Gönderen Konu: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi  (Okunma sayısı 1079657 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
Ynt: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi
« Yanıtla #960 : 17 Aralık 2010, 15:50:55 »
pro-TR kardeş emekli amcanın sizde msn si yokmu ona diyinki pireye kızıp yorganı niye yakıyor bu site önce onların sonra bizim bu sitenin sahipleri onlar öyle birisine kızıp hepimizi cezalandırmasın ayrıca çook selamlarımızı söylesin o kendini iblmez arkadaşta ondan özür dilesin biz bir aile gibiyiz küsmek darılmak olmaz

emekli amcanın msn bende yok maalesef
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #961 : 17 Aralık 2010, 23:33:42 »
tarsosu yapan arkadaşlar tarsos nasıl bi dedektör dışarda kullanımı naıl birde en önemlisi şema ve diğer bilgiler yokmu onları bi yüklesenizde alsak

Çevrimdışı arizali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #962 : 19 Aralık 2010, 16:31:37 »
tarsosu yapan arkadaşlar tarsos nasıl bi dedektör dışarda kullanımı naıl birde en önemlisi şema ve diğer bilgiler yokmu onları bi yüklesenizde alsak

slm arkadaşlar bir zamanlar tarsosu sayfa sayfa inceledimdi

bendeki dökümanları buyrun

http://hotfile.com/dl/90522061/e6e599f/Tarsos.rar.html

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır
Erkeğin cesur kadının namuslu olması
Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır
İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak
İşte Türkler bu meziyetlere sahiptir

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #963 : 19 Aralık 2010, 19:21:51 »
arizali kardeş dosyaları indirdim sağolasın

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #964 : 01 Ocak 2011, 13:50:41 »
arkadaşlar bu dedektöre ait bütün linkler of olmuş emekli amca tekrar yükleyip gerekli şemaları link verebilirmisiniz size zahmet

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #966 : 03 Ocak 2011, 10:57:28 »
teşekkürler usta bu devreyi tam olarak yaptğım halde çalışmıyor acaba başlığı sarımdamı hata yapıyorum bi türlü çalıştıramadım bu devreyi

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #967 : 04 Ocak 2011, 21:43:15 »
 bu devreyi yapan arkadaşlar acaba toprak denemesi yaptımı toprakta kaç cm den 1 tl yi ayrımlı olarak çekiyor max derinlik toprakta kaç cm kutu kola veya daha büyük cisimler için

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #968 : 05 Ocak 2011, 12:05:03 »
bu devreyi yapan arkadaşlar acaba toprak denemesi yaptımı toprakta kaç cm den 1 tl yi ayrımlı olarak çekiyor max derinlik toprakta kaç cm kutu kola veya daha büyük cisimler için

ben yaptımda 10cm çekiyor açıkta toprakta hiç denemedim ayrım olayınıda becermedim bu işin sırrı bobinde forumda bobin yapıpta en iyi verim alan arkadaş tam açıklayacıyı bilgi vermez ise işimiz zor bobin işi çok zor çünki çok hassas

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #969 : 15 Ocak 2011, 00:44:26 »
tarsosu yapan arkadaşlar toprak deneyimlerini bizimle paylaşacak olan yokmu 

Çevrimdışı can_recep

• Yüzbaşı
  • بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
« Yanıtla #970 : 02 Şubat 2011, 00:08:49 »
Yogun ıs temposu nedenı ıle uzun suredır sıteyı takıp edemıyordum.Dolayısıyle herkesı selamlıyorum yenı uye olan arkadaslarmıza da hos geldınız demek ıstıyorum.VLF sıstemler baslık yapıları ıtıbarıyle cok hassas ozellıkdedırler.Eger tam ayarlanmazsa hem ayrımda hem mesafede hem kararlılıkda sorunlar olusturacaktır .Bu yuzden dedektor teknolojısınde yenı olan arkadaslara ben pı dedektor yapmalarını tavsıye ederım.Tarsos u yapmıs bırısı olarak da yorumlarım su olabılır bu proje sayın emeklı AMCA mızın bıze armagan ettıgı cok kıymetlı bır projedır kendısının ellerınden opuyoruz fakat kendısının de belırttıgı gıbı önu  gelıstırılmeye acık bır projedır.Bu sebeple yenı baslayan arkadaslara agır gelebılır.Zaten bekledıgınız performansı da elde etmenız guc.yok ben bu projeyı gelıstırır derınlık kararlılık ayrımda artıs saglarım dıyorsanız o  baska herkese tekrar selamlar saygılar.....
Rahman Ve Rahiym Olan ALLAH ın Adıyla

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #971 : 14 Şubat 2011, 16:15:44 »
emekli amca devreni monte ediyorum birr tane yanlisin varr lm324ün 5-6 nolu ayaklarına dikkat ettt 100k direnc yerine 10nf yazmışsın 10nf onun bir aşağısındakiki malzemedir üstten montajda

evet yanlış yok eksik var. bu gün dikkatimi çekti 10 nf zaten orada ama drencin değeri yazılmamış 100k olacak ..şemadan takip edeler bulabilirdi.ama dikkatlisin tebrik ederim ..

Hoşgeldin 23 nisan ;) ;)
sayın hocam sizi bu direnç konusunda rahatsız edeceğim ama biz montaja yeni başladık 100 kohm 2 adet var doğrumu acaba saygılar

Gömücü.  maalesef olmaz...

Ferudun teşşekür ederim...Başka zaman inşallah....
<< doktor >>

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #972 : 15 Şubat 2011, 09:58:07 »
s.a.
tarsos yapan arkadaşlara bir sorum olacaktı, gerçi emekli amca buralarda olsaydı kendisine sorardım ama;
şimdi profosör nickli yaşar ali abi VLF cihazlara yabancı olduğumu bildiğinden SAĞOLSUN bana bir tarsos yapıp yollamış, kargo bugün elime geçti, bende boş durmamak adına şemayı incelemek istedim. bu maksatla tarsosun sinüs üreten kısmını isisde simüle ettim. simüle ile ilgili isis şeması ektedir.
kafama 1-2 soru takıldı sormadan geçemeyeceğim.
1. şemada iki adet led var ve bu ledler switch anahtarla konumlandırılmış, ledler eğer yanlış anlamadımsa neden konmuş? bir tane olsa anlardım, yani devrenin ON veya OFF olduğunu anlamak için olabilir diye düşünürdüm, ama neden 2 tane eklenmiş? zira her ikiside bataryada enerji olduğu sürece yanacaktır.
2. üretilen sinüs sinyali neden düzgün değil, acaba bobin değerlerim mi tutmadı? dileyen dosyayı indirip simülasyon yapabilir. ayrıca L2 ve L3 bobinlerinden hangisi gönderme bobini? her ikiside mi?
bu devreyi çözersem şayet amacım dijital elektronikte bir VLF dedektör yapma hevesindeyim, tabi yoğun bir şekilde şu sıralar bu VLF işine bakamam zira elimde ki PI dedektörü bitirmek zorunda olduğumu düşünüyorum.

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadallardan cevap bekliyorum
ilgili resimler ve isis şema ektedir

Uploaded with ImageShack.us

http://hotfile.com/dl/104883209/6254a78/tarsos.DSN.html

Çevrimdışı can_recep

• Yüzbaşı
« Yanıtla #973 : 15 Şubat 2011, 12:13:35 »
Saygılar selami abi gondermıs oldugun isis dosyasını acamıyorum acaba PROTEUS programının hangı versıyonunu kullanıyorsun.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #974 : 15 Şubat 2011, 12:27:07 »
proteus 7.7 sp2 bunu kullanıyorum.

Çevrimdışı asad06

• Yüzbaşı
  • Efendilik ağaç gibidir Kökü yerde, başı Göktedir..
« Yanıtla #975 : 15 Şubat 2011, 19:59:58 »
Merhaba emekli amca önceliklekolay gelsin dilerim sizin yaptıgınız bu tarsos dedektör çok süper birşey ellerinize saglık çok güzel ve başarılı bir çalışma ilk defa dedektör yapmaya başladım 1 günde toparladım bu devreyi gerçekten kolay yapımı, size 1 2 sorum olacak eğer cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz, bu devreyi yaptım ancak elektrigi verdigimde hoparlörden sürekli ses geliyor sesi kesilmiyor ancak pot dan kısıyorum bobinleri taktım ama bobinleri takıncada aynı şekilde ses devam etti bobinleri ayırdım ses aynı birlerştirdim yavaş yavaş yine aynı potları çevirdim yine aynı ne yaptıysam ses degilmidi hep ötüyordu daha sonrada devreden bobin kablolarını tek tek kestim yine seste degişiklik olmadı sizce bunun sorunu nedir yaptıgım devreninde resimlerini çektim altta mevcuttur bir inceleseniz derim bu konu için yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

Çevrimdışı can_recep

• Yüzbaşı
« Yanıtla #976 : 15 Şubat 2011, 20:08:44 »
Devrenız muhtemelen saglam tum dıkkatınızı tamamen baslıgı akort etmeye verın.tarsos ıle ılgılı tum dokumanları gozden gecırın VLF cıhazların en cok ugrastıran bolumu devre degıl baslıktır Saygılar...

Çevrimdışı asad06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #977 : 15 Şubat 2011, 20:13:45 »
Devrenız muhtemelen saglam tum dıkkatınızı tamamen baslıgı akort etmeye verın.tarsos ıle ılgılı tum dokumanları gozden gecırın VLF cıhazların en cok ugrastıran bolumu devre degıl baslıktır Saygılar...

evet bu konuda kesinlikle katılıyorum baktım inceledim sanırım başlıkta ama başlıgıda dogru sardıgıma eminim....

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #978 : 15 Şubat 2011, 22:11:28 »
usta sarmış olmak yetmiyor bildiğim kadarıyla akort dedikleri olay, iki bobinin birbirine olan duruş mesafeleri
işte bunu tutturmanız gerekir

Çevrimdışı asad06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #979 : 15 Şubat 2011, 22:22:43 »
usta sarmış olmak yetmiyor bildiğim kadarıyla akort dedikleri olay, iki bobinin birbirine olan duruş mesafeleri
işte bunu tutturmanız gerekir

Vidyosu var üstad http://img232.imageshack.us/i/cw6.mp4

ama üstad yaklaştırdımı sesin hafiftende olsa degişmesi gerekmiyormu aynı ses devam ediyor....