Gönderen Konu: white's surfmaster pi dedektör  (Okunma sayısı 137490 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: white's surfmaster pi dedektör
« Yanıtla #180 : 26 Nisan 2015, 22:35:41 »
bende biraz araştırma kıtlığı var :P
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #181 : 26 Nisan 2015, 22:39:38 »
bende biraz araştırma kıtlığı var :P

o arastırma kıtlıgı değil paylasılma olayı ılede bıraz alakalı.. hadi sen bilmiyon ki ben bildiğini sanıyordum diğer bilen uyeler en azından orda paylasım yaparlarken burdanda ulasabılırsınız farklı versıyonlarına dese yeterlı. zaten uye olunca bazı konularda rastlarsın tanıdık ısımlere ve paylasımlarına  :D
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 22:41:12 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #182 : 26 Nisan 2015, 22:50:32 »
.. :D         cool kardeşim  ben ordaki üyeliği başarana kadar  sen bana baraqudanın bikaç  bilgisin versen orda şimdilik  biraz hasret gideririm :D :D
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 23:02:43 Gönderen: acemi-usta »
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #183 : 26 Nisan 2015, 22:56:36 »

bak buda bernte-one ın denemesi var masallah onunda yapmadıgı detector kalmadı  :D  bu video sanırım o bahsettıgım lınktekı deıl ama ismi aynı belki daha önceki versiyonlarından yapım olabilir. gercı bu videolar aldatıcı olabilir hava testleri pek birşey ifade etmiyor benim için havada süperman batman olan yere inince şaşırıyor nereye geldim der gibi .

crossbow Pi yede bakabilirsin onunda videosunada youtubedan bakabilirsin.. devresini bulabilmek sorunu olabilir.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 23:18:44 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #184 : 26 Nisan 2015, 23:02:32 »
Mustafa ustanın SPRİNT LAY dosyasını basıp hasret gidereyim dedim. Fakat şemada 3906 b ucu 3.3 k, pcb 1.5 k .. PCB de 3906 nın B ve C pinlerinde değeri yazılmayan dirençler var. Murat ustam çalışan devrede bu değerler nedir?

Sanki o 1,5 k yerine 3,3k olacak... 5534 ün 4. pinine giden 1.5 k olacak +12 v a giden kısa devre olacak... Şemaya göre söylüyorum tabi.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 23:07:39 Gönderen: UNIQUE - TA5IFD »
TA5DF

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #185 : 27 Nisan 2015, 18:12:49 »
acemi usta bak adam accık değiştirmiş accık 1 euroyu 40 cm den yakalıyor  :D  sen daha chip bekliyon  ;D

videonun hemen altında değişikliklerin gosterıldıgı semasını vermıs ne derece dogrudur bılınmez ama sanıyorum ıyı ıs cıkarmıs videoda tebrık etmek lazım.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 18:18:04 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #186 : 27 Nisan 2015, 18:47:16 »
. :D   pek bişey anlamasamda şarkının sözleri nde  ama  gözel söylüyor     cool kardeşim   bu vidyoların kaynağında dökümanda yokmu yaw ^-^

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #187 : 27 Nisan 2015, 18:48:35 »
var videonun hemen altında schemasını vermıs. yaptıgı degısıklerı kırmızı ıle gostermıs du eklıyeyım credits goes to (  bravodenisu bravodenisu  )

Music: Jelena Tomasevic ~ Oro ~   :D  2008 de sırbistan adına eurovisiona katılmış bu şarkı ile yanlışım yoksa tabiki
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 18:57:06 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #188 : 27 Nisan 2015, 19:00:03 »
şunun pcbsini çıkarıp denemek lazım

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #189 : 27 Nisan 2015, 19:04:32 »
sen bence eger yapıyorsan tabıkı elındekını bır dene bakalım performansını bır gör hele belki daha iyi bir performans yakalıycan detectorde olay kullanılan malzemelerin kalitesine çok bağlı oluyor o sondaki % değerleri bile etkiliyor diğer etkenleri saymıyorm ki zaten bunları herkes biliyor belli olmaz bu işçilik olayınada bağlı biraz yapanın .. Elindeki devreye adam 3 versiyon geliştirmiş bernte nın yaptıgı eskı olan kı performans gayet ıyıydı sendeki 3.uncu olan demekkı performans olarak öncekilerden daha iyidir diye düşünüyorum... orj videosunu bulursam ekliycem yapan kişinin .. al ekliyeyim yapan kişiye ait eski versiyondan

versiyon 2 den daha ıyı bır bobinle ( zaten unshielded yazmıs ) ıstenılen olcuye ulasır kı 3 daha ıyıdır ...
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 19:32:11 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #190 : 27 Nisan 2015, 19:31:20 »
bende onu bitirmeye çalıcam işla güzel bişi ortaya çıkar   sonuçta hazır devre tek sorun  hex  belge olarak indiriliyor bu bi sorun teşkil edermi        :D tabi bunlar  bir şeyleri yap isteğini kırmıyor  şöyle sıfırda  veya 23  farklı cihazın iyi yönlerini birleştirip
şöyle deyişik birşeyler ortaya çıkarma  ama şans yokki  elektronik bilgim yok dedik  bur birşey öğreten olur  hepsi hazır devre  bizde bununla vakitgeçiriyok :P

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #191 : 27 Nisan 2015, 19:38:30 »
zaten .hex dediğin şey .txt dosya turü gibi sadece dosya formatı olaraak .hex yazıcak o sekılde gorunmuyorsa windows dosya uzantılarını gizlemiştir sağ tus yapıp ozellıklerı secersen dosya uzantısının.txt olmadıgını  .hex oldugunu gorursun indirdiğinde .txt yada word dosyası gibi görünecek windows dosya uzantılarını gizliyorsa sorun yok yani bunda ,gayet normal çalışır .
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 19:55:15 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #192 : 27 Nisan 2015, 23:23:33 »
acemi usta bak adam accık değiştirmiş accık 1 euroyu 40 cm den yakalıyor  :D  sen daha chip bekliyon  ;D

videonun hemen altında değişikliklerin gosterıldıgı semasını vermıs ne derece dogrudur bılınmez ama sanıyorum ıyı ıs cıkarmıs videoda tebrık etmek lazım.

Test böyle olur...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #193 : 27 Nisan 2015, 23:29:59 »
 farklı bir cihazsa hiç koymana gerek yoktu ismini söylemenede geek yok farklı bir cihazsa burda detector teslerini karsılastırmıyoruz yarıstırmıyoruz  yok eger surf pi ise iyi.  baştada dedim buraya koymanda hiçbir anlam ifade etmiyor farklı cihazın testini  sadece farklı bir cihaz yada surf pi demen yeterli ...... bir ara uzun uzadıya testler nasıl yapılır bir başlık altında dilimin döndüğünce bir konu acarım bilgisi olan ekleme yapar yada fikrini beyan eder bilmeyende işin aslını öğrenmiş olur..
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 23:40:13 Gönderen: cool2o10 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #194 : 27 Nisan 2015, 23:42:15 »
farklı bir cihazsa hiç koymana gerek yoktu ismini söylemenede geek yok farklı bir cihazsa burda detector teslerini karsılastırmıyoruz yarıstırmıyoruz  yok eger surf pi ise iyi.  baştada dedim buraya koymanda hiçbir anlam ifade etmiyor farklı cihazın testini  sadece farklı bir cihaz yada surf pi demen yeterli ......
Test videosuna binayen test örneği koydum.Her.gi bir yorum yapmadım.Kimin için ne ifade edip etmeyeceği kişiye kalmış.
Onlarca test videosu her türlü araziye ait biz yükledik.Asıl eline bozuk para alıp sallanılan videolardan millete gına geldi.
Sizlerden de şahsen çekilmiş videolar beklerim yotube den toplama videoları görmeyelim artık.
Güvenipte para ve zaman kaybına uğramasın millet.
Elin bilmem nesiyle gerdeğe girilmez.Kendin çekecen videoyu...
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 23:43:16 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #195 : 27 Nisan 2015, 23:53:03 »
şunu soyleyeyım sana ilk olarak paylasılan devreye baslamıs olanlara yol gostermek ıyıdır kimse kimseye buna basla demez sadece fikir olarak iyi bir devre kullanıslı vb  denir yukarıda youtubedakı videoyu bılerek koydum cunku acemi ustanın baslamıs oldugu ve surf pi lere ait video idi ve vıdeonun altınada yazdım ozellıkle " gosterıldıgı semasını vermıs ne derece dogrudur bılınmez ama sanıyorum ıyı ıs cıkarmıs videoda tebrık etmek lazım. " ayrı bir yerede hava testleri benim için bir şey ifade etmiyorda yazdımgörmedi isen bir daha bakarsın birşey daha ben yardımcı olmaya calısıyorum elimden geldiğince yapımında başlamıs yada calıstıramamıs olan arkadaslara paylasım olarak olsun fıkır olarak olsun bu cihazın yeri farklı okumadın sanırım bunun ne ıcın kullanıldıgı konusunda bilgin oldugunuda sanmıyorumkı cihazları karşılastırma gereği duymusun elin oğlu yapıyorsa demekki herkes yapabilir Amerikayı bir daha keşfetmeye gerek yok.. ayrıca çoğu devrede kullandığın malzemeleri şemalarını o yabancılar yapıyor. yabancı elin oğlunun yararlı olan seylerını tabiki kullanıcaz sanki transistörü biz yaptık yada farklı birşeyi biz geliştirmeye çalışıcaz yararlı olabılecek seylerı .....bizim en buyuk hastalıgımız paylasım yapmaktan yardımcı olmaktan kormamız adamlar bunu yıllar once asmıslar ....

senın yaptıgın gıbı al bu cıhaz bak test boyle olur nasıl demekle olmuyor koyucaksın semasını nasıl yapıldıgı konusunda yardımcı olucaksın arkadaslara . bir şey daha mıllete gına gelmiş olabilir sana ne oldu neden rahatsızlık duydun surf pi konusunda bir video paylasımına onuda anlamıs deılım konunun ıcınde ve konu ıle  alakalı ve bırcok kısı eskıden berı yapmaya calısmıs ve calıstıramamıs olanlar var demekki farklı  cihazlara ait örnekler versem hepten rahatsız olucaksın . test bu diye video koyanların videolarından gına geldı banada tesaduf...  kımse videoya bakıpta cihaz yapmaz sadece aklında fıkır olusur . bir ara gercek testler nasıl yapılıyor dıye bır konu acarım oraya uzun uzun yazarım sende oraya yazarsın tecrubelerını yaptıgın testler ıle uyumluluklarını ve uyumsuzluklarınıda gormus olursun.. 

saygılar..
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 00:24:04 Gönderen: cool2o10 »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #196 : 28 Nisan 2015, 00:44:44 »
şunun pcbsini çıkarıp denemek lazım

gerek yok ustam çıkartılmışı var.  ;D
Kartı denemedim hata varsa bildirin düzeltmeye çalışırım.Şimdiden kolay gelsin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #197 : 28 Nisan 2015, 03:12:24 »
şunu soyleyeyım sana ilk olarak paylasılan devreye baslamıs olanlara yol gostermek ıyıdır kimse kimseye buna basla demez sadece fikir olarak iyi bir devre kullanıslı vb  denir yukarıda youtubedakı videoyu bılerek koydum cunku acemi ustanın baslamıs oldugu ve surf pi lere ait video idi ve vıdeonun altınada yazdım ozellıkle " gosterıldıgı semasını vermıs ne derece dogrudur bılınmez ama sanıyorum ıyı ıs cıkarmıs videoda tebrık etmek lazım. " ayrı bir yerede hava testleri benim için bir şey ifade etmiyorda yazdımgörmedi isen bir daha bakarsın birşey daha ben yardımcı olmaya calısıyorum elimden geldiğince yapımında başlamıs yada calıstıramamıs olan arkadaslara paylasım olarak olsun fıkır olarak olsun bu cihazın yeri farklı okumadın sanırım bunun ne ıcın kullanıldıgı konusunda bilgin oldugunuda sanmıyorumkı cihazları karşılastırma gereği duymusun elin oğlu yapıyorsa demekki herkes yapabilir Amerikayı bir daha keşfetmeye gerek yok.. ayrıca çoğu devrede kullandığın malzemeleri şemalarını o yabancılar yapıyor. yabancı elin oğlunun yararlı olan seylerını tabiki kullanıcaz sanki transistörü biz yaptık yada farklı birşeyi biz geliştirmeye çalışıcaz yararlı olabılecek seylerı .....bizim en buyuk hastalıgımız paylasım yapmaktan yardımcı olmaktan kormamız adamlar bunu yıllar once asmıslar ....

senın yaptıgın gıbı al bu cıhaz bak test boyle olur nasıl demekle olmuyor koyucaksın semasını nasıl yapıldıgı konusunda yardımcı olucaksın arkadaslara . bir şey daha mıllete gına gelmiş olabilir sana ne oldu neden rahatsızlık duydun surf pi konusunda bir video paylasımına onuda anlamıs deılım konunun ıcınde ve konu ıle  alakalı ve bırcok kısı eskıden berı yapmaya calısmıs ve calıstıramamıs olanlar var demekki farklı  cihazlara ait örnekler versem hepten rahatsız olucaksın . test bu diye video koyanların videolarından gına geldı banada tesaduf...  kımse videoya bakıpta cihaz yapmaz sadece aklında fıkır olusur . bir ara gercek testler nasıl yapılıyor dıye bır konu acarım oraya uzun uzun yazarım sende oraya yazarsın tecrubelerını yaptıgın testler ıle uyumluluklarını ve uyumsuzluklarınıda gormus olursun.. 

saygılar..
Yazı yazdığınız formdan bihaber gördüm sizi.Şemasını filan soruyorsunuz.
Konuyu daha fazla bulandırmadan sizlere kolay gelsin.Nette yayınlanan hiç bir şemadan verim alamazsınız.Modifiye çalışmaları ise sıfırdan devre yapmaktan daha zordur.
Benim hiç bir paylaşımcı yanım yoktur.Kimseye yardım filan etmem.Şema yayınlamam...
Vakti bol olup hobi amaçlı çalışan arkadaşlara uygun bir devre.Tekrar ediyorum ben hiç bir olumsuz yazım olmadan,beni böyle yazmaya mecbur ediyorsunuz...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #198 : 28 Nisan 2015, 04:05:34 »
beni az çok yazdıklarımdan dolayı en azından sımdıye kadar tanıyamamısın kimseyi kırmamaya incitecek söz söylememeye çalışan biriyim biraz belden kaynaklı rahatsızlandıgım ıcın istirahat dönemindeyim o sebepten hem biraz tatil hem biraz kendimi dinlendirme amaçlı arkadasların yanında kalıyorum bu sure zarfındada elimden geldiğince dilimin döndüğünce yardımcı olacak fikir verecek şeyler paylaşmaya çalışıyorum inş. en kısa zamanda toparlandıgımda zaten yıne yerime evime dönmüş olucam işler yuzunden zaten foruma zaten fırsat ayıramam kendimi toparladığımda.

ben surf pi ile farklı bir cihazın karsılastırılması uzerıne yazımı yazdım ve bunada karsı oldugumu daha oncede belirttim . farklı cihazlar alakaları yok.. karsılastırma konularına hep karsı cıkmısımdır cunku alakasız ...
yazı yazdıgım foruma bi haber olup olmadıgım konusuna gelince benim bir yapım var ben elimden geldiğince dilimin döndüğünce yardımcı olmaya calısırım insanlara paylasımlar yaparım hıcbır cıhazı ovmem yada yermem cihaz isterse minelab white tesoro vb firmasının olsun ..... arada yorumları okurum arada begendıgım yerlere yorumlar yazarım . birinci hatan farklı bir cihaz ile baska bır cıhazı karsılastırma yapman bunu bır daha dusun ıstersen gereksız oldugunu anlayacaksın yaptıgın seyın .. her 40 50 cm para vb ile yapılan hava testını gordugunde bunu yaparsan yanılırsın cunku hava testleri bir şey ifade etmez sadece bir fikir verir ... şu yazımıda görmemişin daha önce yazdıgım bir yazı " havada süperman batman olanlar yere ınınce nereye geldim der " bu sözde bana ait...   test kriterlerini yeterince biliyorum fazlası ile belkide ,detaylara girmek istemiyorum burda ..  genellemeler ınsanı hataya götürür ( mesela nette yayınlanan hiçbir şemadan verim alamassınız vb ) zaten bu devreleri yapan insanlar hobby amaclı yada kendilerini geliştirmek yada elektronik bilgilerini devreler uzerınde denemek ıcın yapıyorlar belki değiştirmeye calısıyorlar devreyı belkide o verim onlara yetiyor belki yayınlanan semayı değiştirip  daha farklı bir verim almayı basarıyorlar belki yaptıkları hiç çalışmıyor paraları gidiyor boş yere ,boşver bırak insanlar istediklerini yapsınlar ...vb vb daha fazla konuyu uzatmaya gerek oldugunu dusunmuyorum umarım ne kastettıgım anlasılmıstır  ....

Saygılar...
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 04:36:55 Gönderen: cool2o10 »

cool2o10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #199 : 28 Nisan 2015, 04:37:50 »
.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 04:50:59 Gönderen: cool2o10 »