MIKNATIZ ALMAK PAHALI

ama size şu örneği gösterebilirim  [youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=7tdWkn1m-4w[/youtube]  prendev motora yakın calışmalar ama birşeye  yaramaz...

herkese kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2008, 02:20:20 Gönderen: elektro »

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 29 Aralık 2008, 20:23:42 »
elektro arkadaş hidrojen enerjisiyle çalışan makinalar tasarlamak ve denemek devridaim makinası gibi fizik kanunlarına aykırı bir hayalle uğraşmaktan elbette çok daha iyi ama biliyorsun bu işler türkiyede ancak bir kaç tane üniversite tarafından yapılıyor.ne tür imkanlara sahipsin bilmiyorum ama çalışma alanın benim 50 santime 1 metreyle sınırlıysa bu işleri öğren ama evde yapmaya çalışma derim.

Çevrimdışı elektro

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #18 : 30 Aralık 2008, 13:35:37 »
 :-\  diyecek birşeyim yok ercan arkadaşım

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 01 Ocak 2009, 02:04:21 »
arkadaşlar bu cavitation heater olayını bilen varmı ? sadece bir elektrik motoru ve buna bağlı üzerinde delikler olan silindir şeklinde bir rotordan oluşuyor. motoru çalıştırınca sıcak su fışkırıyor. bu makinenin verimi nedir basınçtan dolayı tehlikelimidir  kat kaloriferi olarak kullanılabilirmi web de bir sürü kaynak var ama ingilizce hepsi maaşallah türkçe bir bilgiye ulaşmak mümkün değil her zaman olduğu gibi eller yapar türkler bakar yani :D you tube ta bir sürü video var ama yasaklanmış gene  ben başka bir sitenin linkini veriyorum videoyu izleyin ve düşüncelerinizi paylaşın ingilizce bilenler biraz bilgi verirse makbule geçer
saygılar ve bütün arkadaşlara iyi yıllar dilerim...http://www.clipser.com/watch_video/742005
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)